Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • piejo kury piejo - polecam Ci tekst Krzysztofa Raka "Wolnościowa fiksacja" z ostatniego "Plusa Minusa", weekendowego dodatku do "Rz".

  Komentarz


  • Jeszcze odrobinka o pseudo-mężu pani Ogórek, który jak się okazuje zupełnie przypadkiem jest pracodawcą... córki Tuska:

   http://wpolityce.pl/polityka/141522-...ien-bszefa-wsi
   "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

   "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

   Komentarz


   • Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina - o Aferze Marszałkowej (12-01-2015)

    Komentarz
    • A 2 dni temu Łukasz Mężyk pisał analizę, że spór z górnikami jest dla Kopacz sytuacją "win-win". Troszkę się przeliczył.

     Komentarz


     • A kto to ten Łukasz Mężyk?
      Ora et labora

      Komentarz


      • http://300polityka.pl/autorzy/#lukasz-mezyk

       (nie dało się skopiować)

       Komentarz


       • Wszystko się da skopiować

        Łukasz Mężyk
        Był asystentem Leszka Balcerowicza. Uczestniczył w kampaniach wyborczych Unii Wolności. Pracował tez w Kancelarii Prezydenta Kwaśniewskiego. Współpracował ze sztabem kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego, do kwietnia 2011 doradzał PJN, a do sierpnia 2012 roku Joannie Kluzik- Rostkowskiej. Jako PR-owiec pracował w Profilach i APCO Worldwide. Obecnie, jest prezesem agencji PR- LevelUp Communications. W firmie Viewpoint, do 2010 prowadził projekty lobbyingowe dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, państwowej spółki strategicznej PSE Operator oraz Mangas Group- w zakresie blokowania stron internetowych. Obecnie, nie doradza żadnym politykom, nie prowadzi projektów lobbyingowych, a prowadzone projekty PR nie mają nic wspólnego z działalnością niniejszego serwisu. W kampanii wyborczej 2011 prowadził bloga „KulisyKampanii.pl”.
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

        Komentarz


        • Źle mnie zrozumiałeś. Piszesz, że mocno się przeliczył w swojej analizie, więc wydaje mi się, że czymś sobie zasłużył żeby wytykać mu nietrafione analizy. Nie przewijał się chyba wcześniej w tym temacie, to tylko nowa twarz czy może jest jakimś błyskotliwym komentatorem? Jednym zdaniem, czy warto o nim tutaj pisać?
         Ora et labora

         Komentarz


         • A ile mu zapłacili za analizę z takimi wynikami?
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

          "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

          Komentarz


          • Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
           Źle mnie zrozumiałeś. Piszesz, że mocno się przeliczył w swojej analizie, więc wydaje mi się, że czymś sobie zasłużył żeby wytykać mu nietrafione analizy. Nie przewijał się chyba wcześniej w tym temacie, to tylko nowa twarz czy może jest jakimś błyskotliwym komentatorem? Jednym zdaniem, czy warto o nim tutaj pisać?
           Nie wiem czy warto czy nie warto o nim pisać, nie będę go szufladkował. Po prostu zrobił moim zdaniem jedną z najmniej trafionych diagnoz na ten temat, a że pojawił się akurat sondaż to go porównałem z tekstem Pana Mężyka.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
            ...

            3. likwidacja wszelkiego socjalu czyli tzw. opiekuńczego państwa, oraz różnej maści przywilejów
            Problem w tym, że górnicy najgłośniej krzyczą jak chce im się odebrać właśnie to o czym napisałeś.

            Gdzieś czytałem artykuł, że JSW żeby wypłacić górnikom 14tki sprzedała jakąś spółkę bo grozili strajkiem - no proszę w normalnej firmie wszyscy mieliby wilczy bilet. Górnicy przyzwyczaili się do przywilejów i z poprzedniej epoki i teraz dupa boli jak trzeba się brać za robotę.
            Nie wiem na ile to chwyt marketingowy ale mam znajomych w Czechowicach i wiem że ta cała kopalnia Silesia też była w opłakanym stanie a jednak da się zrobić żeby wydobycie było opłacalne tylko trzeba wprowadzić wolny rynek. Tam pracują 24/7 i premię mają tylko jak cała firma przyniesie zyski. A nie czy się stoi czy się leży.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
             w normalnej firmie wszyscy mieliby wilczy bilet. .
             z tym, że w "normalnej firmie", czyli korpo, albo u prywaciarza równocześnie z podpisaniem umowy o pracę podpisujesz papier w którym deklarujesz to, że nie będziesz organizował związków zawodowych i podejmował prób strajku, a w państwówce ZW istnieją od X lat i mogą sobie strajkować jak mają taką ochotę, a może dokładniej wtedy kiedy ich miejsca pracy, wynagrodzenia, socjal etc. w ich mniemaniu są zagrożone...
             #MuremZaBonusem

             Komentarz


             • I uważasz, że to jest w porządku?
              Owszem najlepszy byłby złoty środek, coś pomiędzy, ale w mojej korporacji są związki zawodowe (pozostałość po czasach przed prywatyzacją).

              Komentarz


              • chodzi Ci o to czy w porządku jest zakaz ZW u prywaciarzy i korpo czy to, że górnicy się wkurwili i strajkują dysponując narzędziem jakim są ZW?
               #MuremZaBonusem

               Komentarz


               • polecam posłuchać
                http://www.wykop.pl/link/2337720/15-...niu-gornictwa/

                przeczytać http://drogalegionisty.pl/?p=11121078

                analogia do działań Castro na Kubie rzucona przez Wiplera dobrze obrazuje temat

                Komentarz

                Pracuję...
                X