Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • To że UE zmierza do budowy jednego superpaństwa z tym się już nikt w unii nie kryje. Obama sam przyznał że najlepszym rozwiązaniem byłby jeden numer telefoniczny do Europy. To wszystko oczywiście w interesie Niemiec i Francji, którzy będą stać na szczycie tego europejskiego tworu. Jeszcze tylko pozostał bój o Ukrainę polskimi rękami i już są... Stany Zjednoczone Europy, lub bardziej adekwatnie Związek Socjalistycznych Republik Europejskich.

  Komentarz


  • JMJK - różnimy się nie tyle/nie tylko aksjomatami, co elementarną diagnozą sytuacji (skąd ten pomysł z "prometeizmem" ). PiS wprowadził Kartę Polaka, a L. Kaczyński ją przyznawał nie oglądając się na "kontrowersje":

   http://kulturaenter.nazwa.pl/0/11dw01.html

   Prowadzona przez ludzi PiS za ich kadencji Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie organizowała największą państwową pomoc dla Kresów od II wojny. PO to rozpieprzyła w imię uznania Polski za niemiecko-ruskie kondominium. Akcja Wyborcza Polaków na Litwie w PE jest w jednej frakcji z PiS, a jej lider startował z list tej partii.

   http://www.ecrg.pl/pl/nasza_grupa

   Koalicja z mniejszością rosyjską została zawiązana w wyborach 2004, Kaczyński rządził od jesieni 2005.

   Wszystkie powyższe fakty najlepiej "rewidują" kilka Twoich twierdzeń.

   Nie zgadzam się, że fakt nieobecności w unii celnej z Rosją wyklucza trwanie Ukrainy w jej strefie wpływów (megabaza wojskowa na Krymie, przedwczorajszy apel tamtejszych polityków o militarną "bratnią pomoc").

   Nie zgadzam się, że umowa stowarzyszeniowa z UE mocno popchnęłaby Ukrainę na Zachód. Taką samą ma Chile:

   http://www.ism.uni.wroc.pl/sites/ism..._handlowej.pdf

   Czy już znalazło się w strefie wpływów Berlina?

   Jak wspomniałem, absolutnie nie zgadzam się, że politycznie jesteśmy w strefie wpływów niemieckich. Każdego dnia możemy obserwować konsekwencje funkcjonowania postsowieckiej machiny. Nawet ostatnio okazało się, że przy przetargu na drony dla wojska NATO zablokowało, by w ofercie dla Polski miały one kody, które radarom sojuszniczych państw pozwoliłyby identyfikować je jako "swoje", a nie wrogie (afera z dymisją gen. Skrzypczaka). Dlaczego? Bo sojusz ma poważne obawy, że kody te natychmiast zostałyby przekazane ruskim.

   Przypominam pierwszą z brzegu wcześniejszych historii:

   http://foxx-news.blogspot.com/2010/0...y-ruskiej.html

   Oczywiście narzucane z Brukseli ideolo jak najbardziej dominuje, ale to ingerencje w sferę społeczno-kulturowe, a nie tzw. twardą politykę. Mimo oczywistych tendencji federalistycznych, to cały czas jest magma - patrz Węgry Orbana. Tymczasem ruski imperializm jest po prostu spójny i efektywny (dokładnie odwrotnie, niż sprzeczne wobec siebie największych krajów UE). Nie rozumiem celu umniejszania niebezpieczeństwa ze strony Rosji i jej znaczenia - oczywiście poza jakimiś "panslawistycznymi" tęsknotami... Na dzisiaj wygląda na to, że Niemcy z Paryżem oddały nas postkolonialnej "elicie" od zawsze działającej na rzecz - i na sznurku ("moskiewskie teczki") - postsowieckiego aparatu. Aparatu, który to naprawdę dawno zaplanował:

   Przypominam:

   Rozmowa między generałem Jaruzelskim, wówczas prezydentem Polski, a przywódcą ZSRR Michaiłem Gorbaczowem, do jakiej doszło 13 kwietnia 1990 roku w Moskwie:

   W. JARUZELSKI: Były próby byłej opozycji rozwalić ją (armię). W tych celach szukali kontaktów z wojskowymi. Ale w zdecydowanej większości okazały się one bezowocne. Specjalnie to śledzę.

