Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Foxx a nie jest tak, że Janukowicz nie okazał się aż tak prorosyjski jak się parę lat temu mówiło? Przecież Partia Regionów też ciążyła ku stowarzyszeniu, ale wstrzymała to na razie ze względu na presję Putina o skali której tak naprawdę nie wiemy, więc to nie wygląda na ich dobrowolną decyzję.

  Jeszcze co do prorosyjskości:
  (...)Janukowyczem, który wcale nie chce w pełni zaangażować się w rosyjskie procesy integrujące byłe ZSRS (od lat mimo rosnącej presji Kijów nie został członkiem Unii Celnej)? Który zrobił już wiele -w przeciwieństwie do poprzedników- by np. rozluźnić energetyczne pęta zaciśnięte na Ukrainie (twarde stanowisko wobec Gazpromu, rewersowe dostawy gazu z Zachodu, budowa gazoportu, dołączenie do azersko- tureckiego projektu Gazociągu Transanatolijskiego, rozwój programu łupkowego).


  Ja Kaczora rozumiem, pomijając nawet to, że Ukraina blisko UE to osłabienie idei federacji (superpaństwa) on konsekwentnie realizuje swoją politykę zagraniczną determinowaną uznaniem Rosji za największe zagrożenie i co za tym idzie uznaniem zasady "co złe dla Putina, dobre dla nas". Pytanie tylko czy tym razem to ten przypadek, bo zdaje się że eskalowanie tam niepokojów, destabilizacja, ewentualne użycie siły przeciwko demonstrantom (a Janukowicz już raz stracił władzę w wyniku protestów, więc teraz na to nie pozwoli) a w efekcie izolacja kijowskiego rządu nie jest właśnie w 100% na rękę Rosji? I jak to wpłynie na polskie relacje z rządzącą przecież Partią Regionów z którą można się jednak dogadywać?

  Zamieszczone przez lukasz_l
  Z milionem ludzi, który z jednego bagna wbije się w drugie. Zamiast naprawy dziur w asfalcie, ich rodacy wyemigrują masowo na zachód. I tyle z "poprawy warunków życia"... Rozumiem walczących chłopaków, widzę podobieństwo, ale sztandary pod jakimi protestują nakazują uważać to za głupie w kontekście nacjonalizmu. "Sektorówka" z unijnymi gwiazdkami, a obok flagi nacjonalistów
  Wydaje mi się, że mylisz płaszczyzny. Po pierwsze co nas obchodzi los ukraińskiego nacjonalizmu? Jeżeli w naszym interesie jest ukraińskie zbliżenie z UE to powinniśmy do tego dążyć nie oglądając się na ewentualne "bagno" w jakie mają wpaść.
  Po drugie to trzeba pamiętać, że chodzi o umowę stowarzyszeniową. Turcja jest w takiej kilkadziesiąt lat i nic z tego nie wynika, a dużo zorientowanych osób twierdzi, że UE nie chce Ukrainy w środku wspólnoty. W tym kontekście proeuropejskie aspiracje tamtejszych nacjonalistów (na pohybel banderowcom) są dla nich korzystne jako odsunięcie się od Rosji za cenę tylko stowarzyszenia z UE.
  Ostatnio edytowany przez KBK; 13950.

  Komentarz


  • Michnik i Tusk chwalili Kaczora, bo....nie mieli wyjścia. Oby więcej takich ruchów JK

   Komentarz


   • Widać że nie na rękę obecnej władzy Kaczyński w Kijowie. Nawet Protasiewicz z korumpowanego Dolnego Śląska zasugerował jakoby JK był antyukraiński, bo upamiętnia rzeź wołyńską. Według Protasiewicza proukraiński jest ten kto nie wspomina o przeszłości a ślepo patrzy w przyszłość, aby tylko nikogo nie urazić. Jedyne PO co by zrobiło to przehandlowało historię Polski dla własnych interesów i interesów decydentów unijnych.
    Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

