Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Apropo psudo-aferki, "lisweek" równo rok temu pisał tak:

  http://polska.newsweek.pl/stowarzysz...,275279,1.html

  Dlaczego SMD nigdy nie złożyło sprawozdania finansowego do KRS? Dlaczego nie interweniowali koledzy z "dorosłej" Platformy? Wreszcie, dlaczego nic w tej sprawie nie zrobił organ nadzorujący, czyli prezydent m. st. Warszawy?

  Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci”, młodzieżówka partii rządzącej, w założeniu miało być szkołą obywatelskości i kształtowania prospołecznych postaw. Tymczasem okazało się uniwersytetem bezkarnego omijania prawa i naciągania państwa.

  Na wszystko są dowody. Jak dowiedział się „Newsweek”, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej od 11 lat, a więc od momentu wpisania do rejestru sądowego, nie złożyła w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawozdania finansowego ze swojej działalności. A jako stowarzyszenie prowadzące działalność gospodarczą (takowa jest zapisana w statucie SMD jako jedno ze źródeł majątku) musi takie dokumenty składać raz do roku w urzędzie skarbowym i właśnie w KRS.

  Grażyna Kopińska, dyrektor programu Przeciw Korupcji Fundacji Batorego: - Nie patrzyłabym nawet na to, że mamy do czynienia z młodzieżówką partii rządzącej. Jest to stowarzyszenie, które powinno spełniać pewne obowiązki, a się z nich nie wywiązuje.

  O sprawozdania finansowe do KRS zapytaliśmy przewodniczącego SMD Bartosza Domaszewicza. - Na pewno było złożone w tym roku sprawozdanie za 2012 rok. Sam tego pilnowałem. Wcześniej to nie była moja kadencja, więc niestety nie mogę zapewnić, ani wypowiedzieć się w tej sprawie - zapewnił.

  Rzecz w tym, że jego słowom przeczą dokumenty, w których posiadaniu jest KRS. To zresztą nie pierwszy przypadek, kiedy działacze SMD mijają się z prawdą odnośnie stanu dokumentacji swojej organizacji. Kiedy dwa tygodnie temu pytaliśmy ich, dlaczego większość danych (m.in. skład Zarządu Krajowego i Komisji Rewizyjnej, adres stowarzyszenia czy organ nadzorczy) SMD w KRS jest dawno nieaktualna, zapewnili, że w przeciągu najwyżej tygodnia sprawa zostanie uporządkowana. Minęły dwa tygodnie, a do KRS-u nie wpłynął nawet wniosek o aktualizację dokumentacji. Jeden z naszych rozmówców powiedział nam wprost, że SMD wspomnianych dokumentów najzwyczajniej nie posiada i liczy, że fakt ten nie wyjdzie na światło dzienne.

  W Platformie dzieje się coraz gorzej. Pamiętne pytanie "Jak żyć?" nabiera zupełnie nowego znaczenia

  W przypadku sprawozdań finansowych sprawa jest jednak o tyle poważniejsza, że zamieszana jest w to też wierchuszka PO. Według naszego informatora to właśnie darowizny od partii rządzącej stanowią grubo ponad połowę budżetu młodzieżówki. To za nie organizowane są np. wyjazdy na spotkania młodzieżówki Europejskiej Partii Ludowej. Z kolei wojewódzkie struktury PO finansują konwenty i zjazdy regionów młodzieżówek z konkretnych części Polski. Dla kontrastu: składki członkowskie (5zł miesięcznie: 2zł na koło, 1,50zł na region i 1,50zł na kraj) to ledwie ok. 20 proc. budżetu. A w statucie SMD czytamy, że na majątek stowarzyszenia składają się jeszcze m.in. spadki czy dochody z ofiarności publicznej.

  Zdaniem Grażyny Kopińskiej, dyrektor programu Przeciw Korupcji Fundacji Batorego, takie zachowanie jest mocno negatywne. - Nie patrzyłabym nawet na to, że mamy do czynienia z młodzieżówką partii rządzącej. Jest to stowarzyszenie, które powinno spełniać pewne obowiązki, a się z nich nie wywiązuje - zaznacza w rozmowie z nami.

