Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Z Reichsministerstwa NGO-Volksaufklärungu i Propagandy im. Konrada Józefa Goebbelsa-Adenauera.
  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

  "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

  Komentarz


  • To takie gdybanie ,ale dobra jak jest możliwość to niech idzie w świat , z racji tego ,że nie wierzę w przedterminowe wybory to pewnie Sikorski byłby premierem ,bo Kwas już się wypalił .
   Mioduski ,Vukovic OUT !

   Komentarz


   • Widzę codziennie jak meinstrimowi dziennikarze gimnastykują się. Odnośnie MH-17, jeszcze parę dni temu musieli gryźć się w język, gdy dość nieoczekiwanie zapomniawszy się wchodzili w narrację pisowską, wtedy włączała się czerwona lampka i automatycznie przestawiali się na POprawne myślenie. Jednak coś w tej sprawie się zmieniło. Wczoraj w TVP Info Czempiński śmiało dyskutował z redaktorem jaka to Rosja jest zdolna do fałszowania czarnych skrzynek, przekładania kończyn w celu utrudniania śledztwa, czyli coś czego w przypadku Smoleńska z ich ust nie słyszeliśmy. Czyżby już tak śmiało poczynali se? Sprawa podsłuchów w ostatnim czasie praktycznie rozpłynęła się, za to tematem nr 1 znowu jest obsada brukselskich stanowisk przewodniczącego RE dla Rudego i szefa dyplomacji dla Radka, coś co niedawno wydawało się abstrakcją. Rozumiem że mimo zerowych szans chcą pokazać jakich to niby mamy wpływowych mężyków w Europie i jaką to Polska ma megapozycje w UE.

    Komentarz


    • Jak poinformowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska, nową pełnomocniczką rządu ds. równego traktowania została prof. Małgorzata Fuszara. Fuszara jest m.in. współzałożycielką gender studies na Uniwersytecie Warszawskim.
     Prawniczka, socjolożka i profesor nauk humanistycznych zastąpi na tym stanowisku Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, która otrzymała mandat do Parlamentu Europejskiego.
     Fuszara specjalizuje się w zagadnieniach związanych z socjologią polityki, gender studies, socjologią mniejszości etnicznych, kulturowych i społecznych oraz socjologią prawa.


     Jest dyrektorką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, pracuje w Katedrze Antropologii i Socjologii Obyczajów i Prawa ISNS UW, kieruje także Ośrodkiem Badań Społeczno-Prawnych nad Sytuacją Kobiet oraz Gender Studies - Podyplomowymi Studiami nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci, które w 1996 r. współtworzyła wraz prof. Bożeną Chołuj. Gender Studies w ramach ISNS UW były wtedy pierwszym tego typu studium w Europie Środkowo-Wschodniej. Prowadzi zajęcia m.in. z zakresu socjologii prawa, studiów kobiecych i gender studies. Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania ma realizować politykę Rady Ministrów w zakresie równego traktowania i zapobiegania dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość i inne cechy.
     Niezłą Donald wybrał gwiazdeczkę.
     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz


     • Zreczny polityk wykorzystal by tragedie MH17 do wyjasnienia tragedi ze Smolenska; ale na polskiej scenie politycznej chyba takiego brak. Tak czy inaczej MH17 jest jak sol w oku dla ekipy rzadzacej i mediow; moim zdaniem grozniejsza niz jakies tasmy.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
       To niech spróbują wpłynąć na wynik jakiegokolwiek głosowania w sejmie


       Wyniki sondaży mają na razie dobre, ale mówienie o nich jako o "aktualnie 3 sile politycznej", to lekka przesada. Kiedyś T.Lis brylował w sondażach prezydenckich - to miałby być powód do zapraszania go wtedy jako uczestnika debat politycznych?
       Poczekajmy do wyborów

       To raz.

       Dwa - Lis to dziennikarz, do tego zakłamany i marny. Nie polityk. KNp to politycy.

       Komentarz


       • Jeden z kluczowych świadków jawnej części procesu zeznał przed sądem, że Brunon Kwiecień nie namawiał do zamachu na Sejm i nie narzekał na sytuację w Polsce. - Narzekali studenci na wykładach, a Kwiecień tylko rozważał hipotetyczną możliwość rewolucji - stwierdził.
        Zmienił w ten sposób swoje zeznania złożone w śledztwie.


        Świadek był uczestnikiem wykładów na temat materiałów wybuchowych, organizowanych przez Kwietnia. Według prokuratury razem z drugim studentem był namawiany do udziału w zorganizowaniu zamachu na Sejm. W śledztwie świadek zeznał, że zna Kwietnia, co najmniej 12 razy uczestniczył w jego wykładach, z czego 5-6 odbyło się sam na sam. Na wykładach Kwiecień wielokrotnie narzekał na władzę rządzącą; mówił, że Polska jest rozkradana i władza oszukuje obywateli, a w kwietniu 2011 powiedział, że wysadzenie Sejmu mogłoby zmienić sytuację na lepsze. Na kolejnych wykładach Kwiecień ponawiał propozycję pomocy przy zamachu na Sejm. Proponował zdobycie pieniędzy na zamach w napadzie rabunkowym; zobowiązywał się do wyposażenia zebranej 12-osobowej siatki w kamizelki kuloodporne, hełmy i broń. Wskazywał miejsce ukrycia broni i mówił, że zabije za ujawnienie go. - Obawiam się spełnienia tej groźby do dnia dzisiejszego - zeznał świadek.
        Świadek twierdził, że zależało mu na zdobyciu wiedzy chemicznej, więc choć nie zgadzał się na zamach, to podtrzymywał kontakty, pisał maile o tworzeniu siatki, choć takiej nie tworzył, a po otrzymaniu skryptu z wykładów zaprzestał kontaktów z prowadzącym. - Brunon Kwiecień bardzo często wracał do tego planu, na tej podstawie mogę stwierdzić, że traktował to bardzo poważnie, szukał osób, środków finansowych i opracowywał plan zamachu - zeznał świadek w śledztwie.
        "Rozmowy były hipotetyczne"

