Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Hicks Zobacz posta
    pojęcie o sondażach? zwykli przechodnie to nie reprezentatywna próba? No to się uśmiałem. Pojęcie o sondażach ja pierdolęęęę
    Ja też pojęcie o sondażach mam małe, ale wypadałoby przeprowadzając sondaż uwzględnić proporcje jakie w Polsce występują. Określić % ludzi mieszkających w małych/średnich/dużych miastach, ich wiek, wykształcenie. Nie wiem jakie jeszcze czynniki bierze się pod uwagę.
    To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Komentarz

Polegało by to na chodzeniu po centrach lub skwerach w różnych miastach
      ... a co z głosem wsi? Poza tym ... już widzę wyniki, po przeprowadzonej sondzie w CH Stara Papiernia, w godzinach popołudniowych ...
      Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Komentarz

• Widzę że nie załapaliście mej idei - chodzi o to by spontanicznie sprawdzić na kogo głosują zwykli przechodnie, raz podejść do osoby starszej raz młodszej raz do chłopaka raz do dziewczyny, do młodej pary do starszej pary itd. zapewniam że wyniki były by POrażką wiadomej partii, a o to właśnie chodzi by obnażyć gówniane sondaże CBOS i jeszcze jedno - widzę że łatwiej jest się przypierdolić niż rozwinąć ideę - jeśli ktoś myśli że do przeprowadzania sond trzeba skończyć gówniane studia to mu serdecznie współczuję.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maciek Zobacz posta
          Ja też pojęcie o sondażach mam małe, ale wypadałoby przeprowadzając sondaż uwzględnić proporcje jakie w Polsce występują. Określić % ludzi mieszkających w małych/średnich/dużych miastach, ich wiek, wykształcenie. Nie wiem jakie jeszcze czynniki bierze się pod uwagę.
          Zapewniam Cię, że te proporcje dotyczące zmiennych podstawowych (płeć, wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania- wielkość miejscowości i województwo) są brane pod uwagę w każdym badaniu.

Zamieszczone przez Maciek Zobacz posta
          Tak z ciekawości, te sondaże CBOS i inne zakładają opcje "nie idę na wybory"?
          Tak, jest to podstawowe pytanie zadawane w każdym badaniu preferencji politycznych.

Zamieszczone przez Maciek Zobacz posta
          Oni podają prognozowaną frekwencję?
          Tak. Większość ośrodków badawczych wraz z komunikatem dotyczącym poparcia dla partii podaje prognozowaną frekwencję wyborczą.
          Zamieszczone przez F.. Zobacz posta
          polecam nie zwracać uwagi na sondaże, albo podchodzić do nich z humorem
          Dobrze wykonany sondaż (o ile wyniki nie zostały zmanipulowane) daje reprezentatywne dla polskiego społeczeństwa wyniki. Dobre ośrodki badawcze mylą się w Polsce zazwyczaj o +-2%. Błąd musi być, bo są rzeczy nie do przewidzenia, np. wyborcy, którzy decydują na kogo zagłosują w dniu wyborów (a są tacy!), albo osoby, które deklarują, że nie pójdą na wybory a idą.
          Co do CBOS-u to akurat do ich wyników poparcia dla partii należy podchodzić z rezerwą, bo chcąc nie chcąc są i muszą być "po stronie władzy" (Donald płaci i wymaga).

Co do manipulowania wynikami badania to jest to możliwe, można chociażby dobrać do badania większą liczbę (niż zakładano) osób z większych miejscowości, lub dobrać więcej osób z wykształceniem wyższym niż zawodowe. Wtedy znacząco wzrasta poparcie dla PO.

Podsumowując raczej można ufać sondażom, natomiast są nierzetelne ośrodki badawcze manipulujące wynikami (np. Homo Homini) lub zaangażowane politycznie (CBOS).
          Ostatnio edytowany przez jednostrzałowiec; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

