Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Toż to chyba będzie sto czterdziesty drugi.
  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

  "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

  Komentarz


  • Drugi oddech władzy dał wczoraj PIS, wchodząc jak dziecko we mgle w sprawę prof. Chazana.

   Pułapka zastawiona, oświetlona tak, że widać ją z kilometra, a PIS lezie ochoczo.Niewiarygodne ku..a.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
    Te CBA to jest tak potrzebne,że niech ich ***j strzeli.Likwidacja IPN nie ,likwidacja CBA i straży miejskiej jak najbardziej tak.
    Odpowiem cytatem z przedwojennego kodeksu karnego:

    Przedwojenne prawo karne; Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników.

    Art 1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych: 1. kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże(art.51 k.k. ros. z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47-49 niem. k. k. z r.1671), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczon (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego: Z oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k. k. ros. z r. 1903, §5 austr. u. k. z r.1852, §§ 47-49 niem. k.k. z r. 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządzili innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcenia lub ukrywania prawdziwych, - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.
    Art. 2. Urzędnik winny: 1. przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowcyh służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej; 2. innego przestępstwa służbowego, popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych w b. dzielnicach rosyjskiej i pruskiej, a w b. dzielnicy austriackiej nadużycia władzy urzędowej, popełnionej z chęci zysku, - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.
    Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].
    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

    "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

    Komentarz


    • Marcin Gortat w wywiadzie dla GW :

     (...)

     Robiąc tour po Polsce, grozisz, że kiedyś zajmiesz się polityką.

     - Jako ktoś, kto wpada tu raz na rok i objeżdża parę miast, widzę, że można by zrobić więcej. Niestety, wielu działaczy chce się dorobić, a nie stworzyć coś lepszego. W organizacjach, klubach, sporcie. Chcą coś mieć, zanim zaczną pracować.

     Uwielbiam oglądać polityków, porównywać, kto ma rację. Nauczyłem się już rozpoznawać tzw. bullshiterów, którzy gadają totalne bzdury. Próbuję z tej zgrai wyławiać tych, którzy faktycznie chcą coś zrobić dla naszego kraju albo miasta.

     Wyławiasz?

     - Szanuję Donalda Tuska. Jest inteligentny, zawsze przygotowany i nie boi się wyzwań. Potrafił podejść do kibiców, którzy go obrażali, stanąć z nimi twarzą w twarz, rozmawiać - a przecież oni mogli zrobić różne rzeczy. Ma odpowiednie podejście do stanowiska, które zajmuje, nie obiecuje wszystkiego. Wydaje się skoncentrowany na tym, co zrobić dla państwa.

     Wpadłeś do kraju w samym środku afery podsłuchowej, oko cyklonu.

     - Nie do końca wiem, co tu się stało. Tłumaczyli mi koledzy i mama, która wszystko ogląda i czyta.

     Patrząc z dystansu, politycy w Polsce są rozliczani nie za to, co trzeba. Powiedzmy, że właściciel klubu i trener patrzą na zawodnika, któremu brakuje dyscypliny, który spóźnia się na treningi, czasem coś wypije, nie ma rodziny albo jej nie szanuje, nie zawsze grzecznie się wypowiada. Czy to idealny człowiek? Pewnie nie. Ale za to fantastycznie gra w koszykówkę i może sprawić, że klub będzie na najwyższym poziomie. Podobnie jest z naszym rządem. Nie jest idealny, ale i tak świetnie działa. Czy to, co ktoś powiedział w jakiejś restauracji, sprawiło, że nasz kraj ucierpiał? Chyba nie. A samo podsłuchiwanie ważnych urzędników państwowych - pomogło czy raczej zaszkodziło państwu?

     Albo sprawa samolotu, który spadł cztery lata temu - ile było dyskusji, że bomba, że zamach. Czy wałkowanie tego tematu naprawdę poprawi życie ludzi w Polsce?

     Napisałeś kiedyś na Twitterze...

     - ...że jeden z polityków jest "lekko inny". Bo dziwi mnie, dlaczego człowiek z takim doświadczeniem wciąż zajmuje się tą sprawą. Czy po kilku latach żałoby to ciągle najważniejszy problem naszego kraju? Czy nie możemy się skoncentrować na tym, żeby poprawiać gospodarkę, żeby ludzie więcej zarabiali, żeby im dać więcej miejsc pracy? To jest moje pytanie.

