Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Rownież złoża ropy . Patrz wywiad z Kraurhammerem . Jako intelektualne zaplecze Republikanów mówi on o tym w kontekście , ze zapowiadane osiągnięcie niezależności energetycznej ze źródeł odnawialnych - zapowiadane przez liberałów i Obamę - nie sprawdziło się .
  Jeśli chodzi o upadek muru berlińskiego to było to wydarzenie symboliczne , które ukoronowało przegrana wojnę Rosji w Afganistanie , która to wojna spowodowała upadek sowieckiego imperium . Amerykanie nie tylko dostarczali mudzahedinom broni ale tak przyspieszyli z nowymi technologiami , ze Rosja, próbując nadążyć a jednocześnie ponosząc straty w Afganistanie po prostu zbankrutowala .
  Gdzie im tam było do wojny jak sprzęt im sie sypał !!!
  Przeciez z tego NRD wycofywali sie w jednych gaciach i walonkach . Wyprzedawali wszystko pod Palacem Stalina - to takie symboliczne bylo -co przez lata kupili w swoich kantynach w MRD zeby môc sobie kupić coś do ¾arcia i mieć pare groszy na przeżycie po upokarzajacym powrocie do Rosji .

  I teraz - jeśli Stany osiągną zapowiadana niezależność energetyczną - będzie powtórka z rozrywki . Może nie tak dramatyczna , ale zawsze .....

  A piszę to dlatego , że jakoś dziwnie Rosjanie zaczynaja wymachiwać polską flagą .I coraz czesciej czytam " my , Slowianie , chrześcijanie " .
  Ostatnio edytowany przez wydra; 69318.

  Komentarz


  • Kaczyński

   "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Kaczyński

    możesz rozwinąć ?

    ps. sonda po lewej stronie http://wpolityce.pl/ wyborcza by się nie powstydziła
    Ostatnio edytowany przez F..; 13965.

    Komentarz


    • 1. Kwaśniewski w Kijowie - dobrze
     2. Kaczyński w Kijowie - źle

     Zakład, że po wizycie Kaczki w Kijowie nagle media dostrzegą flagi UPA, choć wcześniej widzieli tylko flagi UE? ))))
     I zakład, że UPA teraz będzie czymś złym, choć nikomu nie przeszkadzało gdy Komorowski przepraszał Ukraińców w imieniu Polski za ich zbrodnie, nie przeszkadzało gdy flagi UPA wisiały na meczu Ukraina-Polska i w zasadzie to wszyscy w dupie mieli rocznicę rzezi wołyńskiej. No ale teraz jest Kaczyński, to UPA wyjedzie do rangi problemu największego.
     https://www.facebook.com/zelaznalogika.online

     Komentarz


     • Zamieszczone przez F.. Zobacz posta
      możesz rozwinąć ?
      Ciesze się, gdy widzę, że polski polityk przynajmniej próbuje rozbić rosyjską dominację na Ukrainie, ciesze się również z tego, że robi to osobiście w Kijowie, a nie na twitterze. Dla mnie od dobrych 10 lat - jednym z głównych filarów polskiej polityki zagranicznej - powinno być dążenie do rozbicia Ukrainy na dwie części, oddanie wschodu Rosji i budowa Ukrainy Zachodniej (ze Lwowem, Kijowem, Tarnopolem, Stryjem, Stanisławowem na czele) w ramach Rzeczpospolitej na podobnych zasadach jak funkcjonuje Ulster czy Walia w UK. Dziś to nieprawdopodobne. Za 50-100 lat wszystko może być kompletnie inne niż teraz. Osobiście widzę pewną nadzieje w dość kabaretowym na pierwszy rzut oka Kliczce - jako polityku, a to dlatego, że z uwagi na jego przeszłość czuję, że jest szansa na to, by antyrosyjski nurt ukraiński nie był jednocześnie nurtem wyjątkowo antypolskim. No, nic tylko wziąć się do roboty i ich zapraszać do budowy wspólnego państwa. Równocześnie to samo z Białorusią. Ale to trzeba mieć rozmach i fantazję. Kwestie terytorialne nie zakończyły się w 1945 roku.

      Nie wiadomo co się będzie działo, Kaczyński przynajmniej ma zalążki planu i podejmuje inicjatywę. Reszta jak zwykle totalnie nieprzygotowana czeka na ruch Niemiec.
      Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

      Komentarz


      • a to nie na Ukrainie Zachodniej najlepiej trzyma się dzisiaj kult Stepana Bandery ?

