Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dwie strony wcześniej, w tym temacie...
    http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1277924

Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    No, jeżeli Macierewicz twierdzi, że Korwin robi karierę przede wszystkim na obrażaniu obu Kaczyńskich to ja nie mam więcej pytań. Domyślam się, że chodzi o debatę dotyczącą Traktatu Lizbońskiego, ale to jest promil wypowiedzi Korwina.
    On nic takiego nie twierdzi. Wśród różnych kwestii dot. Korwina, po wymienieniu tego, co mu odpowiada (np. diagnozy dot. gospodarki) wskazuje rzeczy nieakceptowalne (budowanie pozycji na trupach). Gdybyś regularnie czytał Korwina, to byś wiedział, że aktualnie on praktycznie nie wspomina kwestii TL, jako "oczywistej". On ruszył z krytyką frontalną bez żadnych punktów stycznych (polityka krajowa, zagraniczna, historyczna, podejście do Jaruzela i stanu wojennego)
    Dalej Macierewicz udowadnia, że jest socjalistą (co kto lubi - ja nie lubię).
    ---> http://pl.wikipedia.org/wiki/Solidaryzm
    A potem jeszcze udowadnia, że rzadko aktualizuje swoje dane (niczym Korwin), bo twierdzić w 2014 roku, że i Tusk i Korwin mają podobny pogląd na gospodarkę i "wilcze prawa" co jest już po prostu dowcipem w kontekście kolejnych posunięć socjalistycznego rządu PO.
    Cóż, chodzi o postawę na linii solidaryzm-liberalizm. W tym kontekście socjalistyczne rozwiązania PO w niczym nie przeszkadzają "myśleniu" w kategoriach darwinizmu społecznego, o czym świadczy praktycznie każdy komentarz z obozu władzy dot. zwijania państwa, np. w służbie zdrowia.
    Nie przyłożyłem ręki do tego że Korwin dostał się do PE, ale dawno nie było w polskiej polityce wydarzenia, które tak by mnie ucieszyło. Co więcej kompletny ban jaki dostał on i przedstawiciele jego partii po wynikach wyborów, świadczy o tym, że chyba jednak muszę wycofać się ze swoich twierdzeń, że chłop dostał od służb wiele lat temu zadanie kompromitowania prawicy.
    To nie są "Twoje" twierdzenia, tylko opinie większości prawicowych komentatorów, którzy śledzą jego karierę od początku. Może z uzupełnieniem, o czym już pisałem, kanalizacji i rozproszenia poparcia dla antysystemowej prawicy mającej poparcie ulicy. W '93 taką prawicą było PC i ROP, w 2014 - RN.
    Wścieklizna mainstreamu i establishmentu jest wyraźnie widoczna.
    Np. gdzie?
    Nie przypominam sobie programów po wyborach w TVP, TVN czy Polsacie, w których występowałby przedstawiciel KNP.
    I o czym ma świadczyć stan Twojej pamięci? Tomasz Sommer na pewno był w Polsacie News i TVP Info. Sam Korwin u Jagielskiego w Superstacji.
    Zresztą i w tym kontekście jedynie z rozbawieniem można przyjąć twierdzenie, że Korwin jest obecnie lansowany w mediach.
    Obecnie nikt nie jest lansowany. 5 minut google'a.

Skalę lansu przed wyborami łatwo złapać na filmikach pokojarzonych z powyższymi. Charakterystyczne, że to wybuchło dzień po publikacji "badania" rządowej sondażowni (IPSOS), w którym KNP po raz pierwszy przekroczył próg.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez mkr Zobacz posta
      Abstrahując od opinii o Korwinie. Chyba nigdy nie zrozumiem jak w dobie powszechnej edukacji, obowiązkowej matury z matematyki, wszechobecnych procentach i promilach - można gadać takie bzdury o podatkach, że niby tylko podatek progresywny gwarantuje, że lepiej zarabiający będzie oddawał Państwu więcej.
      Trzy szydercze pytania:

- jak bardzo gównianą edukację mamy?

- Jak prosta a jednoczesnie dla wielu małolatów trudna maturę mamy

- Ilu ludzi mających kilkanaście lat miałoby problem ze wskazaniem co jest wieskze - jeden promil czy jeden procent?

