Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
  Nie znam przypadku, gdzie po krwawej rewolucji państwo w tej części świata wjechało na dobre tory.
  a jakiekolwiek kiedykolwiek wjechało ?
  ------------------------------------------------
  Hey man, you know I'm really OK
  The gun in my hand will tell you the same

  Komentarz


  • Jak oceniamy okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918? (tzn. te mające miejsce na polskich terenach, a nie np. konferencji w Paryżu)
   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • Mówię raczej o historii "nowożytnej", czyli od upadku żelaznej kurtyny.

    @heretico, oczywiście nie wszystkim się dogodzi, ale moim zdaniem Polska wjechała na lepsze tory niż wcześniej wspomniane Rumunia, czy Albania.

    Komentarz


    • Pomyśleć , ze Ukraina to potencjalnie zamożnych kraj - może być najlepszym przykładem jak Rosja potrafi wszystko doprowadzić do ruiny i zdeterminować ludzi .
     Nikt nie stoi na mrozie i nie wystawia się na odstrzał rosyjskim snajperom jak ma szansę przeżyć jakos od pierwszego do pierwszego .
     A tu jakiś węgierski Jobbik i gość wciska dyrdymały jaką to on oś przymierzy z Rosją i Azją tworzy .
     Nie uwierzy jak nie przymierzy .
     Te pseudo ruchy narodowe , ci śmierdzący POgrobowcy PAXów z Rosją w tle tak samo są wq..... jące jak Unia .

     Teraz wszyscy o wojnie domowej . Czego tu sie bać . Zachodnia Ukraina to inny twór niż Wschodnia i może będzie lepiej jak sobie podziękują za współpracę . Rządy Rosji nigdy nie doprowadziły do niczego dobrego . To trzeba sobie zakodowac raz na zawsze i wysysać z mlekiem matki .
     Czegokolwiek Rosja sie tknie ulega rozkładowi .
     A my w formie rozkładu weszliśmy do Unii więc nic dziwnego , ze smród i cuchnące najprostsze w którym pływają rybki w rodzaju Kiszczaka i Jaruzelskiego .
     Ostatnio edytowany przez wydra; 69318.

     Komentarz


     • Problem w tym wydro,że światem rządzą układy oraz rywalizacja właścicieli koncernów czyli oligarchów i mocarstw
      Warunki życia np. na Białorusi są dla ogółu społeczeństwa pod każdym względem lepszy niż na Ukrainie dlatego,że tam jest jeden pan i stabilny system(mimo,że potencjał kraju zdecydowanie mniejszy).Sytuacji Ukrainy winna jest nie tyle Rosja co brak porządnej organizacji bo ten kraj to własność prywatna kilku grup,klanów wysysających z niego wszystko bez opamiętania.Tacy jak ty wydro to(bez uraz) idealne mięso armatnie które jest bardzo potrzebne aby coś zdobyć,a następnie kiedy spełniło swoją rolę zawsze będzie eliminowane.Aby kraj był podmiotem,suwerenem musi mieć grupę rozważnych,rozsądnych,ale i zdeterminowanych ludzi(władz,partii itp) którzy potrafią być sprytni grając na kilka frontów,jednocześnie nikomu się nie oddając w pełni .Dlatego ci Węgrzy tak podchodzą do problemu.Silne suwerenne Chiny,sile suwerenne Indie,silna suwerenna Rosja i inne znaczące ośrodki mocarstwowości są niezbędne aby mieć alternatywę w stosunku do prywatnych właścicieli kuli ziemskiej którzy podbijają państwa i narody podstępem lub przemocą.Niestety np.USA już od dawna są prywatnym folwarkiem różnych grup od których wsparcia zależy kto będzie miał szansę na prezydenturę.UE to w ogóle antyludzki,globalistyczny(czyli bolszewicki w moim rozumieniu) twór którego rozwój jest ustawiony na rozkład narodów,postaw społecznych mających na celu stworzenie jednego pseudo narodu europejczyków wypranych z wszelkich idei i wartości.Nie ma już złudzeń,że ta UE może być po prostu organizacją gospodarczą suwerennych państw,tzw. europą ojczyzn.
      Ostatnio edytowany przez GSM; 47736.