       Komentarz


       • Jak najbardziej. A teraz zagwozdka: jak wyjaśnić życzliwe podejście banderowskich Karpat do Pogoni Lwów, którą jako klub sportowy mogliby zlikwidować w jedną noc?
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez F.. Zobacz posta
         a to nie na Ukrainie Zachodniej najlepiej trzyma się dzisiaj kult Stepana Bandery ?
         Trzyma. Ale przy odpowiedniej polityce Kliczki można z tego zrobić nie mającą na nic wpływu ciekawostkę regionalną. Tylko trzeba zaproponować Ukraińcom coś w zamian. I Kaczyński to robi.         Jest o co grać

         Poza tym skoro nasi święci przodkowie zabijali się o to tysiąc lat to nie sądzę, by można było wymyślić coś mądrzejszego.
         Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
         "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

         Komentarz


         • End to end video platform for media & enterprises. Live streaming, video hosting, transcoding, monetization, distribution & delivery services for businesses.

          ta relacja jest z okolic któregoś z ministerstw?jeśli dobrze zrozumiałem to wyprowadzono wojsko na ulice...
          #MuremZaBonusem

          Komentarz


          • To koło siedziby prezydenta. Zaczyna się na całego jak widać.
           SUPERBIA ET GLORIA - LEGIA VARSOVIA

           Komentarz


           • W przyszłości widziałbym budowanie układ pomiędzy unią a ruskimi, z Rzeczpospolitą na czele. Jedynie czego tu brakuje to Wilna, a nie wiem czy Litwini zgodzili by się na coś takiego, najpierw muszą się nauczyć szanować Polaków u siebie. Z kolei jeśli chodzi o Ukrainę to sądzę że mniejsze opory na przynależność do Rzeczpospolitej mieli by wschodni Ukraińcy, im tam na wschodzie też za bardzo się nie podoba co robi Putin. Nawet tak bardzo nie dążą do włączenia do Rosji.

            Przed wojną Wileńszczyznę zamieszkiwali praktycznie sami Polacy.            Oczywiście "Kosovo je Srbija".
            Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

            Komentarz


            • Tymczasem w niektórych środowiskach prawicowych ostry najazd na Jarka, bo pochwalił go Tusk i - o zgrozo- Michnik. Magdalenka reaktywacja. Podejście w stylu takim samym jak bycie z zawodu "oburzonym na Kaczyńskiego" prezentowane przez salonowców
             "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

             Komentarz


             • To w takich momentach historii okazuje się kto, przy wszystkich swych przywarach, jest Politykiem przez wielkie P, a kto, pomimo całego pudru i wdzięku nim nie jest i nigdy nie będzie.
              "No pasaran!" ???

              HEMOS PASADO !!!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez lukasz_l
               Ja tego nie ogarniam, po jednej stronie Kaczyński, Swoboda, Unia Europejska i chuligani m.in. Dynama (nacjonaliści) ? Serio, coś mnie chyba ominęło, bo nawet nie wiem jak się zabrać do skomentowania. Jest jakiś tekst o genezie tego misz maszu?
               Do tego w tv obrazki z awantur i Komorowski, który mówi o społeczeństwie ukraińskim, które otrząsnęło się z czegoś tam i znów pragnie zbliżenia z zachodnią europą dlatego trzeba wspierać protestujących. Mógłby ktoś kto to ogarnia napisać coś o motywach różnych środowisk biorących w tym udział. CZy kibice i nacjonalości na są pro-europejscy czy ich udział to bardziej protest antyrządowy?
               "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

               http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

               Komentarz


               • Kaczyński wykonał mistrzowski manewr. Zdobędzie kolejnych wyborców. A co do Ukrainy, potluką się a za miesiąc każdy zapomni, że coś było. TVN24 pokazuje zamaskowanych Ukraińców atakujących milicję niczym bohaterów. Ahhh ta ich hiPOkryzja.

                Edition: Nieficjalnie, Janukowycz wprowadza stan wyjątkowy na Ukrainie. Ciekawe czy Rosja wprowadzi swoje wojska w celach "pokojowych"
                Ostatnio edytowany przez Radzyn69; 58016.

                Komentarz

                Pracuję...
                X