Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ja już po prostu nie ogarniam jak jest szansa żeby wprowadzić liberał to my nagle zaczynamy myśleć że może jednak nie że PIS a gówno prawda wiemy już jak PIS rządzi i co dalej tego chcemy? Ja na pewno nie już mam dość kaczorów tuskow sikorskich palikotów lepperów i tym podobnych baranów każdy ma coś za uszami ale pomyślmy czy wolimy JKM albo RN czy dalej tę bandę zjebów
    Ostatnio edytowany przez jezyk1553; 16427.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Ludzie po prostu wyrastają z prostych "recept" pisanych na kolanie i darwinizmu społecznego, gdy łykną trochę życia na własny rachunek. Często jednak nie znikają, patrz: Ziemkiewicz, Garbarczyk, Nitras, Wipler, Pitera, Żalek, czy Górski z PiS-u (i klubu zachowawczo-monarchistycznego). Z list UPR startowała też pierwszy raz po II wojnie Młodzież Wszechpolska z Giertychem na czele.

Poglądy Korwina trudno więc określić po prostu jako liberalizm, czy nawet konserwatywny liberalizm - zgodnie z winietą pod tytułem "Najwyższego Czasu!".
      Pojedyncze przypadki ludzi, którzy byli związani z UPR-em, czy Korwinem na początku lat 90-tych, a do dziś aktywnie działają jako osoby publiczne, które jednak w żaden znaczący sposób nie wpłynęły na polską rzeczywistość i na przemiany gospodarki w kierunku liberalizmu gospodarczego.

Natomiast mi chodziło raczej o szerszy zakres odnoszący się do wychowania kilku pokoleń wolnorynkowców o czym wspomniał KBK. Nie od dziś wiadomo, że największe zainteresowanie Korwinem żywią osoby w wieku szkolno-studenckim. Wiek buntu, poszukiwania czegoś nowego i alternatywnego skutkował dużym odsetkiem osób wspierającym ugrupowania Korwina, czy wyrażającym chęć głosowania na niego w w uczelnianych prawyborach. Jednym zdaniem: "kto nie za Korwinem ten był passé".

Kiedyś ten wiek buntu jednak musiał minąć, wraz z nim kończyły się studia i zaczynało się codzienne borykanie z tym odsądzanym od czci i wiary przez korwinistów ZUS-em albo praca w korporacji, gdzie w ramach socjalu korzystało się z takich niegodnych prawdziwego liberała fruktów jak prywatne ubezpieczenie w Medicoverze, czy system Benefit. Następnym krokiem korwinisty było założenie własnej rodziny z czym wiązało się poszukiwanie "własnego M", najlepiej z dofinansowaniem (czytaj "Rodzina na swoim"), a następnie poszukiwanie przedszkola i szkoły, najlepiej publicznej (bo taniej).

Młody korwinista zderzył się ze ścianą i finalnie wtopił się w tłum zostając szarą masą.

PS. Dla mnie jest bez znaczenia czy Korwin to liberał, czy konserwatywny liberał jak pisze w "NCzasie", a może miłośnik szkoły chicagowskiej, bądź klasycznej szkoły anglosaskiej. Ważne, a może najważniejsze jest to, że sposób oraz forma w jakiej próbuje przekazać swoje postulaty i hasła zupełnie nie trafia do większości społeczeństwa. W tym do mnie.
      Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Zamieszczone przez maxi Zobacz posta
        Dokładnie mogę zadać to samo pytanie, co on dobrego zrobił dla Polski ?
        Dla mnie wystarczy nawet to, że robi polewkę ze wszelkiej maści lewactwa, która to polewka zwyczajnie się przyjmuje. Jeden interesuje się polityką mniej, drugi więcej, trzeci w ogóle. Ale latając po internecie nie da się nie trafić na kolejne pociski JKM wobec wszystkiego co z lewa - które to pociski przyjmują się w szerokiej opinii. Gdyby nie JKM jedynym źródłem "wiedzy" i kreowania świadomości politycznej dla tak prześmiewanej gimbazy, nastolatków - ogólnie młodzieży, byłby TVN i kilka mniej lub bardziej popularnych (ale znacznie mniej popularnych od JKM) profili na fb. Liderzy RN nie mają takiej siły przebicia do młodzieży jak JKM, i mówię to jako osoba, której RN jest bliższy od JKM.

Podsumuję, dla mnie JKM robi świetną robotę propagandową w społeczeństwie, szczególnie w tym młodszym, która kiedyś może przynieść wielkie plony dla prawej strony politycznej. Bardzo cieszę się, kiedy widzę jak na spotkaniach z JKM przychodzą setki/tysiące osób, bezinteresowanie, żeby posłuchać. I to jest nic?

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
          Nie wszyscy bo pojawiła sie alternatywa w postaci Ruchu Narodowego

Do tego dochodzi również KNP wreszcie z szansami na wygraną.

Spójrz na wyniki sondy sprzed tygodnia
          Kiedy tu trwa krytyka Korwina , a jak by nie było jest on liderem tej partii.
          "You'll never walk alone "

Komentarz

• Zamieszczone przez Warszafiak Zobacz posta
            Są też głosy go broniące/chwalące. Taka specyfika tematu "Polityka".
            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

To go broń, to jest forum i tylko od piszących zalezy jak wygląda dyskusja vide temat o Ukrainie

Mi sie go bronić nie chce bo głosuję na Narodowców chociaż oczywiście do Korwina podchodzę z sympatią
              ...ta ziemia do Polski należy
              choć Polska daleko jest stąd,
              bo wolność krzyżami się mierzy
              historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Zawsze pozostaje nieśmiertelny PSL, czy jak zwał tak zwał popłuczyny po ZSL-u. Partia z ponad wiekową historią i tradycją, zahartowana w bojach, mająca premierów w swojej historii z Witosem i Pawlakiem na czele, uczestnik niezliczonych koalicji we wszelkich możliwych konfiguracjach, z którym w koalicję chce wejść każdy od lewa do prawa. Ponadto żadna inna partia nie pojęła w sposób dosłowny jak wykorzystywać swoją pozycję polityczną dla dobra rodziny, krewnych i znajomych. Teraz każdy może mieć swój mały Elewarr.