   M. GORBACZOW: - Jednak po powrocie Mazowieckiego z USA sprawa idzie ku temu, aby przerwać kontakty z KGB.

   W. JARUZELSKI - Co wy mówicie! To prawda?

   Na koniec jednak uspokajał Gorbaczowa: - Teraz 100 procent naszych generałów i pułkowników to ci, którzy kończyli radzieckie akademie wojskowe. To zabezpiecza nam rezerwę doświadczonych, normalnie wykształconych ludzi na lata naprzód
   .

   (Zapis rozmowy z Archiwum Gorbaczowa publikujemy dzięki uprzejmości prof. Andrzeja Paczkowskiego)
   Więcej:
   http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...wojciechu.html

   Tuż po zwycięstwie PO w 2007:

   Z zasady staram się nie ulegać pochopnym skojarzeniom, czy karkołomnym teoriom, jednak ostatnie dni przynoszą wyjątkowo spójną sekwencję zdarzeń. Pierwszym było oczywiście "jednostronne rozbrojenie", czyli deklaracja premiera o bezwarunkowej zmianie stanowiska Polski w sprawie wcześniejszego blokowania przystąpienia Rosji do negocjacji z OECD.

   Jeszcze nie przebrzmiały komentarze, a mogliśmy się dowiedzieć, że minister spraw zagranicznych, autor książki "Strefa zdekomunizowana" przywraca do polskiej dyplomacji, stopniowo z niej usuwanych wcześniej przez PiS, absolwentów Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (МГИМО) - obecnie ma ich w ministerstwie pracować od 300 do 400. Jak mogliśmy kilka dni temu przeczytać w tekście Wojciecha Lorenza "Moskiewska szkoła dyplomatów, czy szpiegów?", opublikowanym przez "Rzeczpospolitą":

   Szanse na studia w MGIMO w latach 70. i 80. miały głównie dzieci komunistycznych prominentów. Dzięki rodzicom dostawały się na najlepsze wydziały. – Akademię kończył np. syn Andrieja Gromyki i szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Iwanow – mówi Wiktor Suworow, były oficer sowieckiego wywiadu.

   (...) Po ostatnich wyborach i kolejnej zmianie dyrektora generalnego dyplomata (Roman Kowalski - przyp. Foxx) ponownie trafił do działu kadr. Informacja, że dostał tam kierownicze stanowisko (wicedyrektor działu kadr i szkoleń - F.), wywołała burzę.

   "Można było wybrać sowiecką uczelnię albo pracę w opozycji" - Andrzej Papierz ambasador w Bułgarii
   Więcej:
   http://foxx-news.blogspot.com/2007/1...ak-mozemy.html

   Rosyjski politolog: Tusk wybrał linię pełnego uniżenia przed Moskwą
   Sobota, 16 listopada (15:51)

   "Leonid Breżniew z większym szacunkiem rozmawiał z Władysławem Gomułką i Wojciechem Jaruzelskim niż Władimir Putin z Donaldem Tuskiem" - mówi korespondentowi RMF FM w Moskwie rosyjski politolog Andriej Piontkowski. "W uświadomionych rosyjskich kręgach panuje przekonanie, że jeżeli Tusk zachowałby się w sposób, który nie spodoba się Moskwie, to mogą go skompromitować" - dodaje. Zdaniem rozmówcy Przemysława Marca, w sprawie Ukrainy prezydent Rosji jest gotowy na wszystko, by nie dopuścić do jej integracji z Europą.
   http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news...d-,nId,1059005

   Ogólnie kwestia raczej w zadziwiającej diagnozie narodowców, niż w aksjomatach
   Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • na Twitterze (za TVN24, tfu) pojawiają się hasła o "czołgach pod Kijowem".
    władzy puściły nerwy, pręży pierś czy prowokacja ?
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

    Komentarz


    • Spokojnie . Ani Unia nie jest przygotowana na przyjęcie Ukrainy ani Rosja na wypuszczenie Ukrainy ze swoich łap .
     Ale Ukraina dała dowód na zacofanie i nieatrakcyjność obecnego modelu rosyjskiego .
     Ku pamięci RN .

