Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Premier Donald Tusk zgłosił kandydaturę ministra Radosława Sikorskiego na stanowisko szefa unijnej dyplomacji i wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - poinformowały PAP źródła w rządzie.
  Radosław Sikorski: Znasz to? Przychodzi pan Jacek do burdelu.
  Jacek Rostowski: Pan Jacek?
  RS: Tak.
  JR: A może pan Radek? [śmiech] No, mówisz.
  RS: A burdelmama mówi: Panie Jacku, pan już dzisiaj trzeci raz.
  JR: [śmiech]
  RS:*****, przez tę sklerozę to się zapierdolę na śmierć.
  JR: Piękne [śmiech].
  RS: Słyszałem dziś kawał. Agencja towarzyska, oferta promocyjna, cennik. Szef agencji mówi: "Panowie, blow job - 25 złotych. Anal job - 35 złotych. To bardzo przystępnie".
  JR: To bardzo przystępnie.
  RS: Klient pyta: a klasyczne pierdolenie? A szef burdelu odpowiada: klasyczne nie jest jeszcze w ofercie, bo niestety jestem jeszcze sam.
  Murowany faworyt przez aklamację, moim skromnym zdaniem.
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • O dziwo zacytuję Wyborczą bo rzadko zdarza się u nich taka opublikowana odpowiedź :
   List do Wojtka Orlińskiego w odpowiedzi na jego list do Platformy

   - Wojtku, znamy się ponad 20 lat, nadzwyczaj cenię Twoją ciekawość świata, erudycję i lekkość pióra, więc chyba rozumiesz, że osłupiałem, czytając Twój list do Platformy. To Ty czy nie Ty? - pisze Robert Walenciak.

   W swoim liście do PO proponujesz tej partii kontrakt - zagłosuję na was, ja i licząca się grupa wyborców o poglądach lewicowych, jeśli zrobicie pewne ruchy, pewne lewicowe gesty. Dodajesz przy tym: "Platformo, jestem dla was wyborcą kłopotliwym, bo głosuję na was nie z miłości do Tuska, tylko ze względu na niechęć do Kaczyńskiego. Żeby Kaczyński przegrał".

   Odhaczeni przez PO

   Wojtku, spójrzmy prawdzie w oczy - nie jesteś dla PO wyborcą kłopotliwym, jesteś dość typowym wyborcą PO. I żadnego kontraktu Platforma nie musi z Tobą ani Twoimi politycznymi alter ego podpisywać, gdyż i tak na nią głosujecie i głosować będziecie. Bo chyba nie sądzisz, że Jarosław Kaczyński wycofa się z polityki i nie będzie startował w wyborach? A jeżeli będzie, Twój dylemat - każdy, byle nie Kaczor, i każdy, byle nie partia lewicowa (bo mała) - i tak pcha Cię w objęcia PO.

   Więc tak naprawdę oni nie muszą starać się o Twój głos. Oni go mają i już dawno go sobie odhaczyli. Mimo to optymistycznie podsuwasz im kilka punktów, które powinni zrealizować, żeby lewicowcy, tacy jak ty, zagłosowali na PO, choć i tak głosują Przeczytałem je - podpisuję się pod wszystkimi, nie są jakąś nowością, na lewicy mówi się o tym od lat, choć dziwi mnie, że ustawę antyaborcyjną z lat 90. nazywasz kompromisem. Sorry, dla lewicy to żaden kompromis, jeżeli już - to był to kompromis między Unią Demokratyczną a ZChN.

   Znów pokażą pakiety

   Ale nie na tym chciałbym się skupić, tylko na zdaniu bodajże politycznie najważniejszym, które napisałeś. Chodzi mi o słowa "oczekuję, że przed wyborami Platforma pokaże pakiet rozwiązań pozwalających wyjść z bezradności"

   Wojtku, masz jakieś wątpliwości? Oczywiście, że przed wyborami Platforma pokaże pakiet! Ba! Nawet dwa albo i trzy! Mało tego było wcześniej? Pokażą pakiet, pokażą jednego albo i dwóch znanych polityków lewicy, którzy właśnie przeszli do PO, będzie piękny event, komentatorzy będą mówili o tym przez trzy dni. I na tym sprawa się zakończy.

