Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Prasa z Niemiec dalej promuje sikuna. Widać komuś bardzo zależy...

  Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wymieniany jest wśród kandydatów na nowego szefa NATO albo unijnej dyplomacji - informuje niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Oba te stanowiska zwolnią się w przyszłym roku.

  Gazeta powołuje się na słowa przewodniczącego komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego Elmara Brok'a. Przyznał on, że nazwisko Sikorskiego pojawia się w Brukseli w kontekście obsady ważnych międzynarodowych stanowisk. Chodzi o fotel sekretarza generalnego NATO, a także wysokiego przedstawiciela Unii ds. zagranicznych.
  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

  "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

  Komentarz


  • Jutro Wszyscy widzimy się na Placu Zamkowym !

   14 września (sobota)

   Kulminacja akcji. Wielka ogólnopolska manifestacja „Dość lekceważenia społeczeństwa”.

   Początek manifestacji o godz. 12.00 w trzech punktach Warszawy (błonia przy Stadionie Narodowym, Plac Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki, Sejm RP). Pochody z trzech wymienionych kierunków spotkają się przy Rondzie de Gaulle'a, skąd o godz. 13.00 przejdą ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego.

   Na scenie przy Zamku Królewskim odbędzie się finał akcji i wystąpienia liderów trzech central związkowych.
   Ostatnio edytowany przez głos z trybun; 60596.

   Komentarz


   • Nie wiem czy było, jeśli tak to do usunięcia.

    Żydzi informują o przełomie w sprawie „zwrotu” mienia. Kiedy początek rabunku Polski?

    Cisza na ten temat w polskojęzycznych mediach jest znamienna. Pięcioosobowa delegacja z Izraela wspierana przez mieszkającego w Warszawie dyplomatę spotkała się z przedstawicielami rządu – m.in. ministerstwa spraw zagranicznych, sprawiedliwości i finansów – oraz reprezentantami „opozycji”. Tematem był zwrot przez Polskę mienia osobom ocalałym z „holocaustu” lub im spadkobiercom. Po raz pierwszy biznesmeni z Przedsiębiorstwa Holocaust poinformowali o „przełomie”. Bobby Brown, dyrektor HEART (Specjalna Grupa Zadaniowa ds. Restytucji Majątku z Okresu Holokaustu, ang. Holocaust Era Asset Restitution Taskforce ) poinformował, iż „Polacy byli niezwykle uprzejmi i przyjacielscy. Nie osiągnęliśmy porozumienia, ale wypracowaliśmy kanał porozumienia i widzieliśmy dużo dobrej woli”. Prace komisji HEART, wspieranej przez premiera Benjamina Netanjahu, sponsorowanej m. in. przez Agencję Żydowską na rzecz Izraela oraz Światową Organizację Syjonistyczną (WZO), będą ukierunkowane na odnalezienie mienia odebranego Żydom przez państwa europejskie podczas Holocaustu. Na dzisiejszą chwilę zarejestrowano 177 000 wniosków, 40 000 dotyczy nieruchomości i dóbr należących do przedwojennych mieszkańców RP.

    Wartość ewentualnych roszczeń dotyczących mienia żydowskiego jest różnie szacowana, najniższe podawane sumy to 60 mld dolarów.

    Na podstawie: Times of Israel
    Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy.

    Komentarz


    • A tu fajny wpis z netu....

     Przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami! Wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami. Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami PO, bo dziś wszyscy doskonale wiemy, że to MY - elektorat PO - okazaliśmy się idiotami. Możemy oczywiście temu publicznie zaprzeczać, nie chcąc przyznać się do własnego frajerstwa, ale samych siebie nie oszukamy. Czas więc powiedzieć wprost: Szanowni wyborcy PiS - mieliście rację ! Trzeba mieć odwagę, by przyznać się do własnej głupoty. Sami na co dzień będąc kombinatorami (za komuny nie dało się inaczej), uwierzyliśmy naiwnie (na tym właśnie polega nasze frajerstwo!), że "Platforma Obywatelska" jest partią ludzi superuczciwych i superkompetentnych. Zapomnieliśmy nauczkę z rządami SLD-PSL. Tymczasem okazało się, że jeszcze raz zaufaliśmy niekompetentnym superkombinatorom i cynicznym supercwaniakom, którzy sprytnie nabili nas wszystkich w butelkę a sami się obłowili, wyprzedając kraj za przysłowiową miskę soczewicy. Po prostu daliśmy się złapać na reklamę, zapominając, że prawie wszystkie media, gazety, radia i telewizje są z nimi związane. Uwierzyliśmy napisom na błyszczącym opakowaniu! Śmialiśmy się z moherowych beretów, tymczasem okazało się, że cały czas to słuchacze Rydzyka mieli dostęp do prawdziwych informacji, a nas karmiono bajkami o Zielonej Wyspie, która tak naprawdę zamienia się w Zielone Wysypisko a my w śmieciarzy. Ja, jako były wyborca Tuska i PO przyznaję się do błędu i przepraszam, że swoim głosem przyczyniłem się do tragedii tylu rodaków. Przepraszam z całego serca.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez majaW Zobacz posta
      A tu fajny wpis z netu....
      Dobrze, ze chociaz jeden ......ale goryczy po tym jak ponizano i traktowano np Lecha Kaczynskiego i jak wiekszosc ryczala ze smiechu, nic nie zatrze .

