Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez malkav77 Zobacz posta
    Chyba już pisałem - nie popieram tej rewolucji, a raczej precyzując - nie popieram udziału naszych oficjeli w tym, za dużo jest zabagnionej sytuacji na linii Polska- Ukraina, niemniej - oby rozegrali swoje sprawy optymalnie. Byłem na Ukrainie 3 razy, mam tam znajomych, wszystkiego dobrego życzę, ale powtarzam - to nie nasza sprawa, póki kultywuje się tam Banderę.
    pokazalem to tylko dlatego zeby ludzie zobaczyli co milicja z ludzmi robi... chodzi mi glownie o to zeby wszyscy zobaczyli jak ludzie potrafia sie postawic wladzy... a ich poglady i reszta mnie nie interesuje... TYLKO MOBILIZACJA I SILA SPOLECZENSTWA!!

Komentarz

• Jaruzelski nie był "nasz" tylko "made in ZSRR". W Niemczech do Hitlera odwołuje się margines. Z Ukrainą problem jest taki, że NADAL wiele osób w swoje działąnia niepodległościowe wplata Banderę. Z resztą poczytaj o małym konflikcie między GP a księdzem Isakowiczem-Zaleskim. Właśnie na tej linii. JA stojęna tym samym stanowisku (jako niewierzący) co Zaleski.

Komentarz

• Zamieszczone przez malkav77 Zobacz posta
        Jaruzelski nie był "nasz" tylko "made in ZSRR". W Niemczech do Hitlera odwołuje się margines. Z Ukrainą problem jest taki, że NADAL wiele osób w swoje działąnia niepodległościowe wplata Banderę. Z resztą poczytaj o małym konflikcie między GP a księdzem Isakowiczem-Zaleskim. Właśnie na tej linii. JA stojęna tym samym stanowisku (jako niewierzący) co Zaleski.
        Co to znaczy - nie nasz? Połowa ludzi w tym naszym kraju pozytywnie wypowiada się o Jaruzelu. Równie dobrze Stalin to Gruzin nie Ruski a Hitler Austryjak nie Niemiec. I tak oto zdjeliśmy odpowiedzialność naszą za Jaruzela, Niemców za Hitlera i Rosjan za Stalina.
        Je również odwiedzałem Ukrainę od Lwowa, przez Odessę po Donieck. Nie wciśniesz mi kitu, że większość Ukraińców jest wyznawcą Bandery. Jest to mniej więcej taki sam odsetek, jak u nas wyznawcy "salutu rzymskiego"

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
          (...) Nie wciśniesz mi kitu, że większość Ukraińców jest wyznawcą Bandery. Jest to mniej więcej taki sam odsetek, jak u nas wyznawcy "salutu rzymskiego"
          Przypomnę część początku oraz końcówkę swojej dość długiej notki na ten temat:

(...)Jest to więc historia trochę starsza, niż bestialska zbrodnia w następstwie której zginęło ok. 60 tysięcy zamieszkujących Wołyń Polaków, w tym starców, kobiet i dzieci. Nie da się od tych faktów uciec. Warto jednak przypomnieć tamte czasy.

(...) Chciałem to przypomnieć, by pokazać, że aktualni mieszkańcy Lwowa i okolic nie mają innej nowożytnej tradycji niepodległościowej, do której mogliby się odwoływać. Niestety o niepodległość walczyli głównie z nami, gdyż mieszkańcy ziem wschodniej Ukrainy byli kulturowo zrusyfikowani (prawosławie) i niezbyt zainteresowani własnym państwem. Bandera jest więc dla nich symbolem w rodzaju Piłsudskiego u nas (również traktującego współpracę z zaborcami taktycznie, tyle że w pierwszej wojnie). Na zachodniej Ukrainie czczą więc jego postać, starając się nie wnikać ze zbrodniami UPA - czynionymi przez ideowych kontynuatorów, wszak sam Bandera w czasie Rzezi siedział w obozie. Moim zdaniem trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć na pojawiające się wątpliwości. Na pewno jednak warto odnosić się do wszystkich znanych faktów, a nie wyłącznie symboliki. Chociaż porozumienie AK-WiN i OUN-UPA zawarte jeszcze przez tych samych ludzi, którzy ze sobą krwawo walczyli do lekkich symboli nie należy.

To trochę tak, jakby każdy czczący miejsce Marszałka w historii Polski z automatu był uznawany za zwolennika Sanacji obalającej zbrojnie legalny polski rząd, fizycznie eliminującej przeciwników politycznych, trzymającej więźniów politycznych w karnym obozie w Berezie Kartuskiej, "strzelającej do Polaków" (w Przewrocie Majowym więcej ofiar, niż w stanie wojennym), itd. Tymczasem na hasło "Piłsudski" wyświetla się nam zwykle 11 listopada 1918, "My, Pierwsza Brygada...", czy kryzys przysięgowy (czyli odmowa przysięgi lojalności wobec Niemiec przez... zorganizowane za pieniądze Austro-Węgier przeciw ruskim I i II Brygadę - "co nam przypomina widok znajomy ten"?)

Tyle, że historia naszej państwowości i walk o niepodległość jest pełna postaci, do których możemy się odnosić, dość wspomnieć o przeciwstawianych sobie "spuściznach" po Piłsudskim i Dmowskim. Ukraincy zorientowani tożsamościowo niestety mogą występować tylko pod jedną banderą... Innej tradycji, poza egzotyczną i tylko odrobinę mniej kontrowersyjną "kozaczyzną" brak.

