Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
  Jeśli ktoś rysuję rysunki czy pisze wierszyki to raczej nie uważa czy robi to w kratkach czy nie. A ptaszki są nieważne jeśli linie się ze sobą tylko stykają. Musi być wyraźne przecięcie linii w obrębie kratki.
  Zdziwiłbyś się. Wtedy kiedy siedziałem w komisjach kilka takich głosów udało mi się "uratować". Ktoś zobaczył dopiski i uznał, że głos nieważny, mimo iż był prawidłowo postawiony krzyżyk.

  Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
  Musi być wyraźne przecięcie linii w obrębie kratki.
  Czyli tak jak napisałem. Z tym że wyraźne też jest różnie przez różne osoby interpretowane. Dla niektórych jest to np. tylko przecięcie w samym środku kratki.

  Komentarz


  • Też uznawałem za ważne, ale nie jak ktoś zabazgrolił całą kartkę kvtasami i postawił gdzieś pomiędzy nimi krzyżyk a inne kratki są zarysunkowane.

   Co do V, to nie będe wchodzić w szczegóły czy to jest środek, styk czy przecięcie - chodzi mi o to, że takie głosy są często odrzucane (poprzez kworum komisji i ew. męża stanu).
   Sam miałem kiedyś takiego Pana z akurat ten był z PiS i kwestionował każdy głoś PO upierając się, że przecięcie następuje poza kratką (Pan miał lupe, jakoże miał już swoje lata). Liczyły sie milimetry, w takim wypadku mielibyśmy ze 30% nieważnych głosów.

   Wg mnie V powinno być dozwolone, ale obecnie jeszcze tak nie jest.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    A mi się nasuwa myśl ze to właśnie ten poziom samorządu ma do rozdysponowania najwięcej pieniędzy
    a kto tam o tym wie, na listach do rad miast czy powiatu są praktycznie same nazwiska ludzi z okolicy/miasta, często sąsiedzi, znajomi etc. a sejmik już staje się zwykłą listą partyjną jak przy wyborach parlamentarnych

    Komentarz


    • Ziemkiewicz: Cały ten cyrk po to, by wykreować fakt medialny

     Komentarz


     • Dobrze że Komoruski dalej brnie w swe brednie bo tak oto pierdział jeszcze w 2007:

      Wiceszef PO Bronisław Komorowski ocenił, że polski rząd popełnił błąd nie wyrażając zgody na przyjazd obserwatorów OBWE do Polski w czasie październikowych wyborów. (...) Według Komorowskiego, Polska może wycofać się z tej błędnej decyzji "poprzez ruch do przodu", czyli wystąpienie z zaproszeniem dla obserwatorów.
      Komorowski zgodził się z opinią Mellera, że problem zaproszenia obserwatorów na wybory do Polski w ogóle nie powinien się pojawić, ponieważ każdy kraj członkowski OBWE na mocy dokumentu kopenhaskiego z 1990 roku przyjął zobowiązanie do ich zapraszania. Wiceszef PO podkreślił, że nie należało się obrażać na notę OBWE. Zamiast robić wrażenie, że chcemy się bronić przed najazdem obcych "Hunów" z OBWE, należało czym prędzej zaprosić. A OBWE by przyjechało, albo nie - mówił Komorowski. W jego ocenie, jeżeli Polska nie zgodzi się na przyjazd obserwatorów OBWE, będzie to skutkowało tym, że "każdy dyktator, albo każdy nie respektujący mechanizmów demokratycznych" od tej pory będzie mógł się na to powoływać, odmawiając ich przyjęcia.
      Bo jeśli Polska złamie zobowiązanie z dokumentu kopenhaskiego i nie zaprosi obserwatorów, to i inne kraje, które nie są członkami OBWE, albo są członkami OBWE "z lekko koślawą demokracją" uzyskają argument bardzo poważny - zaznaczył wiceszef PO. (...) Przypomniał, że niebawem wysłani zostaną obserwatorzy na Ukrainę. I będziemy się głupio czuli, jeżeli Ukraina powie, "jak to, to znaczy, że nasza demokracja jest taka podejrzana" - mówił Komorowski. Jak zaznaczył, rząd ma jeszcze czas, żeby się z tej decyzji wycofać, zapraszając obserwatorów.
      Przypominamy panu premierowi, że ktoś kto nie ma nic na sumieniu, nie musi się bać - mówił na konwencji PO, Bronisław Komorowski apelując o monitorowanie wyborów parlamentarnych w Polsce.
      Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

      "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

      Komentarz


      • Zamieszczone przez voytek Zobacz posta
       @księciuniu, EviLmonkey
       Dla mnie to zamyka temat.

       Zamieszczone przez EviLmonkey Zobacz posta
       Dokładnie voytek:
       § 4. Jeżeli znak "x" postawiono w kratce z lewej strony obok nazwisk dwóch lub większej liczby kandydatów, ale z tej samej listy, głos uznaje się za ważny i oddany na wskazaną listę z przyznaniem pierwszeństwa do uzyskania mandatu temu kandydatowi, przy którego nazwisku znak "x" jest umieszczony w pierwszej kolejności.
       Ostatnio na imprezie rozmawiałem na ten temat i jak się okazało sam znam 3 przypadki osób spośród moich znajomych, które chcąc oddać nieważny głos na "karcie" do sejmików zaznaczyły 3-4 kandydatów na pierwszej stronie i ewentualnie przekreśliły całą tę stronę. To się Fred Flinston z PSL ucieszył. Ciekawe jaka była liczba takich osób w skali kraju...
       Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

       Komentarz


       • Międzynarodowy sukces rządów PO, to czego nie udało się osiągnąć "faszystom z PiS" rząd PO/PSL osiągnął. Polska została dopisana przez RSF/RWB(Reporters Sans Frontieres/Reporters Without Borders) do listy krajów łamiących wolność słowa. Jesteśmy w tej chwili w elitarnym europejskim gronie, razem z: Rosją, Białorusią, Ukrainą, Turcją, Kosowem, Uzbekistanem, Kazahstanem, Azerbejdżanem i Armenią. Gratulacje
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

        Komentarz


        • Może coraz więcej osób dochodzi do wniosku iż chce wypełnić swój obywatelski obowiązek, iść na wybory ale wobec braku sensownych kandydatów z pełną świadomością oddaje nie ważny głos.

