Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Witajcie)))...o ile było to przepraszam o ile nie było to warto posłuchać !!!

  http://www.youtube.com/watch?v=WVZcp...ature=youtu.be

  Komentarz


  • Zamieszczone przez majaW Zobacz posta
   Witajcie)))...o ile było to przepraszam o ile nie było to warto posłuchać !!!

   http://www.youtube.com/watch?v=WVZcp...ature=youtu.be
   Wiadomo jak pozostałe procesy się rozwijają od czasu tego wywiadu?
   Ostatnio edytowany przez gem; 4042.

   Komentarz


   • Waldemar Zombie Kuczyński spłodził nowy felieton na wp.pl.

    Wnioskuję, że ta wywłoka pomachała na pożegnanie Tuskowi i macha teraz na powitanie ludziom ze WSI z dużego pałacu.

    Coś się dzieje pod dywanem.

    Komentarz


    • Za wp.pl

     Kancelaria Premiera zawarła interesującą umowę z jedną z agencji PR. Jeden z punktów zobowiązuje firmę m. in. do rekomendacji działań prowadzących do "złagodzenia lub zniwelowania w mediach społecznościowych opinii o działaniach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak i samego Prezesa Rady Ministrów". Jako pierwszy o sprawie napisał Piotr Waglowski, znany prawnik i twórca serwisu Vagla.pl.

     Kiedy premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłasza jawnie, że zatrudni studentów do umieszczania proizraelskich postów na portalach społecznościowych, okazuje się, że w naszym kraju praktyki mogą wyglądać podobnie, jednak z pewnością unika się informowania o tym opinii publicznej.

     Sprawa wypłynęła przypadkowo

     Wszystko zaczęło się, kiedy Waglowski zainteresował się sposobem przeprowadzania debaty nad OFE. Nie chodziło tylko o brak przejrzystości oraz nieodpowiedni termin (wakacje), ale także zauważalny wzrost internetowych komentarzy, które broniły rządu. Ponieważ posty te były do siebie podobne i wiele z nich łączył jeden adres IP nadawcy, podejrzenia padły na młodzieżówkę Platformy Obywatelskiej. Prawnik był jednak dociekliwy i poprosił Kancelarię o kopie umów dotyczących działalności PR.

     Niepokojąca treść umowy

     Pierwszą przesłanką, że coś jest na rzeczy, był brak odpowiedzi na wniosek w wyznaczonym terminie. Naciski mediów sprawiły jednak, że Kancelaria wysłała kopię umowy z jedną firm PR-owych.

     Poniżej cytujemy punkt, który najbardziej przyciągnął naszą uwagę:

     5) wsparcie kryzysowe w zakresie komunikacji Zleceniodawcy w Internecie - w tym opracowanie rekomendacji konkretnych działań w przypadku kryzysu i wsparcie Zleceniodawcy w ich praktycznym wdrażaniu. Jako wsparcie kryzysowe rozumiana jest analiza i rekomendacja działań, jakie powinien podjąć Zleceniodawca, aby złagodzić lub zniwelować w mediach społecznościowych opinie o działaniach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak i samego Prezesa Rady Ministrów.

     W umowie możemy również przeczytać punkt zlecający zwiększenie (poprzez kampanię kontekstową) liczby fanów na facebookowym profilu Kancelarii Premiera oraz opracowanie "Programu Ambasadorskiego", mającego na celu podniesienie zaangażowania internautów w działalność profilu.

     Całą umowę, wraz z prawniczym komentarzem, można przeczytać w serwisie Vagla.pl.

     W czym problem?

     Oczywiście nie traktujemy powyższego wpisu jako twardego dowodu na zamówienie przez rząd usługi pisania przychylnych mu komentarzy w internecie. Trudno jednak nie zastanowić się nad zasadnością podobnych umów, szczególnie, kiedy są one opłacane z kieszeni podatników. W najlepszym razie można określić je jako moralnie wątpliwe.

     W prawdzie omawiane działania mają kosztować Skarb Państwa na razie jedynie 35 tys. zł brutto, niemniej otwierają one wiele furtek oraz pojawia się pytanie, ile podobnych kontraktów zostało już wcześniej zawartych. Poseł Przemysław Wipler zainteresował się sprawą i zapewnił poprzez swoje konto na Twitterze, że poprosił już Kancelarię Premiera o kopie podobnych umów z ostatnich 5 lat.

     Źródło: Dziennik Internautów / Vagla.pl / JG, WP.PL

     Komentarz


     • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
      Waldemar Zombie Kuczyński spłodził nowy felieton na wp.pl.

      Wnioskuję, że ta wywłoka pomachała na pożegnanie Tuskowi i macha teraz na powitanie ludziom ze WSI z dużego pałacu.

      Coś się dzieje pod dywanem.
      Polecam śledzić co ten dziadzia wypisuje czasem na swoim profilu, żadnych postów krytycznych wobec Tuska, dlatego zapewne jest częstym gościem w tvn24. Operuje "językiem miłości" ten obrońca WSI nazywając Macierewicza szmatą Można z nim popisać bo lubi odpisać ewentualnie jak nie ma kontrargumentu to ...usuwa/blokuje przeciwnika https://www.facebook.com/wkuczynski?...on=friends_tab

      Komentarz


      • Ja też bym się nie zdziwił, jakby na niego był jakiś gruby gnój w pewnej teczce.