Komentarz

Widzę że nie załapaliście mej idei - chodzi o to by spontanicznie sprawdzić na kogo głosują zwykli przechodnie, raz podejść do osoby starszej raz młodszej raz do chłopaka raz do dziewczyny, do młodej pary do starszej pary itd. zapewniam że wyniki były by POrażką wiadomej partii, a o to właśnie chodzi by obnażyć gówniane sondaże CBOS i jeszcze jedno - widzę że łatwiej jest się przypierdolić niż rozwinąć ideę - jeśli ktoś myśli że do przeprowadzania sond trzeba skończyć gówniane studia to mu serdecznie współczuję.
            A nie sądzisz Sherlocku że inne wyniki dostaniesz podchodząc spontanicznie do przechodniów o godz. 12 obok kościoła w podkarpackiej wiosce a inne wyniki w Złotych Tarasach o 19 w środę?
            Dla ułatwienia dodam że żadne z tych badań nie będzie reprezentatywne.
            A żeby jeszcze się trochę popastwić dodam że jeśli będziesz podchodził raz do młodszej osoby, i raz do starszej po drodze omijając jakieś młodsze (bo przecież już się ich pytałeś) to też dostaniesz niereprezentatywne wyniki
            I Twoja idea jest po prostu gówniana
            ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
            Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
            O dziecko polskie, za Twojego dziada,
            Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
            O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
            I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
            Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
            Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Komentarz

• Kusza,
              przypierdolić się jest najlatwiej.
              Rozwiń ideę i wrzuć na jutuba, a nie tylko krytykujesz
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Aż dziw że jeszcze nie załapałeś tu nie chodzi o 'reprezentatywne wyniki' bo takie już mamy w CBOS i Homo Homini chodzi o spontaniczny głos ulicy, a ten uwierz że różnił by się i to dużo od twych 'reprezentatywnych wyników'.
                Ostatnio edytowany przez Hicks; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• o czym Wy pierdo.licie?ten sondaż (i inne) to powstał w ciągu 10 minut po wykonaniu jednego-dwóch telefonów i po przesłaniu potwierdzenia przelewu
                  #MuremZaBonusem

Komentarz

• z TT Millera :
                    Polacy mają do wyboru: marazm rządów PO-PSL, smoleńskie szaleństwo PiS, albo europejską alternatywę jaką jest SLD.
                    Ponad 40 tys. podpisów w Wielkopolsce pod listą poparcia dla Komitetu SLD-UP! Czas na socjaldemokrację!
                    https://twitter.com/LeszekMiller

Jeśli to prawda, że zebrali ponad 40 tys podpisów (żeby zarejestrować listę wystarczy 10 tys.) w okręgu Wielkopolskim to jest to b. dobry wynik. Komuchy mogą zrobić dobry wynik w PE. Niestety :/

Komentarz

• nie ma żadnych dowodów, że tyle zebrali, taka licytacje moze sobie urzadzic kazdy... Palikoty tez sie jarają ile to w wielkopolsce nie nazbierali

Komentarz

• Ja chętnie dopłacę, niech wezma towarzysza Millera do tej Brukseli i niech nei wraca.

Komentarz

• w sumie chyba tu - wywiad z Kukizem

http://www.wykop.pl/link/1948858/wyw...i-pawel-kukiz/
                          ...ta ziemia do Polski należy
                          choć Polska daleko jest stąd,
                          bo wolność krzyżami się mierzy
                          historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Ciekawy link, nie powiem

Jeździ Pan na Ukrainę kilkanaście razy w roku. Polskie środowiska nacjonalistyczne ostatnio intensywnie pisały o antypolskich banderowcach na Majdanie. Czy po spotkaniach z Ukraińcami widzi Pan z ich strony pozytywny stosunek do Polski i Polaków? Czy współpraca na poziomie międzyludzkim jak Pan to ujął w wywiadzie dla TV Republika jest według Pana naprawdę możliwa także z tamtej strony?

Odpowiem tak- jestem Polakiem i nie jestem masochistą. Gdybym więc na Ukrainie czuł się w jakiś sposób poniżany czy prześladowany to wcale bym tam nie jeździł. W roku bieżącym, z wiadomych względów, jeżdżę tam szczególnie często. Od stycznia byłem już chyba 5-6 razy (większość w Kijowie) i jadę znów 27.04 – tym razem do Lwowa.

