Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • I dobrze oddam głos na KNP bądź RN. Dość tych przeżartych świń z popissldpsltr.
  Mioduski ,Vukovic OUT !

  Komentarz


  • Kolejna ciekawa opinia na temat Tuska i Ukrainy:

   Polska zrezygnowała z walki o Ukrainę za stanowisko dla Tuska

   Władimir Putin spotka się z Petro Poroszenką w obecności przywódców Francji i Niemiec. Dlaczego na tych rozmowach nie będzie nikogo z Polski? Dr Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że Warszawa sama zrezygnowała z walki o Ukrainę. Jego zdaniem, tylko w ten sposób Donald Tusk mógł zostać szefem Rady Europejskiej.

   Polska została odstawiona w międzynarodowym dialogu na temat kryzysu ukraińskiego na boczny tor - uważa doktor Piotr Wawrzyk, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego. Na szczycie Unia Europejska - Azja w Mediolanie jutro spotykają się prezydenci Rosji i Ukrainy, a w rozmowach uczestniczyć mają także przywódcy Niemiec i Francji.

   Zmarginalizowanie roli Polski w międzynarodowym dialogu dotyczącym sytuacji na wschodzie Europy to częściowo efekt naszych własnych działań - uważa doktor Piotr Wawrzyk. Za podstawową przyczynę tej sytuacji wskazuje fakt, że Polska odpuściła sobie starania, by nie stracić poparcia części unijnych państw dla objęcia funkcji szefa Rady Europejskiej przez Donalda Tuska.

   Europeista zwraca uwagę, że jeszcze pół roku temu Polska była postrzegana jako kraj, który ma właściwą perspektywę i rozumie ukraińskie problemy i przez to odgrywa znaczącą rolę w międzynarodowych mediacjach.

   Teraz jednak polska aktywność utrzymana w podobnym tonie mogła być politykom nie na rękę"- uważa doktor Wawrzyk. Twarde stanowisko dotyczące Rosji, reprezentowane parę miesięcy temu przez ministra Sikorskiego i premiera Tuska nie podobało się części europejskich państw, a jego utrzymanie mogło w opinii doktora Wawrzyka przeszkodzić w objęciu ważnego unijnego stanowiska przez polskiego premiera.
   Władimir Putin spotka się z Petro Poroszenką w obecności przywódców Francji i Niemiec. Dlaczego na tych rozmowach nie będzie nikogo z Polski? Dr Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że Warszawa sama zrezygnowała z walki o Ukrainę. Jego zdaniem, tylko w ten sposób Donald Tusk mógł zostać szefem Rady Europejskiej.
   "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

   "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

   Komentarz


   • Dobra wiadomość z GWna:

    Za 51 proc. akcji TVN Grupa Canal+ i ITI może otrzymać nawet 3,5 mld zł. Zainteresowanych liderem rynku telewizyjnego w Polsce jest sporo. Wśród potencjalnych nabywców wymieniane są największe koncerny mediowe z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych
    Artykuł otwarty
    "Zarządy Grupy ITI i Grupy Canal+ informują, że w ostatnich miesiącach kontaktowali się z nimi strategiczni oraz finansowi inwestorzy wyrażający zainteresowanie przejęciem kontrolnego pakietu akcji Grupy TVN. W odpowiedzi na to zainteresowanie podjęte zostały decyzje o przeprowadzeniu przeglądu strategicznych opcji dotyczących wspólnie posiadanego pakietu 51 proc. udziałów w Grupie TVN" - podano w komunikacie przesłanym do mediów.

    Zarówno Grupa ITI, jak i Grupa Canal+ zapewniają, że podejmą wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić wysoki zwrot z inwestycji w TVN.

    Wśród potencjalnych nowych nabywców większościowego pakietu TVN wymieniany jest Time Warner. To trzeci największy koncern medialny na świecie. Jest właścicielem m.in. CNN, HBO czy Warner Bros. Szefowie Time Warner nie kryją też, że Polska pozostaje jednym z najciekawszych rynków inwestycyjnych w Europie.

    - Koncern prowadzi już działalność w Czechach, Rumunii czy Chorwacji. Polska byłaby dla nich idealnym dopełnieniem w regionie - mówi Dominik Niszcz, analityk z domu maklerskiego Raiffeisen. Do tego Vivendi - właściciel Canal+ - kupuje swój kontent m.in. u Time Warner.

    Ale wśród chętnych na przejęcie TVN wymienianych jest wielu innych graczy. Wśród nich m.in. niemiecki Bertelsmann oraz RTL Group, a także amerykańskie Discovery Communications czy 21st Century Fox należące do Ruperta Murdocha. - Cena około 3 mld zł nie jest duża dla takich koncernów mediowych. A zdobycie przy tym większościowego pakietu stacji, która jest liderem rynku polskiego, jest kuszące - dodaje Niszcz.

