Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dzięki
    Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• U mnie w obwodzie( forty Bema) PIS-PO 1-3, ja pierdolę, co za naród. Bądź tu Panie narodowcem.
      Bóg z Nami, choj z Nimi.
      Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

• Za Leskim:

"W dobie sieciokracji inaczej być nie może. Królują opinie najbardziej debilne. Cały net się trzęsie, że PKW “czekała”, “wolno liczyła”, “kombinowała”, że “ruskie serwery” itp. itd. Jak przy każdych wyborach zresztą, ale natężenie wrzasku rośnie. Niektórzy zachęcają PiS, by “dobrze rozegrać zwlekanie PKW”.

Rzeczywistość nie ma szans na przebicie. Pisałem o tym m.in. po wyborach lokalnych 2010. I jeszcze parę razy, ale chwilowo znaleźć nie mogę. Dziś jest bardzo podobnie. Cóż, powtórzę podstawowe tezy.

1. PKW nie liczy głosów. Sumuje papierowe protokoły z okręgów i przydziela mandaty.

2. Okręgi nie liczą głosów. Sumują papierowe protokoły z obwodów i wysyłają do PKW.

3. Głosy liczą komisje obwodowe. Kropka.

Ochotnicy w obwodach mają jednak trudniejsze zadania: sporządzenie protokołu, podpisanie go przez członków komisji, wysłanie papieru do okręgu. Doświadczenia poprzednich wyborów wskazują, że prawidłowe wypełnienie protokołu jest problemem nie lada. Co piąty, a gdzieniegdzie co trzeci protokół wraca z okręgu do poprawek.

Ale komisja obwodowa poszła dawno do domów. Trzeba szukać kilku członków, by wprowadzili poprawki. Szukać przewodniczącego, by podpisał. Niestety bywa, że zdążył już zapić i gdzieś się zaszyć. Policja bywa pomocna.

W mniejszej skali te same problemy zdarzają się w okręgach. PKW musi zaś mieć w ręku wszystko na papierze. Wystarczy, że nawali jedna z kilku tysięcy komisji obwodowych, a PKW ma związane ręce.

PKW nie ma prawa niczego zmienić. Wszystko regulują ordynacje wyborcze o mocy ustaw. PKW podaje wyniki cząstkowe, bo to nie wydaje się sprzeczne z ustawą, ale nie podaje nieoficjalnych pełnych wyników (dla 100%), bo tu już ktoś z odrobiną złej woli (czyli zazwyczaj cała opozycja) mógłby dopatrzyć się nadużycia, zaskarżyć rzecz do sądu i może obalić całe wybory.

Cyfryzacja to zatem nie decyzja PKW czy rządu, lecz posłów i senatorów. Rozmawiałem z nimi o tym wielokrotnie w minionej dekadzie. Wątpię, by coś się zmieniło. Otóż przygniatająca większość nie dopuszcza myśli, by procedurę powierzyć komputerom i łączom. Papiery mają krążyć i basta.

PS. Aby tekst był w miarę uniwersalny, wymieniam 3 szczeble: obwody, okręgi, PKW. W eurowyborach w Polsce jest jeszcze szczebel czwarty – rejon. Między obwodem i okręgiem. Po jaką cholerę, nie wiem. Jeśli się nie mylę, we wszystkich innych wyborach szczeble są trzy, choć różnie się nazywają. Mam wyjaśniać, że tak postanowił Sejm, a nie PKW?".
        Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
          Co do nieważnych głosów, to bez przesady. Jeśli wziąć pod uwagę poprzednie lata, to np. w 2002r. - 14,43% głosów nieważnych, 2005 - 3,6%, 2006 - 12,7%, 2007 - 2,94%, 2010 - 12,06%, to można powiedzieć, że to polska norma
          W PRL była taka metoda głosowania, że wrzucało się głos nieważny albo przekreślając wszystkich albo zaznaczając wszystkich. Mój ojciec zawsze tak robił. Na te "wybory" trzeba było iść, bo bezpieka patrzyła kto chodzi a kto nie. Być może wielu zostały stare przyzwyczajenia.

Komentarz

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta
            Za Leskim:
            To jakiś nowy autorytet?

W PRL była taka metoda głosowania, że wrzucało się głos nieważny albo przekreślając wszystkich albo zaznaczając wszystkich. Mój ojciec zawsze tak robił. Na te "wybory" trzeba było iść, bo bezpieka patrzyła kto chodzi a kto nie. Być może wielu zostały stare przyzwyczajenia.
            Nadal patrzy.
            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
              To jakiś nowy autorytet?
              Nie autorytet tyko łopatologiczne (w skrócie) wyjaśnienie jak działa PKW.
              Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• To nie jest żadne wytłumaczenie tylko stara tuskowa agitka na rzecz "cyfrowych" wyborów. Za organizację wyborów odpowiedzialne jest PKW i to jest ich odpowiedzialność jak wszystko przebiega.

