Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez heretico Zobacz posta
  podbijam prośbę .
  taaa może podkleić od razu ?

  Komentarz


  • Ok, to skoro temat Ukrainy został rozdzielony:

   http://niezalezna.pl/52082-british-a...sie-do-bojkotu

   Pięknie, propaganda pracuje. Pasażerom życzymy miłego przyjmowania kłamstw. No kur...

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Mr Kev Zobacz posta
    ...
    jest wątek dla Majdanu :

    http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=14990
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

    Komentarz


    • Kolejny atak i "pobicie" Roberta Biedronia ! "Pobity" wg. GW Robert Biedroń zdołał jeszcze o własnych siłach pojechać na posiedzenie sejmu !
     TOK FM: Robert Biedroń został pobity. Dwóch mężczyzn obrzuciło go obelgami i uderzyło w twarz
     A sam na fb pyta : Ile jeszcze?
     https://www.facebook.com/RobertBiedron

     Komentarz


     • Ale fajna polityka newsów - został pobity, obrzucono go obelgami i uderzono w twarz. Znając życie usłyszał, że jest pedałem i dostałz liścia.

      A na pytanie ile jeszcze - 4. Raz w piątek, raz w sobotę i dwa razy w niedzielę. Aż się oduczy pchania do polityki tylko dlatego, że jest pedałkiem.

      Komentarz


      • A tymczasem w Polsce..

       Konflikt wewnątrz Polski Razem Jarosława Gowina. Przemysław Wipler jutro ma oficjalnie poinformować o zakończeniu współpracy. Razem ze swoim prezesem z PRJG zamierzają wyjść wszyscy stołeczni działacze stowarzyszenia Republikanie.

       Informacja o zakończeniu współpracy Wiplera z partią Gowina pojawiła się na profilu Janusza Korwin-Mikkego na Facebooku. Doniesień tych nie potwierdzili jednak liderzy Polski razem. Wedle informacji, do których dotarł portal „Polityka Warszawska” na jutrzejszej konferencji prasowej Przemysław Wipler zamierza ogłosić wyjście Republikanów ze struktur partyjnych PRJG.

       Powodem rozstania miały być rozbieżności w sprawie działalności Polski Razem w stolicy. Republikanie weszli w konflikt z byłymi działaczami PO i PJN, którzy również tworzą partię Gowina. Ludzi Wiplera regularnie odsuwano też od podejmowania strategicznych decyzji. Do elementów spornych można zaliczyć m.in. wybór Karola Wiszniewskiego (dawniej PO) na koordynatora okręgu warszawskiego, a także arbitralne wyznaczenie Pawła Kowala na warszawskiego reprezentanta Polski Razem w eurowyborach.

       Wedle informacji portalu „Polityka Warszawska” struktury partii Gowina mają opuścić tylko stołeczni Republikanie. Nie wiadomo, jaką decyzję podejmą struktury w innych częściach kraju. Istnieją też przypuszczenia, że Przemysław Wipler ma być „jedynką” Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.
       http://telewizjarepublika.pl/wipler-rozstaje-sie-z-gowinem,4267.html#.UwZHXkJ5OhB

       Komentarz


       • Oby bo te zgniłe jabłuszko czytaj PolskaRazem to kopia PO.
        Mioduski ,Vukovic OUT !

        Komentarz


        • To już od pół roku nie ma żadnego znaczenia.
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Panowie,od tego mamy odrębny temat.......
          "Lubię sobie jebnąć piwo"

          Komentarz


          • Jestem w szoku


           Sejm nie uchylił immunitetu Ryszardowi Zbrzyznemu (SLD). Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła do Sejmu Prokuratura Okręgowa w Legnicy, która posłowi Sojuszu chciała postawić zarzut składania fałszywych zeznań.

           Za uchyleniem immunitetu posłowi SLD głosowało 30 posłów;
           57 było przeciw, 339 wstrzymało się od głosu. Do uchylenia immunitetu konieczna jest bezwzględna większość 231 głosów.

           prokuratura zarzuca Zbrzyznemu przestępstwo określone w art. 233, ust. 1 Kodeksu karnego, który mówi, że "kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".
           http://www.rp.pl/artykul/10,1088872-...brzyznemu.html

           Komentarz


           • NO tak to jest jak o sprawiedliwości decyduje się demokratycznie.

            Komentarz


            • Gazietka :
             Wystartowała kampania do Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od jej wyniku - a konkretnie od wyniku wyborczego Platformy - być może zależeć będzie nowy układ sił w europarlamencie. Bruksela z EPP na czele z niepokojem przygląda się więc spadającej w sondażach PO. Tymczasem dobry wynik partii Donalda Tuska pozwoli jemu i Radosławowi Sikorskiemu na poważnie powalczyć o najważniejsze stanowiska w Unii Europejskiej.
             Kluczem do zrozumienia tego, jak działa Parlament Europejski - i jak istotne będą te wybory 25 maja - jest to, że liczą się w nim nie krajowe partie polityczne, ale przede wszystkim ich ponadnarodowe, europejskie odpowiedniki. Polscy eurodeputowani należą do różnych frakcji w PE. Te frakcje dzielą się w podobny sposób jak partie na krajowych scenach politycznych. Kluczowe z nich to chadecy (EPP), socjaliści (S&D) oraz liberałowie (ALDE). Politycy PO i PSLnależą do EPP - największej i najbardziej wpływowej grupy w tej kadencji europarlamentu.
             Oho, kampania wyborcza rozpoczęta! Już się zaczyna platformerska propaganda. Europarlament aż drży ze strachu, że PO mogłaby przegrać wybory. O niczym innym tam się nie mówi. Niezależny ekspert Kolanko przyjął zlecenie i działa. I tak cię wyrzucą z tej Agory, chłopie, jak przestaniesz być użyteczny ;-)
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • Bezrobocie wzrosło do 14 procent..