Dobrze Jaco, wszystko się zgadza czy mam wejść na jeszcze wyższy poziom szydery?
                Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Bardzo dobrze Ci idzie. Wszystkim głosującym na Ruch Narodowy, PSL i JKM, życzę powodzenia z całego serca, oraz przekroczenia progu wyborczego.
                  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                    Bardzo dobrze Ci idzie. Wszystkim głosującym na Ruch Narodowy, PSL i JKM, życzę powodzenia z całego serca, oraz przekroczenia progu wyborczego.

Ja jednak nie mogę się odwzajemnić - wszystkim głosującym na Platformę, PSL, SLD, PiS i Ruch Palikota jak największej utraty wyborców

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Bardzo dobrze Ci idzie. Wszystkim głosującym na Ruch Narodowy, PSL i JKM, życzę powodzenia z całego serca, oraz przekroczenia progu wyborczego.
                      Osobiście wolę nieprzekroczenie progu wyborczego przez RN i JKM w tych wyborach i uśpienie czujności koryta do najbliższych wyborów parlamentarnych. Jak koryto dostanie za mocno po głowie w wyborach do europarlamentu to możemy być pewni, że mając taką siłę medialną przed wyborami do parlamentu wszystkie chwyty będą dozwolone, aby nie powtórzyła się w żaden sposób akcja z tegorocznego maja..

Komentarz

• A Ziobro i Gowin? Czego im życzysz, Mort?
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

A Ziobro i Gowin? Czego im życzysz, Mort?

Niezyskiwania na odpływie wyborców z poprzednio wymienionej piątki

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Na razie można zaobserwować spory odpływ forumowiczów od PO i Palikota w porównaniu z ostatnimi wyborami, tak więc Twoja misja częściowo się powiodła.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                              Kiedyś ten wiek buntu jednak musiał minąć, wraz z nim kończyły się studia i zaczynało się codzienne borykanie z tym odsądzanym od czci i wiary przez korwinistów ZUS-em albo praca w korporacji, gdzie w ramach socjalu korzystało się z takich niegodnych prawdziwego liberała fruktów jak prywatne ubezpieczenie w Medicoverze, czy system Benefit.
                              Akurat codzienne borykanie się z ZUS-em tylko raczej zwiększa liczbę wkurwionych na system ludzi - bo przecież mało kto z pokolenia lat 80 wierzy że dostanie stamtąd emeryturę a składki lecą.

Co niegodnego liberała jest w tym że prywatnie zarządzana firma dobrowolnie w ofercie pracy proponuje Ci prywatną opiekę medyczną i inne benefity do których podatnik i państwo nie dopłacają ani złotówki? Przecież jednym z najważniejszych postulatów hardkorowych wolnorynkowców jest chociażby prywatyzacja systemu emerytalnego i służby zdrowia i takie benefity z korporacji pozwalające na uzależnienie się od państwowego NFZ-u to spełnienie ich snów

Co nie zmienia faktu że typowej korpo pracy w całej Polsce jest stosunkowo niedużo i rzeczywiście młodzi korwiniści wraz z wyborem zawodu przechodzą do grup interesu i jak każda grupa starają się jak najwięcej wyrwać z socjalnego państwowego tortu

Komentarz

• Chciałbym tylko zauważyć jedną rzecz, która jakiś czas temu rzuciła mi się w oczy, tak jeszcze apropo JKM. We wszelakich dyskusjach, tylko przy jego partii osoby trzecie przyglądają się w ogóle kwestiom gospodarczym. "Programy wyborcze", jeżeli można tak to nazwać, sprowadzają się dzisiaj dla przeciętnego Kowalskiego do:

1. PO - UE to my, gdyby nie my, to by nie było UE, jak nie będzie nas Wy Polacy w tej UE zginicie, bo tylko my umiemy rozmawiać w UE i mamy tam znajomych. PO w tej kampanii postawiło znak równości pomiędzy sobą a UE. I na tym koniec. Nie mam zielonego pojęcia, jakie są założenia gospodarcze, kogo tak naprawdę (oprócz siebie) planują w największym stopniu reprezentować. No k*** po prostu nie wiem. Cała kampania oparta na PO = UE

2. PiS - Nie lubisz PO - głosuj na nas, jesteśmy jedyną alternatywą

3. TR - jesteś gejem, ćpunem, kozojebcą, masz czułenka lub skrzela, a może w jakikolwiek inny sposób jesteś odrzucony bo reprezentujesz promil ogółu obywateli? Głosuj na nas, zadbamy o Twoje interesy.

4. Polska Razem - Kościół, Kościół, Kościół.. Dalej nic

5. KNP - I tutaj mamy niezmienny od lat klimat wolnościowy (tak jak napisałem wcześniej - pierwsze skojarzenie związane z kwestiami gospodarczymi)

6. RN - Nacjonalizm w szerokim wydaniu na każdym polu

I tyle. JKM ma jasno ugruntowany program gospodarczy - nierealny dzisiaj, to może i nierealny, ale za to go właśnie jako polityka cenię. A jak płacę ZUS, VAT i dochodowy jak w tym miesiącu w wysokości 44% mojego wynagrodzenia, to cenię tym bardziej.

Komentarz

Pracuję...
                                X