Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
  Co do uboju rytualnego - to troche nam bezrobocie podskoczy przez ten zakaz. Export tego typu miesa szacowany byl w skali rocznej na 500milionow euro i rosl w skali rocznej 20%-30%. No ale ktos na tym skorzysta.
  sprawy gospodarcze sprawami gospodarczymi, ale lament zainteresowanych i tezy o powrocie do międzywojennego antysemityzmu położył mnie na plecach...
  #MuremZaBonusem

  Komentarz


  • Dzisiaj ogłosili że w budżecie będzie brakowało 24 miliadów złotych. Jako że jakoś trzeba będzie pokryć te straty, 24 miliardy złotych to wychodzi daniny średnio w skali miesiąca o 125zł więcej od każdej oficjalnie pracującej osoby tylko po to, by utrzymać to co jest...
   "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

   "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

   Komentarz


   • Niestety, nasz kraj czeka zagłada:
    Europosłanka PO Sidonia Jędrzejewska nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. - Jeszcze nie wiem, co będę robiła. Na razie, jako eurodeputowana, mam jeszcze przed sobą ciężki rok kadencji w PE – mówi Jędrzejewska w rozmowie z Onetem.
    Sidonia Jędrzedjewska, tłumacząc powody swojej decyzji, powiedziała, że obecnie "ma inne priorytety". – Chcę móc po prostu poświęcić więcej czasu mojej rodzinie – tłumaczy w rozmowie z Onetem.
    Eurodeputowana PO nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Jędrzejewska, zapytana czy planuje powrót do krajowej polityki, czy też może chciałaby podjąć inną pracę w strukturach UE, stwierdziła, że decyzję w sprawie swojej kariery politycznej podejmie w przyszłości.


    Jedyna nadzieja w Róży Marii Gräfin von Thun und Hohenstein.
    Wyborcy PO, do dzieła!!!
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

    Komentarz


    • Wniesiony właśnie do Sejmu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przewiduje m.in. zmianę zasad wyłania sędziów. Nadal wybieraliby ich posłowie, ale spośród kandydatów przedstawionych przez instytucje i organizacje prawnicze.
     I dodaje, że Sejm mógłby sędziów TK wybierać, ale tylko z zamkniętej listy kandydatów przedstawionych przez pewne gremia. To mogłyby być na przykład fakultety prawa, które posiadają prawo habilitowania, Polska Akademia Nauk i Polska Akademia Umiejętności, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Sądownictwa, Krajowa Rada Prokuratury. - Takie gremia mogłyby zgłaszać swoich kandydatów do specjalnej puli, z której Sejm wybierałby sędziów. Gdy zwalnia się stanowisko w Trybunale, to są gotowi kandydaci. Ustawa powinna wymagać, by kandydaci byli wpisani na listę co najmniej pół roku wcześniej, by przedstawić ich opinii publicznej. Dzięki temu mogliby być solidnie prześwietleni przez media i różne organizacje pozarządowe, mogliby prezentować się na różnego typu konferencjach. Żeby głosujący w tej sprawie politycy wiedzieli, kogo wybierają – stwierdza prof. Zoll.
     http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/k...skaza-fachowcy

     A to ciekawostka przyrodnicza. Sędziów mają wybierać fachowcy, a fachowców sędziowie. Nietykalna banda gwarantująca komuchom dożywotnią bezkarność. Mafia w mafii. Jak inaczej można określić takie coś?
     Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
     "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

     "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Krzysztof Szczerski na twitterze
      Recepta na problemy polskiego budżetu jest prosta: mniej kraść!
      "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

      Komentarz


      • Twitter ma swoje ograniczenia Na FB to samo wygląda np, tak:

       Zamieszczone przez Ruch Republikański
       "Przejęli kasę z OFE, wyczyścili fundusz rezerwy demograficznej i pomimo tego wszystkiego są w czarnej de. Strach pomyśleć co będzie w przyszłym roku" - Przemysław Wipler
       https://pl-pl.facebook.com/republikanie

       Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Jak pokazuje ten przykład, nie tylko twitter ma swoje ograniczenia
        "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