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
               Bezrobocie wzrosło do 14 procent..
               Do tego doliczmy jeszcze z półtora miliona Polaków którzy wyjechali za granicę i by się okazało że tego bezrobocia mamy ze 20%...
               ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
               Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
               O dziecko polskie, za Twojego dziada,
               Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
               O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
               I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
               Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
               Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

               Komentarz


               • Mazowsze dogorywa a Struzik boi się o pensyjkę.

                Jeżeli fiskus zajmie konta Mazowsza, może nie być pieniędzy na pensje dla kilkudziesięciu tysięcy osób zatrudnionych przez administrację wojewódzką – poinformował podczas konferencji marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

                Według marszałka urząd z mediów uzyskał informacje w poniedziałek, że resort finansów przekazał do urzędu skarbowego tytuły egzekucyjne dotyczące zaległości w janosikowym za 2013 r. Struzik zaznaczył, że województwo zalega z zapłatą 170 mln zł z tego tytułu i w związku z tym w każdej chwili spodziewa się „egzekutorów” fiskusa.

                – Nie wiemy, co będzie; nie wiemy, jaki będzie stan naszych kont. Jeżeli zabraknie na kontach pieniędzy albo zostaną wyczyszczone przez komorników (...), to rzeczywiście nie będzie tych pieniędzy na nic - na pensje też i na bieżące działania naszych instytucji również – powiedział. Pytany o plany województwa w razie ewentualnego zajęcia kont przez fiskusa powiedział: – Mam jedną propozycję, aby pani minister Majszczyk (wiceminister finansów Hanna Majszczyk – przyp. red.) przyszła na zarządcę komisarycznego tego województwa i zgasiła światło.

                Janosikowe to system subwencji, który polega na przekazywaniu przez bogatsze samorządy części swoich dochodów na rzecz biedniejszych. Spośród województw jedynym płatnikiem netto „Janosikowego” jest mazowieckie.

                Marszałek ocenił, że sytuacja jest absurdalna, gdy jednostka samorządu terytorialnego, która nie ma dochodów – i wszyscy o tym wiedzą – musi płacić janosikowe. Ponieważ nie ma z czego, prowadzi się egzekucję tego zobowiązania ze wszystkimi konsekwencjami – mówił.

                Zdaniem Struzika windykacja należności doprowadzi nie tylko do zachwiania bieżącego funkcjonowania instytucji wojewódzkich, ale także wpłynie na losy kilkunastu tysięcy osób, które są zatrudnione przez administrację wojewódzką. – Nasze instytucje są największym pracodawcą na Mazowszu. (...) W naszych instytucjach i spółkach pracuje kilkadziesiąt tysięcy osób – powiedział.

                Struzik poinformował, że w ubiegłorocznym budżecie państwa przewidziano pożyczkę dla Mazowsza, która pozwoliłaby województwu spłacić zaległość w janosikowym. Pieniądze jednak przepadły, bowiem Regionalna Izba Obrachunkowa (RIO) nie przygotowała przed końcem roku raportu o stanie finansów województwa, który był warunkiem udzielenia pożyczki (przepisy nie mówią, w jakim terminie RIO miało przygotować raport).

                Marszałek powiedział, że posiedzenie RIO w tej sprawie zaplanowano na 25 lutego. Zaznaczył, że jeżeli raport będzie korzystny, to samorząd wystąpi do ministerstwa finansów o pożyczkę przewidzianą w tegorocznym budżecie państwa, która umożliwi spłatę zeszłorocznej zaległości w janosikowym. Zapowiedział, że województwo wystąpi ponadto o ok. 250 mln zł pożyczki na spłatę tegorocznego janosikowego.

                Struzik dodał, że województwo w zamian za dług chciało oddać swoje udziały w spółce Przewozy Regionalne, ale okazało się, że nie jest to możliwe "na wniosek dłużnika". – To dalszy ciąg chocholego tańca, który trwa cztery lata i doprowadził województwo, które wytwarza 22,7 proc. polskiego PKB, do olbrzymich napięć i problemów budżetowych – powiedział Struzik. Dodał, że działania te są prowadzone przez struktury rządowe, mimo wielokrotnych apeli województwa o rozwiązanie problemu i zaniechanie poboru janosikowego. – Jesteśmy bezsilni. Liczymy tylko na to, co się stanie 4 marca (...). Może w państwie polskim jest choć jedna instytucja, która zdecydowanie w tej sprawie zabierze głos – dodał. W przyszły wtorek, 4 marca, Trybunał Konstytucyjny ma ocenić, czy ustawa o janosikowym jest zgodna z Konstytucją.

                Skarbnik województwa Marek Miesztalski poinformował, że od 2004 r. województwo mazowieckie wpłaciło ponad 6,3 mld zł janosikowego. Z przedstawionych przez niego danych wynika, że w latach 2007-2013 samorządy i firmy z Mazowsza uzyskały z UE 10,4 mld zł. W tym samym okresie samorządy tego województwa wpłaciły w ramach janosikowego 11,3 mld zł.


                http://telewizjarepublika.pl/fiskus-...ikow,4351.html

                Swego czasu Błaszczak miał pomysł wydzielenia Warszawy wraz z 'wianuszkiem' okolicznych powiatów, tzw. województwa warszawskiego.

                http://europejczycy.info/25559/finan...oznila-polske/

                Komentarz

                Pracuję...
                X