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
        Ale wczoraj był cyrk w związku z obchodami 25-lecia republiki okrągłostołowej. A jeszcze jak Obama słodził Bronkowi to szkoda gadać.
        Jest gdzieś stenogram z wystąpienia Obamy i innych?
        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Dwie strony wcześniej, w tym temacie...
          http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1277924

(ciach)
          Ok, dzięki. Nadal podtrzymuję swoje zdziwienie zdaniem wiceprezesa PISu dotyczącego podatku progresywnego.

P.S. Najlepszy punkt
          W ocenie PiS konieczna jest reindustrializacja Polski.

i kolektywizacja rolnictwa (dopisek własny)

Zamieszczone przez malkav77 Zobacz posta
          Trzy szydercze pytania:

- jak bardzo gównianą edukację mamy?

- Jak prosta a jednoczesnie dla wielu małolatów trudna maturę mamy

- Ilu ludzi mających kilkanaście lat miałoby problem ze wskazaniem co jest wieskze - jeden promil czy jeden procent?
          Postaram się równie szyderczo odpowiedzieć pytaniem:

- jest tak źle, że większość społeczeństwa uważa 19% z 10000 i 19% z 100000 to tyle samo?
          Ostatnio edytowany przez mkr; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

i kolektywizacja rolnictwa (dopisek własny)
            Podsumowanie "25 lat wolności". Jadę sobie ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Pomyślałem o przemyśle... Patrzę - jeden zakład, drugi, trzeci... Wszystko poupadało. O, ale patrz Pan, jest taki, co się rozrasta. Zakład karny.

Zasłyszane wczoraj rano w jednej z radiostacji - telefon od słuchacza.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

On nic takiego nie twierdzi.
              Twierdzi. Od 1.45 we wrzuconym przez Ciebie filmiku. Twierdzi dokładnie, że Korwin jest ciągle w TV (!!!) dlatego, że atakuje Kaczyńskich(!). Wbrew zarzutom, śledzę na bieżąco czy to jego bloga czy naprawdę bardzo rzadkie wystąpienia kogokolwiek z KNP po wyborach i jest to temat zupełnie marginalny. Powiedziałbym wręcz, że nie było słowa o L.K.

Nihil novi

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Cóż, chodzi o postawę na linii solidaryzm-liberalizm. W tym kontekście socjalistyczne rozwiązania PO w niczym nie przeszkadzają "myśleniu" w kategoriach darwinizmu społecznego, o czym świadczy praktycznie każdy komentarz z obozu władzy dot. zwijania państwa, np. w służbie zdrowia.
              Ostatnio modne - i na ZUS też mają taki sam pogląd?

To nie są "Twoje" twierdzenia, tylko opinie większości prawicowych komentatorów, którzy śledzą jego karierę od początku. Może z uzupełnieniem, o czym już pisałem, kanalizacji i rozproszenia poparcia dla antysystemowej prawicy mającej poparcie ulicy. W '93 taką prawicą było PC i ROP, w 2014 - RN.
              Jak mówię - ostatnie tygodnie powodują, że zaczynam w to wątpić. Nawet lepiej, że twierdzono tak przede mną. Nie ja się myliłem

I żeby było śmieszniej, piszę z pozycji osoby, która na taką antysystemową prawicę głosuję

Np. gdzie?
              Naprawdę? Na szybko i z pamięci - jeden czy dwa wywiady w internetowej wyborczej (po wyborach - to są właśnie te rodzynki) z Marusikiem i drugim, prowadzone w klimacie wściekłej Olejnik. Wściekła Olejnik i Szczuka kontra Wipler. Ostatno wściekły Lis, wcześniej artykuł w Newsweeku i Polityce pisany w klimacie wyzwisk, a potem jeszcze wściekła Wielowieyska z pretensją do Lisickiego, że śmiał przeprowadzić wywiad z kimś o takich poglądach, plus mocno rozczarowana Pochanke w wieczorze wyborczym, przeprowadzając chyba zresztą jedyny wywiad z kimkolwiek z KNP po wyborach w tej stacji. Do tego kordon sanitarny i brak kogokolwiek w stałych, najpopularniejszych audycjach mainstreamowych czy to w Zet, czy TVP czy TVN.