  I dodaje: - Zwłaszcza, jeśli głównym źródłem ich dochodów są darowizny pochodzące od partii, która to z kolei otrzymuje pieniądze przede wszystkim z budżetu państwa. Także oni pośrednio są finansowani z państwowej kiesy. Zatem w jeszcze większym stopniu powinni czuć się zobligowani do prowadzenia swojej dokumentacji finansowej w sposób zgodny z prawem, a więc składać wszystkie sprawozdania do wszystkich instytucji, do których są zobowiązani to robić.

  Bartosz Domaszewicz, przewodniczący SMD: - Na pewno było złożone w tym roku sprawozdanie za 2012 rok. Sam tego pilnowałem. Wcześniej to nie była moja kadencja, więc niestety nie mogę zapewnić, ani wypowiedzieć się w tej sprawie.

  Jakie skutki dla SMD może mieć takie postępowanie? W najgorszym przypadku nawet wykreślenie podmiotu z rejestru KRS, czyli po prostu rozwiązanie stowarzyszenia. Ale do tego najpewniej nie dojdzie, bo musiałby w tej sprawie zadziałać tzw. organ sprawujący nadzór nad stowarzyszeniem. A tym jest prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz. Trudno jednak oczekiwać, żeby przyłożyła rękę do likwidacji partyjnej młodzieżówki. Widzimy więc interesujący układ: jedna strona łamie prawo, a druga to koncesjonuje przymykając oczy i udając, że sytuacja nie miała miejsca.

  O całej sprawie chcieliśmy też porozmawiać ze skarbnikiem PO Łukaszem Pawełkiem, ale mimo naszych usilnych starań nie było to możliwe.

  Współpraca: Michał Pisarski
  Otwieram dziś KRS i sprawdzam adres i dane:

  http://www.krs-online.com.pl/stowarz...krs-99669.html

  Porównuję z danymi z ich strony:

  http://www.smd.org.pl/kontakt/

  Może pisany równo rok temu artykuł był ostrzeżeniem? Tyle że wedle KRS adres nadal mają lewy. Afery oczywiście jednak nie ma i nie będzie, szczególnie że odpowiedzialność bezpośrednia spada na skośnooką Hankę. A ona przecież musi wpierw wygrać wybory.
  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

  "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

  Komentarz


  • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
   Bo gdyby gospodarke raz na zawsze rozdzielić od państwa to korupcja i przekręty zniknęłyby jak ręką odjął.....
   Może to trochę "nawiedzone", ale dopóki ludzie nie wrócą do tradycyjnych wartości: Boga i honoru, to nic się nie zmieni.
   Wśród prywatnych przedsiębiorców jest tak samo wielu oszustów, złodziei, krętaczy i zwykłych skvrvysynów jak i wśród polityków, urzędników, itp.
   Mówiąc krótko, dopóki będzie się najzwyczajniej w świecie opłacało być kvrwą, wycierać sobie dupę honorem, a z Boga i wiary robić pośmiewisko i nie ponosiło żadnych tego konsekwencji, to żadne prywatyzacje nie pomogą.
   Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
   Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