    Komentarz


    • Łukasz - w kwestii bagna zgoda z KBK. Plus motyw, że dla Ukrainy duża część Zachodu to w przypadku poluzowania granic - Polska. A teraz się przyjrzyj naszej sytuacji demograficznej i perspektywom na emerytury. Plus nieuchronny wzrost imigracji. Chyba lepsza ze Wschodu, niż z południowego Zachodu? Wątek "głupoty" przy wspólnym demonstrowaniu w jakiejś sprawie świetnie ilustruje ślepy zaułek polskich nacjonalistów. Banderowcy na 11.11. ok, mimo wiadomej historii. Flaga UE "głupia", mimo tego, iż to jej aktualni politycy wypełniają ten symbol treścią. Cóż, dla mnie jak wiesz głupotą to jest akceptacja np. swastyki przez słowian. Tak, czy siak, w regionie mamy mocne "ruchy tektoniczne", jedni postępują tak, by Polska była ich przedmiotem (narodowcy w kontrze do UE bez własnej inicjatywy, rząd i Michniki - jako kukła UE), a inni by była podmiotem (Kaczyński jako inicjator nowej sytuacji w UE). Można w tym kontekście roztrząsać "kto", "z kim", "dlaczego". I dzielić się w internecie opiniami. Można też próbować robić dla Polski coś więcej, niż "przejście z punktu A do punktu B" nawet w najzacniejszym celu. Każdy decyduje, co mu odpowiada i co chce poprzeć

     KBK - no, ja kwestię Janukowycza widzę tak, jak napisałem. Partia Regionów stała się "proeuropejska" dokładnie w chwili, gdy Merkel z Putinem otwarcie zaczęli realizować wspólne interesy w Europie. "Krok w tył" nastąpił po pewnym ochłodzeniu stosunków między nimi.

     Karakan - oczywiście masz rację. Nie piszę o tym, bo to rzeczywistość faktycznych politycznych gierek. Na Ukrainie dzieje się coś znacznie większego, niż "gierka".

     Dla mnie ogólnie cała ta sytuacja pokazuje, jak niewiele brakuje, by mając odpowiednie narzędzia realizować potencjał państwa wielkości Polski i być w polityce graczem, a nie rozgrywanym. Oczywiście na miarę możliwości.
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Foxx
      KBK - no, ja kwestię Janukowycza widzę tak, jak napisałem. Partia Regionów stała się "proeuropejska" dokładnie w chwili, gdy Merkel z Putinem otwarcie zaczęli realizować wspólne interesy w Europie. "Krok w tył" nastąpił po pewnym ochłodzeniu stosunków między nimi."
      To nie tłumaczy widocznej pewnej niezależności od reżimu Putina i realizowaniu celów sprzecznych z rosyjskim interesem.

      Komentarz


      • "Pewną niezależność" to ma nawet Łukaszenka, vide konflikt gazowy.
       "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

       Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

       Komentarz


       • Trudno powiedzieć czy taka państwowość w obecnych jej granicach w ogóle przetrwa. Jakby nie patrzeć Ukraina powstała na podwalinach Ukraińskiej SRR stworzonej przez Lenina, a udoskonalanej przez Stalina. Ta rzeczywista Ukraina to 1/3 obecnego tworu. Dziś świadomych swojej narodowości Ukraińców jest relatywnie mało, ponad połowa mieszkańców tego państwa to ludność odziedziczona po ZSRR, szukająca swojej przynależności w nowopowstałym państwie, są też Rosjanie którzy wiedzą czego chcą. Ten kraj jest strasznie pogmatwany, gdzie większość nawet nie mówi po ukraińsku.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez lukasz_l
         Porównuję to, że najpierw namawiało się Polaków do zostania w domach podczas Marszu Niepodległości (także ustami Jarosława), pisało i mówiło dużo o tym, że to źle by "flagi PiS pokazywano na tle zadym", kiedy zgodnie z polska racją stanu chcemy walczyć o niepodległość, a teraz w imię "proeuropejskich gierek" chwali się wodza, przemawiającego "na tle awantur". I nagle wszyscy są zadowoleni, Tuski, Michniki...
         układ z okrągłego stołu ma się dobrze

         Komentarz


         • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
          Ten kraj jest strasznie pogmatwany, gdzie większość nawet nie mówi po ukraińsku.
          Byłeś choć raz na Ukrainie, czy przeczytałeś to w internecie?