        Komentarz


        • okołopolitykowe więc wrzucam...
         http://niezalezna.pl/43767-zatrzymal...lata-wiezienia
         Na łamach portalu nizalezna.pl informowaliśmy o napisie „Tusk dziwka Putina”, który pojawiał się na wyświetlaczu ledowym w samym centrum Kielc. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali w związku ze sprawą dwóch 18-latków.
         Jak wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl zatrzymani podejrzani są o znieważenie premiera Donalda Tuska, a śledczy ustalili, że to właśnie dwaj zatrzymani „na początku lipca tego roku, przełamali zabezpieczenia elektroniczne, a w rezultacie umieścili na banerze reklamowym w centrum Kielc obraźliwe treści”
         Zatrzymani będą dziś doprowadzeni do prokuratury, w celu złożenia wyjaśnień. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
         - Mając uzasadnione podejrzenie, że mogło dojść do przestępstwa, dokonali oni oględzin wspomnianego banera, ustalili jego właściciela, a także zabezpieczyli komputer sterujący urządzeniem. Ustalili również świadków, oraz przesłuchali pracowników firmy obsługującej ekran. W rezultacie, funkcjonariusze z komendy miejskiej przy udziale policjantów Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wytypowali dwóch mężczyzn podejrzanych o czynny udział w przestępstwie – czytamy w komunikacie policji.
         Na podstawie z kielecką Prokuraturą Rejonową na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zapadła decyzja o zatrzymaniu dwóch 18-latków.
         - Jak wynikało ze wstępnych ustaleń śledczych, sprawcy przełamali zabezpieczenia komputera sterującego ekranem, a następnie umieścili na nim obraźliwe treści. Po ich wyświetleniu, cały czas obserwowali swoje dokonania, a po wszystkim… poszli na pizzę. Obaj trafili do policyjnej celi. Dzisiaj będą doprowadzeni do kieleckiej prokuratury – czytamy w policyjnym komunikacie.


         obstawiamy, że jutro/pojutrze pojawi się info, że są powiązani z grupą kieleckich pseudokibiców?
         #MuremZaBonusem

         Komentarz


         • Ale pojazd po Rostowskim w Faktach Szkoda tylko, że z opozycji dali się wypowiedzieć Napieralskiemu, a z PiS-u to już nikomu...

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
           Ale pojazd po Rostowskim w Faktach
           Widocznie w TVN-ie szykują się redukcje.
           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Odnosnie Vincenta Rostowskiego, który podatki płaci w Wielkiej Brytanii, zaś NIP i pesel załatwił mu dopiero w 2007 roku ówczesny wicepremier Schetyna, to ciekawe podsumowanie jego działalności pojawiło sie dziś na bankier.pl
            Jacek Rostowski - Minister of Mistake

            Wczorajsza informacja o nowelizacji budżetu nie była dużym zaskoczeniem, gdyż widmo zmian w budżecie krążyło po Polsce od dawna. Problemem nie jest fakt, że minister Jacek Rostowski pomylił się w założeniach, ale że dzieje się to nie pierwszy raz. Nietrafione prognozy i niedotrzymane zobowiązania stają się powoli znakiem firmowym wicepremiera.

            1. Podwyższenie wieku emerytalnego

            11 maja 2012 roku Sejm uchwalił przedłożony przez rząd projekt przewidujący podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do poziomu 67 lat. Projektu z mównicy sejmowej bronił między innymi Jacek Rostowski. Warto przypomnieć słowa ministra z wcześniejszych wypowiedzi na ten temat.

            Belka: budżet oparty na zbyt optymistycznych założeniach » Belka: budżet oparty na zbyt optymistycznych założeniach

            We wrześniu 2010 roku na antenie Radia Tok FM minister finansów stwierdził: Nie chciałbym angażować się w reformy bolesne i niepotrzebne, jak np. podwyższanie wieku emerytalnego (...). Wprowadziliśmy system, który już zachęca do dłuższego pozostawania na rynku pracy (...) i nie ma potrzeby podwyższania wieku emerytalnego.W innej wypowiedzi Rostowski mówił:Proste podwyższenie wieku emerytalnego jest w pewnym sensie pójściem na skróty i załatwianiem sprawy przy użyciu topora, a nie skalpela - z wywiadu dla "Polski - Głosu Wielkopolskiego" z 9 czerwca 2011 r.

            2. Stawki VAT bez zmian

            W 2010 roku z inicjatywy rządu przyjęta została ustawa okołobudżetowa (nowelizująca ustawę o Vacie), podnosząca na trzy lata stawki podatku VAT. Na mocy nowego prawa od stycznia 2011 do grudnia 2013 stawki 22 proc. i 7 proc. wzrosły o jeden punkt procentowy. Nowelizacja wprowadziła także stawkę 5 proc. na produkty żywnościowe. Zgodnie z ustawą, w 2014 r. stawki VAT miały wrócić do poziomu z 2010 r., jeżeli na koniec 2012 roku relacja długu publicznego do PKB nie przekroczy 55 proc. Mimo że relacja w 2012 roku wyniosła 52,7 proc., resort finansów nie wywiązał się z obietnicy podjętej w 2010 roku, a stawki pozostaną bez zmian

            3. Składka do OFE (nie) wzrośnie

            25 marca 2011 roku Sejm uchwalił zmiany w systemie emerytalnym, zmniejszające składkę przekazywaną do OFE z 7,3 proc. do 2,3 proc. oraz zakładające osiągniecie w 2017 roku poziomu 3,5 proc. 18 października 2012 roku minister Rostowski zapewniał, że rząd nie planuje zmiany mechanizmu, który zakłada podwyżkę składki. Po dwóch latach nie ma już mowy o wzroście składki przekazywanej do OFE. Plany Jacka Rostowskiego i całego rządu idą w zupełnie odwrotnym kierunku, praktycznie likwidującym II filar.