     Komentarz


     • nie mam teraz siły ani czasu na wszystko odpisywać ale z jakich łap?
      Czy ktoś pamięta że jeszcze jakiś czas temu Ukraina i Nato organizowały wspólne manewry w okolicach Krymu? Czy takie państwo może być uznawane za "wasala" moskwy? niektórym anty rosyjskość przesłania możliwość realnej oceny sytuacji. Janukowycz prowadzi gre z Rosją ale zwyczajnie przeliczył się jeżeli chodzi o społeczeństwo. Niedługo pewnie sytuacja się unormuje i wszystko zostanie jak było. A umowę stowarzyszeniową podpiszą przy innej okazji i na lepszych warunkach niż obecnie.
      teksty pod rozwagę:
      http://www.kresy.pl/publicystyka,opi...podpisal-umowy
      http://mojeszyfrogramy.salon24.pl/55...ie-dlugi-tekst

      Komentarz


      • Zamieszczone przez JMJK Zobacz posta
       nie mam teraz siły ani czasu na wszystko
       A szkoda

       Czy ktoś pamięta że jeszcze jakiś czas temu Ukraina i Nato organizowały wspólne manewry w okolicach Krymu?
       Akurat Krym to faktycznie niezły przykład...

       Rosyjski admirał: Nasza flota pozostanie na Ukrainie na zawsze

       - Rosyjska flota w Sewastopolu pozostanie na zawsze! Tak, jak Rosja nie odda Japonii Wysp Kurylskich, tak i nie odda Ukraińcom Sewastopola - podkreślił były dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej admirał Igor Kasatonow.

       Ostrzegał też, że jeśli któryś z przywódców rosyjskich odważy się wyprowadzić rosyjską marynarkę wojenną z należącego do Ukrainy Krymu, przypłaci to utratą władzy. - W tym samym czasie pozbawi się stanowiska. Zostanie z niego po prostu zmieciony – oznajmił admirał w wywiadzie dla ukraińskiego tygodnika "Ekspert".       Rozmowa w tygodniku poświęcona była rocznicy tzw. umów charkowskich, rosyjsko-ukraińskiego porozumienia, które przedłużyło czas stacjonowania na Ukrainie Floty Czarnomorskiej Rosji.

       Flota pozostała na Krymie po rozpadzie ZSRR. Za czasów prezydentury Wiktora Juszczenki władze w Kijowie twierdziły, że Rosjanie będą musieli opuścić półwysep w 2017 roku, kiedy to miały wygasnąć umowy o dzierżawieniu im baz na Ukrainie.

       27 kwietnia 2010 roku następca Juszczenki, Wiktor Janukowycz zawarł w Charkowie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem porozumienie, którym przedłużono termin pobytu Floty Czarnomorskiej na Krymie o 25 lat z możliwością dodatkowej prolongaty tego okresu o kolejne pięć lat, czyli do 2047 roku. W zamian za to Ukraina dostała 30-procentową zniżkę na kupowany od Rosji gaz.
       http://swiat.newsweek.pl/rosyjski-ad...75819,1,1.html

       Francja sprzedaje Rosji nowoczesne okręty Mistral, więc...
       We francuskiej stoczni odbyła się ceremonia wodowania pierwszego dużego okrętu desantowego typu Mistral, przeznaczonego dla rosyjskiej floty. "Władywostok" ma trafić do służby za dwa lata. To największy i najpotężniejszy okręt nawodny zbudowany dla floty Rosji od upadku ZSRR.
       http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-sw...rr,363130.html

       "Prezydent Putin", "Madame Tymoszenko". Czy to publikacja na potrzeby periodyku "Правда"?
       A to dla odmiany interesujce i przemyślane.
       Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • O, z życia mediów:
        http://niezalezna.pl/49055-przylapalismy-tvn-na-klamstwie-oto-dowod-na-manipulacje-telewizyjnych-propagandystow