Superstacja, łał

Obecnie nikt nie jest lansowany. 5 minut google'a.
              No, bardzo sprytnie - tyle, że ja pisałem obecnie. Po wyborach. Większość filmików w sieci to wszystko z kampanii wyborczej, gdzie faktycznie Korwin był, albo tuż po wynikach. Naprawdę trzeba pewnej negatywnej wyjątkowości by nie dostrzec, że o ile Korwin przed wyborami był w każdej stacji o tyle obecnie nie ma go prawie wcale albo wcale.

Obecnie media wolą zaprosić Kalisza albo Kurskiego. Piszę to jako osoba, która dość często przegląda net w celu znalezienia jakiś jego wypowiedzi (głownie dla pośmiania się). I naprawdę nie jest łatwo. Wajcha została przekręcona z dniem wyników wyborów. Szkoda. Liczyłem, że teraz będzie za każdym razem PO/PIS/SLD/PSL/Palikot/SP ................... i KNP.

EDIT: Mały edit był.
              Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Podsumowanie "25 lat wolności". Jadę sobie ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Pomyślałem o przemyśle... Patrzę - jeden zakład, drugi, trzeci... Wszystko poupadało. O, ale patrz Pan, jest taki, co się rozrasta. Zakład karny.

Zasłyszane wczoraj rano w jednej z radiostacji - telefon od słuchacza.
                Myślę, że zdanie o tych 25 latach mamy podobne. Jednakże, zdanie o reindustrualizacji brzmi komicznie i oprócz skojarzeń z wiadomą epoką, przypomina korwinistyczne wpatrzenie w ChRL: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...conomic_sector (przepraszam za źródło)

Komentarz

• Z. - może obejrzyj i sprawdź daty wklejonych przeze mnie filmików. W pierwszym Korwin centralnie dziękuje Polsatowi za promocję, sorry, "uczciwą prezentację" w czasie kampanii Nie przypominam sobie nikogo poza Wajdą i tekstem o "zaprzyjaźnionych mediach", kto wyjechałby z podobnym tekstem pod adresem mediów głównonurtowych. Co do ZUS-u, oni naszymi składkami do OFE finansują aktualny deficyt budżetowy, więc... Darwinizm - 10. Komuna robiła podobnie, jednak u nich świadczenia nie były zagrożone.

mkr - myślisz, że ruchy inne, niż "prywatyzacja za złotówkę", czy brak działań stymulujących tworzenie i rozwój polskich konsorcjów przemysłowych to socjalizm? Zobacz, co robi właściciel Ciechana z kolejnymi zamykanymi wcześniej lokalnymi browarami... i przenieś to na "poważniejsze" gałęzie przemysłu. Konsolidacja, dalej - zamówienia publiczne, wspieranie międzynarodowych kontraktów i projektów kooperacyjnych. W ostatniej dekadzie ze trzy razy było blisko do "zmartwychwstania" żerańskiego FSO, ale polska strona spieprzyła negocjacje. De facto byłaby to reindustrializacja Warszawy. Dobre kilka tysięcy miejsc pracy. Naprawdę to brzmi komicznie? Mówimy o kapitale stricte prywatnym

Zamówienia dla polskiej zbrojeniówki (seria podwykonawców, silniki, elektronika, itd.). Jest naprawdę dobra i serwuje prototypy ze światowej czołówki (np. platformy pancerne, czołgi, haubice, karabinki). Poza niewielkimi seriami, kupujemy za granicą, bo w MON-ie lobbyści międzynarodowych potentatów są dobrze połapani. Stocznie, dywersyfikacja energii (kopalnie, gazoporty, elektrownie wiatrowe...) W korwinowej "logice" podobne sfery nie istnieją - sprzedać pierwszemu chętnemu, z inicjatywy państwa nie robić niczego. A to jest właśnie ta straszna reindustrializacja.

