Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts • CBOS OK! Bardzo szanuję
  ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
  Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
  O dziecko polskie, za Twojego dziada,
  Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
  O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
  I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
  Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
  Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

  Komentarz


  • Zamieszczone przez mkr
   Ogólnie luźne przemyślenie, nastąpiło chyba jakieś przesilenie. Obecnie jest kilka punktów zapalnych, które mogą się "rozlać":
   1) Donbas + MH017 + nowy bank firmowany przez BRICS,
   2) Gaza + Paryż (tutaj to raczej niegroźne ruchawki, ale mogą się rozprzestrzenić wraz ze wzrostem wypadków w Gazie),
   3) Irak,
   4) granica Indii i Pakistanu,
   5) Chiny + Wietnam,
   6) Syria od dłuższego czasu.

   Pomniałem coś ważnego? Oby nie przyszło nam żyć w ciekawych czasach.

   Jak dla mnie z żadnej z tych spraw nie będzie konfliktu globalnego, są to lokalne problemy w które pozostałe "mocarstwa" nie mają zbytniego interesu się mieszać. Jedynie pkt 1 może być lekko iskrzący, ale nie wyobrażacie sobie chyba sytuacji kiedy jankesi z Holendrami lądują w Donbasie i gonią zielonych ludzików. Tu realne jest raczej ochłodzenie stosunków do poziomu z zimnej wojny.
   "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


   Bynajmniej to nie przynajmniej!

   Komentarz


   • Ja wiem ze to nie temat "co by bylo gdyby" ale jakby spadl na ten przyklad Izraelski ELAL,to byloby ciekawie.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez malkav77
     No i zaczęło się bojkotowanie Korwina.     Rozumiem, że zraża do siebie sporo osób, ale to kuźwa publiczna tv opłacana z moich pieniędzy a koleś jest szefem trzeciej/czwartej siły politycznej w tym kraju.
     Póki co to jest szefem partii o marginalnym zasięgu w kraju, ma słownie jednego posła i zero senatorów.
     Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

     Komentarz


     • Aktualnie 3 siła polityczna, więc sorry - takie wykluczanie to przecież łamanie demorkacji ktora sobie wszyscy wycierają mordy,

      Komentarz


      • Jakiej demokracji? Przecież Korwin "dąży do obalenia tego ustroju", więc nic dziwnego, że takiego kolesia nie zaprasza się do mediów.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez malkav77
        Aktualnie 3 siła polityczna, więc sorry - takie wykluczanie to przecież łamanie demorkacji ktora sobie wszyscy wycierają mordy,
        To niech spróbują wpłynąć na wynik jakiegokolwiek głosowania w sejmie


        Wyniki sondaży mają na razie dobre, ale mówienie o nich jako o "aktualnie 3 sile politycznej", to lekka przesada. Kiedyś T.Lis brylował w sondażach prezydenckich - to miałby być powód do zapraszania go wtedy jako uczestnika debat politycznych?
        Lubię sobie jebnąć posta.

        „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

        Komentarz


        • Były lider uważa, że politycy Prawa i Sprawiedliwości współgrają z Platformą Obywatelską, tylko po to by odsunąć prezesa Kongresu Nowej Prawicy od telewizji.


         Były lider uważa, że politycy Prawa i Sprawiedliwości współgrają z Platformą Obywatelską, tylko po to by odsunąć prezesa Kongresu Nowej Prawicy od telewizji.
         Przypomnijmy, że dziś rano w TVP Info w programie Tomasza Sekielskiego „Woronicza 17” miał pojawić się Janusz Korwin-Mikke. Szefa KNP ostatecznie nie było bo zbojkotowali go politycy będący w studio.
         Banda Pięciorga. Dziwię się PiS-owcom. „Ponad podziałami” …. „Odsunąć Tuska od władzy- to priorytet!”. Dodajcie jeszcze, że priorytetem są urzędy dla waszych, stanowiska, apanaże…. I wch.jogranie. Jak wówczas gdy przez dwa lata mieliście władzę. Wybrano was w dużej mierze po to byście komunistów i Układ spacyfikowali. NIC nie zrobiliście w tym kierunku. Dwa lata dla Polski- w dupie. Teraz szykujecie się na cztery. Wasze żony już pewnie wybierają futra….. Czy ktoś wie, kto z PiS- u odmówił udziału w programie z Korwinem? Dwóch ich było podobno. Jeśli tych dwóch PisSowskich ćwoków spoliczkowanie Boniego oburzyło to już widzę, jak będą „rozliczać” Tuska….. Te gnoje ZAWSZE trzymały się razem. Nie ma PO bez PiS ani PiS bez PO. Komuna bandytów. Wspólnota niepisana
         — napisał na Facebooku w bardzo ostrym tonie Paweł Kukiz.
         Awantura na Woronicza. Korwin-Mikke zbojkotowany i niewpuszczony do studia TVP Info.
         Jak widać, muzykowi nie przeszkadza fakt, że Janusz Korwin-Mikke uważa, że za zamachem na samolot, w którym zginęło 298 osób, nie stoi Rosja.
         MG/Facebook
         Wyboldowany fragment najlepiej oddaje idee "jednoczenia prawicy". Jeśli nie uważasz że to Rosja zabiera cukierki małym dzieciom - wypie.rd.alaj.
         Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
         -------------
         Jedynie prawda jest ciekawa