    Zarówno Grupa ITI, jak i Grupa Canal+ podkreślają, że w sytuacji, gdy analiza strategicznych opcji nie doprowadzi do transakcji sprzedaży, istniejące obecnie umowy pozostają w mocy.

    Vivendi zaskoczyło rynek

    Grupa Canal+ współwłaścicielem TVN została w grudniu 2012 roku. Spółka wówczas przejęła 40 proc. udziałów w firmie N-Vision, do której należy 51 proc. akcji TVN. Pozostałe 60 proc. udziałów w N-Vision pozostało w rękach Grupy ITI, która stworzyła telewizję TVN. Jest to efekt podpisanej przed 2 laty umowy, kiedy to doszło do połączenia platform cyfrowych N i Cyfry+.

    Więcej na temat połączenia Cyfry+ i N możesz przeczytać TUTAJ .

    Canal+ za 40 proc. akcji N-Vision zapłacił 277 mln euro, wyceniając je na ponad 20 zł za sztukę. Kolejne 9 proc. akcji Francuzi dokupili na początku tego roku. - Decyzja o rozważaniu sprzedaży jest pewnym zaskoczeniem szczególnie przy tegorocznym dokupieniu 9 proc. akcji N-Vision- uważa Niszcz.

    W podpisanej przed dwoma laty umowie zapisano, że Canal+ ma opcję przejęcia pełnego pakietu udziałów w N-Vision w ciągu trzech czy czterech lat od finalizacji transakcji, czyli najwcześniej pod koniec 2015 roku.

    NC+ zostaje

    "Grupa Canal+ będzie nadal prowadzić aktywną działalność w Polsce, swoim drugim największym po Francji rynku, na którym będzie dalej rozwijać i wzmacniać platformę NC+, wiodącą płatną telewizję satelitarną w Polsce. Ponadto, niezależnie od wyników przeprowadzanej analizy, NC+ będzie kontynuować bliską współpracę z TVN, do której należy 32 proc. udziałów w platformie NC+" - czytamy w komunikacie.

    W ostatnim wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" w październiku tego roku, prezes NC_ Julien Verley zapowiadał dalszy rozwój w Polsce. Verley mówił, że Canal+ zostanie przekształcony w ogólnotematyczną stację premium. Będzie przypominała kanały wielkiej czwórki - TVN, Polsat, TVP1 i TVP2. W ofercie znajdą się filmy i seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne czy też wywiady i dyskusje. Prezes NC+ zapowiedział też walkę o odebranie klientów innym operatorom płatnej telewizji. Nic w czasie rozmowy nie wskazywało na wycofanie się z rynku NC+.

    Lider rynku w Polsce

    Grupa TVN jako lider rynku w Polsce nadaje łącznie 11 kanałów telewizyjnych. Wśród nich są TVN, TTV i TVN7 (które nadawane są w ramach naziemnej telewizji cyfrowej) oraz TVN24, TVN24 Biznes i Świat, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, iTVN, Telezakupy Mango i NTL. Grupa TVN posiada też platformę VOD (wideo na żądanie) Player.pl oraz portal informacyjny tvn24.pl.

    Przychody Grupy TVN w I półroczu br. wyniosły 784,3 mln, a zysk netto - 126,2 mln zł.

    Read more: http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,...#ixzz3GP9TP5lt

    Komentarz


    • Akcje lecą na łeb na szyje, ale jeśli już ktoś ma kupować to tylko News Corporation od grupy FOX, wypier...ć z czosnkowymi Warnerami, bo to będzie kontynuacja obecnego tvn-u.
     Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

     Komentarz


     • Tak naprawdę trudno jest uwierzyć, że zmiana właściciela zmieni kierunek programowy TVN. Ich targetem jest rozrywkowo-lemingowa grupa społeczna, która jest wielka i wierna. Czemu mieliby od tego odchodzić?

      Komentarz


      • Kierunku programowego pewnie nie zmieni, ale jakoś nie widzę tego by FOX tolerował włażenie w dupę tej czy innej władzy przez pion informacyjny
       Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

       Komentarz


       • RN lista nr5 , KNP lista nr 7 , jest w czym wybierać !
        Mioduski ,Vukovic OUT !

        Komentarz


        • Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
         RN lista nr5 , KNP lista nr 7 , jest w czym wybierać !
         Powodzenia!

