Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Apropos pendriva, dziś takowy wyłowiono z dna Wisły. Podobno zawiera rozmowy Millera z Kwasem.

Komentarz

• Jeśli nie rozumiesz tego że przy pomocy twittera naprowadzali ABW na pewnego pana z branży węglowej, kiedy ABW było kompletnie zdezorientowane w śledztwie to znaczy że nie znasz sprawy, tak jak napisałem, bo chwilę po tych "twittach" ABW ogłosiło że głównymi podjerzanymi nie są już kelenrzy tylko biznesmeni, po czym momentalnie ogłosili w prasie zatrzymania. Co do informacji o tym w jaki sposób dostawali materiały, to tych "twittów" było więcej. Napisali np. że dostawali emaile z linkami do materiałów itp., co ABW może sprawdzić w 10 minut. To się działo w czasie kiedy ABW szukało płyt CD.

Poza tym, za przeproszeniem w temacie pierdolisz bo trudno żebyś nie był w stanie zrozumieć tego że wprost tylko w roku 2013 dostało 13 milionów złotych w reklamach od spółek skrabu państwa, więcej od wszystkich innych tygodników razem wziętych. Obrazowo, wyborcza przez pięć lat, od 2009 roku łącznie dostała niecałe 30 milionów.
      Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
        Jeśli nie rozumiesz tego że przy pomocy twittera naprowadzali ABW na pewnego pana z branży węglowej, kiedy ABW było kompletnie zdezorientowane w śledztwie to znaczy że nie znasz sprawy, tak jak napisałem, bo chwilę po tych "twittach" ABW ogłosiło że głównymi podjerzanymi nie są już kelenrzy tylko biznesmeni, po czym momentalnie ogłosili w prasie zatrzymania. Co do informacji o tym w jaki sposób dostawali materiały, to tych "twittów" było więcej. Napisali np. że dostawali emaile z linkami do materiałów itp., co ABW może sprawdzić w 10 minut. To się działo w czasie kiedy ABW szukało płyt CD.
        Nie wiem jak można na podstawie twittów Majewskiego dojść do wniosku, że on naprowadza ABW na źródło. Wszystkie twitty, które on pisał/pisze (a wiem, bo czytam regularnie) to ogólnie beka i wrzuty. Wtedy też miały one charakter prześmiewczy, bo sorry każdy przeciętny technik wie, że takie dane nie przekazuje się przez pamięć flash tylko przez chmurę, której nie namierzą. Tak samo żadną nowiną nie była informacja, że za tym wszystkim stoi biznesmen. To przecież narzucało się automatycznie. A Ty z oczywistości robisz wielkie "odkrycie". Natomiast atak na Falente to był strzał na oślep, gość szybko po cichu został wypuszczony na wolność. Do teraz nie wiadomo kto jest taśmowym. Majewski, który tak bardzo twoim zdaniem naprowadzał na źródło też nie wie.

Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
        Poza tym, za przeproszeniem w temacie pierdolisz bo trudno żebyś nie był w stanie zrozumieć tego że wprost tylko w roku 2013 dostało 13 milionów złotych w reklamach od spółek skrabu państwa, więcej od wszystkich innych tygodników razem wziętych. Obrazowo, wyborcza przez pięć lat, od 2009 roku łącznie dostała niecałe 30 milionów.
        Ja doskonale rozumiem przepływ funduszy na linii państwo-media. Właśnie dlatego materiał dostał właśnie "Wprost", a nie "Do Rzeczy", czy "W Sieci". Wybuch z lewicowego tygodnika, niekojarzącego się z opozycją było majsterszytkiem ze strony taśmowego.