   Zrozum, im nie są potrzebne Twoje propozycje programowe, im potrzebne są triki i grepsiki. Że trzeba kastrować pedofilów, że być może 1 września dzieci nie pójdą do szkoły, że szpieg z Krainy Deszczowców hasa po wałach, że premier nie będzie padał na kolana przed biskupami itd., itp. A co dalej? To się zobaczy, poza tym za chwilę i tak ludzie zapomną.

   Tak wygląda dziś polska polityka. A jeśli nie wierzysz, to przypominam Ci Twojego ulubionego ministra Bartłomieja Sienkiewicza, który o programie "Polskie inwestycje", który z wielkim przytupem był ogłaszany (któż to dziś pamięta?), mówił z politowaniem, że to ch , d i kamieni kupa.

   Polityka więc to same błyskotki i eventy? Nic idei? Tak nie twierdzę, ale w tym kierunku to zmierza.

   Katolik na katolika? To nie działa

   A teraz pogadajmy strategicznie.

   Otóż razi mnie, gdy rysujesz mapę politycznych wpływów, kalkulujesz, że jak tu się przesuniemy (jakimś gestem), to tyle weźmiemy i tak dalej. Bo to fałszywa mapa. Polacy nie kierują się w wyborczych kalkulacjach maksymą biskupa Michalika - "niech chrześcijanin głosuje na chrześcijanina, a komunista na komunistę". Jeżeli tak by było, Aleksander Kwaśniewski nigdy nie zostałby prezydentem, a Leszek Miller nigdy nie zdobyłby 41 proc. głosów. A tyle w roku 2001 miał.

   Przypominam też, że w prawicowym Rzeszowie wygrywa Tadeusz Ferenc, człowiek PZPR i SLD, w Krakowie - Jacek Majchrowski, a w Łomży - Mieczysław Czerniawski. Oni czerwoni, a miasta - bastiony prawicy. Dla odmiany zaś w Elblągu, mieście Platformy i SLD, prezydentem jest Jerzy Wilk z PiS-u.

   Widać więc, że wyborcy nie kierują się odruchem typu lewicowiec na lewicę, ale patrzą, czy dany kandydat "się nadaje". Platforma wygrywała dotąd, bo "się nadawała". Potrafiła wbić się w mainstream społecznych oczekiwań.

   Teraz jej notowania spadają, bo coraz więcej osób uważa, że Platforma i jej lider rządzą źle. Że bardziej interesują ich konfitury władzy niż obowiązki z jej sprawowaniem związane.

   Nie rozpieszczać Platformy

   Nie ma tu miejsca na to, by opisywać dzisiejszą kondycję PO, spierać się o nią, choć myślę, że trafną ilustracją jej obecnego ducha jest scena z nagrań kelnerów, gdy Sikorski z Rostowskim wołają: "Niech nam panuje Donald Tusk!", popijając wino z apelacji Pomerol i umawiając się, kto kogo, na jakie stanowisko pchnie.

   Tak więc z ręką na sercu, Wojtku, szkoda Twojego talentu, by takiego towarzystwa bronić. Tym bardziej że oni na to właśnie liczą. Że strasząc Kaczyńskim i Macierewiczem, zapewnią sobie kolejne lata ciepłych posad.

   Po drugie, patrząc już zupełnie na zimno, plan zaproszenia PO na prerie lewicy niewiele Platformie daje.

