Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Powtórzę jeszcze raz: gdzie masz mowę o odszkodowaniach, o traktowaniu działań producentów jako „czyn szkodzący” albo o przypisywaniu producentom „zarzutu naruszenia prawa”?
  Bo z tego co wrzuciłeś to nie wynika, więc na razie to „odszkodowanie” wygląda tylko na twoją autorską interpretację proponowanych uregulowań.

  Z wrzuconego przez Ciebie fragmentu wynika, że producenci mieliby płacić zryczałtowane tantiemy (zwane przez "niektórych" odszkodowaniem ) mające stanowić substytut tantiem, których twórca potencjalnie nie uzyskał przez to, ze jego książka została skserowana, a nie kupiona w oryginale (zwanych przez "niektórych" szkodą). Czyli dokładnie to co mamy w art. 20 i 20(1) Prawa autorskiego.


  P.S. Od odpowiedzi na pytanie z pierwszego zdania mojego posta będzie zależało ew. stosowanie art. 441 Kc - - bo na razie nie widzę tu „czynu niedozwolonego” ani „odpowiedzialności za szkodę mimo braku winy”.
  Lubię sobie jebnąć posta.

  „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
  St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

  Komentarz


  • Panowie, z waszej dyskusji i tego co napisaliście wynika jedno - producentów siekier powinno się sadzać zaocznie za morderstwo, bo siekierą można zabić.

   Przecież to jest poronione!


   UB, SB, FB - co następne?

   Komentarz


   • Coś a propos badania, w którym wykazało Republikanom kilkanaście procent. Mocne.    Ostatnio spore kontrowersje wywołały wyniki zaprezentowane przez Stowarzyszenie "Republikanie". Należy się kilka słów wyjaśnienia w tej sprawie. Po pierwsze - Stowarzyszenie zamówiło dołączenie swoich kilku pytań do badania Omnibus Express. Po drugie pytanie o preferencje były poprzedzone serią pytań, które mogły wpłynąć na wyniki pytania o preferencje wyborcze.

    Pytania zadane w badaniu...

    1. Proszę określić czy zgadza się Pan/Pani z następującymi stwierdzeniami:

    - Podatki w Polsce są za wysokie

    - ZUS jest organizacją drogą, nieefektywną i marnującą publiczne pieniądze, która nie gwarantuje obecnym młodym ludziom otrzymania w przyszłości emerytury, za którą będzie można godnie żyć

    - Obywatele lepiej będą zarządzać swymi pieniędzmi niż urzędnicy w ich imieniu dlatego należałoby obniżyć podatki i zmniejszyć liczbę urzędników oraz spraw, w których muszą oni podejmować decyzje

    - Polsce grozi katastrofa demograficzna, dlatego państwo powinno natychmiast podjąć działania mające na celu wsparcie (m. in. poprzez obniżenie podatków)

    - PIS i PO zajmują się głownie zwalczaniem siebie nawzajem i coraz bardziej oddalają się od problemów, którymi żyją zwykli ludzie

    2. Czy słyszał(a) Pan(i) o powstaniu nowego stowarzyszenia „Republikanie” założonego przez posła Przemysława Wiplera, którego programem jest m. in. obniżenie podatków, ograniczenie obciążeń biurokratycznych, zmniejszenie liczby urzędników oraz wsparcie dla rodzin?

    3. Czy gdyby stowarzyszenie „Republikanie” brało udział w najbliższych wyborach do Sejmu, rozważał(a)by Pan(i) oddanie na nie głosu?

    I najważniejsze:

    4. Gdyby w najbliższy weekend odbywały się wybory parlamentarne i Stowarzyszenie „Republikanie” brało w nim udział na jakie ugrupowanie oddał(a)by Pan(i) swój głos?

    Na wynik ostatniego z pytań mogły mieć wpływ wcześniej zadane pytania, jak i sposób sformułowania samego pytania o preferencje.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mściwy
     Coś a propos badania, w którym wykazało Republikanom kilkanaście procent. Mocne.     http://www.homohomini.com.pl/news/13...ualno%C5%9Bci/
     Zjedź parę postów niżej


     UB, SB, FB - co następne?

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Mściwy
      Coś a propos badania, w którym wykazało Republikanom kilkanaście procent. Mocne.      http://www.homohomini.com.pl/news/13...ualno%C5%9Bci/
      Przydałoby się chociaż spojrzeć na dzisiejsze posty :>
      "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


      Bynajmniej to nie przynajmniej!

      Komentarz


      • Tusk będąc w Elblągu chyba przywiózł walizkę pieniędzy i kupił elbląską gazetę internetową PORTEL, gdzie jest prowadzona teraz nagonka na Wilka i PiS, coś boją stracić władze w tym mieście : http://www.portel.pl/

       Komentarz


       • Zamieszczone przez SPQR
        Panowie, z waszej dyskusji i tego co napisaliście wynika jedno - producentów siekier powinno się sadzać zaocznie za morderstwo, bo siekierą można zabić.

        Przecież to jest poronione!
        Doprecyzowując: to wg Fatmana powinni siedzieć za morderstwo (czyn niedozwolony) ; wg mnie powinni płacić opłatę na rzecz klinik zajmujacych się amputacjami, bo potencjalnie powodują zmniejszenie ich przychodów
        Lubię sobie jebnąć posta.