Swoją drogą, nie mam wrażenia, że głosy w rodzaju "mogę wesprzeć Majdan, jeżeli przeproszą za Wołyń" są wyrazem autentycznego oddania czci dziesiątkom tysięcy Polaków wymordowanych przez OUN-UPA. Czy jeżeli dzisiaj żyjący ludzie spod czerwonego i czarnego zrobią coś takiego na fejsie albo twitterze - byłoby OK?
          Całość: http://foxx.salon24.pl/563241,czerwone-i-czarne

Dodam, że we Lwowie generalnie wszyscy popierają Majdan - od "Swobody" (do której należy też mer miasta), przez zwykłych obywateli i polskie organizacje po... milicjantów, którzy odmówili wyjazdu do Kijowa.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Właśnie patrzę na żywo co się dzieje na majdanie. Berkut naciera na plac. Będzie jak nic rzeź :/

Komentarz

• Niestety wydaje się, że realizuje się tam scenariusz a la plac tienanm sprzed cwierczwiecza. Rewolucja bez poparcia mas nie ma prawa się powieść, tutaj tego poparcia brakuje( fiasko całkowite strajku generalnego). W tym momencie powinno być tam milion ludzi z samego Kijowa, jest niestety raptem kilkanaście tysięcy. Nie wróżę powodzenia.
              Bóg z Nami, choj z Nimi.
              Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
                Niestety wydaje się, że realizuje się tam scenariusz a la plac tienanm sprzed cwierczwiecza. Rewolucja bez poparcia mas nie ma prawa się powieść, tutaj tego poparcia brakuje( fiasko całkowite strajku generalnego). W tym momencie powinno być tam milion ludzi z samego Kijowa, jest niestety raptem kilkanaście tysięcy. Nie wróżę powodzenia.

Dokładnie z jednej strony nie dziwię się, ludzie są zastraszeni. Z drugiej strony mam wrażenie, że część Ukraińców po prostu ma to gdzieś.

Komentarz

• Ma to gdzieś, albo nie podłapała powszechnych w Europie zachwytów nad przywiezionym w teczce Kliczko.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Dodam, że we Lwowie generalnie wszyscy popierają Majdan - od "Swobody" (do której należy też mer miasta), przez zwykłych obywateli i polskie organizacje po... milicjantów, którzy odmówili wyjazdu do Kijowa.
                    Niektórym jest ciężko przyjąć ten fakt do wiadomości.
                    Jeszcze raz napiszę, ręce opadają jak ktoś próbuje generalizować i szufladkować zero-jedynkowo poszczególne narody. Ukraińcy nie są z mojej bajki i chyba ich, tak jak i ruskich, nigdy nie polubię. daleki mi jest natomiast do aż tak skrajnych ocen.
                    malkav - ani my nie wyprzemy się Jaruzela, tak Ukraińcy Bandery.
                    Ponad połowa naszego społeczeństwa akceptuje działania tego śmiecia, odpowiedzialnego za śmierć ludzi, za wydanie rozkazu o interwencji zbrojnej w 1968 roku na Czechosłowację, za zgodę na rozpoczęcie ewentualnej wojny nuklearnej z terenu naszego kraju i przyjęcie uderzenia zwrotnego, mając świadomość, że pochłonie miliony ofiar. Nie spadł mu włos z głowy, jest zapraszany na salony więc jeszcze raz się pytam, jak mają nas zaszufladkować inni?

Jak nasz kraj i społeczeństwo ma być postrzegane w świecie, gdy pod nosem dzieją się takie rzeczy? - ciekawe zdjęcie nr 6 pod artykułem.
                    http://wpolityce.pl/galerie/74574-ni...page=6#galeria

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                      Ma to gdzieś, albo nie podłapała powszechnych w Europie zachwytów nad przywiezionym w teczce Kliczko.
                      Kliczko ma obecnie autorytet na Majdanie, jak Bobo król kibiców wśród kibolskiej braci
                      Bóg z Nami, choj z Nimi.
                      Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

• Oczywiście jak zawsze w takich przypadkach, cała akcja pacyfikacyjna była za wczasu zaplanowana i przygotowana a jej realizacja rozpoczęła się kilka dni wcześniej. Teraz kolejny etap operacji.
                        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                          Oczywiście jak zawsze w takich przypadkach, cała akcja pacyfikacyjna była za wczasu zaplanowana i przygotowana a jej realizacja rozpoczęła się kilka dni wcześniej. Teraz kolejny etap operacji.

Olimpiada się kończy, więc zabawa zacznie się już na całego.

Komentarz

Niestety wydaje się, że realizuje się tam scenariusz a la plac tienanm sprzed cwierczwiecza. Rewolucja bez poparcia mas nie ma prawa się powieść, tutaj tego poparcia brakuje( fiasko całkowite strajku generalnego). W tym momencie powinno być tam milion ludzi z samego Kijowa, jest niestety raptem kilkanaście tysięcy. Nie wróżę powodzenia.
                            Wszystko się zgadza. Dodać należy do tego, że ukraińcy nie dostali żadnego wsparcia z zewnątrz.

Komentarz

Kliczko ma obecnie autorytet na Majdanie, jak Bobo król kibiców wśród kibolskiej braci
                              Dokładnie o tym napisałem. Nie udał się manewr z niemieckim bokserem, więc rewolucja też im nie wyszła.

Zabrakło widocznie drugiego Bieriezowskiego, który finansował pomarańczową rewolucję.

Komentarz

• Kasia Pawlak ‏@KatarzynaPawlak 2 min.

Walą jak do kaczek. W cywili, kobiety, starszych, dziennikarzy, lekarzy. Strach prognozować liczbę ofiar, którą jutro oficjalnie podadzą.
                                A Janukowycz podobno chce rozmawiać. Po czymś takim ŻADNYCH kompromisów.

Komentarz

Pracuję...
                                X