Komentarz

mkr - myślisz, że ruchy inne, niż "prywatyzacja za złotówkę", czy brak działań stymulujących tworzenie i rozwój polskich konsorcjów przemysłowych to socjalizm? Zobacz, co robi właściciel Ciechana z kolejnymi zamykanymi wcześniej lokalnymi browarami... i przenieś to na "poważniejsze" gałęzie przemysłu. Konsolidacja, dalej - zamówienia publiczne, wspieranie międzynarodowych kontraktów i projektów kooperacyjnych. W ostatniej dekadzie ze trzy razy było blisko do "zmartwychwstania" żerańskiego FSO, ale polska strona spieprzyła negocjacje. De facto byłaby to reindustrializacja Warszawy. Dobre kilka tysięcy miejsc pracy. Naprawdę to brzmi komicznie? Mówimy o kapitale stricte prywatnym
                    Czy wspomniany właściciel Ciechana jest jakoś stymulowany przez Państwo? A jeżeli jest, to czy to co robi to tylko dzięki temu? Pytam serio, bo nie wiem.

Ja nie widzę niczego lepszego w jednym FSO zamiast 100-200 małych przedsiębiorstw. A wręcz przeciwnie, bo z małych przedsiębiorstw jest szansa, że powstanie polska klasa średnia. Bo z tego co wiem, to dwa razy przy tej próbie "zmartwychwstania" brały udziały koncerny zagraniczne, a nie polski kapitał.

O zbrojeniówce nie mam kompletnie pojęcia, więc się nie będę wypowiadał. Natomiast bliżej mi branży gazowej , ciepłowniczej i ogólnie energetycznej. Polityka Państwa w tej materii jest kompletnie błędna. Dofinansowywanie solarów (sic!), farm wiatrowych i innych poronionych pomysłów to kryminał.

Ogólnie wyrosłem z czystej postaci korwinizmu. Nie zgadzam się również z Gwiazdowskim, że głównym panaceum na rozwój gospodarczy to obniżenie podatków (dziwne, że nikt z adwersarzy ww. panów nie podnosi argumentu Macedonii - kraju o najniższych podatkach (ca. 10% pit i cit) w Europie i... ujemnym wzroście PKB).
                    Moją diagnoza powodu stanu państwa jest prosta - "człowiek (post)prlowski" w ludziach. Póki to się nie zmieni to żadna partia, ani program tego nie naprawią.

Komentarz

• Z innej beczki. Komorowski zaszalał dziś:
                      http://niezalezna.pl/56070-kpina-z-w...le-i-miszczaka

A generał Janicki ocenia:
                      http://wpolityce.pl/smolensk/199196-...iek-mankamantu

25 lat minęło od "uzyskania wolności". Nie ma wolności bez wspólnej miłości.
                      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Z. - może obejrzyj i sprawdź daty wklejonych przeze mnie filmików.

Zamieszczone przez Z.
                        No, bardzo sprytnie - tyle, że ja pisałem obecnie. Po wyborach. Większość filmików w sieci to wszystko z kampanii wyborczej, gdzie faktycznie Korwin był, albo tuż po wynikach. Naprawdę trzeba pewnej negatywnej wyjątkowości by nie dostrzec, że o ile Korwin przed wyborami był w każdej stacji o tyle obecnie nie ma go prawie wcale albo wcale.
                        Gdybyś regularnie czytał Korwina, to byś wiedział, że aktualnie on praktycznie nie wspomina kwestii TL, jako "oczywistej".
                        Żeby było śmieszniej to w zaprezentowanych przez Ciebie filmikach - oglądałeś? - Korwin atakuje Kaczyńskiego chyba wyłącznie za TL, sugerując Trybunał Stanu.

W pierwszym Korwin centralnie dziękuje Polsatowi za promocję, sorry, "uczciwą prezentację" w czasie kampanii Nie przypominam sobie nikogo poza Wajdą i tekstem o "zaprzyjaźnionych mediach", kto wyjechałby z podobnym tekstem pod adresem mediów głównonurtowych.
                        Jest jeszcze kontekst. A ten był taki, że tuż przed tą wypowiedzią albo tuż po tej wypowiedzi podziękował TVN za seanse nienawiści wobec siebie, które pomogły mu zdobyć korzystny wynik. Jego wypowiedzi na temat reżimowego TVP, rzucane w każdym praktycznie programie są powszechnie znane, więc nie czuję się w obowiązku tego rozwijać.

