Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Z.
    Legionista
    • 08.2006
    • 7771

    Zamieszczone przez emil83
    Wyżeł - ale to są wyniki bez miast, czyli oficjalne będą niższe. Jeżeli pół kraju żyje z rolnictwa i sadownictwa to nic dziwnego że na prowincji wygrywa PSL (szczególnie po nałożeniu embargo na warzywa)
    I dlatego w eurowyborach 2014 PSL w Małopolsce miał 3%, a teraz wygra? Albo na Śląsku gdzie miał 2, a rolników po prostu nie ma?

    Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

    Komentarz

    • Wyżeł
      Legionista
      • 07.2013
      • 226

      Zamieszczone przez emil83
      Wyżeł - ale to są wyniki bez miast, czyli oficjalne będą niższe. Jeżeli pół kraju żyje z rolnictwa i sadownictwa to nic dziwnego że na prowincji wygrywa PSL (szczególnie po nałożeniu embargo na warzywa)
      Miałbyś pewnie rację gdyby PSL jakoś szczególnie walczył o interesy tej grupy. W tym zakresie jakichkolwiek sukcesów brak, nawet takich które mogłaby propaganda rozdmuchać.

      Komentarz

      • Kawa
        Legionista
        • 05.2003
        • 8265

        Spoko, mąż pani Dziadzi nie widz powodów do kwestionowania wyników, nie dziś to jutro przecież policzą.
        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


        Bynajmniej to nie przynajmniej!

        Komentarz

        • berserk
          Legionista
          • 03.2009
          • 2999

          Jedyne co trzyma w ryzach jako taka panstwowosc tego kraju to zajebiscie silny aparat ucisku spolecznego, naduzywana prewencyjnosc i system sadowniczy w ktorym czlowiek od razu jest postawiony na pozycji przegranego...ludzie musza cos zrec, a wiedza, ze jak beda siedziec cicho to minimum tego "zarcia" dostana, a w nagrode poleza kilka dni do gory brzuchem nad zasyfionym mozem...mamy obecnie panstwo policyjne w wersji light, czyli raz na jakis czas kogos sie ujebie, ludzie zobacza, ze z wladza nie ma zartow tylko jak ktos podniesie reke na wladze to wiadomo co wladzu mu z ta reka zrobi, dlatego jeszcze na Wiejskiej stoi ten kurnik...
          #MuremZaBonusem

          Komentarz

          • jednostrzałowiec
            Legionista
            • 10.2010
            • 527

            Zamieszczone przez Wyżeł
            gdyby PSL jakoś szczególnie walczył o interesy tej grupy
            PSL tak walczy o interesy rolników, że aż 25% mieszkańców wsi oddała na nich swój głos. Na PiS 35.
            "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

            http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

            Komentarz

            • emil83
              Legionista
              • 05.2004
              • 1832

              Z. W Małopolsce wg tej mapy wygrał PiS. Euro wybory były przed embargo to dwa. Plus to nie są wybory które można ze sobą porównywać.

              Wyżeł - spróbuje objaśnić co miałem na myśli. PSL nie mieszał się w wydarzenia na Majdanie - nie jeździli, nie pośredni czyli. To inni - retoryka łatwa do zbudowania na wsi gdzie zazwyczaj działaczy PSL-u ludzie znają dobrze. Po drugie - rekompensaty przyzwoite za zaoranie upraw są. Skupy przez Banki Żywności są ( a że te rozdają potem warzywa stołówkom i dzieciakom za darmo to inna kwestia). W tych wyborach nie liczy się co działacze mogą załatwić dla kraju tylko dla konkretnych wyborców. A dodawszy do tego ogromny poziom nepotyzmu i prywatnych interesików sumuje się to wszystko na wysokie wyniki w samorządach. Zresztą Peace wrzucił sondaż sprzed wyborów dający PSL 30% głosów do sejmików.
              Ostatnio edytowany przez emil83; 2172.
              You'll take my life but I'll take yours too
              You'll fire your musket but I'll run you through
              So when you're waiting for the next attack
              You'd better stand there's no turning back.

              Komentarz

              • cyryl
                Legionista
                • 08.2006
                • 683

                Co do tego PSL-u to mojego kolegi ojciec jest radnym z tej partii, ja nigdy na nich nie głosowałem, ale jak sam kolega mówi u niego na wsi to wszyscy za PSL-em są bo zawsze tata kogoś do gminy wciągnie i tak to właśnie wygląda z tym głosowaniem na wsiach na PSL (przynajmniej na Lubelszczyźnie), a co do tych przekrętów to tak jak napisał Berserk, ludzie popatrzą i machną ręką, drugie Węgry to nie w Polsce.

                Komentarz

                • Z.
                  Legionista
                  • 08.2006
                  • 7771

                  Zamieszczone przez emil83
                  Z. W Małopolsce wg tej mapy wygrał PiS. Euro wybory były przed embargo to dwa. Plus to nie są wybory które można ze sobą porównywać.
                  1. Wygrał, nie wygrał - PSL ma rzekomo mieć 20-40%, a parę tygodni temu miał 3%.

                  W życiu nie uwierzę, że "embargo" albo "nie są to wybory które można ze sobą porównywać" powoduje takie różnice.

                  2. Co ze Śląskiem?
                  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                  Komentarz

                  • mkr
                    Legionista
                    • 03.2004
                    • 617

                    Zamieszczone przez Z.

