Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • W tle plażowych zamieszek przyjęto ustawę zasadniczo znoszącą ustawę budżetową, co zasadniczo oznacza że państwo zbankrutowało, a obecnie się planuje wprowadzenie dwóch kolejnych ustaw. Pierwszą ustawa, która 'trybunał konstytucyjny' przekształca w samowybierającą się mafię polityczną o nieograniczonych kompetencjach, i w kolejności drugą, która mafii tej przekazuje kompletną władzę nad wszystkimi służbami, resortami siłowymi a nawet wojskiem. A z innych już przyjętych ustaw, między innymi strzelanie do ludzi na ulicach idące w parze z wyrokami uniewinniającym tych którzy strzelali np. w 1981, połączone z obecnością obcych wojsk i policji i swobodą ich działania.
  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

  "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

  Komentarz


  • Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
   W tle plażowych zamieszek przyjęto ustawę zasadniczo znoszącą ustawę budżetową, co zasadniczo oznacza że państwo zbankrutowało, a obecnie się planuje wprowadzenie dwóch kolejnych ustaw. Pierwszą ustawa, która 'trybunał konstytucyjny' przekształca w samowybierającą się mafię polityczną o nieograniczonych kompetencjach, i w kolejności drugą, która mafii tej przekazuje kompletną władzę nad wszystkimi służbami, resortami siłowymi a nawet wojskiem. A z innych już przyjętych ustaw, między innymi strzelanie do ludzi na ulicach idące w parze z wyrokami uniewinniającym tych którzy strzelali np. w 1981, połączone z obecnością obcych wojsk i policji i swobodą ich działania.
   Możesz coś szerzej napisać na ten temat? Jeżeli to prawda to... ja pierdole

   Komentarz


   • podając taką informacje powinieneś się oprzeć na źródle, bo tak to tylko siejesz niepokój społeczny

    Komentarz


    • Może źle ująłem w poprzedniej wiadomości, więc napiszę tak: część tych spraw była już w prasie i na forum opisana i nie są to rzeczy nowe. Wiadomo że jest jakaś tam rozgrywka o służby między ośrodkami Tuskowymi i Komorowskimi, przy czym tak jak z "chamami i żydami", jest to kłótnia w rodzinie. Wiadomo też że do wybrów jakiś rok, więc przygotowania obu pseudo ośrodków idą już pełną parą. Wychodzi na to, że Tusek może dobrowolnie oddać władzę jeśli prezydentem pozostanie Komorowski, przy czym władza oddana będzie, tak jak w 2005 roku, władzą fasadową. Realnie wszystkie istotne resorty pozostaną albo w rękach ośrodka Komorowskiego, albo zostaną przekazane pod dyktando ciał trzecich(rad, ekspertów, trybunałów, sędziów, profesjonalistów, autorytetów, mędrców; wypisz wymaluj, byle tylko byli "nasi"). Samowybieralny Trybunał Konstytucyjny jest w takim przypadku doskonałym narzędziem do realizacji takiej polityki, narzędziem takim był przecież od czasów swego powołania za czasów Wojciecha Jaruzelskiego(ostatnio między innymi zablokowanie ustawy lustracyjnej i zablokowanie publikacji pełego raportu o WSI). Bezpośrednim poprzednikiem Trybunału Konstytucyjnygo była "Rada Państwa", o której nawet lewacka wikipedia napisała w taki sposób:

     http://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Pa...a_%28Polska%29

     Różnica jest taka, że o ile w PRL takie rady były wybierane przez sejm na czas trwania kadencji sejmu, tak teraz takie rady maja powoływać się same z siebie na czas który same sobie określają. Co do linków to trzeba po prostu przeglądać ustawy i projekty ustaw samodzielnie. Tutaj na przykład starrsza wersja obecnie przepychanej ustawy dotycząca między innymi spossbu wybierania sędziów Trybunału Konstytucyjnego:

     http://informacjapubliczna.org.pl/ww...27097_qyzn.pdf

     Co do służb cywilnych i wojskowych, a także samego wojska to od początku roku cały czas sa wprowadzane nowe ustawy "reorganizacyjne". Najlepsze źródła, bo bezpośrednie to projekty ustaw, z tym że te są długie, trudne do zrozumienia i trudno dostępne.
     "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

     "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

     Komentarz


     • Dotychczasowy poseł PO John Godson poinformował we wtorek, że opuszcza klub Platformy, zapowiedział też rezygnację z członkostwa w tej partii. Jako powody swej decyzji podał "dysonans, jeśli chodzi o sprawy szczególnie światopoglądowe i różne naciski".
      Godson - zaliczany dotąd do konserwatywnej grupy w PO - na briefingu prasowym w Sejmie poinformował, że na ręce przewodniczącego klubu Rafała Grupińskiego złożył oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w klubie Platformy. Zapowiedział, że będzie teraz posłem niezrzeszonym.

      Pytany, czy oznacza to również, że zamierza zrezygnować z członkostwa w partii, potwierdził. "Dziś też składam oświadczenie o rezygnacji z Platformy Obywatelskiej" - zapowiedział.
      Oby rozpoczęło to koniec schizofrenii politycznej w PO i razem z (daj Boże im rozum)exodusem konserwatystów jasno się określi jako partia lewicowa.
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

      Komentarz


      • absurdy dnia codziennego:
       http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...al_budowe.html
       Przy dobrych wiatrach, za indolencję urzędasów, miasto będzie musiało zapłacić odszkodowanie ok. 50 mln zł. Słabo?

