Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Psikusa to by im zrobili gdyby w ostatniej chwili organizatorzy MN zgłosili do ratusza zmianę trasy przemarszu. To byłby szok dla tefałenów od miesiąca rezerwujących sobie miejsca pod kamerki, jak też różnej maści "donaldowych" prowokatorów szykujących coś pod ruską ambasadą.
  Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

  Komentarz


  • Źródło słabe...ale

   Zamieszczone przez fakt
   Podkarpacka ośmiornica

   Poseł chował u księdza złoto z łapówek

   http://www.fakt.pl/polityka/bury-cho...ly,482796.html

   e: próbowałem wkleić całość ale nie daje rady, tekst się rozłazi.
   Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

   Komentarz


   • Przykro mi, ale w grze o interesy na Ukrainie zostaliśmy definitywnie odstawieni na boczny tor, a właściwie "odstawił" nas ten rząd. Obecnie na polu działania pozostały wyłącznie Niemcy, które skonsumują połowę jak nie większość tego tortu (nie wliczając USA). Merkelowa zrobiła mistrzostwo świata odwiedzając Kijów i nie chodzi tu o te 500 mln ojro które zadeklarowała na pomoc dla Donbasu, ale o zakuluarowe rozmowy i co z nich konkretnie wynikło dla przyszłych interesów Niemiec. Konkretnie chodzi o coś w rodzaju długofalowego planu Marshalla przy jednoczesnym przeprowadzaniu reform, który rząd niemiecki sfinansuje poprzez europejskiego podatnika. UWAGA!! Europejskiego podatnika, tzn. że z budżetu niemieckiego nic nie ubędzie na ratowanie ukraińskiej gospodarki, a niemiecki podatnik nic nie odczuje, gdyż kasa na Ukraine pójdzie ze wspólnoty, czyli nas wszystkich. Ściślej mówiąc to nie Niemcy dadzą 500 mln, a Bruksela pod patronatem Niemiec. Oczywiście Szkopy nic nie robią bezinteresownie, więc można się spodziewać że w zamian strona ukraińska zobowiązuje się do zastawu paru kopalń, lub może jakieś udziały w metalurgii, rolnictwie...itp. Zresztą z rozmów Poroszenki z Angelą można wnioskować że przebiegły pomyślnie i w miłej atmosferze, czym Poroszenko skwitował tekstem "nasi ambasadorzy Niemcy". Widać że Szkopy pod płaszczykiem UE przejęły pałeczke o przyszłe wpływy na Ukrainie. My niestety wyszliśmy na megafrajerów.

    Komentarz


    • W jutrzejszym Do Rzeczy wywiad z Markiem Falentą oraz tekst Gmyza podważający tezy prokuratury.

     Komentarz


     • Komentarz


      • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
       W jutrzejszym Do Rzeczy wywiad z Markiem Falentą oraz tekst Gmyza podważający tezy prokuratury.
       Mija kolejny dzień od ujawnienia zapisów rozmów w Sowie i Przyjaciołach i grane jest wciąż "niemożliwe do ustalenia" źródło nagrań. I będzie grane tak długo, aż wszyscy o temacie zapomną skupiając sie na tej niezwyklej tajemnicy. Tymczasem źródło to jest doskonale znane wszystkim rozmówcom zapisanym na taśmach, dziennikarzom jak i samemu Tuskowi. Skąd? To arcyproste.

       Sowa i Przyjaciele były jedną ze stołówek rządowych w których spotykali sie wszyscy którzy chcieli w spokoju oddać się codziennej pracy bez ryzyka kamer i niewygodnych pytań dziennikarzy wystających pod siedzibami ministerstw.

       Jak na rządową stołówkę przystało lokal był ściśle monitorowany przez BOR który zabezpieczał miejsce od strony bezpieczeństwa i zapisywał wszystkie toczące się tam rozmowy. Po co? A po co tworzy się stenogramy rozmów ze spotkań na szczeblu rządowym i ministerialnym nie wspominając o głupim sejmie czy senacie?