     Gdybym był na miejscu polityków z największej partii opozycyjnej i walczył o władzę, tobym myślał, co mogę zrobić dla państwa, żeby tu było lepiej - może wtedy ludzie by na mnie głosowali? Jeśli w zespole jestem rezerwowym, to nie nadaję trenerowi na kolegę z pierwszego składu, tylko próbuję tak zmienić swoją grę, żeby być lepszym od tego na parkiecie.

     Lubię ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka. Namawiam go czasem, żebyśmy wręczali żołnierzom po 20-30 biletów na różne mecze. Symbolicznie, żeby tylko podziękować im za to, co robią. Żebyśmy pokazywali ich na telebimach. Przygotujmy nową generację, która będzie ich szanowała.

     Komentarz


     • Jak widac ma o polityce takie pojęcie jak pani Jadzia, sprzątaczka szatni z Gimnazjum numer pięć w Szczebrzeszynie.
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

      "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

      Komentarz


      • Juz kilka razy w zyciu zawiodlem sie w taki sposob jak teraz, czyli: szanujesz jakiegos czlowieka, myslisz sobie "spoko typ" i jestes w jakis tam sposob z niego dumny, az tu nagle w jakims wywiadzie ukazuje on swoja skurwiala mentalnosc...poniekad to tez wina dziennikarzoli zmuszajac ludzi do takich wypowiedzi, od dawna uwazam, ze politycy do polityki, sportowcy do sportu, a pedaly do piachu...
       #MuremZaBonusem

       Komentarz


       • Kolejny inteligent.....kariera u schyłku i szuka nowego koryta ??
        "Lubię sobie jebnąć piwo"

        Komentarz


        • On chyba nie jest zbytnio lotny.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez NOWY(L) Zobacz posta
          Kolejny inteligent.....kariera u schyłku i szuka nowego koryta ??
          Raczej nie bo kilka dni temu podpisał pięcioletnią umowę na 60 mln dolarów i jest ustawiony do końca życia. Po prostu widać nie zna się na polityce.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
           On chyba nie jest zbytnio lotny.
           Jak tak czytam ten wywiad to moim zdaniem jest pół debilem wręcz.

           Nie wiem po co głosuje w sprawach, o których nie ma zielonego pojęcia. Mógłby siedzieć cicho, a pajacuje, licząc nie wiadomo na co.
           Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
           - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
           Zapamiętał.

           Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

           Komentarz


           • A jakby stwierdził, że uwielbia Jarka i melodią dla jego uszu jest bredzenie Macierewicza byłoby lepiej ?

            Zamieszczone przez casual Zobacz posta
            Nie wiem po co głosuje w sprawach, o których nie ma zielonego pojęcia. Mógłby siedzieć cicho, a pajacuje, licząc nie wiadomo na co.
            A z tym się zgodzę.
            Przebywa w kraju 1/12 roku więc mógłby się nie wychlać, szczególnie w temacie polityki bo co by nie powiedział będzie źle.
            q[-_-]p

            Komentarz


            • @Lolek jak M.G ma ochote niech cisnie po Jarku, Antku i kim tam jeszcze chce z tym, ze jasno opowiedzial sie po jednej ze stron dodatkowo jadac po nas...
             #MuremZaBonusem

             Komentarz


             • Gortat po zakończeniu sportowej kariery zapewne pójdzie w ślady Hołowczyca,Jędrzejczak,Koseckiego,Kucharskiego,Wen ty,Guzowskiej czy Marczułajtis i zasili szeregi takiej "nowoczesnej i europejskiej" partii jaką jest PO. W ogólne nie pamiętam sportowca, który by przyznał się do sympatii do PiS-u (nawet Radwańskie, które są przypisywane do nich ze względu na ojca)

              Komentarz


              • Zamieszczone przez klamot1916 Zobacz posta
               Gortat po zakończeniu sportowej kariery zapewne pójdzie w ślady Hołowczyca,Jędrzejczak,Koseckiego,Kucharskiego,Wen ty,Guzowskiej czy Marczułajtis i zasili szeregi takiej "nowoczesnej i europejskiej" partii jaką jest PO. W ogólne nie pamiętam sportowca, który by przyznał się do sympatii do PiS-u (nawet Radwańskie, które są przypisywane do nich ze względu na ojca)
               Adamek?
               Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

               Komentarz


               • Tak to jest jak na co dzień przebywasz z dużymi i czarnymi .

                Komentarz

                Pracuję...
                X