      Komentarz


      • Czyli według ciebie Rosja nie ma interesów na Ukrainie ?
       Interesujące to co piszesz .
       Bez Ukrainy Rosja przestaje być mocarstwem z automatu .

       Nie nam także ochoty żyć na Białorusi mimo dobrej organizacji . I dobrego organizatora .

       Jeśli chodzi o takie jednostki jak ja to są niepokorne i nie poddają się ideologiim post PAXowskim . Nie musimy mieć aż tak troskliwego tatusia który daje nam papu i podciera pupcię .
       Paru zawsze zginie ale tak ogólnie to jesteśmy trudni do ostatecznego wyeliminowania . Jako tako jeszcze fikamy . A nawet miewamy się nieźle czego jednostkom takim jak ty także życzymy .

       Nie mam specjalnych złudzeń co do USA . W polityce międzynarodowej kierują sie własnym interesem . W ogóle nie mam wielu złudzeń .
       Ale nikt sie nie wystawia pod ostrzał snajperom jeśli może przeżyć do pierwszego .
       Ostatnio edytowany przez wydra; 69318.

       Komentarz


       • Oczywiście,że ma interesy,a kluczowe jest położenie geopolityczne tego kraju + wspólny przemysł lotniczy i pokrewne.Inne państwa,koncerny również chcą z tego jak najwięcej dla siebie i walczą

        Komentarz


        • A Rosja to nie koncern ?

         Oczywiście , ze na Ukrainie ścierają sie rożne interesy bo jak napisałem Ukraina to potencjalnie bardzo bogaty kraj - bogatszy niż Polska .
         Przeciętny człowiek zaś to chce zjeść raz na dzień coś na gorąco i żeby do pierwszego starczyło .
         I żeby dzieci wykształcić . Musi być ostro zdeterminowany jeśli wychodzi na ulice i jest gotów koczować na ulicy przy minusowych temperaturach .

         W takiej sytuacj mozna zaryzykować stwierdzenie , ze koncern
         " Rosja " przestaje funkcjonować .

         Dlaczego ?

         A dlatego , ze ma zacofaną gospodarkę oparta na handlu surowcami . Jak w końcu Amerykanie przestali się rozjeżdżać czolgami w regionie Iraku to cena ropy spadła . Bo to właśnie Ameryjanie przez swoją głupotę nabijali kabzę Putinowi . Mógł windować ceny ropy do oporu Każdy większy konflikt kreuje popyt na surowce .

         Stawiałem pytanie ludziom myślących - podkreślam myślącym - czy jeździcie samochodami produkowanymi w Rosji ?
         Czy jesteście w posiadaniu komputerów wyprodukowanych w Rosji ?
         Czy internet , którego używacie to idea rosyjska ?

         Jeśli odpowiedz brzmi 3x Nie to szykujcue sie na upadek Rosji .

         Rosja bowiem , jak mówiła moja babcia a pochodziła właśnie z Białorusi , to kolos na glinianych
         nogach .

         Szczególnie , ze Stany dążą do niezależności energetycznej . A w Stanach tak są zorganizowani podobnie jak na Białorusi , ze jak sobie coś wbija do łba to do tego dążą za wszelką cenę .


         Trochę zrzedła mina PAXowxom wszelkiej maści budujacych osie z Rosją ale i zachód ma głupią minę bo nie bardzo maja teraz siły żeby się zaangażować na Ukrainie .

         Trochę patowo ale ciekawie
         Ostatnio edytowany przez wydra; 69318.

         Komentarz


         • Dla mnie najważniejsze jest jak najdłuższe powstrzymywanie ogólnoświatowego zjednoczenia władzy w jednym organizmie ,bo do tego to zmierza(tym jest ta tzw globalizacja,internacjonalizm itd).Wtedy zacznie się prawdziwy monopolistyczny reżim,już bez żadnej alternatywy.
          Ostatnio edytowany przez GSM; 47736.