Komentarz

• To w jaki sposób się przekazuje "takie dane" to już twoja teoria. Każdy sposób jest dobry, ale redaktorzy podpowiadali panom z ABW w czasie kiedy ci byli na innym tropie. Jeśli chodzi o oskarżenia "biznesmena" to nie wiem jak się taki trop niby automatycznie narzuca. Zresztą, zatrzymano nie tylko jednego ale cały zarząd firmy, i jeszcze kilka innych osób z biznesowych okolic. Oficjalnie niejaki Falenta został zatrzymany na podstawie zeznań kelnerów, z tym że jak sam napisałeś, od początku sam wszystkiemu zaprzecza. Ciężko wydawać osądy kiedy sprawa jest w toku:

Niedawno oficerowie CBŚ przyszli do mnie i powiedzieli, że mają sygnały o tym, że moje życie jest zagrożone(...). Poinformowali mnie, że mogą sprawić, że zniknę, tak jak świadek koronny - mówi w wywiadzie dla Money.pl Marek Falenta
          I jeszcze że nie mogę znaleźć bezpośdenich linków, dam zamiast tego takie coś:

http://300polityka.pl/stan-gry/2014/...onkiem-w-grze/

Zamieszczone przez GóWno!
          Na trop grupy nagrywającej władzę wpadł jeden z czterech prokuratorów prowadzących śledztwo. Podsłuchiwaczy wkopał sam tygodnik Wprost mimo że wcześniej odmówił udostępnienia nagrań prokuraturze i ABW, argumentując jak się okaże, słusznie że może być w nich ślad chronionego tajemnicą dziennikarską źródła. Jednak redakcja, broniąc się równocześnie przed zarzutem manipulacji treścią rozmów, opublikowała w internecie całość.
          O samym Falencie i całej sprawie w miarę ciekawie jest napisane tutaj, i jeśli choć trochę z tego jest prawdą to sposób wyciszania afery nie pozostawia złudzeń:

http://blogpress.pl/node/19457

Marek Falenta, oskarżony przez prokuraturę o udział w nagrywaniu prominentnych polityków z najbliższego otoczenia Tuska oraz powiązanych z nimi biznesmenów, powiedział wczoraj w Radiu RMF FM, że PO była mu do tej pory najbliższą partią: "... zawsze głosowałem na PO. Nawet mój ojciec był w KLD, i potem w Unii Wolności i nawet współtworzył strukturę na Dolnym Śląsku... I tak to wygląda."
          Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

To w jaki sposób się przekazuje "takie dane" to już twoja teoria. Każdy sposób jest dobry, ale redaktorzy podpowiadali panom z ABW w czasie kiedy ci byli na innym tropie.
            Napisałem Ci w poprzednim poście, że lepszym sposobem na przekazywanie informacji jest chmura niż pamięć USB. Milion razy lepszym. Jak się przekazuje dane to nie jest żadna teoria tylko elementarna wiedza o technologii. Tą wiedzę również powinni posiadać agenci ABW stąd beka ze strony Majewskiego. Wejście ABW było typową akcją na frajer, a nuż taśmowy był amatorem i zostawił ślady.

Jeśli chodzi o oskarżenia "biznesmena" to nie wiem jak się taki trop niby automatycznie narzuca. Zresztą, zatrzymano nie tylko jednego ale cały zarząd firmy, i jeszcze kilka innych osób z biznesowych okolic. Oficjalnie niejaki Falenta został zatrzymany na podstawie zeznań kelnerów, z tym że jak sam napisałeś, od początku sam wszystkiemu zaprzecza. Ciężko wydawać osądy kiedy sprawa jest w toku:
            Jak jako osoba interesująca się polityką stawiałbym na samym początku dwie hipotezy:
            - albo mieliśmy do czynienia z biznesmenem, który wcześniej dobrze żył w tym systemie i go odstrzelili,
            - albo mamy akcję jakiś polskich służb, które czują się zagrożone.
            Generalnie obstawiałbym na jedną rozczarowaną jednostkę, "biznesmena".

Zresztą wydaje mi się, że ujawnienie tej "oczywistości" wynikało z narracji rządu, że zaatakowały nas obce służby, które chcą zdestabilizować najlepszy rząd od czasów Mieszka I. Po tej publikacji już ta narracja była spalona.

Ja nie wiem jaki był powód na zatrzymanie Falenty. Podobno powodem było to, że kontaktował się kilkakrotnie z dziennikarzem, który dostał cały ten materiał. Typowa łapanka, jak z akcją w redakcji Wprost.