      Komentarz


      • A w międzyczasie Donald Tusk przekonany przez manifestacje wykonał kolejny krok: Po ogłoszeniu końca kryzysu dziś rozporządzeniem Rady Ministrów zlikwidowane zostało bezrobocie:

       Polecam komentarze
       From flood into the fire
       One thousand voices sing
       We're in this together
       For whatever fate may bring

       Komentarz


       • Jasna strona kryzysu - Przekroj pada !

        Komentarz


        • Czy Wy widzicie to samo co ja? Murzynek Bambo premierem? Nie wierzę kto go tak opalił

         Komentarz


         • Może nie do końca odpowiedni temat ale myślę, że warto zaprotestować przeciw zalewającej nas zewsząd homopropagandzie:
          To już nie żarty. SLD i Twój Ruch, pod przykrywką nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów UE w zakresie równego traktowania, chce wprowadzić w Polsce faktyczną homodyktaturę. W pierwszym czytaniu projekt został już przegłosowany ogromną większością głosów i został przyjęty do pracy w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
          Ostatnio edytowany przez geno1916; 66699. Powód: literówka

          Komentarz


          • Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa w wydatkach Prawa i Sprawiedliwości na ochronę prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Zawiadomienie w tej sprawie składał senator Platformy Obywatelskiej Jan Libicki - poinformował na swoim blogu poseł PiS Marcin Mastalerek.

           „Kilkanaście tygodni temu w mediach pojawiły się oskarżenie wobec Prawa i Sprawiedliwości dotyczące między innymi finansowania ochrony prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ze szczególną lubością w demaskowaniu rzekomych nieprawidłowości finansowych lubował się tygodnik Tomasza Lisa. Politycy Platformy ochoczo podchwycili ten temat. Jan Libicki, senator PO złożył nawet do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa” – przypomina Mastalerek.

           „Po wnikliwym przeanalizowaniu dokumentów z Państwowej Komisji Wyborczej oraz uzyskaniu od skarbnika PiS Stanisława Kostrzewskiego kompletu żądanych dokumentów, prokuratura wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa– pisze poseł PiS. - Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa w finansowaniu przez PiS ochrony prezesa partii. Co więcej, wszystkie opisane w zawiadomieniu platformerskiego senatora wydatki uznała za poczynione zgodnie z prawem. Postanowienie prokuratury rozniosło w proch i pył donos senatora Libickiego”.

           „Analiza zgromadzonych dokumentów, w tym w szczególności kopii umów i faktur przekazanych przez PiS nie pozwala na przyjęcie, iż w związku z kwestionowanymi przez zawiadamiającego wydatkami mogło dojść do przywłaszczenia środków finansowych uzyskanych przez partię” – cytuje fragment z postanowienia warszawskiej prokuratury Mastalerek.
           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • No , jak to.....Ta prokuratura nawala chyba . Ale wcale mnie to nie cieszy, ze PiS wygra wybory . Wtedy wlasnie wierzyciele POlski upomna sie o dlugi .....Efekt nietrudno przewidziec .
            Ostatnio edytowany przez wydra; 69318.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez wydra Zobacz posta
             No , jak to.....Ta prokuratura nawala chyba . Ale wcale mnie to nie cieszy, ze PiS wygra wybory . Wtedy wlasnie wierzyciele POlski upomna sie o dlugi .....Efekt nietrudno przewidziec .
             O ile mogę wyrazić swoje skromne zdanie to bardzo bym chciała żeby PiS wygrało wybory ( co w obliczu parady oszustów będzie bardzo trudne). Mogę zaciskać pasa dla ratowania Polski, Polaków a nie platformy przewałek, żydów, nepotyzmu itp.

             Komentarz


             • To tak nie dziala . Zreszta wiekszosc ludzi , szczegolnie poza duzymi miastami , juz nie ma specjalnie z czego zaciskac . Albo : na czym zaciskac . Mozna sobie wyobrazic co sie stanie gdy PiS wygra wybory i trzeba bedzie zaczac splacac dlugi ktore narobila PO. Moze kazdego kto glosowal na PO powinno sie opodatkowac podwojnie . Niech ci co wybierali teraz splacaja .Jezdze troche po Polsce i naprawde widoki sa przerazajace .

              Komentarz


              • Idąc Twoim tokiem rozumowania w wyniku zaproponowanych przez Ciebie działań nabijasz głosy peo((( ..po co naiwnych opdatkowywać...dosyć mają kaca moralnego...dosyć czują się wykorzystani, oszukani...bo w życiu tak jest że nikt nie jest doskonały, każdy ma prawo do błędów, najważniejsze błędu nie powielać...wracając do meritum mam nadzieję że ludzie zaczynają myśleć co Tobie i sobie życzę…pozdrawiam )))

               Komentarz


               • Zamieszczone przez wydra Zobacz posta
                To tak nie dziala . Zreszta wiekszosc ludzi , szczegolnie poza duzymi miastami , juz nie ma specjalnie z czego zaciskac . Albo : na czym zaciskac . Mozna sobie wyobrazic co sie stanie gdy PiS wygra wybory i trzeba bedzie zaczac splacac dlugi ktore narobila PO. Moze kazdego kto glosowal na PO powinno sie opodatkowac podwojnie . Niech ci co wybierali teraz splacaja .Jezdze troche po Polsce i naprawde widoki sa przerazajace .
                O! tryndyorca wrócił.
                Ora et labora

                Komentarz

                Pracuję...
                X