       Komentarz


       • Po pierwsze głosujmy

        Zamieszczone przez arczi Zobacz posta
        Żenująca jest konieczność prowadzenia debaty nad czymś tak dla nas oczywistym.

        Zwykle omijam szerokim łukiem wszelkie internetowe bzdurne ankiety, zwłaszcza te znajdujące się na stronach "wrogów ojczyzny", ale tym razem możemy sobie z nudów poklikać i chociaż w ten sposób poprawić sobie nastrój, a przy okazji popsuć go komuś innemu.

        Ankieta, w której jak na razie braterski pomnik czterech śpiących wyprzedza Pileckiego o 18%
        Do dzieła

        http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...sji,96686.html
        A po drugie jak nisko upadli POlitycy w tym kraju... nadal w niektóre rzeczy trudno mi uwierzyć
        ...ta ziemia do Polski należy
        choć Polska daleko jest stąd,
        bo wolność krzyżami się mierzy
        historia ten jeden ma błąd!!!!

        Better Dead Than Red!!!

        Komentarz


        • 23% VAT do końca 2016 roku...

         czy przypadkiem nie słyszeliśmy o czymś innym?
         #MuremZaBonusem

         Komentarz


         • Wywiad z Jarkiem. Długie, ale warto. Praktycznie wszystkie wątki poruszone - niech każdy sam oceni

          http://www.rp.pl/artykul/107684,1044...i-PRL.html?p=1
          "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

          Komentarz


          • I dlatego idzie to tak, jak poniżej:
           Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby dziś 34 proc. Polaków, a na Platformę Obywatelską jedynie 21 proc. - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

           Sam Tusk też ma fatalne notowania. Z aprobatą o pracy premiera wypowiada się obecnie tylko 26 proc. wyborców, a źle ocenia ją 71 proc. Polaków. Złą opinię o rządzie ma natomiast 75 proc. badanych.

           Jeśli chodzi o wyniki pozostałych partii, przedstawiają się one następująco. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce głosować 15 proc. Polaków, a na czwartej pozycji uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z 6-proc. wynikiem.

           Poza parlamentem znalazłyby się za to Solidarna Polska i Ruch Palikota.
           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Sprawa OFE rozwiązana, Jacuś będzie mógł nas dalej zadłużać

            Komentarz


            • W związku z brakiem kryzysu podatki w górę.
             Z interii:
             Minister finansów ogłosił maksymalne stawki podatków lokalnych, które będą obowiązywały w 2014 roku. Będą wyższe od tych obowiązujących w 2013 roku.

             Wysokość stawek podatków i opłat lokalnych ustalają rady gminy, nie mogą jednak przekraczać granicy określonej w obwieszczeniu Ministra Finansów. Rok 2014 przyniesie wzrost maksymalnych stawek obowiązujących podatków gminnych.
             Nowe maksymalne stawki podatków lokalnych będą w przyszłym roku wyższe o 0,9 proc.
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • "Ruch Narodowy" protestuje

              http://www.fronda.pl/a/ruch-narodowy...ego,30486.html

              List otwarty w sprawie Drozdowskiego wystosował do rektora UW, dr hab. Marcina Pałysa Robert Winnicki. ?Z ubolewaniem należy stwierdzić, że Uniwersytet Warszawski od lat utrzymuje pseudonaukowy parasol nad dewiacyjną działalnością Drozdowskiego, pozwalając na funkcjonowanie na swoim terenie tak kuriozalnej organizacji jak "Oueer UW" - Uczelniana Organizacja Studencka Uniwersytetu Warszawskiego. Queer jest oficjalnie działającą strukturą w ramach UW, posiadająca nawet opiekuna naukowego (!) Drozdowski, znany ze swojego obscenicznego stylu bycia, pozostaje doktorantem na Wydziale Filozofii i Socjologii UW? - czytamy w liście Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

              Teraz reagują, a jak publicznie na Polskiej Ziemi propagowano pedalstwo po Euro 2012 (widoczne na materiale filmowym poniżej od 0:54) to była cisza. Ale, lepiej późno niż wcale.

              http://www.youtube.com/watch?v=pk_E02pDfHk

              Sergio Ramos po sesji zdjęciowej do magazynu dla gejów a Cristiano Ronaldo po deklaracji z 2010, że homoseksualiści powinni mieć dokładnie takie same prawa powinni mieć wstęp wzbroniony na terytorium Rzeczypospolitej.

              I ja się pytam jeszcze czemu tego listu otwartego nie podpisał obecny szef Młodzieży Wszechpolskiej Tomasz Pałasz?
              Ostatnio edytowany przez AntyTeletubis; 69230. Powód: dodanie myśli

              Komentarz


              • Odnośnie Syrii. Bardzo ciekawy fragment. W sumie każdy kto się tym interesuje wiedział to od dawna, ale może niektórzy przespali pewne fakty.
               http://www.projektpilecki.pl/

               Komentarz


               • To ja dorzucę odnośnie Syrii jeszcze coś:

                http://independenttrader.pl/141,syri..._o_wplywy.html

                Sprawa jest poważniejsza niż się wydaje...

                Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                I dlatego idzie to tak, jak poniżej:
                Spokojnie, Donek odwołał kryzys wiec za dwa tygodnie będzie odwrotnie.
                Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89. Powód: rozszerzenie
                From flood into the fire
                One thousand voices sing
                We're in this together
                For whatever fate may bring

                Komentarz

                Pracuję...
                X