         Zapowiada się bardzo ciekawa audycja za chwilę:
         „Serwery są nie rosyjskie, znajdują się w Polsce, a nie na księżycu, to wszystko jest jakąś bzdurą i bujdą” - tak reagował w mediach dziennikarz z czasów komunistycznych, a obecnie eurodeputowany PO Tadeusz Zwiefka na opinie ekspertów przestrzegających, że ponieważ Państwowa Komisja Wyborcza pracuje na rosyjskich serwerach, umożliwia to sfałszowanie wyborów w naszym kraju. Słowa Zwiefki to tylko przykład, jak wyśmiewano ekspertów przestrzegających przed penetracją rosyjską w Polsce. Dziś pojawia się nowy kontekst zdarzeń. Jaki związek mają informacje o rosyjskich serwerach z ujawnieniem przez "Gazetę Polską", że najważniejsze instytucje państwa w Polsce informatyzowała firma Unizeto należąca do rosyjskiego konsula honorowego? I że firma Unizeto dostarczała także certyfikaty zabezpieczeń do PKW? A wreszcie - co wynika z faktu zatrzymania rosyjskich szpiegów?

         O tym wszystkim Anita Gargas będzie rozmawiać ze swoimi gośćmi: prof. Andrzejem Zybertowiczem, ekspertami ds. służb specjalnych Piotrem Woyciechowskim i Piotrem Bączkiem oraz z dr. Łukaszem Kisterem z Collegium Civitas.

         „Zadanie specjalne” - Telewizja Republika. Premiera w środę o godz. 21:30.
         "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
         Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
         Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
         Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
         "
         Janusz Waluś - czekaMY!

         Komentarz


         • Taki sukces w Brukseli a tu cisza

          Jestem trochę podłamany, ale nie zdziwiony totalną medialną niemocą PiSu w kwestii szczytu. Słabość kadr jest porażająca. Eksperci, jeśli tacy są, trzymani są z dala od mikrofonów, na co uwagę zwracała już Staniszkis. Wiadomo było, że bez względu na rezultat Kopaczowa przyjedzie do Polski w glorii zwyciężczyni. Tymczasem jedyne na co stać opozycję to taktyka słowo przeciwko słowu. Wychodzi dwóch ekspertów od polityki energetycznej - Hofman i Ziobro - i trąbią: Żaden sukces! Klęska! Nasz węgiel jest najlepszy! Pod Trybunał Stanu! Żenada. Przeciętny Kowalski nie ma szans dowiedzieć się z takiego przekazu dlaczego rzekomy sukces jest zdradą. Nasi swoje wiedzą (Kopacz pod Trybunał, sprzedała nas) , lemingi też, nie ma po co się wysilać z analizami. I tak od lat
          "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

          Komentarz


          • Obawiam się, że taki przekaz "ekspercki" stałby się mało zrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego i nie trafiłby na "jedynki" programów informacyjnych. Prosty zbitek słów od Hofmana, bądź Ziobry zaspokaja "ludź" pisowską, a z drugiej strony przypomina lemingom, że po drugiej stronie barykady wciąż czai się wróg.

           Poza tym przez najbliższe 3 tygodnie kampanii samorządowej będzie jeszcze tyle wrzutek i różnych tematów, że sprawa i tak prędzej, czy później zostanie przykryta.

           Komentarz


           • W sumie i tutaj coś wrzucę,skoro już się odezwałem poruszony banderowskim relatywizmem

            Może kogoś zainteresuje

            "Przepowiednie" wydarzeń w ciągu najbliższych dekad ,prowadzone przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony

            I ogólna mapa prognozowanych wydarzeń: http://www.prisonplanet.pl/trend_tra...ch,p2097930879

            Komentarz


            • Wolne Głosy - Krzysztof Cugowski (Budka Suflera)

             Komentarz


             • Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
              RN lista nr5 , KNP lista nr 7 , jest w czym wybierać !
              Oszczędzmy tego sobie i Polsce
              Mon honneur s'appelle fidélité

              joł mordo

              Komentarz


              • Grzegorz Braun wygrał proces w Strasburgu. Mógł nazwać prof. Jana Miodka agentem SB:

               Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Polska naruszyła wobec reżysera Grzegorza Brauna artykuł 10 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka, gwarantujący wolność słowa.

               Trybunał oświadczył, że jest bezsporne, iż postępowania sądowe w Polsce przeciwko Braunowi kolidowały z jego prawem do swobody wypowiedzi. ETPC poinformował, że nie jest w stanie przyjąć stanowiska polskich sądów, które nałożyły na Brauna wymóg udowodnienia prawdziwości swoich twierdzeń i tym samym spełnienia bardziej wyśrubowanych standardów niż te, które obowiązują dziennikarzy.

               Trybunał zdecydował, że Polska ma zapłacić Braunowi w sumie 14 tysięcy euro odszkodowania i zadośćuczynienia za szkody oraz tytułem zwrotu poniesionych kosztów.
               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz
               • Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

                Komentarz

                Pracuję...
                X