          Komentarz


          • Alternatywy już nie na . Dzięki Rosji właśnie .
           Gdyby nie wyrżnęła swojej inteligencji ( patrz przypadek Tuchaczewskiego na przykład ) i inaczej podchodziłia do krajów przez siebie podbitych - nie niszczyla by ich tak brutalnie - jak np Ukrainy ptzez wysrubowane ceny gazu - to miałaby szanse lokalnie bo globalnie to ma kiepskie położenie
           geograficzne .
           Stany maja dostęp do dwóch oceanów a demograficznie Meksyk za sobą i całą AmerykęPołudniową . A Rosja wymiera . Żywy trup .
           Nawet Iran idzie na rozmowy ze Stanami w najbliższym czasie - przyjaźń z Rosją jakoś ochłodła .

           Stany dają swoim obywatelom coś zjeść a co bardziej inteligentnym możliwości rozwoju a nie skazują ich na strzał w tył głowy albo emigrację . I tym - jakże prostym -sposobem przy dobrej organizacji i świetnym polożeniu geograficznym są mocarstwem i takim pozostaną jeszcze długo .

           Jakoś co poniektórzy obywatele Ukrainy - tak mi sie wydaje z obserwacji natury ludzkiej i ostatnich wypadków ,- chcieliby raczej najpierw zjeść coś raz dziennie a dopiero potem walczyć z globalizmem .
           First things first .
           Ostatnio edytowany przez wydra; 69318.

           Komentarz


           • Mam wrażenie,że żyjemy w trochę innych rzeczywistościach.Ja swoje spojrzenia przedstawiłem i to tyle w sumie

            Komentarz


            • Jeśli chodzi o odpowiednik Tuska, to żadnym wypadku Kliczko nie jest takim odpowiednikiem. Podpowiedź obrazkowa:

             "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

             "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

             Komentarz


             • Ciekawostka. Teledysk z udziałem grupy rekonstrukcyjnej OUN-UPA              I przypominka:

              21 maja 1945 r. w Rudzie Różanieckiej przedstawiciele zamojskiej AK i UPA podpisali porozumienie, kończące w tym rejonie trwające od 2 lat zacięte walki pomiędzy polskimi i ukraińskimi oddziałami niepodległościowymi. Zgodnie z jego ustaleniami rozgraniczono strefy wzajemnych wpływów, ustalono sposoby utrzymywania kontaktów, hasła, a także zasady poruszania się po obszarze kontrolowanym przez drugą stronę w wypadku pościgu przez UB lub NKWD. Postanowiono wymieniać się informacjami wywiadowczymi, wspólnie zwalczać agentów komunistycznych i bandytyzm. We wrześniu 1945 r. porozumienie to zostało rozszerzone na Chełmszczyznę i Podlasie czyli na wszystkie mieszane etnicznie obszary Okręgu Lublin AK-WiN.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Z tymi Ukraińcami to ma kłopot i tzw lewica i tzw prawica . Nie bardzo ten protest Ukraińców przylega ani do jednej ideologii ani do drugiej .
               Ukraińcy jakoś nie mieszczą się w wypracowanych w takim pocie czoła schematach .
               To rzeczywiście trudno zrozumieć , ze ludzie nie walczą ani o globalizm ani przeciw globalizmowi ale o to żeby mieć co jeść i jakoś móc przeżyć z miesiąca na miesiąc .

               Komentarz


               • ja absolutnie nie rozumiem stanowiska RN, MW przedstawianego między innymi na stronie narodowcy.net
                bo jeśli Zychowicz napisał książki Pakt Ribbentrop-Beck i Obłęd 44 to jest to wyraz zimnej politycznej kalkulacji - zbilansowanie korzyści i strat jakie Polska mogła osiągnąć idąc danym torem
                a jeśli politycy centroprawicy jadą na Ukrainę, wspierać opozycję, która przybliżając się do UE przybliża Ukrainę (czy tylko jej zachodnią część), przybliża Lwów (!) do Polski, dodatkowo biorąc pod uwagę, że antypolskie zachowania na Ukrainie mają o wiele mniejszy wydźwięk niż na Litwie, to jaki cel ma ciągła krytyka centroprawicy jako tej bratającej się ze Swobodą ?
                zupełne niezrozumienie kwestii aktualnych rozruchów na Ukrainie w kontekście interesu Polski, krytyka dla zasady, może też wynikająca z wzajemnych wjazdów środowisk PiS na RN i vice wersa, czy może co innego ?

                Komentarz

                Pracuję...
                X