Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jak to mówią: "maski spadają po wyborach". Przed zawsze media wygrzebują różne bzdety. A tutaj przy otwartej kurtynie jazda po całości.
    No nic, tradycyjnie odczekamy 5 lat i porównamy wyniki forumowych ankiet.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
      Jak to mówią: "maski spadają po wyborach". Przed zawsze media wygrzebują różne bzdety. A tutaj przy otwartej kurtynie jazda po całości.
      No nic, tradycyjnie odczekamy 5 lat i porównamy wyniki forumowych ankiet.
      Za 5 lat będziemy debatować nad następnym wynalazkiem. Życie nie znosi próżni a liczba kretynów na Wiejskiej musi się zgadzać.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
        Za 5 lat będziemy debatować nad następnym wynalazkiem. Życie nie znosi próżni a liczba kretynów na Wiejskiej musi się zgadzać.
        Zgadza się.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Dla interesujących się polską gospodarką liberałów:
          http://finanse.wp.pl/kat,1033725,tit...wiadomosc.html

"
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
            Ja oddałem głos nieważny. Na karcie, żeby nie było wątpliwości napisałem "Głos nieważny". Od kiedy nabrałem prawa wyborczego uczestniczyłem we wszystkich wyborach, bo uważam to za patriotyczny obowiązek. Zupełnie odmienną kwestią jest to, że nie mam zupełnie na kogo zagłosować. Takich jak ja jest całkiem sporo i irytują mnie dwie rzeczy. Pierwsza to wypowiedzi "Nie idę na wybory, bo nie mam na kogo głosować". Dla mnie obywatelskim sprzeciwem jest właśnie pójście i oddanie głosu nieważnego.
            Druga sprawa to właśnie wykorzystywanie tych nieważnych głosów przez mitomanów. W ich ograniczonych umysłach nie mieści się, że ktoś coś takiego może zrobić świadomie, i że jest to wyraz sprzeciwu wobec obecnego układu politycznego.
            A jak skomentujesz takie coś?

Wczoraj opublikowaliśmy niezwykle ważną analizę głosów nieważnych autorstwa prof. Przemysława Śleszyńskiego. Naukowiec - opierając się na danych otrzymanych od Krajowego Biura Wyborczego - pokazał, że w woj. mazowieckim w wyborach do sejmików w 2010 r. padło zdumiewając wiele głosów nieważnych - których nieważność polegała NA POSTAWIENIU WIĘCEJ NIŻ JEDNEGO KRZYŻYKA.

Co ważne - mapa wysokiego wskaźnika „obszarów z 2 krzyżykami i więcej” - pokrywa się niemal idealnie z mapą województwa mazowieckiego. Tak, jakby mieszkańcy Mazowsza mieli hobby w postaci stawiania dwóch krzyżyków. Tuż za granicą województwa - wyborcy zachowują się normalnie
            .

Dziś otrzymaliśmy od prof. Śleszyńskiego kolejną informację - tym razem dotyczącą wyborów 2006 roku:

Kolejne mapy obrazujące udziały głosów nieważnych, tym razem w wyborach do rad sejmików wojewódzkich w 2006 r., potwierdzają ustalenia z 2010 r. zamieszczone we wczorajszym materiale. Istnieje korelacja pomiędzy udziałem głosów nieważnych z powodu postawienia więcej niż jednego znaku X. Wykonałem odpowiednią analizę regresji na wykresie, ale nawet bez tego podobieństwo obrazów przestrzennych jest wyraźnie widoczne bez zaawansowanych narzędzi statystycznych.
            Cieszę się, że kwestia map spotkała się z dużym i życzliwym zainteresowaniem. Otrzymałem wiele korespondencji i proszę o wyrozumiałość, jeśli nie będę w stanie odpowiedzieć na wszystkie maile w rozsądnym czasie. W listach pojawia się też bardzo wiele cennych informacji, sugestii, sposobów interpretacji, a nawet obserwacji z autopsji, za co serdecznie dziękuję. Pomagają mi one istotnie w dalszych pracach i interpretacji wyników.
            Będę się starał jak najszybciej informować o kolejnych ustaleniach i wynikach analiz. Proszę jednak o cierpliwość, gdyż ze względu na powagę sprawy, obliczenia i analizy muszą być wykonane z nadzwyczajną starannością.
            Przemysław Śleszyński, dr hab., prof. PAN

Mapa 1 pokazuje odsetek głosów nieważnych oddanych w wyborach samorządowych w rozbiciu na gminy.

Mapa 2 - KLUCZOWA - pokazuje odsetek głosów nieważnych wskutek postawienia 2 krzyżyków. A więc głosów - to już nasz komentarz - które najłatwiej sfalsyfikować poprzez dodanie drugiego krzyżyka, obok tego postawionego przez wyborcę.