       Jedną z osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie i rejestracje był - zatrzymany w poniedziałek - major BOR Dariusz P. Ruski szpieg? Agent Mosadu? Nic z tych rzeczy. Gościa po prostu zwolniono z roboty w ramach reformy służb przeprowadzanych przez ministra Sienkiewicza o której ten zresztą wspomina w stenogramach z podsłuchów które wywołały aferę.

       No i co miał biedak zrobić na rynku pracy kiedy on jedynie podsłuchiwać potrafił? Polazł do zaprzyjaźnionego dziennikarza i dał mu taśmy które jego zdaniem wysadzić miały ministra Sienkiewicza oraz obecna ekipę co zdaniem jego i innych zwolnionych kolegów miało storpedować reformę służb i przywrócić status quo.

       Problem w tym, że Sienkiewicz posady nie stracił. Mało tego jak sam mówi został oddelegowany do ostatniej swojej politycznej misji czyli właśnie zakończenia reformy służb specjalnych. Oddać tu trzeba Tuskowi, że zadziałał absolutnie logicznie i zgodnie z tym co przedstawił w swoim wystąpieniu z poniedziałku. Mówiąc że "niedopuszczalne jest, żeby służby specjalne dobierały mu współpracowników" nie dość że nie kłamał, to dał sygnał owym służbom, że reformy nie dość że nie udało się storpedować to nabierze teraz rozmachu.

       Kwestia tego w jakim kierunku idzie ta reforma oraz komu owe zreformowane służby miałyby służyć jest sprawą drugorzędną. Sednem jest, że zarówno Sienkiewicz jak i spora grupa dziennikarzy i rządowych klakierów pali głupa udając, że nie wie o co chodzi wywołując szum informacyjny opowieściami o zagranicznej agenturze, podstępnych działaniach Rosji czy naiwnie pytając kto owe rozmowy zarejestrował. A zarejestrował je BOR na potrzeby i przy pełnej wiedzy Sienkiewicza.

       Rejestrował je na pełnym legalu i nie zdziwi mnie jeśli za chwile pojawią się oficjalne faktury za udostępnianie salek "Sowy i przyjaciół" na potrzeby działań operacyjnych BOR oraz dokumenty zawierające oświadczenia pracowników lokalu zobowiązujących się dotrzymania tajemnicy państwowej pod odpowiednimi rygorami.

       Nie chciałbym być w skórze managera Sowy i Przyjaciół zatrzymanego wraz z majorem P. który wiedząc że zdradzając szczegóły ustaleń zdradzi tajemnice państwową, z drugiej zaś strony milcząc pakuje się w spore tarapaty.https://www.facebook.com/permalink.p...74094315957085

       Komentarz


       • Bardzo mądrze robić reformę służb tuż przed wyborami. Wiadomo że jak przyjdą nowe władze to rozpoczną od reformy reformy. Chyba że to reforma pod wybory.
        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

        "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

        Komentarz
        • Logika level hard

         Komentarz


         • Kolejny szczur poza pokładem idącego na dno statku:
          Poseł Jerzy Ziętek poinformował we wtorek PAP, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Jak tłumaczy, jego plany polityczne były niemożliwe do pogodzenia z dalszą przynależnością do tej partii. Nie chciał zdradzić, jakie to plany.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • Dziś Polacy na Litwie wyszli z koalicji rządowej i nie współrządzą już Litwą.
           Oficjalnym powodem było zdymisjonowanie desygnowanego przez AWPL Jarosława Nawiertowicza z funkcji ministra ds energetyki. Nieoficjalnym opór koalicjantów co do powiększenia praw mniejszości narodowych na Litwie. W skład AWPL wchodzą litewskie ugrupowania Polaków, Rosjan, Białorusinów, Karaimów i Łotyszy
           Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Nie żyje zastępca szefa Służby Wywiadu Wojskowego - podaje radio RMF F, powołując się na informacje od posłów z sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Nie jest znane nazwisko oficera, a strona internetowa SWW przybrała żałobną, czarno białą tonację.