Zabawne, że teraz na poparcie swojej tezy dajesz cytat z GW, a wcześniej mnie do nich odsyłałeś "GW" od początku jest stroną w tej sprawie i atakuje Wprost, nie jestem w stanie ani potwierdzić ani zaprzeczyć czy na podstawie tej taśmy dało się określić tożsamość taśmowego. Info jest z ponad miesiąca, gdyby coś było na rzeczy już dawno byłyby zarzuty. Zresztą mieli ich wsypać z twittów, a Ty już mówisz o jakiś taśmach

O samym Falencie i całej sprawie w miarę ciekawie jest napisane tutaj, i jeśli choć trochę z tego jest prawdą to sposób wyciszania afery nie pozostawia złudzeń:
            No Ty już jak zwykle wszystko sobie poukładałeś, a ja widzę tylko gościa, który się na tym systemie dorobił i w pewnym momencie system go wykiwał. Takich ludzi są setki. Pasuje do rysopisu sprawcy, ale nie oznacza, że nim jest. Zwłaszcza, że akcja była przeprowadzona profesjonalnie, więc ciężko mi uwierzyć, że taśmowy przekazałby taśmy podczas oficjalnych spotkań z dziennikarzem

Komentarz

• Napisałem Ci w poprzednim poście, że lepszym sposobem na przekazywanie informacji jest chmura niż pamięć USB. Milion razy lepszym. Jak się przekazuje dane to nie jest żadna teoria tylko elementarna wiedza o technologii. Tą wiedzę również powinni posiadać agenci ABW stąd beka ze strony Majewskiego. Wejście ABW było typową akcją na frajer, a nuż taśmowy był amatorem i zostawił ślady.
              Według mnie to nie masz żadnej wiedzy technicznej bo jak byś jakąś miał to byś nie wypisywał takich głupot. Ile razy można pisać że w czasie kiedy ABW szukało płyt CD niejaki Majewski napisał że pliki ma z serwerów? Na które dostęp uzyskuje odbierając emaile?

Zresztą wydaje mi się, że ujawnienie tej "oczywistości" wynikało z narracji rządu, że zaatakowały nas obce służby, które chcą zdestabilizować najlepszy rząd od czasów Mieszka I. Po tej publikacji już ta narracja była spalona.
              Akurat biznesmen który jest pośrednikiem rosyjskich kompanii węglowych doskonale się w temat wpisał. Wybiórcza wrzucała jakieś wrzutki typu: "...ostatni raz w rosji był pod koniec maja...", "...rosyjska mafia węglowa planująca przejąć rynek węgla w Polsce...", itp.

Ja nie wiem jaki był powód na zatrzymanie Falenty. Podobno powodem było to, że kontaktował się kilkakrotnie z dziennikarzem, który dostał cały ten materiał. Typowa łapanka, jak z akcją w redakcji Wprost.
              O jednym mogę zapewnić. Oprawa medialna była częścią akcji ABW, bo jak by ABW chciało to by nie było żadnej oprawy.

Zabawne, że teraz na poparcie swojej tezy dajesz cytat z GW, a wcześniej mnie do nich odsyłałeś "GW" od początku jest stroną w tej sprawie i atakuje Wprost, nie jestem w stanie ani potwierdzić ani zaprzeczyć czy na podstawie tej taśmy dało się określić tożsamość taśmowego. Info jest z ponad miesiąca, gdyby coś było na rzeczy już dawno byłyby zarzuty. Zresztą mieli ich wsypać z twittów, a Ty już mówisz o jakiś taśmach
              Ten sam cytat tylko w poszerzonej wersji.

