Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• http://nczas.com/publicystyka/dla-za...zy-pod-moskwa/

Sommer z Nczasu jak zwykle ciekawie i z sensem.

Jaka jest więc prawdziwa przyczyna względnej spolegliwości Ameryki, a szerzej: Zachodu wobec Putina?

Wydaje się, że chodzi o obawę przed naruszeniem tzw. architektury powiązań międzynarodowych. Amerykanie widzą, co stało się z Irakiem i Afganistanem po ich interwencji, i boją się, że w przypadku rozpadu Rosji doszłoby do niestabilności na niespotykaną skalę. I dla uniknięcia tych kłopotów poświęcą Krym, którego ukraińskość nie jest przecież w polityce światowej kwestią pierwszej wagi. Zwłaszcza że w zamian dostaną możliwość stacjonowania na „majdanowskiej” Ukrainie, czyli praktycznie w linii prostej 450 km od Moskwy. Krym wart jest bazy pod Moskwą.

Komentarz

• Zamieszczone przez malkav77 Zobacz posta
      http://nczas.com/publicystyka/dla-za...zy-pod-moskwa/

Sommer z Nczasu jak zwykle ciekawie i z sensem.
      Dla mnie to jest bez sensu, bo co? Rosja miała by oddać część swego zaplecza naukowego i zbrojeniowego na rzecz USA?

Sprawa jest grubsza niż ktokolwiek by się spodziewał
      Więcej na ten temat napisałem tu: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1260953
      Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• komentarz Sommera idiotyczny, może przeprowadzi podobną analizę dla USA i Wietnamu w latach 60...
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Piejo, chodzi o to, że USA woli poświęcić KRym zamiast "robić dym".

TNTP - no właśnie jasno jest napisane, że pod wpływem tego typu sytuacji USA wyciągnęło wnioski.

Komentarz

Piejo, chodzi o to, że USA woli poświęcić KRym zamiast "robić dym".

TNTP - no właśnie jasno jest napisane, że pod wpływem tego typu sytuacji USA wyciągnęło wnioski.
            Ale Krym nie żadnym zapleczem dla Rosji, tym zapleczem jest kontynentalna Ukraina, która od 90 lat stanowi jej część okręgu zbrojeniowego, ośrodków badawczych w Charkowie, tajnych projektów... USA nie rozumie o co idzie gra, nie o rosyjskojęzyczną ludność.
            Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Jedna z lepszych debat w historii tego programu.
              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

Piejo, chodzi o to, że USA woli poświęcić KRym zamiast "robić dym".

Jakich tego typu sytuacji ?? Nie chce mi się dokonywać egzegezy tego tekstu, ale w każdym akapicie są tezy, które go po prostu dyskredytują. Przy obecnym - pacyfistycznym/zesranym podejściu społeczeństw zachodnich, porównywanie potencjałów militarnych NATO vs Rosja nie ma jakiegokolwiek sensu.

Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                Ale Krym nie żadnym zapleczem dla Rosji, tym zapleczem jest kontynentalna Ukraina, która od 90 lat stanowi jej część okręgu zbrojeniowego, ośrodków badawczych w Charkowie, tajnych projektów... USA nie rozumie o co idzie gra, nie o rosyjskojęzyczną ludność.
                O czym Ty piszesz ?? Jakie tajne projekty ?? Jakie zaplecze zbrojeniowe ?? Nie chce mi się jakoś wgłębiać w ten temat, ale ruscy mają problemy z utrzymianiem własengo przemysłu zbrojeniowego, więc mają konkretnie wyjebane w analogiczne ośrodki na Ukrainie. Zaś co do "tajnych projektów" to mhhh hello mamy 2014 rok i nie bardzo widzę cóż takiego tajnego mogliby dłubać w tym Charkowie.
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Teza jest taka:

USA mieszając się w wojnę robi burdel i to nei tylko na planie militarnym, a naruszając pewien ład światowy. Teraz zatem wolą zostawić Ruskich póki co samym sobie, poświęcic ten Krym i siedzieć cicho.