   Spójrz na ostatnie sondaże - PiS ma w nich 12 pkt przewagi nad PO. SLD i Twój Ruch mają wspólnie po zsumowaniu również 12 proc. poparcia. Nawet jeśli więc wszyscy wyborcy partii lewicowych oddaliby swoje głosy na PO, to i tak byłoby za mało. I tak PiS albo sam, albo razem z Nową Prawicą będzie miał większość. Wiara, że mocna Platforma pożywi się na słabej lewicy i tak wzmocniona pokona PiS, to polityczny autokanibalizm. Abstrahując od tego, że PO nigdy nie weźmie całego elektoratu lewicy. Tam są takie obszary wyborców związanych z narracją Polski Ludowej, wyborców z małych i średnich miejscowości czy też radykalnych miejskich lewicowców, których ta syta i antykomunistyczna przecież partia nigdy nie pozyska.

   Tak więc, Wojtku, Twój pomysł na zatrzymanie PiS PiS-u nie zatrzyma. W tej walce nie słaba, lecz silna lewica jest bardziej potrzebna.

   Nie ma co więc rozpieszczać Platformy. Ona sama musi wziąć się w garść, a nie kalkulować, że jakiś zwrot jej pomoże. Nie jest też sensowne posyłanie na terytoria osłabionej lewicy oddziałów pacyfikacyjnych. Mądrzej zainwestować w plany rozwoju, żeby to towarzystwo się ogarnęło, obudziło swych wyborców, żeby w zbliżającej się walce mieć silnego sojusznika, a nie zgraję maruderów. Puszczając wodze fantazji - silnego programowo, z liczącym się poparciem społecznym, wiernego zasadom etycznym. Czego sobie i Tobie życzę.

   Robert Walenciak - publicysta związany w przeszłości z tygodnikiem "Przegląd" i dziennikiem "Trybuna"

   Komentarz


   • Kolejna złota myśl Korwina. Dzisiejsze "Do Rzeczy":

    Poroszenko musi zniszczyć separatystów, tak jak Niemcy musieli zdusić Powstanie Warszawskie. Im szybciej, tym lepiej.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Korwin na swoim fanpejdżu napisał że domaga się pokazowego procesu w którym mają zapaść wyroki skazujące dla inicjatorów PW. Raczej zachowanie propolskie to nie jest.

     Komentarz


     • Wręcz przeciwnie,chwała tym którzy w beznadziejnej walce robili co mogli wierząc w zwycięstwo,pragnąc wolności.Jednak zakulisowi inicjatorzy takich z góry skazanych na wielkie rzezie zrywów,z reguły siedzą w ciepłych fotelach i liczą własne zyski
      Ostatnio edytowany przez GSM.; 81058.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez GSM. Zobacz posta
       Wręcz przeciwnie,chwała tym którzy w beznadziejnej walce robili co mogli wierząc w zwycięstwo,pragnąc wolności.Jednak zakulisowi inicjatorzy takich z góry skazanych na wielkie rzezie zrywów,z reguły siedzą w ciepłych fotelach i liczą własne zyski
       Krótko - ***********
       Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez GSM. Zobacz posta
        Wręcz przeciwnie,chwała tym którzy w beznadziejnej walce robili co mogli wierząc w zwycięstwo,pragnąc wolności.Jednak zakulisowi inicjatorzy takich z góry skazanych na wielkie rzezie zrywów,z reguły siedzą w ciepłych fotelach i liczą własne zyski
        Chętnie się dowiem kim byli ci zakulisowi inicjatorzy, którzy siedzieli w ciepłych fotelach i liczyli swoje zyski. Słucham.
        Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
        Pada decyzja: Wracamy!
        Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Parasol44 Zobacz posta
         Chętnie się dowiem kim byli ci zakulisowi inicjatorzy, którzy siedzieli w ciepłych fotelach i liczyli swoje zyski. Słucham.
         będzie problem
         typ leci
         Czas kończyć z baranami na forumce

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Kolejna złota myśl Korwina. Dzisiejsze "Do Rzeczy":
          pytanie czy on tak sam z siebie czy nadal dla niego to cyrk ?
          prosi się facet o kopa na ryj
          Czas kończyć z baranami na forumce