Jest sprawą oczywistą, że w każdym społeczeństwie mamy różne grupy światopoglądowe, różne mentalnie środowiska. Spotkałem się również i z przedstawicielami skrajnej prawicy a wrażenie jakie po tamtym spotkaniu zostało mogę streścić zdaniem, że część polskich środowisk nacjonalistycznych absolutnie mentalnie nie różni się od tej części nacjonalistycznych środowisk ukraińskich, które epatują antypolskością. I powiem rzecz, która pewnie trudna będzie do uwierzenia. Otóż naprawdę bardzo niewielu młodych ludzi na Ukrainie zdaje sobie sprawę z brutalności i skali mordów na Wołyniu. Sam początkowo byłem tym faktem zaskoczony ale szybko pojąłem, że przecież nikt im o tym nie mówił. Trudno się przecież spodziewać by ci, którzy na Wołyniu mordowali przekazywali swą „historię” młodym. Raz, że trudno z dumą opowiadać o nadziewaniu dziecka na sztachety czy wypruwaniu go z łona matki a dwa, że za udział w UPA czy OUN groziła zsyłka. To był temat tabu. W szkołach zaś podawano młodym przewróconą do góry nogami historię. Podobnie zresztą jak dzisiaj u nas w podręcznikach historii II wojny światowej nie przeczytamy o niemieckich obozach koncentracyjnych a nazistowskich. Mało tego. Coraz częściej zaczyna się mówić, o zgrozo, „polskie obozy”.

Dziś Ukraina znajduje się w bardzo ciężkim położeniu, więc nie czas na to by uczyć ich historii. Dziś należy im z całych sił pomagać. Zło dobrem trzeba zwyciężać, nie oczekiwać nagrody a będzie nam dana. Nie oznacza to jednak, że o Wołyniu należy zapomnieć. Nie. Trzeba pamiętać. Wybaczyć ale pamiętać. A kiedy przyjdzie czas – domagać się od Ukraińców napisania rzetelnego rozdziału polsko-ukraińskich relacji w podręcznikach historii. Na marginesie- nasze karty tez nie są do końca takie czyste. Im więcej damy im dzisiaj siebie, tym prędzej kiedyś sami, z własnej woli pozdejmują tablice poświęcone bandytom z UPA.

Ja nie jestem zwolennikiem „ustawowego” nakazania żalu. Żal musi wynikać z serca. Stanowisko środowisk twierdzących „pomożemy wam ale najpierw przyznajcie się do winy” jest mi obce i wydaje się pozbawione sensu. „Damy wam kiełbasę ale najpierw zdejmijcie tablice”. Owszem, zdejmą. Ale jak zjedzą kiełbasę- powieszą pięć nowych jeśli znów kiełbasy nie dostaną. Poza tym dzisiaj, w sytuacji kiedy byt Ukrainy jest bardzo poważnie zagrożony, jakieś warunkowanie pomocy trąci taką „polską wyższością” a oni, przez wieki poniżani tak przez Rosjan jak i przez nas są szczególnie uwrażliwieni na punkcie godności. Zresztą – sam Majdan to była właśnie walka o godność, o tożsamość. Wcale nie - jak to twierdziły media- walka o Unię. Kto tam był, wie o czym mówię.

Kończąc odpowiedź (starałem się pisać jak najkrócej bo to temat-rzeka) stwierdzę, że uważam iż współpraca między Polską a Ukrainą jest jak najbardziej możliwa. Mało tego – jest niezbędna dla naszego wspólnego dobra. Podzieleni stanowimy przedmiot polityki światowej. Zjednoczeni „duchowo” stajemy się jej podmiotem. Było wiele w przeszłości przykładów braterstwa polsko – ukraińskiego (Sahajdaczny, Petlura) a na Kresach bardzo ciężko znaleźć jest rodziny czysto polskie czy czysto ukraińskie. „Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy. Nie ma wolnej Ukrainy bez wolnej Polski” – tymi słowami marszałka Piłsudskiego kończę odpowiedź na pytanie.
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Foxx-ie Ty taki cwany żeś jest, bo byłeś tam przed rozpoczęciem kotła, ja mam do zrobienia jeszcze kilka rzeczy, więc nie marzy mi się odstrzelenie łba
                              #MuremZaBonusem

Komentarz

• Ależ ja nigdzie nie pisałem, czy tam byłem. Wrzucam na bieżąco kolejne relacje ludzi z Polski, którzy cały czas tam jeżdżą. Tym razem kolejną wrzucił Mort

Wszystkie są jednobrzmiące - odstrzelenie łba w tym przypadku grozi tylko, gdy człowiek nie ruszając się stąd nie zdzierży kolejnych bzdur z kresy.pl lub konserwatyzm.pl i walnie samobója
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X