Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Fakty są takie, że na razie kontrowersje u Gowina i Kowala wzbudza pełnomocnik Republikanów z Białołęki:
    http://republikanie.net/koordynatorzy-i-pelnomocnicy/

To wygląda na to, że projekt Wipler się skończył...
    Ora et labora

Komentarz

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
      Może dlatego, że na forum nie komentujemy plotek, a jedynie dyskutujemy o faktach
      hahahah jak chcesz to mogę Ci podać nazwiska (żebym nikogo specjalnie nie sprzedawał to będą to 3 litery imienia i nazwiska) osób które wylądują w tej "inicjatywie" i tych których tam na pewno nie będzie - nie chodzi mi o jakichś noname, tylko o postacie o znanych nazwiskach.

O szczegółach nie będę z różnych względów pisał, ale o tym co się teraz dzieje pisałem w tym temacie w połowie czerwca. Dalsze ruchy, też są już mhhh prawie, że przybite, więc nie są to żadne plotki, tylko konkrety, które z różnych względów, jeszcze nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Zamieszczone przez zinger Zobacz posta

To wygląda na to, że projekt Wipler się skończył...
      Takiego projektu nie było od samego początku. Minęły 4 miesiące i jakiegokolwiek zainteresowania wyborców PW nie udało mi się zaobserwować...
      Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zdaniem niemieckiego dziennika "Die Welt" to Sikorski odegrał decydującą rolę w działaniach, które doprowadziły do powstania planu rozwiązania kryzysu w Syrii poprzez objęcie syryjskiej broni chemicznej międzynarodową kontrolą. O roli Sikorskiego napisał też amerykański dziennik "New York Times", który podał, że pomysł przekazania zapasów broni Rosji Sikorski poruszył podczas rozmowy telefonicznej z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym 29 sierpnia.
        Czyje interesy reprezentuje niejaki Sikorski? Bo z tego co tutaj wynika jest on zwykłym psem Ławrowa. Niejaki Sikorski zrobił dokładnie to czego chciała Moskwa a żona załatwiła mu pochwały od żydowskich mediów.
        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• A może podwójny agent? Nie pasuje lepiej do logicznej układanki?

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
            A może podwójny agent? Nie pasuje lepiej do logicznej układanki?
            Można sobie zobaczyć co piszą o nim ruskie media(tłumaczenie):

"bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Niezalezna.pl:
              Krzysztof Wyszkowski nie musi płacić Lechowi Wałęsie za to, że ten sam się przeprosił. Sąd Rejonowy w Sopocie odrzucił powództwo byłego prezydenta o zwrot kosztów komunikatu w mediach.

- Sąd zasądził również, że Lech Wałęsa musi ponieść wszelkie koszty procesowe – relacjonuje wyrok nasz reporter Michał Stróżyk.

Wałęsa, domagał się pieniędzy od legendy Solidarności Krzysztofa Wyszkowskiego, za to że w imieniu Wyszkowskiego... przeprosił sam siebie, umieszczając odpowiedni komunikat w mediach.

W 2011 r. sąd w Sopocie orzekł, że Wyszkowski ma przeprosić, za nazwanie Wałęsy byłym tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, według formułki w pozwie. Miały ją opublikować m.in. TVN Fakty i Panorama TVP. Jednak Wyszkowski zdecydował się na podanie apelacji i wielokrotnie oświadczał, że nie zamierza przepraszać byłego prezydenta. Nie doczekawszy się tak pożądanych przeprosin, jesienią zeszłego roku TVN, na zlecenie Wałęsy (nie zaś Wyszkowskiego), pokazał planszę z rzekomymi przeprosinami.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                Dziwi mnie cisza związana z projektem powstania nowej partii - Gowin, Wipler + PJN. Szczególnie w kontekście tego co pisano na temat tego drugiego parę miesięcy temu
                A co w tym dziwnego? Nie tylko Ty nie chcesz nikogo spalić, zwłaszcza że w przypadku kilku osób sprawy są wciąż w toku Są między innymi takie nazwiska, które mogą wpłynąć na ocenę/odbiór całokształtu. Na razie można powiedzieć, że potwierdziło się, że nie są to zabiegi przeciw PiS (inaczej, niż przy rozłamach w tej partii) oraz, iż nie jest to propozycja atrakcyjna dla elektoratu tej partii - co dla niektórych piszących na ten temat kilka miesięcy temu było oczywiste od początku.

Na dzisiaj wygląda to tak

A tu o prostestach i postulatach związkowych:

Zwłaszcza w kwestii oceny postulatów trudno się nie zgodzić.
                Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                  A co w tym dziwnego? Nie tylko Ty nie chcesz nikogo spalić, zwłaszcza że w przypadku kilku osób sprawy są wciąż w toku Są między innymi takie nazwiska, które mogą wpłynąć na ocenę/odbiór całokształtu. Na razie można powiedzieć, że potwierdziło się, że nie są to zabiegi przeciw PiS (inaczej, niż przy rozłamach w tej partii) oraz, iż nie jest to propozycja atrakcyjna dla elektoratu tej partii - co dla niektórych piszących na ten temat kilka miesięcy temu było oczywiste od początku.