Komentarz

• Właśnie rodzice niepełnosprawnych dzieciaków masakruja Matola.
                    Bóg z Nami, choj z Nimi.
                    Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

• Jedna z Pań "Panie Premierze ja jestem apolityczna, ja sram na wszystkie partie" kolejna osoba "Pan Niesiołowski śmiał się z nas, taki człowiek, takich macie kolegów, on potrafił własna żonę sprzedać na milicji"
                      "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
                      Ojczyzna nam umiera
                      Gniją w celach koledzy..."

Leszek Szaruga

Komentarz

• Mistrz bajery leży i kwiczy. W zderzeniu z prawdziwym życiem, obdarty z PR, zaliczył kompletne KO
                        Bóg z Nami, choj z Nimi.

Komentarz

• Wiele rzeczy widziałem w życiu, wiele rzeczy widziałem w polskich telewizjach (czy w telewizjach polskojęzycznych), ale czegoś takiego chyba jeszcze nie widziałem nigdy. Premier polskiego rządu został zeszmacony, opluty, obrzygany, zrównany z błotem oraz oblepiony psim gównem przez grupkę rodziców dzieci niepełnosprawnych. Nie było co zbierać. Wszystko na oczach tysięcy telewidzów TVN 24. Interesuje się sportami walki, ale takiego K.O. nie widziałem nigdy.

Jeżeli tylko będzie szansa obejrzeć to w TV (powtórka jakaś czy coś) lub w necie, to polecam serdecznie. Z godzina oglądania będzie, ale warto.
                          Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                          - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                          Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
                            Wiele rzeczy widziałem w życiu, wiele rzeczy widziałem w polskich telewizjach (czy w telewizjach polskojęzycznych), ale czegoś takiego chyba jeszcze nie widziałem nigdy. Premier polskiego rządu został zeszmacony, opluty, obrzygany, zrównany z błotem oraz oblepiony psim gównem przez grupkę rodziców dzieci niepełnosprawnych. Nie było co zbierać. Wszystko na oczach tysięcy telewidzów TVN 24. Interesuje się sportami walki, ale takiego K.O. nie widziałem nigdy.

Jeżeli tylko będzie szansa obejrzeć to w TV (powtórka jakaś czy coś) lub w necie, to polecam serdecznie. Z godzina oglądania będzie, ale warto.
                            Casual, końcówka niestety dla niego. Typ ma łatwość urabiania ludzi w bezpośrednim kontakcie.
                            Bóg z Nami, choj z Nimi.

Komentarz

• Końcówki nie oglądałem, bo siedziałem na forum

Oglądałem blisko godzinę i przez ten czas prawie non stop milczał, przyjmując pokornie ciężkie lanie. Dostało się też paru jego posłom (również tym niepełnosprawnym), którzy rzucali do tych ludzi teksty w stylu "było zostać posłem, to też byście mieli takie dodatki". No i dostało się Bronisławowi Komorowskiemu- jedna Pani powiedziała, że jej zdaniem w Polsce w ogóle nie mamy Prezydenta Tusk ośmieszył się też tekstami do Mularczyka w stylu "z Panem nic nie będę pisał" (chodziło o ustawę), co ci ludzie momentami mu wytknęli, prosząc by przynajmniej w tej sprawie stanął ponad podziałami politycznymi.

Generalnie przez czas mojego oglądania tej debaty (około godzona) rodzice niepełnosprawnych dzieci robili z Donaldem Tuskiem mniej więcej to, co Legia zrobiła ostatnio z Jagą. Nie było co zbierać.
                              Ostatnio edytowany przez casual; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                              Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Dał się wyglądać, obrzygac i przystąpił do kontry. Na końcu ci ludzie byli tak zahipnotyzowani, że obietnice , że się z nimi jutro spotka potraktowali, jak pełne zwycięstwo. Mistrzowski materiał na lekcje technik negocjacyjnych . Ludzie Ci zapomnieli, że z terrorystami się nie negocjuje. Jak leżał należało go dobić, zjebali sprawę, jak Ukraińcy na Majdanie.
                                Bóg z Nami, choj z Nimi.

Komentarz

Pracuję...
                                X