Co do ZUS-u, oni naszymi składkami do OFE finansują aktualny deficyt budżetowy
                        A Korwin chce za to wysłać, w swoim stylu, do kamieniołomu. Koalicji raczej z tego nie będzie.
                        Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Jestem tego zdania że tam gdzie przemysłu nie opłaca się utrzymywać państwu powinno się reindustrializować lub prywatyzować, natomiast nie wyobrażam sobie prywatyzacji/dezindustrializacji sektorów strategicznych takich jak energetyka, chemia, petrochemia, cukrownie, kopalnie, bo to już sprawa niezależności. Co do FSO to ja bym tam widział jakieś centrum badawczo-rozwojowe, bardziej żałuje ZM Ursus które obecnie działa w Lublinie. Tak dla ciekawostki choć tego nie pamiętam, Warszawa kiedyś była swoistą doliną krzemową bloku wschodniego. Tu produkowało się mikroelektronike, procesory, półprzewodniki, układy scalone, tranzystory (CEMI/TEWA), materiały elektroniczne (CEMAT), telewizory (Polkolor Piaseczno), podzespoły radiowe (Elwra/Unitra). Szkoda że doprowadzono do upadku ten segment przemysłu naukowo-technologicznego, bo podwaliny były i tego można naprawdę żałować. Nawet Optimus który w latach 90-tych był największą spółką notowaną na GPW został doszczętnie zniszczony przez urzedników.

Edit:
                          Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                          Jest gdzieś stenogram z wystąpienia Obamy i innych?
                          Jest video

Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                            Jestem tego zdania że tam gdzie przemysłu nie opłaca się utrzymywać państwu powinno się reindustrializować lub prywatyzować, natomiast nie wyobrażam sobie prywatyzacji/dezindustrializacji sektorów strategicznych takich jak energetyka, chemia, petrochemia, cukrownie, kopalnie, bo to już sprawa niezależności. Co do FSO to ja bym tam widział jakieś centrum badawczo-rozwojowe, bardziej żałuje ZM Ursus które obecnie działa w Lublinie. Tak dla ciekawostki choć tego nie pamiętam, Warszawa kiedyś była swoistą doliną krzemową bloku wschodniego. Tu produkowało się mikroelektronike, procesory, półprzewodniki, układy scalone, tranzystory (CEMI/TEWA), materiały elektroniczne (CEMAT), telewizory (Polkolor Piaseczno), podzespoły radiowe (Elwra/Unitra). Szkoda że doprowadzono do upadku ten segment przemysłu naukowo-technologicznego, bo podwaliny były i tego można naprawdę żałować. Nawet Optimus który w latach 90-tych był największą spółką notowaną na GPW został doszczętnie zniszczony przez urzedników.

Edit:

Jest video

Prof. Witold Kieżun - Patologia Transformacji
                            Elegancko usystematyzowana rozprawa naukowa dlaczego jest tak a nie inaczej
                            ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
                            Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
                            O dziecko polskie, za Twojego dziada,
                            Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
                            O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
                            I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
                            Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
                            Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Komentarz

• Szczególnie niezłe to przemówienie od 7 minuty. Chyba wiadomo kto mu je napisał.
                              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

Czy wspomniany właściciel Ciechana jest jakoś stymulowany przez Państwo? A jeżeli jest, to czy to co robi to tylko dzięki temu? Pytam serio, bo nie wiem.
                                Właśnie nie jest. Natomiast prowadzi reindustrializację upadłych zakładów w sposób zupełnie nie związany z socjalizmem. Pożądanym, i obecnym w programie PiS, działaniem państwa byłoby wyrównanie jego szans z dużymi podmiotami zagranicznymi, które od tych 25 lat są zwalniane z płacenia podatków lub ich części, itd. W odróżnieniu od polskich przedsiębiorców.

Ja nie widzę niczego lepszego w jednym FSO zamiast 100-200 małych przedsiębiorstw.
                                Tzn. małych fabryczek sprzętu moto? Pawiloników z częściami mamy w mieście pewnie właśnie koło dwustu. W każdym właściciel plus jeden pracownik... Klasa średnia...