       Komentarz


       • http://www.youtube.com/watch?v=iTIyAQ2ykf4

        Jakieś wytłumaczenie racjonalne?

        Komentarz


        • Oficjalne gminne uroczystości?
         Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

         Komentarz


         • Zapachniało Marvinem!

          Komentarz


          • Trzeba się starać, innowiercy w tym roku nie dostanę pewnie, to może chociaż NGP ;]
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Antypolskie plakaty wróciły. Zawisły w przygranicznych niemieckich miejscowościach. Za miesiąc odbędą się tam wybory do Bundestagu. Kilka lat temu była taka sama sytuacja - obraźliwe hasła pojawiły się tuż przed wybieraniem nowych władz.

            Antypolskie plakaty zawiesiła nacjonalistyczna partia NPD. Domaga się ona zamknięcia granic i wyrzucenia obcokrajowców, a więc i Polaków, których jest tu bardzo dużo.

            - Jest mi przykro, ponieważ żyję tu już kilka lat - powiedział reporterce RMF FM Marcin, który mieszka w jednej z przygranicznych miejscowości.

            Plakatów w tej kampanii jest jednak mniej, niż jeszcze kilka lat temu, gdy antypolskie hasło pojawiło się po raz pierwszy. Plakaty NPD usunął starosta przygranicznego powiatu Iker Randof. Niemiecki sąd uznał jednak, że mimo budzących kontrowersje treści, mogą one wisieć i nakazał je zwrócić nacjonalistom.
            Czyżby kolejny spontaniczny happening Niemiaszków? Czekam na brak reakcji polskiego MSZ

            Komentarz


            • Jak z dwóch niezależnych źródeł nieoficjalnie dowiedział się "Newsweek", minister finansów Jacek Rostowski podał się do dymisji. Swą rezygnację złożył kilka godzin temu na ręce premiera. Donald Tusk zastanawia się, czy rezygnację przyjąć.
             http://polska.newsweek.pl/jacek-rost...07703,1,1.html

             E: a jednak plotka
             Ostatnio edytowany przez ArtiDuti; 68586.

             Komentarz


             • Czujecie się bezpieczni? http://www.youtube.com/watch?v=AVTA8c7YSKA

              Komentarz


              • Prezydent Elbląga Jerzy Wilk przedstawił dziś projekty obniżenia cen biletów komunikacji miejskiej i czynszów, co obiecywał w kampanii wyborczej. Propozycje ma przegłosować pod koniec sierpnia Rada Miasta.

               Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Elbląga Jerzy Wilk (PiS) zapowiedział, że projekty niższych cen biletów w komunikacji miejskiej oraz obniżek czynszów w mieszkaniach komunalnych będą głosowane na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 29 sierpnia.

               Jeśli radni podejmą stosowne uchwały, to elblążanie będą płacić mniej za bilety od października, a niższe opłaty za mieszkania zaczną obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

               Obniżki czynszów i biletów były głównymi obietnicami wyborczymi Wilka w kampanii wyborczej. Powtórzył je przed ponad miesiącem po objęciu funkcji i złożeniu ślubowania. Podniesienie opłat, w tym 100-procentową podwyżkę czynszów, uważano za główne powody odwołania poprzednich władz miejskich w kwietniowym referendum.

               Straż miejska jest według Wilka niepotrzebna i zbyt kosztowna. - Jeżeli nie uda się zlikwidować straży miejskiej, będę próbował zmienić jej działanie tak, aby ta jednostka skupiła się przede wszystkim na dbaniu o porządek w miejscach publicznych – zapewnił prezydent.

               Zapowiedział również, że systematycznie będzie się spotykał ze wszystkimi służbami mundurowymi, by rozmawiać o bezpieczeństwie w mieście.
               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz


               • A tymczasem, bez echa w mediach przechodzą słowa odchodzącego już prezesa NIK, Jacka Jezierskiego, o tym, jak to ekipa u korytka próbowała pozbyć się problemu ze strony Izby.

                Zamieszczone przez NIK
                Pojawiły się próby upolityczniania procesu wyboru kadry kierowniczej. W komisjach konkursowych, wyłaniających dyrektorów i wicedyrektorów, mieli zasiąść przedstawiciele marszałka Sejmu, czyli de facto większości sejmowej. Przy mianowaniu wiceprezesów niektórzy posłowie proponowali wyeliminowanie z tego procesu prezesa NIK, w ten sposób, że jeśli prezes z marszałkiem Sejmu nie zdołaliby uzgodnić, kto ma zostać wiceprezesem, wówczas wiceprezesa powoływałby marszałek bez wniosku prezesa lub też, w drugim wariancie, robiłaby to większość sejmowa.
                W jakim innym państwie takie słowa przeszłyby bez komentarza ze strony dziennikarzy? Większość sejmowa próbowała zabić niezależność jedynego autonomicznego organu kontrolnego w państwie, a tu cisza...

                Dla chętnych cały wywiad:
                http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/sl...cesu-izby.html
                Ora et labora

                Komentarz

                Pracuję...
                X