            Na stronie internetowej Służby Wywiadu Wojskowego w zakładce "kierownictwo" znajduje się tylko informacja, że "zastępców Szefa Służby Wywiadu Wojskowego powołuje i odwołuje Minister Obrony Narodowej, na wniosek Szefa Służby Wywiadu Wojskowego, po zasięgnięciu opinii Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych".

            Ciekawe czy już wykluczyli udział osób 3.

            edyta:
            Zmarł z powodu choroby tropikalne "której nabawił się podczas jednej ze swoich misji".
            Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
            Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez WaLenrod Zobacz posta
             Nie żyje zastępca szefa Służby Wywiadu Wojskowego - podaje radio RMF F, powołując się na informacje od posłów z sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Nie jest znane nazwisko oficera, a strona internetowa SWW przybrała żałobną, czarno białą tonację.

             Na stronie internetowej Służby Wywiadu Wojskowego w zakładce "kierownictwo" znajduje się tylko informacja, że "zastępców Szefa Służby Wywiadu Wojskowego powołuje i odwołuje Minister Obrony Narodowej, na wniosek Szefa Służby Wywiadu Wojskowego, po zasięgnięciu opinii Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych".

             Ciekawe czy już wykluczyli udział osób 3.

             edyta:
             Zmarł z powodu choroby tropikalne "której nabawił się podczas jednej ze swoich misji".
             Dodam tylko "nagłej choroby".

             Komentarz


             • Matoł podobno wybiera się do Brukseli... jeśli to prawda to ciekawe kto za niego, Kopacz?

              Komentarz


              • Z racji tego że stołki w UE przyznaje andżelika i jej partia EPP to taki ktoś jak tusk mógłby być dla niej w sam raz. Może jeszcze wałęsę wezmą w końcu na mędrca, w końcu tyle mądrego powiedział? Poza tym jak tusk został w 2007 wybrany na premiera to putinowskie gazetki pisały "Nasz człowiek w Warszawie". Czy to znaczy że jak tusk pójdzie to juz nie będą mieli człowieka w Warszawie, czy przyjdzie nowy?
               Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
               "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

               "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

               Komentarz


               • Donald nie chce ale musi. Tyle afer pozamiatano pod dywan że najwyższa pora uciekać z tego tonącego pokładu zwanego Polską. W razie czego wszystko zrzuci się na przyszłą władze, o ile będzie to PiS, natomiast jeśli ktoś myśli że zostanie ona tak łatwo oddana to jest w błędzie. Prawdopodobnie komisja ds. wyjaśnienia likwidacji WSI powstanie, bo taki jest interes III RP by powstała i skazała. Oczywiście będzie to jeden wielki wałek, całą "rozprawę" utajnią żeby można było robić przekręty. Nie dziwota że PiS nie ma zaufania do tej komisji, gdyż jak to taśmach powiedziano - zrobimy z tego 2-letni cyrk. I nie zdziwcie się jeśli na końcu tego całego cyrku Macierewicz zostanie skazany przez "niezawisły" sąd, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi, żeby załatwić PiS komisją śledczą.

                Wracając do ostatniego zamieszania z Tuskiem. Polskojęzyczne media podają to jako wielki sukces Polski, dzięki czemu ponoć mielibyśmy mieć wpływ na przyszłe decyzje w Brukseli, ale to góvno prawda. Posadka szefa RE jest niczym innym jak żyrandolowego prezydenta unii pełniącego funkcję reprezentacyjną. Tylko naiwnym lemingom można wmówić że Polska coś na tym ugra, zresztą codziennie im się wbija do łbów jakich to Rudy znajomości w UE nie ma.

                Komentarz

                Pracuję...
                X