Z tego co ja się orientuję to "katalog" osób które miałyby zasilić nowa inicjatywa, jest już zamknięty. Chyba, że Gowin zwariuje i ruszy z "szerokim frontem" w stylu Kurskiego i Giertycha...z tego co się orientuję to akurat PW nie miałby co do tego jakichś większych obiekcji

Zresztą o ile sobie przypominam, to sam byłeś orędownikiem tego, by RR startował jako nowy projekt nie obarczony nazwiskami, które w tym momencie bardzo aktywnie kręcą się wokół Gowina... ciekawe skąd ta zmiana

O już mam
                  Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Na koniec mój mały "typerek" odnośnie RR Wipler generalnie ma dwie drogi do wyboru:

1. Buduje/łączy oddolne struktury zdominowane przez ludzi dotąd nie udzielających się w "dużej" polityce. Idzie jako rzeczywiście obywatelski ruch republikański z merytorycznym zapleczem FR. Przy sprawnej organizacji i niepopełnieniu jakiegoś wielbłędu, moim zdaniem mógłby przekroczyć próg i zdobyć nawet 7-10%.

2. Połączyć siły z rozpoznawalnymi politykami w rodzaju Gowina, czy Korwina - wtedy to wszystko raczej się wy.jebie, zanim na dobre zacznie. Politycy ci w potencjalnym targecie RR mają zdecydowanie duży elektorat negatywny i nie wnoszą żadnej "wartości dodanej".

Jest jeszcze wariant pośredni, czyli np. wspólna lista do parlamentu europejskiego. Wtedy wiele zależy od tego, jak to zostałoby ubrane/sprzedane. Moim zdaniem nie rokuje jednak nadzwyczajnie.
                  Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                    A może podwójny agent? Nie pasuje lepiej do logicznej układanki?
                    Dla mnie on jest klaunem - Obama utknal w kongresie i nie ma szans zeby wygrac glosowanie, na arenie miedzynarodowej jest kompletnie osamotniony, a szalony Radzio grozi Rosji i Syrii...

Komentarz

• Co do Gowina, to mam wrażenie, że już to kiedyś widziałem. Jak sypała się UW, to trzech tenorów przygotowało miękkie lądowanie dla swoich współtowarzyszy i zmajstrowało PO.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        Z tego co ja się orientuję to "katalog" osób które miałyby zasilić nowa inicjatywa, jest już zamknięty. Chyba, że Gowin zwariuje i ruszy z "szerokim frontem" w stylu Kurskiego i Giertycha...z tego co się orientuję to akurat PW nie miałby co do tego jakichś większych obiekcji
                        No więc mój "orient" przeczy Twojemu w obu kwestiach

Zresztą o ile sobie przypominam, to sam byłeś orędownikiem tego, by RR startował jako nowy projekt nie obarczony nazwiskami, które w tym momencie bardzo aktywnie kręcą się wokół Gowina... ciekawe skąd ta zmiana
                        Precyzując - upatrywałem jedynej drogi na powodzenie najpierw w nawiązaniu kontaktów z podmiotami pozaparlamentarnymi, a nie w wyprowadzaniu kilku posłów z klubu przy braku aktywności w terenie. Wipler zapodał wariant pośredni - nikogo nie wyprowadził, tworzył terenowe struktury i jednocześnie gadał... z bardzo odległymi od siebie środowiskami. U mnie zmiany żadnej nie ma - Gowina jako platformersa jak nie trawiłem, tak nie trawię. Tyle, że to żaden polityk i może posłużyć co najwyżej za medialny słup dla młodszych i bardziej pracowitych. Kwestią pozostaje, którzy z nich dostaną do rąk sznurki tej pacynki. Możliwe spektrum zaplecza tej inicjatywy może być interesujące, ale może i kompromitujące. Zobaczymy, co przeważy. Jak napisałem, to dzieje się akurat teraz, więc ferowanie opinii już w tej chwili może okazać się nieco przedwczesne

EDIT: skoro znalazłeś - pod względem formalnym trochę przesłanek wskazuje na wspomniany przeze mnie na końcu "wariant pośredni"... którego szanse oceniam, jak w przytoczonym przez Ciebie cytacie.
                        Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Tak na szybkości - później napisze coś większego , to odniosę się do 2 kwestii.
                          Czy Ty uważasz, że PW sam w sobie mógł prowadzić jakieś poważne rozmowy z konkretnymi środowiskami (nie ważne, czy parlamentarnymi, czy pozaparlamentarnymi), przecież on w całej inicjatywie JG nie jest żadnym rozgrywającym.

Natomiast co do tego co napisałeś odnośnie konkurencji RR/PW dla PiS to jest znacznie bardziej skomplikowana sprawa, tylko, że PW od samego początku nie była w stanie być konkurencją dla kogokolwiek - dlatego po kilku pierwszych dniach entuzjazmu i samodzielności, zaczął grać w nie swoją grę.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Jak wspomniałem, sprawy są dynamiczne, więc z mojej perspektywy aktualne podsumowania mają średni sens. Podobnie z ocenami, kto jest rozgrywającym, a kto nie jest i gdzie. Czytałem tu o wpływie Hofmana na rzeczywistość III RP. Ostatnie dni dopisują do tego cały zestaw point (i nie mam tu na myśli "publikacji" "Wprost").

Komentarz

• ....brawo dla kogoś kto potrafi ruszyć dupę....daleka jestem od wulgaryzmów, ale inaczej sie nie da...

Komentarz

• Warto wspomnieć trend jaki jest obecnie w Niemczech i chyba na Węgrzech.Tam takie spółki są nacjonalizowane.

Komentarz

Pracuję...
                                X