   Komentarz


   • Ależ właśnie o tym mówię, o wyznawaniu tradycyjnych wartości prawicowych przez konserwatywnych przediębiorców (KoLibra). Kolega pewnie ma na myśli przeważający w świecie zachodnim nurt tzw. liberalnych przedsiębiorców, obecnie tak bardzo forsowanych przez eurokratów z Brukseli, którzy to ułatwiają unijnym urzędnikom wprowadzanie swoich "postępowych" dyrektyw. Mało to ma wspólnego z wolnym rynkiem, jest to raczej typowy socjalizm, bo socjalizm jest wszędzie tam gdzie istnieją grupy interesów. W tym brukselskim szambie chodzi o to by wspólnie z owym "zaprzyjaźnionym" biznesem przemycić do Polski tęczowy światopogląd, jest to kolejny krok do stworzenia homo-eurokołchoznicusa. W konsekwencji prowadzi to do zdemoralizowania narodów w myśl budowy ZSRE, z przewodnią rolą niemieckich panów, a to jest dla nas niekorzystny scenariusz.
    Jeżeli stawiamy na kapitalizm jakiego w obecnym świecie nigdzie nie ma, musielibyśmy się cofnąć do XIX-wiecznej definicji prawicy i na tej zasadzie oprzeć budowę państwa. Znieść podatek dochodowy dzięki czemu uruchomiłoby to polską przedsięiorczość, w rezultacie doprowadziłoby to do powstania konkurencji z korzyścią dla pracownika jak i pracodawcy. Dla polskiego przedsiębiorcy, gdyż będzie mógł zatrudniać osoby na trzy zmany, skutecznie rywalizując z zagranicznym podmiotem, dla pracownika gdyż wzmożona konkurencja doprowadzi do tego iż jego wartość wzrośnie, innymi słowy wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników. Natomiast jeśli chcemy w przyszłości dojść do takiego poziomu ekonomicznego jaki obecnie panuje w świecie zachodnim, to musielibyśmy zacząć od tego samego etapu od jakiego kiedyś zaczynały owe państwa zanim stały się zamożne, czyli musimy wrócić do czasów rewolucji przemysłowej. To właśnie wtedy Europa była potęgą gdyż rozkwitający biznes opierał się na wartościach chrześcijańskich, patriotycznych, praworządnych, dziś Europa się zwija gdyż tęczowa zgnilizna ją niszczy od środka.

    Innej drogi na skróty nie ma.
    Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

    Komentarz


    • Przykro się takie rzeczy czyta. Nie dlatego, że jestem przeciwny pewnym koniecznym reformom naszego kraju. Po prostu dziwię się dlaczego "rewolucja przemysłowa" jest wyciągana na sztandar. Przypominam, że w czasie rewolucji przemysłowej standardem było zatrudnianie ludzi w każdym wieku, również dzieci. Robotnicy pracowali po 12-16 godzin na dobę, często 7 razy w tygodniu. Nie było zasad BHP, generalnie nie było zasad. Jeden umierał z przemęczenia, a na jego miejsce przychodził nowy. Sławetna książka Marksa&Engelsa wzięła się właśnie od obserwacji katastrofalnych warunków pracy proletariatu. Była o ironio napisana w dobrej wierze. Przecież wszystkie ruchy socjalistyczne i komunistyczne wzięły się właśnie z niesprawiedliwości społecznej, której skali naprawdę nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Czasem naprawdę warto się zastanowić nad przyczynami pewnych zjawisk zamiast pisać utarte formułki.

     Komentarz


     • Akurat wedle definicji politycznej z XIX wieku poglądy JKM są takie same jak burżuazyjnej lewicy rewolucyjnej.
      Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

      "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
       Przykro się takie rzeczy czyta. Nie dlatego, że jestem przeciwny pewnym koniecznym reformom naszego kraju. Po prostu dziwię się dlaczego "rewolucja przemysłowa" jest wyciągana na sztandar. Przypominam, że w czasie rewolucji przemysłowej standardem było zatrudnianie ludzi w każdym wieku, również dzieci. Robotnicy pracowali po 12-16 godzin na dobę, często 7 razy w tygodniu. Nie było zasad BHP, generalnie nie było zasad. Jeden umierał z przemęczenia, a na jego miejsce przychodził nowy. Sławetna książka Marksa&Engelsa wzięła się właśnie od obserwacji katastrofalnych warunków pracy proletariatu. Była o ironio napisana w dobrej wierze. Przecież wszystkie ruchy socjalistyczne i komunistyczne wzięły się właśnie z niesprawiedliwości społecznej, której skali naprawdę nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Czasem naprawdę warto się zastanowić nad przyczynami pewnych zjawisk zamiast pisać utarte formułki.
       Ale korzystając z tego przykładu nikt nie podnosi porzucania zasad BHP i tym podobnych, tylko wolność od podatków i państwowych koncesji. A sprawiedliwość społeczna według wielu ludzi jest niesprawiedliwa sama w sobie. Nie przyjmowałbym z automatu dobrej wiary autora. Nie wszyscy uważają że Robin Hood to pozytywny bohater.

       Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
       Akurat wedle definicji politycznej z XIX wieku poglądy JKM są takie same jak burżuazyjnej lewicy rewolucyjnej.
       Przyznam szczerze, że nie znam takiej frakcji politycznej. Możesz poratować jakimś linkiem?
       Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
       -------------
       Jedynie prawda jest ciekawa

       Józef Mackiewicz

       Komentarz


       • http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakobini

        +

        http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BByrondy%C5%9Bci
        Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

        "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

        Komentarz


        • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
         Ale korzystając z tego przykładu nikt nie podnosi porzucania zasad BHP i tym podobnych, tylko wolność od podatków i państwowych koncesji.
         A jak chcesz kontrolować poziom bezpieczeństwa w pracy jednocześnie zakazując kontroli?
         Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

         Komentarz


         • Nie mówię, żeby zakazywać kontroli. Ale chyba nie powinno być tak, że przez przestrzeganie przez przedsiębiorców całej gamy przepisów BHP ludzie tracą pracę, bo firmy nie stać na spełnianie wymogów. Poza tym wiele by dało, gdyby rynek pracy nie był zależny od kilkunastoprocentowego bezrobocia, które moim zdaniem jest spowodowane żyłowaniem podatkowym przedsiębiorców.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz


          • W wolnej gospodarce dobry pracownik jest zasobem o który przedsiębiorca dba, którego szanuje i poważa. Żaden rozsądny i normalny właściciel firmy nie będzie traktował naprawdę dobrego pracownika jak robola, na zasadzie "nie podoba się to ***********, bo na Twoje miejsce czeka pięciu innych", zdając sobie sprawę, ile włożył w jego wyszkolenie, przysposobienie do stanowiska itp.
           Sam też będzie mocno zainteresowany przestrzeganiem bhp itp., może nawet bardziej niż pracobiorca, bo zwyczajnie na ewentualnej niezdolności do pracy "robola" więcej traci niż sam "robol".
           Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
           Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

           Komentarz


           • Jutro rano w Superaku obyczajówka polityczna.Raczej nie na kogoś z PO. Info z TT.

            Komentarz


            • Chodzi o burmistrza ruchacza?

             http://tv.se.pl/wiadomosci/burmistrz...-w-aucie,7228/

             Komentarz


             • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
              Jutro rano w Superaku obyczajówka polityczna.Raczej nie na kogoś z PO. Info z TT.

              to,że on "bezpartyjny" nie znaczy,że nie z PO (jeżeli to o tym z sekstaśmy ) - ich kandydatów wspierał w wyborach
              ...ta ziemia do Polski należy
              choć Polska daleko jest stąd,
              bo wolność krzyżami się mierzy
              historia ten jeden ma błąd!!!!

              Better Dead Than Red!!!

              Komentarz


              • Najwyraźniej o niego

               Wczoraj padały na TT takie przypuszczenia, że to o nikim z PO, bo reklamował to Eryk Mistewicz ksywa "Wylizałem PO i mam siano".

               Komentarz


               • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                Najwyraźniej o niego

                Wczoraj padały na TT takie przypuszczenia, że to o nikim z PO, bo reklamował to Eryk Mistewicz ksywa "Wylizałem PO i mam siano".

                najlepszy dowód na "rzetelność" tego pana nie zadał sobie nawet trudu by sprawdzić cokolwiek poza formalną przynależnością typa i to już mu wystarczyło by przyjąć,że nie kąsa swych idoli
                ...ta ziemia do Polski należy
                choć Polska daleko jest stąd,
                bo wolność krzyżami się mierzy
                historia ten jeden ma błąd!!!!

                Better Dead Than Red!!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X