Według "GW", na trop "grupy nagrywającej władzę" wpadł jeden z czterech prokuratorów prowadzących śledztwo. Podsłuchiwaczy wkopał sam tygodnik "Wprost" - mimo że wcześniej odmówił udostępnienia nagrań prokuraturze i ABW, argumentując - jak się okaże, słusznie - że może być w nich ślad chronionego tajemnicą dziennikarską źródła. Wezwani na przesłuchanie Belka i Sienkiewicz zgodnie zeznali, że jedynym człowiekiem, który ich obsługiwał w restauracji "Sowa i Przyjaciele", był Łukasz N. W prokuraturze Łukasz N. obciążył biznesmena Marka Falentę i jego wspólnika (prywatnie szwagra) Krzysztofa Rybkę. Zeznał, że Falenta i Rybka dali mu sprzęt podsłuchowy i kazali nagrywać biznesmenów goszczących w restauracji.
              Jak by nie było, wedle tego co jest napisane, niejaki Łukasz N. został zatrzymany więcej niż tydzień przed zatrzymaniem Falenty i jego ekipy, namierzony wedle prokuratury dzięki nagraniom wprost, a co widać jego składanie zeznań nie było natychmiastowe. Do niejakiego Falenty zapukali równiutki dzień po twittach ziewnikarzy wprost na temat biznesmenów. Wtedy też powstał cytowany tekst z gw.

Co to ma za znaczenie że sam Falenta powiedział że nie ma ze sprawą nic wspólnego skoro aresztowano jeszcze kilku innych biznesmenów z jego firmy? Jak by niczego nie było na rzeczy to by cały zarząd zwyczajnie nie zrezygnował. A co to za firmy i biznesy prowadził Falenta to podałem już w linku i podam raz jeszcze:

http://blogpress.pl/node/19457

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hawe

Zarząd firmy i rada nadzorcza to wszystko są znani ludzie... platformy. Możech ich sobie bronić ile chcesz, ale mnie nie przekonasz do tego że to taki zwykły biznesmen.

Komentarz

Według mnie to nie masz żadnej wiedzy technicznej bo jak byś jakąś miał to byś nie wypisywał takich głupot. Ile razy można pisać że w czasie kiedy ABW szukało płyt CD niejaki Majewski napisał że pliki ma z serwerów? Na które dostęp uzyskuje odbierając emaile?
                Ja o zupie ty o dupie. Dla Ciebie dane się przechowuje na CD, dla mnie na dyskach. Dla Ciebie przekazuje się przez CD/pendrive, dla Mnie przesyła się e-mailowo załączniki do chmury. Dla Ciebie takie wskazówki jak Majewskiego to ewidentny dowód na pomoc dla ABW, dla Mnie wyśmianie ABW, która jak Ty niewiele wie o IT. Może pozostańmy przy tym, że ty uważasz że Majewski to wtyczka, a ja przy tym, że jest to jedno wielkie

Co do reszty to przeczytam w wolnym czasie i najwyżej się odniosę. Generalnie nie jest moją intencją, aby bronić Falenty. Natomiast dobre imię Majewskiego owszem

Komentarz

• Jak na razie to stawiasz wiele tez bez odnoszenia się do tego co napisałem. Zasadniczo to nie ja poprosiłem o linki do publikacji ale tak jak chciałeś je podałem. Skoro obydwoje obstawiamy przy swoim to nie wiem czy jest sens kontynuacji.

Komentarz

• Chyba Miller nie dogadał się z Kwasem bo Sld i Tr startują osobno w jesiennych wyborach.
                    Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

Jak na razie to stawiasz wiele tez bez odnoszenia się do tego co napisałem.
                      Jakich tez? Cała nasza wymiana rozpoczęła się od twojego oskarżenia Wprost jakoby na twitterze odpalili swojego informatora co uznałem za absurdalne, poprosiłem o źródło, ty mi je podałeś, a ja na jego podstawie uznałem, że twoje wnioski są dla mnie absurdalne. Nie przekonamy się, bo inaczej interpretujemy te wpisy.

Co do Falenty - jeśli rzeczywiście to on to muszę przyznać, że wyżej ceniłem taśmowego

Komentarz

• Nie napisałem że Falenta stał za wszystkim, ba, wedle linków które dałem wyszło że za Falentą mogła stać grupa ludzi powiązanych z PO a cała sprawa odbyła się w ramach wewnętrznych rozgrywek o wpływy.