        Przed sądem świadek nie potwierdził tych zeznań. - W odczytanych zeznaniach jest wiele treści, pod którymi bym się nie podpisał i które na pewno opowiadałem w inny sposób. Nigdy nie została mi złożona propozycja wzięcia udziału w zamachu na Sejm. Nie kojarzę również, aby oskarżony sam na wykładach czy też do mnie powiedział, że jest konieczność wysadzenia Sejmu, nie kojarzę też, by propagował to czy też zachęcał do tego - mówił świadek sądowi. Kwestionował także fakt, że zna oskarżonego, bo "nawet po kilkunastu spotkaniach nie można mówić, że się kogoś zna".
        Na pytanie sądu wyjaśnił, że był uprzedzony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań; potwierdził, że podczas przesłuchania mówił prawdę i że osobiście podpisał protokół z przesłuchania i zamieścił notatkę, że protokół jest zgodny z jego zeznaniami - ale "czuł, że pewne niejasności nie zostały sprecyzowane". - Po czterech godzinach przesłuchania kazano mi podpisać protokół; przeczytałem go pobieżnie, bo chciałem jak najszybciej udać się do akademika, aby coś zjeść i poczynić przygotowania do kolokwium - powiedział świadek.
        Wyjaśnił, że dyskusja o złym stanie państwa została zainicjowana na wykładzie przez uczestników, a nie Kwietnia, a rozmowy dotyczyły nie zamachu na Sejm, ale ogólnie "rewolucji" i były "hipotetyczne". Jak podkreślił, był przekonany, że Kwiecień prowadzi werbunek do służb specjalnych i sprawdza go, do czego byłby się w stanie posunąć.

        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • Na Ursynowie powstało coś takiego:         I tak się zastanawiam co to takiego jest na tej ścianie? Bo to mają być podobno Żołnierze Wyklęci?
         "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

         "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

         Komentarz


         • Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
          Na Ursynowie powstało coś takiego:

          I tak się zastanawiam co to takiego jest na tej ścianie? Bo to mają być podobno Żołnierze Wyklęci?
          Podobno walczyli z czerwonymi jeszcze długie lata po wojnie, może to o to chodzi
          A poważnie to nie załamuj ludzi, tu masz lepsze zdjęcie.

          Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy.

          Komentarz


          • No tak, tylko z czym oni walczą? Z zielonym hulkiem z komiksu dla ośmiolatków? Zasłoń to zielone bydlę i spójrz jak obrazek wygląda bez niego. Już nie napomnę że jest to coś centralną częścią obrazka i wygląda jak jego najważniejsza część.
           "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

           "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

           Komentarz


           • Może ktoś ze znających realia napisać co w praktyce oznaczają sankcje nałożone na ruskich zarówno przez US jak i UE i jaki będą mieć wymierny i praktyczny skutek dla Rosji?

            Komentarz


            • Nie wiem czy było, ale na razie to my odczujemy bo:
             Władze Ukrainy ogłosiły w poniedziałek zakaz importu polskich świń, ich mięsa i przetworów. Ukraiński rynek był otwarty dla wieprzowiny z Polski ledwie przez ponad miesiąc. Nałożenie embarga na owoce z państw UE rozważa Rosja.

             Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/35...lski,id,t.html

             Komentarz


             • Jednoczenie prawicy trwa ,Kaczor podziękował Tomaszewskiemu ,bo głosił proputinowskie wypowiedzi ,teraz ten już nie uważa ,Kaczora za Kazimierza Górskiego polskiej polityki ,zapewne JK za chwilę przypomni sobie ,że ten co zatrzymał Anglię wspierał PRON. Po wyborach samorządowych pewnie dowiemy się ,że winowajcą porażki jest Gowin i Ziobro
              Mioduski ,Vukovic OUT !

              Komentarz


              • Odejście Tomaszewskiego z PiS może przynieść taki sam efekt jak wywalenie Cię z tego forum, większość nie zauważy, a kilka osób odetchnie z ulgą.
               Chociaż może strata legendarnego Tomka, słynącego z eleganckiej koszulki Tico spowoduje całkowity rozpad partii JK, we will see.
               "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


               Bynajmniej to nie przynajmniej!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
                Odejście Tomaszewskiego z PiS może przynieść taki sam efekt jak wywalenie Cię z tego forum, większość nie zauważy, a kilka osób odetchnie z ulgą.
                Idealnie trafione w sedno. "Koniec z baranami na forumce". Koniec z baranami w PiS!
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                Pracuję...
                X