         Czy w tych wyborach choćby na prezydenta Warszawy był kandydat/kandydatka z jakimikolwiek szansami na wybór na którego/którą warto oddać było swój głos ? Nie biorę pod uwagę głosowania przeciw jakiemuś kandydatowi lub wybór mniejszego zła ?

         Kiedyś do sejmików kandydaci mieścili się na jednej składanej kartce. Czy ktoś policzył ilość kandydatów do sejmików przecież to jakaś abstrakcja i ciekawy jestem jak wyglądałaby taka lista gdyby chcieć zrobić to na 1 karcie jak kiedyś format A0, czy czcionka 3.

         Co do żali, że ktoś nie wiedział jak głosować jak dobrze pamiętam na tych książeczkach było info wystarczyło 30 sekund na przeczytanie tylko jak to u nas w kraju lepiej narzekać niż przeczytać.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
          Międzynarodowy sukces rządów PO, to czego nie udało się osiągnąć "faszystom z PiS" rząd PO/PSL osiągnął. Polska została dopisana przez RSF/RWB(Reporters Sans Frontieres/Reporters Without Borders) do listy krajów łamiących wolność słowa. Jesteśmy w tej chwili w elitarnym europejskim gronie, razem z: Rosją, Białorusią, Ukrainą, Turcją, Kosowem, Uzbekistanem, Kazahstanem, Azerbejdżanem i Armenią. Gratulacje
          nie wiem czy o to samo chodzi ale to nie jest dodanie Polski tylko osobny artykuł i wzmianka o aresztowaniu po okupowaniu PKW
          tu strona z mapką co do incydentów - można sobie wybrać kategorię : http://mediafreedom.ushahidi.com/main
          a tu konkretny artykuł : http://mediafreedom.ushahidi.com/reports/view/524

          Komentarz


          • Zamieszczone przez F.. Zobacz posta
           nie wiem czy o to samo chodzi ale to nie jest dodanie Polski tylko osobny artykuł i wzmianka o aresztowaniu po okupowaniu PKW
           tu strona z mapką co do incydentów - można sobie wybrać kategorię : http://mediafreedom.ushahidi.com/main
           a tu konkretny artykuł : http://mediafreedom.ushahidi.com/reports/view/524
           Przekroczyliśmy liczbę zatrzymanych dziennikarzy w ciągu ostatniego roku, od grudnia będziemy się na tej mapce świecić na czerwono - a dumny napis Pologne pojawi się w corocznym raporcie RSF
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • rządowa tuba - cbos w formie

            Bulowi ufa 80% społeczeństwa

            ciekawe kiedy dobije do 100%

            Komentarz


            • Lista dziennikarzy popierająca apel w obronie Pawlickiego i Gzella (w aktualizacji)

             Dziennikarze i redaktorzy naczelni wielu mediów apelują „o zachowanie zasad obowiązujących w państwie prawa i demokracji” i wstawiają się za zatrzymanymi przez policję dziennikarzem Telewizji Republika oraz fotoreporterem PAP oraz dwójką innych przedstawicieli mediów niezależnych.


             Zaskoczeniem Rymanowski i Patyra, na liście również pojawili się dziennikarze z regionalnych oddziałów wyborczej. Sporo fotoreporterów, widać że środowisko te szczególnie jest solidarne.

             Brakuje wielkiej obrończyni polskiego dziennikarstwa Stokrotki.
             Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

             Komentarz


             • Komuszy aparatczyk Bronisław znowu dał głos, tym razem się obawia powtórki z 1922.

              Przypominam zatem.

              Wybory 1922:

              W wyborach do Sejmu i Senatu:
              - frekwencja: 69%
              - analfabetyzm: około 33%
              - głosów nieważnych: poniżej 1%

              Wybory 2014 rok:

              W wyborach samorządowych:
              - frekwencja: ok. 47%
              - analfabetyzm: ponoć brak
              - głosów nieważnych: co najmniej 20% (tylu procent się jak na razie doliczyli)
              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

              "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
               A mi się nasuwa myśl ze to właśnie ten poziom samorządu ma do rozdysponowania najwięcej pieniędzy
               Między innymi słynne 300 milardów matoła.

               Bruksela nie zatwierdziła dotąd żadnego z 21 nowych polskich programów operacyjnych, choć poprzednia minister rozwoju regionalnego spodziewała się, że nastąpi to do lipca. Przedłużające się negocjacje rządu z Komisją Europejską blokują napływ do naszego kraju 77 mld euro z budżetu UE na lata 2014-2020. Odwlekanie startu programów to straty dla firm i regionów - alarmuje "Rzeczpospolita".
               Z nowych funduszy unijnych miały korzystać głównie firmy i samorządy. - W gospodarce już widać brak dostępu do tych pieniędzy
               "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

               "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

               Komentarz


               • Hm. Jak coś wklejacie to możecie dawać linki do źródła ?

                Komentarz

                Pracuję...
                X