Komentarz

• O WSI w Klubie Ronina - Przegląd Tygodnia (Janecki, Makowski, Płużański)

Komentarz

• Także tego...
                            Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Pełna kulturka. A tymczasem Po gorzej przedzie więc spada bezrobocie:
                              http://biznes.onet.pl/praca/rosnie-l...2,1,news-detal
                              Żeby nikt sobie nie pomyślał ze jest zle. Wcale nie. Za PO jest super.

Komentarz

• Dyskusja rozpoczęta dziś w innym wątku. Poza tamatem "piłkarskim" poruszono też inne kwestie, m.in. wypadku z udziałem Rafała Dutkiewicza, ale przy okazji wyszły na jaw kompleksy Protasiewicza odnośnie "Warszawki". Chyba zamiast do europarlamentu przydałaby mu się wizyta u psychologa, bo przecież to nie pierwszy taki incydent w jego wykonaniu. Wszak "cywilizowanemu POlitykierowi" nie przystoi na publicznej forumce prowadzić dyskusji rodem z łonetu, co innego "zacofany" PiSior.

Oto niektóre fragmenty z TT

Michał Majewski‏@MajewskiMichal
                                Ja pier..., gdzie jest granica żenady i podwójnych standardów?
                                http://wpolityce.pl/polityka/209998-...odowal-wypadku ‌

Jacek Protasiewicz‏@ProtasiewiczJ
                                @katarynaaa czyja bezczelność @MajewskiMichal czy @wPolityce_pl ? Ja nie mam wątpliwości,ale ciekawi mnie Pani zdanie.

PopPolityk@PopPolityk
                                @MajewskiMichal coś niebywałego, równi i równiejsi kur.a

@PopPolityk @MajewskiMichal @katarynaaa Czy ja dobrze rozumiem,ze Wy wszyscy uważacie,ze @dutkiewiczrafal ma mieć zarzuty?!?

@katarynaaa @MajewskiMichal i oto"warszawka"wie lepiej jak było i co myślą/chcą ludzie...właśnie za to Was nie znoszą w kraju.Zrozumcie to!

Łukasz Tomczak@KosmaTomczak
                                @K_Stanowski @ProtasiewiczJ Hmmm kompleks Wawy ? Małostkowe i słabe Panie Protasiewicz...

Jacek Protasiewicz@ProtasiewiczJ
                                @KosmaTomczak @K_Stanowski ze wroclawianie maja kompleks Warszawy?! Chyba Pan nie był we #Wroclaw! To inna cywilizacja i kultura na poziomie

Michał Majewski@MajewskiMichal
                                @ProtasiewiczJ Przepraszam Panie Jacku, ale mam problem ze zrozumieniem tego, co Pan pisze. Może rano do tego wrócimy? @katarynaaa

@MajewskiMichal @katarynaaa Glupi cios..poniżej pasa...współczuje Pana synom,bo zaangażował ich Pan w klub,ktory jest pośmiewiskiem Polski.

Michał Majewski @MajewskiMichal
                                @ProtasiewiczJ Panie Jacku, mimo wszystko lubię Pana. Rada. Niech Pan już dziś nie pisze. Serio. @katarynaaa

Adrian‏@bezczelny
                                @smootnyclown @espeem76 Ale ********* z tego @ProtasiewiczJ...!

“@bezczelny: Ale ********* z tego @ProtasiewiczJ...!” Oto i kwintesencja hejterstwa na TT...Coz począć-tez z Warszawy.Przypadek czy reguła?

Mariusz Brzozowski‏@anfield0707
                                @ProtasiewiczJ @bezczelny mam nadzieję, że Pan nie jest kwintesencją polskiej klasy politycznej.
                                Ps jestem z W-wy, Stolicy naszego kraju !!

“@magda_zukowska: @ProtasiewiczJ @bezczelny Po co sie denerwować? Szkoda nerwów.Omijać z daleka ...”Nie denerwuje sie ukazuje ich ch styl
                                Michał Majewski@MajewskiMichal
                                Pokazałem wpis chłopakom z Młodej Legii. Reakcja: "Protas wstawaj, nie udawaj!". Generalnie beka z gościa.
                                Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X