        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • Klub Ronina (RAZ, Staniszewski, Płużański), głównym tematem oczywiście są wydarzenia na Ukrainie.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          Klub Ronina (RAZ, Staniszewski, Płużański), głównym tematem oczywiście są wydarzenia na Ukrainie.
          O właśnie. Czy ktoś z forumowiczów ma możliwość zorganizowania zaproszenia do KR na grudzień dla zainteresowanego pewnym tematem gościa z zagranicy?
          Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • no ruskie grubo...Kwachu nawołuje do przewrotu, Kaczyński na Majdanie to "jawna agresja"...biorąc pod uwagę rzekome czołgi pod Kijowem ciekawie to brzmi...
           #MuremZaBonusem

           Komentarz


           • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
            Uzależnieni są od surowców rosyjskich, rosyjskiego rynku (25% eksportu do Rosji), a także nie ma co ukrywać wschodnia część Ukrainy jest mocno związana politycznie z Rosją, a znaczny odsetek elit wypowiada się więcej niż ciepło o zacieśnieniu relacji z Rosją.
            Mało tego , Rosja uważa Kijów za kolebkę swojej państwowości .
            Niemniej taki model , który forsuje Putin , że zmusza państwa podległe wpływom Rosji do kupowania gazu i surowców po zawyżonych cenach nie jest specjalnie atrakcyjne na dłuższą metę .

            Komentarz


            • Dziwi mnie, jak łatwo niektórzy przechodzą do porządku nad patryjotą Kaczyńskim skandującym z banderowcami: "Sława Ukrainie" na tle czerwono-czarnych flag. Cóż, widocznie zbrodnia jest tylko wtedy straszna, gdy popełniają ją ruscy. Zabawne, że ci sami ludzie jeszcze niedawno trzęśli się z oburzenia na "niewyobrażalną" hipokryzję Sejmu, który nie raczył uznać Wołynia za ludobójstwo w imię...przyciągania Ukrainy do Europy (brzmi znajomo).
             Ostatnio edytowany przez torquemada; 55936.

             Komentarz


             • Wrzuć jakiś film, bo oszczędnie gospodarujesz prawdą

              Co do meritum:

              Czwartek, 11 lipca (15:17)
              Kaczyński: To nie ludobójstwo, bo mordowano Polaków?

              Jarosław Kaczyński skrytykował przeciwników wprowadzenia do uchwały sejmowej, oddającej hołd ofiarom zbrodni wołyńskiej, terminu "zbrodnia ludobójstwa". Za tym, by użyć określenia "czystki etniczne o znamionach ludobójstwa", opowiadają się Platforma Obywatelska i Ruch Palikota.
              http://fakty.interia.pl/raport-zbrod...kow,nId,994768

              Akurat "nacjonaliści" milczą w tej sprawie...
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polit...slawa-ukrainie

               Hańba, która "w imię wyższych racji" na pewno zaraz ktoś zracjonalizuje.
               Ostatnio edytowany przez torquemada; 55936.

               Komentarz


               • [QUOTE=torquemada;1229913]Dziwi mnie, jak łatwo niektórzy przechodzą do porządku nad patryjotą Kaczyńskim skandującym z banderowcami: "Sława Ukrainie" na tle czerwono-czarnych flag. Cóż, widocznie zbrodnia jest tylko wtedy straszna, gdy popełniają ją ruscy. Zabawne, że ci sami ludzie jeszcze niedawno trzęśli się z oburzenia na "niewyobrażalną" hipokryzję Sejmu, który nie raczył uznać Wołynia za ludobójstwo w imię...przyciągania Ukrainy do Europy (brzmi znajomo).[/QUOTE


                Może Kaczyński to przebrany banderowiec ??? Strach sie bać .
                Trudno teraz będzie zaproponować RN przyjaźń Polski z dobrymi Rosjanami ponad głowami Ukraińców , którzy mają dość kupowania gazu od Rosji po cenach z kosmosu .
                Ostatnio edytowany przez wydra; 69318.

                Komentarz

                Pracuję...
                X