            4. Nietrafiona prognoza PKB na 2012

            W uzasadnieniu do projektu budżetu na rok 2012 kierowany przez Jacka Rostowskiego resort głosił: Prognozowany wzrost realnego PKB w 2012 roku wynosi 2,5 procent. Jednak ogromna niepewność co do rozwoju sytuacji w otoczeniu zewnętrznym, szczególnie w perspektywie 2012 roku sprawiła, że rozpatrywano różne warianty wzrostu PKB i jego składowych, w tym recesję. Zdecydowano się wybrać wariant pośredni (obecnie najbardziej prawdopodobny), który jest mimo wszystko bardziej konserwatywny niż obecny konsensus rynkowy (tj. wzrost PKB o około 3 procent) - czytaliśmy w uzasadnieniu do projektu budżetu.

            30 sierpnia 2012 roku po publikacji danych o wzroście PKB w II kw. na poziomie 2,4 proc. (oczekiwano 2,9) minister Rostowski skomentował: Nie widzę powodu do zmiany prognozy wzrostu PKB na ten rok. Ostatecznie PKB w roku 2012 wzrósł o 1,9 proc.

            5. Wyższe bezrobocie za 2012

            W ustawie budżetowej na rok 2012 minister finansów przestrzelił także z szacunkami bezrobocia. Według dokumentu stopa bezrobocia miała w 2012 roku sięgnąć 12,3 proc. Na początku stycznia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że na koniec ubiegłego roku bez pracy było 13,3 proc. obywateli.

            6. Nietrafiona prognoza PKB na rok 2013

            Ustawa budżetowa na rok 2013 zakłada dynamikę PKB na poziomie 2,2 proc. Jeszcze w lutym Komisja Europejska obniżyła swoje prognozy do poziomu 1,2 proc. a Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznał, że nasza gospodarka urośnie o 1,3 proc. W kwietniu na rewizję prognoz wzrostu zdecydowało się także Ministerstwo Finansów, obniżając wskaźnik do 1,5 proc. Autor ustawy budżetowej tak komentował decyzje resortu: Nie oznacza to automatyczności noweli budżetu. Dzisiaj nie widzimy takiej konieczności. Sam fakt rewizji PKB takiej konieczności nie powoduje.

            7. Zawyżone wpływy z podatków

            W roku 2012 wpływy podatkowe wyniosły 248,3 mld zł wobec założonych 264,8 mld zł. Zabrakło więc 16,5 mld zł, ale to nie zniechęciło ministra finansów do zaplanowania w 2013 roku dochodów podatkowych na poziomie 266,9 mld zł. Wtorkowa konferencja potwierdziła, że najważniejszym powodem nowelizacji były dużo niższe od planowanych wpływy podatkowe.

            Ludzką rzeczą jest mylić się. Żyjemy w trudnym otoczeniu, a na wiele czynników minister finansów nie ma wpływu. Nie wszystko jednak można zrzucić na światowy kryzys czy spóźnioną reakcję Rady Polityki Pieniężnej. Polityk ponosi odpowiedzialność za swoje deklaracje i błędy.


            http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jace...e-2892422.html
            Ostatnio edytowany przez Unii E. mówiący NIE !!!; 57931.
            Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie.

            Komentarz


            • Minister Rostowski - magik budżetowy .


             http://www.youtube.com/watch?v=PeRd5hWy-WY

             Komentarz


             • Dobra czytanka o tym jak w praktyce wygląda resortowa "wymiana pokoleniowa", rączka rączkę, sami swoi:

              http://wpolityce.pl/artykuly/58352-k...ent-urodzinowy

              Doświadczenie zawodowe kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych może wprawić w osłupienie. Doradcy w gabinecie politycznym ministra mają po 20 lat i w rubryce doświadczenie zawodowe wpisują np. Rada Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Stefana Batorego albo restaurację.
              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

              "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

              Komentarz


              • Nie chce tu nikogo obrazac, ale moim zdaniem instytucje panstwowe w swojej naturze sa siedliskiem gamoni ktorzy nigdzie indziej by sobie nie poradzili.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                Dobra czytanka o tym jak w praktyce wygląda resortowa "wymiana pokoleniowa", rączka rączkę, sami swoi:

                http://wpolityce.pl/artykuly/58352-k...ent-urodzinowy
                Zgoda z treścią artykułu, trzeba patrzeć kogo zatrudniają w gabinecie politycznym, ale w gabinecie politycznym nie następuje żadna "wymiana pokoleniowa", to po prostu ludzie z danego obozu, którzy stamtąd znikają kiedy zmienia się władza. Gabinet to "świadectwo" kompetencji danego ministra.
                Ora et labora

                Komentarz

                Pracuję...
                X