         Józef Mackiewicz

         Komentarz


         • Tak, będą dążyć do tego, aby jak najmniej pokazywać korwina w mediach. Rozumiem jego brak poprawności politycznej itd. ale mógłby się czasem zastanowić nad tym co mówi i robi, bo teraz dał im powód, aby go nie pokazywali.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Kusza


           CBOS OK! Bardzo szanuję
           Można się śmiać i wyklinać od pracowni badawczych rodem z PRL-u, ale jednak CBOS dosyć dobrze trafia w przedwyborczych analizach. Jeśli dobrze pamiętam nikt poza CBOS-em z dużych pracowni badawczych nie dawał PO szans na wygraną w ostatnich wyborach do europarlamentu, a średnia z ostatnich sondaży ze wszystkich pracowni to było jakieś 2-3% dla PiS. CBOS jako jedyny wskazywał na PO, choć oczywiście należy pamiętać, że oni stosują taką technikę badawczą, że niezdecydowani stanowią ok. 30% badanych.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Ezik
            Tak, będą dążyć do tego, aby jak najmniej pokazywać korwina w mediach. Rozumiem jego brak poprawności politycznej itd. ale mógłby się czasem zastanowić nad tym co mówi i robi, bo teraz dał im powód, aby go nie pokazywali.
            W sensie, że są tak dobrzy, że zamierzają go chronić przed autoośmieszaniem? Brzmi prawdopodobnie...
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

            Józef Mackiewicz

            Komentarz


            • Zamieszczone przez midzi
             Można się śmiać i wyklinać od pracowni badawczych rodem z PRL-u, . Jeśli dobrze pamiętam nikt poza CBOS-em z dużych pracowni badawczych nie dawał PO szans na wygraną w ostatnich wyborach do europarlamentu, a średnia z ostatnich sondaży ze wszystkich pracowni to było jakieś 2-3% dla PiS. CBOS jako jedyny wskazywał na PO, choć oczywiście należy pamiętać, że oni stosują taką technikę badawczą, że niezdecydowani stanowią ok. 30% badanych.             Zamieszczone przez malkav77
             Aktualnie 3 siła polityczna, więc sorry - takie wykluczanie to przecież łamanie demorkacji ktora sobie wszyscy wycierają mordy,
             Aktualną 3 siłą polityczną w sejmie jest Ruch Palikota/Twój Ruch, 4 siłą PSL, a 5 -SLD. W obecnym sejmie KNP jest na równi z mniejszością niemiecką, czyli mają po jednym pośle, w dodatku wybranym przez wyborców PiS-u (Wipler).

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Kawa
              Jak dla mnie z żadnej z tych spraw nie będzie konfliktu globalnego, są to lokalne problemy w które pozostałe "mocarstwa" nie mają zbytniego interesu się mieszać. Jedynie pkt 1 może być lekko iskrzący, ale nie wyobrażacie sobie chyba sytuacji kiedy jankesi z Holendrami lądują w Donbasie i gonią zielonych ludzików. Tu realne jest raczej ochłodzenie stosunków do poziomu z zimnej wojny.
              Masz rację. Weźmy z tej listy Irak. Nie wyobrażam sobie Hamburgerów po raz kolejnych tam wchodzących, jak z ostatniego wejścia zrobili już porządną martyrologie pokazaną w co drugim filmie fabularnym.
              Tylko właśnie ta niechęć do konfrontacji i postępujący izolacjonizm zachodu coraz bardziej przypomina przedwojnie.

              Komentarz


              • Ot, takie tam nieobiektywne pierdzielenie zawsze tendencyjnej Gazety Polskiej:
               http://niezalezna.pl/57521-miedzynarodowe-sledztwo-ws-katastrofy-zobacz-co-politycy-po-mowili-4-lata-temu
               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz
               • Skąd oni wytrzasnęli tą intelektualnosceptyczną personę?

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