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
                  U mnie w obwodzie( forty Bema) PIS-PO 1-3, ja pierdolę, co za naród. Bądź tu Panie narodowcem.
                  U mnie na Hożej tylko ja oddałem głos na RN
                  349meczów*
                  71 goli*
                  58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Ciekawe czy Jaruzela wyłączyli 14 maja, tylko z racji wyborów informacje podano 25.

Zamieszczone przez 14.05.2014
                    Wojciech Jaruzelski nie żyje - taka informacja z około godziny 10.00 pojawiła się w wielu serwisach informacyjnych. Plotka o śmierci generała okazała się jednak nieprawdziwa. Wojciech Jaruzelski aktualnie przebywa w szpitalu, w stanie ciężkim. Niektóre media pospieszyły się zbyt bardzo, czego wynikiem jest poniższa galeria.
                    http://www.dziennikzachodni.pl/artyk...bacz,id,t.html

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                      Ciekawe czy Jaruzela wyłączyli 14 maja, tylko z racji wyborów informacje podano 25.

http://www.dziennikzachodni.pl/artyk...bacz,id,t.html

Człowiek z Faktu dał się podpuścić BOR-owi. Mieli z nim na pieńku i tak się odegrali.

Komentarz

• Kto mi wytłumaczy - skoro zrobiła się dziura przy okazji budowy metra irzekomo spowodowana była soczewką wodną, to gdzie jest ta woda? Ktoś jąwidział albo zrobił fotkę?

No i jeszcze złotousta HGW:

Monitoring, który jest na ścianach nie wykazał, żeby budynki były zagrożone, natomiast jest stosunkowo blisko, natomiast strażacy, których zawsze słucham, stwierdzili, że lepiej byłoby prewencyjnie ewakuować wszystkich, którzy tam przebywają.

Natomiast dziwne ze ciągle coś jest nei tak i ciągle wychodza takie kwiatki...

Komentarz

• Zamieszczone przez Wyżeł Zobacz posta
                          Człowiek z Faktu dał się podpuścić BOR-owi. Mieli z nim na pieńku i tak się odegrali.
                          A ty wiesz to od BORu czy z Faktu?

Komentarz

• Korwin-Mikke: Jaruzelskiemu niewątpliwie należy się pogrzeb honorowy

Gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu niewątpliwie należy się pogrzeb honorowy - powiedział Janusz Korwin-Mikke, odnosząc się do sporu, gdzie i w jaki sposób zostanie pochowany gen. Wojciech Jaruzelski. Jak powiedział Szef KNP, gen. W. Jaruzelski był politykiem, który sprawnie wprowadził stan wojenny, ale zmarnował szansę na rozwój gospodarczy. - Gdyby zrobił to samo, co zrobił gen. Augusto Pinochet, Polska byłaby trzy razy bogatsza niż Niemcy. - O ile można go cenić jako generała, to na pewno nie jako polityka. Pogrzeb honorowy się należy, ale żałoba to lekka przesada - powiedział J. Korwin-Mikke.
                            http://www.wprost.pl/ar/449660/Korwi...rzeb-honorowy/

Gratulacje dla głosujacych na KNP (chociaż akurat taka opinia Korwina to nic nowego).
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                              Gratulacje dla głosujacych na KNP
                              Wielu to głosowało na niego za mocne hasła, jak w ostatnich wyborach na Palikota.
                              Tamten krzyczał "zalegalizować", ten krzyczy "rozpie***ć" i chwyciło. A kto się wczytuje w to co myśli o generale, Ukrainie czy innych "poważnych" sprawach?
                              Się dziwić, że ktoś takich wyborców nazywa "gimboprawica". W następnych rozdaniu podzieli los Palikotów wg mnie.

Komentarz

• Zamieszczone przez malkav77 Zobacz posta
                                Kto mi wytłumaczy - skoro zrobiła się dziura przy okazji budowy metra irzekomo spowodowana była soczewką wodną, to gdzie jest ta woda? Ktoś jąwidział albo zrobił fotkę?

No i jeszcze złotousta HGW:

Monitoring, który jest na ścianach nie wykazał, żeby budynki były zagrożone, natomiast jest stosunkowo blisko, natomiast strażacy, których zawsze słucham, stwierdzili, że lepiej byłoby prewencyjnie ewakuować wszystkich, którzy tam przebywają.

Natomiast dziwne ze ciągle coś jest nei tak i ciągle wychodza takie kwiatki...
                                Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że dziura zrobiła się koło godziny 12 i zaraz tam była "szanowna" Prezydent, zaś samo Centrum Zarządzania Kryzysowego zostało poinformowane około g. 14 przez AGP Metro. Jak widać nie liczy się bezpieczeństwo ludzi tylko kampania przed wyborami samorządowymi.

Komentarz

Pracuję...
                                X