Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Osek Zobacz posta
    Ciekawe jest to że w Warszawie w wielu dzielnicach do rad podostawały się komitety wyborcze które jeszcze przed rokiem praktycznie nie istniały. Ciekaw jestem skąd taki fenomen tych nieznanych i nie reklamowanych komitetów i ciekawe czemu nie przekłada się na głosy na komitety do rady Warszawy. Takimi przykładami tych dopiero co powstałych komitetów są, inicjatywa mieszkańców ursynowa, wilanowa, miasto jest nasze, itp pojawiają sie znikąd i zdobywają jakies tam poparcie... dziwne.
    Ze znudzenia i obrzydzenia do tych list i ugrupowań które znają od lat.

Komentarz

• Zamieszczone przez Osek Zobacz posta
      Ciekawe jest to że w Warszawie w wielu dzielnicach do rad podostawały się komitety wyborcze które jeszcze przed rokiem praktycznie nie istniały. Ciekaw jestem skąd taki fenomen tych nieznanych i nie reklamowanych komitetów i ciekawe czemu nie przekłada się na głosy na komitety do rady Warszawy. Takimi przykładami tych dopiero co powstałych komitetów są, inicjatywa mieszkańców ursynowa, wilanowa, miasto jest nasze, itp pojawiają sie znikąd i zdobywają jakies tam poparcie... dziwne.
      Większość z lokalnych komitetów startowała tylko do rad dzielnic, więc siłą rzeczy nie przekłada się to na głosy do rady miasta. Poza tym, tym lokalnym działaczom, ludziom, jak ich zwał po prostu chciało się ruszyć do ludzi i zrobić kampanię która nie polegała na napierdoleniu plakatów, bilbordów i ulotek na kible, drzewa, lampy i kosze na śmieci. Tyle
      Ora et labora

Komentarz

• dobrze widzę, że wyniki exit polls dla PO to było 27% z hakiem, a dla PiS 31%, a teraz wyniki PKW to 32% PO, a PiS nadal 31?
        #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
          dobrze widzę, że wyniki exit polls dla PO to było 27% z hakiem, a dla PiS 31%, a teraz wyniki PKW to 32% PO, a PiS nadal 31?
          Pierwsze się zgadza, drugie nie

Komentarz

• Zamieszczone przez F.. Zobacz posta
            3 różne listy na jednej karcie ? czy trzy różne listy w sensie do sejmiku inna, rady miejskiej inna itp. ?
            Dokładnie. Do sejmiku RN, do miasta PiS, a na prezydenta bezpartyjny. Jak w takim razie przedstawia się poparcie, sumują wszystko?

Komentarz

• Zamieszczone przez Salut Zobacz posta
              I dlatego głosują np. na HGW lub Karnowskiego, tak?
              Akurat Karnowski to polityk będący bardzo blisko sopocian. Dostęp do niego jest bezproblemowy, a i Sopot idzie całkiem prężnie do przodu... Gdyby nie to że jest typowym cwaniaczkiem to nawet bym go lubił ;]
              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                Pierwsze się zgadza, drugie nie
                http://pe2014.pkw.gov.pl/pl
                Peace, ale co się nie zgadza?jak wół stoi PiS 31, Peło 32, ja czegoś nie kumam:
                #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez asdf550 Zobacz posta
                  Dokładnie. Do sejmiku RN, do miasta PiS, a na prezydenta bezpartyjny. Jak w takim razie przedstawia się poparcie, sumują wszystko?
                  To co było w exit polls to wyniki do sejmików wojewódzkich.

Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
                  http://pe2014.pkw.gov.pl/pl
                  Peace, ale co się nie zgadza?jak wół stoi PiS 31, Peło 32, ja czegoś nie kumam:
                  To wyniki do PE z maja 2014
                  Ostatnio edytowany przez Maciek; 28025.
                  To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mini Zobacz posta
                    Ze znudzenia i obrzydzenia do tych list i ugrupowań które znają od lat.
                    Tu bym się zgodził gdyby nie to że w przypadku PJN i Polski razem czy nawet Solidarnej Polski takiego efektu nie było. Nawet zmieleni Kukiza nie mogą się tak przebić jak te chwilowe komitety... Coś w tym dziwnego jest.
                    A te niektóre lokalne komitety powstawały niecały rok temu a niektóre nawet jeszcze później. A co gorsze o ich kandydatach znaleźć cokolwiek w internecie nie ma szans, i tak głosując na takie osoby nawet się nie można dowiedzieć czy lubi tęczę czy też nie

Komentarz

• Może ktoś wytłumaczyć skąd Sasin planuje wziąć kasę na komunikację? Pytanie nie jest retoryczne pytam bo nie doczytałem się konkretnej argumentacji a ,,z podatków'' to raczej nie odpowiedz
                      Mon honneur s'appelle fidélité

joł mordo

Komentarz

• OSoby zameldowane w Warszawie, będą jeździć "za darmo".

Komentarz

• Zamieszczone przez Francais Zobacz posta
                          Może ktoś wytłumaczyć skąd Sasin planuje wziąć kasę na komunikację? Pytanie nie jest retoryczne pytam bo nie doczytałem się konkretnej argumentacji a ,,z podatków'' to raczej nie odpowiedz
                          Aktualnie to komunikacja utrzymuje się właśnie głównie z podatków (około 70%).

Komentarz

• Zamieszczone przez Francais Zobacz posta
                            Może ktoś wytłumaczyć skąd Sasin planuje wziąć kasę na komunikację? Pytanie nie jest retoryczne pytam bo nie doczytałem się konkretnej argumentacji a ,,z podatków'' to raczej nie odpowiedz
                            Można znaleźć artykuły jak to funkcjonuje w Tallinie, choć skala trochę mniejsza. Ja osobiście tego nie widzę, ale pewnie chodzi o przyciągnięcie więcej ludzi do rozliczania podatków w Warszawie.
                            To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Komentarz

• Sasin chce ściągnąć kasę z 300 tys podatników żyjących w Warszawie i nie płacących tu podatków. Twierdzi, że to dodatkowy 1 mld zł w budżecie miasta, a dochody z biletów to 760 mln zł rocznie.

http://wybierzpis.org.pl/aktualnosci...o_nie_populizm

Komentarz

• Zamieszczone przez Salut Zobacz posta
                                Odpowiadając Peacowi to ja osobiście liczyłem, że do tych zakutych łbów Polaków coś dotarło, że peło to zdrajcy itd. Niestety i ja i dużo moich znajomych zawiodło się na poziomie intelektualnym Polaków ... żal.pl ... i dziwicie się, że dla ludzi Ci co walczyli na MN to bandyci? Niedługo Ci co za komuny walczyli z systemem będą bandytami ...
                                Zeman niedawno właśnie tak Czechom powiedział na rocznicę pacyfikacji studentów.

Ichniejszy naród czeski na jego imprezie "25 lat wolności"(Skąd my to znamy? Odpowiedź w filmie.) podziękował mu w swój pedantyczny sposób. Wyborcza się posrała że gwizdało kilkuset zwolenników "Pussy Riot" bo się przekaz z bandytami z MN nie zgadzał.

Mimo wszystko Czesi lata świetlne przed Polakami.

"bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

Pracuję...
                                X