          Komentarz


          • Zamieszczone przez GSM. Zobacz posta
           Wręcz przeciwnie,chwała tym którzy w beznadziejnej walce robili co mogli wierząc w zwycięstwo,pragnąc wolności.Jednak zakulisowi inicjatorzy takich z góry skazanych na wielkie rzezie zrywów,z reguły siedzą w ciepłych fotelach i liczą własne zyski
           Takie hasło z durnej wikipedii, można przejrzeć zanim internetowe komando abw/platformy obywatelskiej ponownie to wyedytuje w wikipiedii, jak to już parę razy na zlecenie HGW zrobili:

           http://pl.wikipedia.org/wiki/Warschau_%28KL%29
           "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

           "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            Kolejna złota myśl Korwina. Dzisiejsze "Do Rzeczy":
            Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
            Korwin na swoim fanpejdżu napisał że domaga się pokazowego procesu w którym mają zapaść wyroki skazujące dla inicjatorów PW. Raczej zachowanie propolskie to nie jest.
            To jeszcze uzupełniając, "oświadczenie" jakim Januszek "uczcił" rocznicę Powstania.

            OŚWIADCZENIE
            NOWEJ PRAWICY JANUSZA KORWIN-MIKKEGO
            REGIONU PODKARPACKIEGO
            W ZWIĄZKU Z 70. ROCZNICĄ WYWOŁANIA
            POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

            Kto wychwala powstanie warszawskie, nie powinien skarżyć się na
            nieodpowiedzialność dzisiejszej polskiej klasy politycznej. To właśnie
            powstanie warszawskie ustanowiło standard nieodpowiedzialności
            politycznej, który do dziś daje alibi wszystkim tym, którzy robią coś
            szkodliwego dla Polski.

            Mechanizm jest oczywisty. Nikt nie odpowiedział za śmierć dwustu
            tysięcy ludzi i zburzenie stolicy państwa mimo, iż powstanie od
            początku nie miało żadnego sensu militarnego ani politycznego. Mało
            tego, jego sprawcom stawia się dziś pomniki, nadaje nazwy ulic. Skoro
            tak, każdy polski polityk może żyć w po-czuciu, że może zrobić
            cokolwiek. W wypadku nawet najbardziej tragicznej klęski odwoła się do
            patriotycznych emocji i jeszcze będzie czczony jako narodowy bohater.

            Skoro bezkarnie uszło wywołanie tego powstania, to nie można się
            domagać rozliczenia sprawców oszustwa powołania OFE, skutków
            zmarnowania pieniędzy na Możejki czy lokalnie: na Centrum
            Wystawienniczo-Kongresowe.

            Bez zrewidowania naszego podejścia do powstania warszawskiego, nie
            możemy liczyć na zmianę obecnej polityki.

            Kto nie jest zadowolony z jakości współczesnej klasy politycznej, nie
            powinien się entuzjazmować powstaniem warszawskim. Chyba, że stawia
            romantyczne emocje nad dobro kraju.

            Janusz Korwin-Mikke
            Prezes
            Nowej Prawica JKM
            [ocalony z powstania warszawskiego]

            Damian Małek
            Ireneusz Dzieszko
            Nowa Prawica JKM
            Region Podkarpacki

            Komentarz


            • W sumie z braku lepszego wątku wrzucę tutaj:
             Amerykański generał zastrzelony w Afganistanie, sprawa w sumie dość precedensowa.

             http://www.nytimes.com/2014/08/06/wo...088400000&_r=4
             ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
             Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
             O dziecko polskie, za Twojego dziada,
             Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
             O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
             I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
             Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
             Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

             Komentarz


             • http://www.rp.pl/artykul/16,1131230-...m-do-Boga.html

              jak nic znowu będzie dym. Rudy i ekipa będa mogli w tym czasie przechnąć coś albo odstawić kant.

              Komentarz


              • To z tym Generałem.. Nie dziwię się, wpakowali się tam w sumie po to żeby za darmo rąbać ich na rope, więc zasłużyli sobie na to )

               Komentarz


               • http://narodowcy.net/polska/10171-ar...omoseksualiste

                Komentarz

                Pracuję...
                X