Dofinansowywanie solarów (sic!), farm wiatrowych i innych poronionych pomysłów to kryminał.
                                Tyle, że kwestia rozbija się w tym przypadku o to jak to jest robione. Poza tym mi chodzi raczej o działania stymulacyjne, niż dopłaty. Chyba, że z ojrofunduszy.

Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                Żeby było śmieszniej to w zaprezentowanych przez Ciebie filmikach - oglądałeś? - Korwin atakuje Kaczyńskiego chyba wyłącznie za TL, sugerując Trybunał Stanu.
                                Może nie zauważyłeś, ale dyskutowaliśmy o tym, co Korwin pisze

Jest jeszcze kontekst.
                                O, to akurat w tej sytuacji jest kontekst? W naszych wieloletnich dyskusjach wydawał się mieć nieco mniejsze znaczenie

A ten był taki, że tuż przed tą wypowiedzią albo tuż po tej wypowiedzi
                                Czyli niezależnie od tego, czy przed tą wypowiedzią, czy po niej - kontekst jest ten sam? Szczerze, to dla mnie żaden kontekst, bo potencjalny target Korwina na TVN ma wywalone. Równie dobrze mógłby się zwrócić do "G.W." lub "Polityki".

Jego wypowiedzi na temat reżimowego TVP, rzucane w każdym praktycznie programie są powszechnie znane, więc nie czuję się w obowiązku tego rozwijać.
                                To jest prawo, nie obowiązek . Cóż poradzić, jeżeli już dzień po wyborach po raz kolejny został zaproszony jako jedyny gość do komentarza wyników do TVP Info

Cała sytuacja nie zmienia prostej kwestii, że po pierwszym korzystnym dla niego "sondażu" IPSOS Polsat News praktycznie przestał zapraszać np. Bosaka (milion pincet filmików, w których "miażdży" rozmówców) i bardzo zintensyfikował obecność Korwina. A że ów Korwin od ponad dwóch dekad przypominał liczbę paszportów Solorza i jego służbowe "połapanie"? Przecież on ceni sobie znajomość z Urbanem, jednocześnie cytując ocenę komuny za Kisielem... W wyborach prezydenckich 2005 poparł L. Kaczyńskiego... Cóż, "ten typ tak ma".

Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                                Jestem tego zdania że tam gdzie przemysłu nie opłaca się utrzymywać państwu powinno się reindustrializować lub prywatyzować
                                Państwu opłaca się przedsiębiorstwo płacące podatki, zakład dający miejsca pracy oraz eksport gotowych towarów, a nie części zapasowych/półproduktów. Może więc podejmować działania strategiczne jak konsolidacja branży, czy torpedowanie działań grup interesu, których celem jest np. uwalenie konkurencji (np. polski przemysł stoczniowy dla wschodnich Niemiec).

natomiast nie wyobrażam sobie prywatyzacji/dezindustrializacji sektorów strategicznych takich jak energetyka, chemia, petrochemia, cukrownie, kopalnie, bo to już sprawa niezależności.
                                To jest oczywista oczywistość oraz jedna z podstaw, w oparciu o którą Korwin nazywa PiS... socjalistami.

Co do FSO to ja bym tam widział jakieś centrum badawczo-rozwojowe, bardziej żałuje ZM Ursus które obecnie działa w Lublinie. Tak dla ciekawostki choć tego nie pamiętam, Warszawa kiedyś była swoistą doliną krzemową bloku wschodniego. Tu produkowało się mikroelektronike, procesory, półprzewodniki, układy scalone, tranzystory (CEMI/TEWA), materiały elektroniczne (CEMAT), telewizory (Polkolor Piaseczno), podzespoły radiowe (Elwra/Unitra). Szkoda że doprowadzono do upadku ten segment przemysłu naukowo-technologicznego, bo podwaliny były i tego można naprawdę żałować. Nawet Optimus który w latach 90-tych był największą spółką notowaną na GPW został doszczętnie zniszczony przez urzedników.
                                Mniejsza, jak widzimy potencjalną przyszłość FSO. Przypomniałeś serię dobrych przykładów do podsumowania "25 lat wolności". Tylko w naszym mieście...
                                Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X