Mapa 3 pokazuje odsetek głosów nieważnych wskutek braku krzyżyka; są to więc karty, z których wyborcy nie skorzystali.
            http://wpolityce.pl/polityka/119710-...ykami-i-wiecej
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez lukasz9209 Zobacz posta
              I co wynikło z twoje sprzeciwu? czy oddasz nieważny głos czy wcale nie pójdziesz to praktycznie to samo, tylko nabijanie bezsensownej frekwencji. gdyby każdy tak postąpił to na wybory przyszłoby 80% społeczeństwa i PO dalej wygrałoby lub ewentualnie PiS, co za sprzeciw? ktoś inny na tym zyska?

Dla mnie wynikło tyle, że spełniłem swój patriotyczny obowiązek i mam wewnętrzny spokój. Każdy jakoś tam swój patriotyzm definiuje. Dla mnie to nie tylko udział w udział w obchodach różnych rocznic, ale właśnie udział w wyborach, płacenie podatków czy pomoc tym, którym w życiu wiedzie się gorzej niż mi.
              Uważam, że system daje mi raz na kilka lat możliwość wypowiedzenia się i ja korzystam z tego przywileju. Wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę za to, żebyśmy my dziś mieli taką możliwość.
              Pytasz się "co za sprzeciw? ktoś inny na tym zyska?". A kto ma zyskać na nieważnym głosie? Przecież po to oddałem głos nieważny, żeby nikt na tym nie zyskał. Nie rozumiesz, że gdyby wszyscy, których nie było tego dnia przy urnach poszli i oddali głos nieważny, to wygrywające ugrupowania zyskałby ok. 7% poparcia? Na pewno byłby większy wydźwięk niezadowolenia społecznego, niż fakt, że część niezadowolonych głosuje na Korwina, a reszta kładzie lachę i nie idzie na wybory.
              LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Polecam dziś w TV Republika:
                20:20
                DOKUMENT W REPUBLICE – TOWARZYSZ GENERAŁ IDZIE NA WOJNĘ
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• http://niezalezna.pl/55853-ciekawa-m...ow-bastiony-po

Taka ciekawostka. To daje odpowiedź, której partii pomogły ewentualne wałki przez dostawienie drugiego krzyżyka.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Na pewno sprawa jest zastanawiająca i koniecznie trzeba się jej przyjrzeć. Żeby była jasność- nie twierdzę, że sprawy nie ma, tylko wstrzymał bym się z ferowanie wyroków. Chętnie też zobaczyłbym te same statystyki w odniesieniu do wyborów kiedy inna opcja polityczna była u władzy. Wtedy było by to jakieś realne porównanie. Daleko mi do bronienia PO, po prostu moim zdaniem w naszym kraju często wydaje się wyroki przed dogłębnym zbadaniem tematu. Tak jak napisałem - bardzo chętnie bym zobaczył takie porównanie.
                    LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Wybory do Parlamentu Europejskiego :

PiS :
                      2004 : 12,67% (771 858 głosów)
                      2009 : 27,40% (2 017 607 głosów)
                      2014 : 31,78% (2 246 870 głosów)

PO :
                      2004 : 24,10% (1 467 775 głosów)
                      2009 : 44,43% (3 271 852 głosów)
                      2014 : 32,13% (2 271 215 głosów)

Komentarz

• Co do Mikkego i jego wypowiedzi a propos Jaruzela - nie zgadzam się, nie rozumiem czemu tak mówi, ale jednocześnie to tylko folklor, nie kawałek programu. WIpler z tej samej partii ostro po WJ jedzie.

Komentarz

• Zamieszczone przez malkav77 Zobacz posta
                          Co do Mikkego i jego wypowiedzi a propos Jaruzela - nie zgadzam się, nie rozumiem czemu tak mówi, ale jednocześnie to tylko folklor, nie kawałek programu. WIpler z tej samej partii ostro po WJ jedzie.
                          Jak dla mnie folklor to byłby gdyby takie sądy wygłaszał na twitterze jakiś szeregowy członek partii, a nie prezes, symbol i jedyny rozpoznawalny dla szerszego grona polityk ugrupowania.
                          "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• W sumie wielki zwolennik KNP, Cejrowski również ma inne zdanie na temat ruskich, Putina, Jaruzela, w przeciwieństwie do JKM. Jedynie co ich łączy to pogląd wolnorynkowy.

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                              W sumie wielki zwolennik KNP, Cejrowski również ma inne zdanie na temat ruskich, Putina, Jaruzela, w przeciwieństwie do JKM. Jedynie co ich łączy to pogląd wolnorynkowy.
                              Tak, WC jest wielkim fanem KNP. Uważa, że jest lepszy od komuchów:
                              http://zdzislaw.net/wazne/zobacz/cejrowski_korwin_jest_lepszy_od_tych_wszystkich_ko muchow/94378

"
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                                W sumie wielki zwolennik KNP, Cejrowski również ma inne zdanie na temat ruskich, Putina, Jaruzela, w przeciwieństwie do JKM. Jedynie co ich łączy to pogląd wolnorynkowy.
                                Taki wielki z niego zwolennik, że głosował na Marka Jurka.
                                Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
                                Pada decyzja: Wracamy!
                                Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

Pracuję...
                                X