          Komentarz


          • Akurat to jest oczywiste - to samo mamy na Marszu. Zdecydowana większość nacjonalistów spokojnie demonstruje z większością pozostałych, a kilkusetosobowe grupy "łapią okazję" do "walki z systemem". W przypadku Kijowa, dysproporcje widać tym lepiej, że Majdan jest w innym miejscu, niż Pałac Prezydencki.
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

            Karakan - oczywiście masz rację. Nie piszę o tym, bo to rzeczywistość faktycznych politycznych gierek. Na Ukrainie dzieje się coś znacznie większego, niż "gierka".
            Ja tak ogólnie napisałem.Strasznie mnie irytowały teksty z wczoraj, że Michnik i Kaczor jedna sitwa :/

            Komentarz


            • Zamieszczone przez lukasz_l
             Tyle, że na Marszu nie ma flag i "sektorówek" unijnych, a jak by były to "bardziej radykalni" by atakowali takie osoby na 100%. Tu jest generalnie sens tego, o co mi chodzi.
             Marsz jest organizowany przez narodowców, do których m.in. w proteście przeciwko działaniom polskiego rządu dołączyli patrioci różnych odcieni. Protest na Majdanie jest organizowany przez zwolenników umowy stowarzyszeniowej z UE, do których m.in. w proteście przeciwko działaniom ukraińskiego rządu dołączyli m.in. nacjonaliści.
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Oglądając filmiki z linku wrzuconego przez lukasz_l stwierdzam, że tam już tylko rzucenia granatu ze strony cywili brakuje.
              Ostatnio edytowany przez Gość; 6953.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez KBK Zobacz posta
               To nie tłumaczy widocznej pewnej niezależności od reżimu Putina i realizowaniu celów sprzecznych z rosyjskim interesem.
               Możesz rzucić przykładem?
               Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

               Komentarz


               • W związki z wydarzeniami w Kijowie, dzisiaj o godzinie 21.30 w studiu Telewizji Republika odbędzie się specjalna debata z udziałem ekspertów oraz specjalnym wywiadem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.                Debata „Bunt Ukrainy” podzielona będzie na trzy części. Na początku specjalnie dla naszej stacji, o sytuacji w Kijowie opowie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Polityk, który dopiero wrócił z Ukrainy, gdzie na kijowskim Majdanie przemawiał do protestujących, opowie o sytuacji na ulicach stolicy.
                Następnie odbędzie się debata polityków oraz ekspertów w dziedzinie polityki międzynarodowej i geopolityki. Wśród zaproszonych gości są m.in. Roman Kuźniar, doradca Prezydenta RP, poseł Witold Waszczykowski.
                W ostatniej trzeciej części, na temat zdarzeń w Kijowie i na całej Ukrainie wypowiedzą się przedstawiciele środowisk Kresowian, naukowcy i znani publicyści.

                Nasz program uzupełnią relacje specjalnych wysłannikow Telewizji Republika do Kijowa: Aleha Barcewicza i Bartłomieja Maślankiewicza.
                Myślę ze warto obejrzeć, może to być inny głos od tego co nam prezentowały przez weekend media głównego nurtu

                P.S. I ciekawy test czy telewizja Republika ma już aspiracje na bycie poważną telewizją, czy jeszcze nie
                ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
                Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
                O dziecko polskie, za Twojego dziada,
                Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
                O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
                I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
                Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
                Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

                Komentarz

                Pracuję...
                X