                    W życiu nie uwierzę, że "embargo" albo "nie są to wybory które można ze sobą porównywać" powoduje takie różnice.
                    Otóż to. Ludzie jako społeczeństwo nie wiedzą nic o embargu, nie wiedzą co się dzieje na Ukrainie i a tym bardziej jaki stosunek ma dana partia do tej sprawy. Nie wierzę w odpływ wyborców PiS do PSL, którzy zauważyli zniuansowany stosunek tych dwóch partii do Ukrainy.

                    Komentarz

                    • emil83
                      Legionista
                      • 05.2004
                      • 1832

                      Ad 2) na Śląsku też wygrał PiS podobno.
                      Ad1) jak dla mnie eurowyborów nie da się porównać z samorządowymi - inne priorytety wyborców i odmienna specyfika.
                      Plus ty mówisz 3% a poprzednie wybory samorządowe dały PSL 16%. Jak było w kwestii samych sejmików dokładnie - nie wiem
                      You'll take my life but I'll take yours too
                      You'll fire your musket but I'll run you through
                      So when you're waiting for the next attack
                      You'd better stand there's no turning back.

                      Komentarz

                      • Wyżeł
                        Legionista
                        • 07.2013
                        • 226

                        Zamieszczone przez emil83
                        Wyżeł - spróbuje objaśnić co miałem na myśli. PSL nie mieszał się w wydarzenia na Majdanie - nie jeździli, nie pośredni czyli. To inni - retoryka łatwa do zbudowania na wsi gdzie zazwyczaj działaczy PSL-u ludzie znają dobrze. Po drugie - rekompensaty przyzwoite za zaoranie upraw są. Skupy przez Banki Żywności są ( a że te rozdają potem warzywa stołówkom i dzieciakom za darmo to inna kwestia). W tych wyborach nie liczy się co działacze mogą załatwić dla kraju tylko dla konkretnych wyborców. A dodawszy do tego ogromny poziom nepotyzmu i prywatnych interesików sumuje się to wszystko na wysokie wyniki w samorządach. Zresztą Peace wrzucił sondaż sprzed wyborów dający PSL 30% głosów do sejmików.
                        Masz pewnie słuszność co do mechanizmu ale nie mogę się zgodzić że miało to tak duży wpływ na wynik. Tym bardziej że reżimowe media mają po pierwsze walić w PiS ale już na drugim miejscu w koalicjanta (przynajmniej tak było do dnia wyborów). Ileż to była dmuchana wypowiedź Sawickiego.

                        Komentarz

                        • emil83
                          Legionista
                          • 05.2004
                          • 1832

                          Była była. Ale z drugiej strony poza kilkoma małymi nagłośnionymi przypadkami protestów rolników nie było.

                          Mrugs- polecam wycieczkę choćby na Bronisze - łatwo się przekonasz co ludzie wiedzą o embargo i kogo za to winią
                          You'll take my life but I'll take yours too
                          You'll fire your musket but I'll run you through
                          So when you're waiting for the next attack
                          You'd better stand there's no turning back.

                          Komentarz

                          • Kawa
                            Legionista
                            • 05.2003
                            • 8265

                            Zamieszczone przez emil83
                            Mrugs- polecam wycieczkę choćby na Bronisze - łatwo się przekonasz co ludzie wiedzą o embargo i kogo za to winią
                            Tak teoretycznie załóżmy, że nie mam czasu jechać na Bronisze, ale ciekawi mi co ludzie wiedzą i myślą o embargo, znasz kogoś kto mógłby mi to zdradzić :>
                            "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


                            Bynajmniej to nie przynajmniej!

                            Komentarz

                            • Buziek_LG
                              Lechista
                              • 07.2009
                              • 5445

                              Zamieszczone przez emil83
                              Mrugs- polecam wycieczkę choćby na Bronisze - łatwo się przekonasz co ludzie wiedzą o embargo i kogo za to winią
                              A mogę ja się dowiedzieć?


                              Bo ja ostatnio na Broniszach właśnie usłyszałem od pewnego hurtownika "Temu Sawickiemu to bym wypierdolił"

                              @Cyryl
                              Owszem tak to właśnie wygląda na niektórych wsiach ale tak to wyglądało zawsze. Nic, a już na pewno nie to, nie wskazuje na znaczący wzrost poparcia dla PSLu. Już łatwiej mi uwierzyć że znaczna część wyborców dokonywała wyborów jedynie spośród kandydatów listy nr.1, bo nie wiedziała jak zagłosować


                              Zamieszczone przez mort
                              pytanie nie brzmi "czy? tylko "na jaką skalę?"
                              +1
                              I obawiam się że skala jest na dziś dość duża(8-12% oddanych głosów)
                              Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
                              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                              Komentarz

                              • emil83
                                Legionista
                                • 05.2004
                                • 1832

                                Jeżeli moja opinia jest jakkolwiek wiarygodna dla was to wśród rolników z którymi współpracuję to opinia o embargo jest taka że to wina Tuska bo dostajemy po dupie za Ukraińców i po uja się wychylaliśmy i w to pakowaliśmy.
                                You'll take my life but I'll take yours too
                                You'll fire your musket but I'll run you through
                                So when you're waiting for the next attack
                                You'd better stand there's no turning back.

                                Komentarz

                                Pracuję...