        „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

        Komentarz
        • Tutaj dokładniej o tym wyroku. Zacytuję: W ogłoszonym dzisiaj wyroku Trybunał udzielił odpowiedzi, że pojęcie zwielokrotniania przy użyciu dowolnej techniki fotograficznej lub innego procesu przynoszącego podobny skutek obejmuje zwielokrotnienie dokonane za pomocą drukarki i komputera osobistego, w przypadku gdy urządzenia te są ze sobą połączone. W takim przypadku państwa członkowskie są uprawnione do ustanowienia systemu, w ramach którego godziwa rekompensata jest uiszczana przez osoby, które dysponują urządzeniem wykorzystywanym w sposób niesamodzielny w jednolitym procesie zwielokrotnienia utworu lub innego przedmiotu objętego ochroną na danym nośniku, ponieważ mają one możliwość przeniesienia kosztów opłaty na swoich klientów, przy czym całkowita kwota godziwej rekompensaty należnej jako wynagrodzenie szkody poniesionej przez autora w wyniku takiego jednolitego procesu nie może co do zasady różnić się od rekompensaty ustalonej za zwielokrotnienie dokonane przy użyciu jednego tylko urządzenia.

         O szkodzie jest jak byk, ergo mamy do czynienia z odszkodowaniem

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Abu Musab az-Zarkawi
          Tusk będąc w Elblągu chyba przywiózł walizkę pieniędzy i kupił elbląską gazetę internetową PORTEL, gdzie jest prowadzona teraz nagonka na Wilka i PiS, coś boją stracić władze w tym mieście : http://www.portel.pl/
          portfEL ma najdłuższą historię i renomęwśród portali internetowych o Elblęgu i ja im nie dziwię się, że PiS-u nie popierają. Słusznie robią

          Komentarz


          • Fatman, proszę Cię, jak to się ma to tych „czynów szkodzących” i zarzutów naruszenia prawa?

           Ta „rekompensata” (nazywana też w tej notatce „opłatą”, a nigdzie stricte „odszkodowaniem”) ma dokładnie taki sam charakter prawny i cel jak opłaty przewidziane w art. 20 i 20(1) Prawa autorskiego.


           E:
           Chcesz to traktować jako odszkodowanie za czyn niedozwolony albo coś w tym stylu, to droga wolna, w końcu na rozbieżności opinii opiera się praktyka prawnicza i z czegoś trzeba żyć.
           Jeżeli o mnie chodzi, to na chwilę obecną nie widzę sensu ciągnięcia tej dyskusji w temacie "Polityka". Czas pokaże kto miał rację.
           Ostatnio edytowany przez księciuniu; 38978.
           Lubię sobie jebnąć posta.

           „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
           St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

           Komentarz


           • Apropo sondażu, tutaj odpowiedź:            Szydło już oficjalnie poza workiem:            Żadna to nowość, ale warto powtórzyć, że sondażownie nawet jak już mają przeprowadzić"rzetelne" sondaże, to i tak wiedzą do kogo się udać, aby uzyskać dany wynik. Tym razem jak widać, obdzownili wyborców Palikmiota.
            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

            "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

            Komentarz


            • Zamieszczone przez księciuniu
             Chcesz to traktować jako odszkodowanie za czyn niedozwolony albo coś w tym stylu, to droga wolna, w końcu na rozbieżności opinii opiera się praktyka prawnicza i z czegoś trzeba żyć.
             A to niewątpliwie prawda

             Ja jednak będę się upierał przy moim zdaniu, a to choćby z tego powodu, że, z jednej strony, zgodnie z wykładnią sądową przywołanych przez Ciebie przepisów, opłaty te nie mają charakteru odszkodowawczego, bo do tego musi dodatkowo nastąpić naganne zachowanie nabywcy wymienionych tam dóbr, w postaci nielegalnego rozpowszechniania (wtedy w grę wchodzi zwykłe roszczenie odszkodowawcze), a z drugiej strony, TS uznał, że taka opłata byłaby właśnie odszkodowaniem- a to z tego względu, że jak jest szkoda, to tylko jednoznaczny przepis prawa może wyłączać dochodzenie odszkodowania. Czyli nie można stosować tu art. 20 i 20(1) Pr. Autorskiego, bo dotyczą one zupełnie innego zakresu. Mętna jest natomiast jedna z przesłanek roszczenia wywodzonego przez ETS, czyli zachowanie szkodzące, które jest prawem przypisane do faktu nabycia sprzętu komputerowego, bez zważania na jakikolwiek związek przyczynowy.

             Dobra, faktycznie rozważania takie nie pasują trochę do tematu Polityka, także z mojej strony koniec Natomiast nie zmienia to faktu, że opłata tak, przynajmniej dla mnie, a myślę, że i dla wielu użytkowników sprzętu komputerowego, jest po prostu skandaliczna.

             Komentarz


             • czy to o Elblągu ktoś powiedział, że jeśli PiS wygra tam to wygra wszędzie?coś takiego mi śmignęło gdzieś i teraz nurtuje mnie pytanie o jakim mieście była mowa
              #MuremZaBonusem

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Buziek_LG
               Nie. Najzwyczajniej w świecie poziom pierwszych 4 numerów był taki że odpuściłem sobie kupowanie tego pisma. Widać nie tylko ja bo w sklepiku w którym kupuję prasę właściciel nie zamawia już go wcale bo jak dziś go zapytałem "i tak nikt tego nie kupuje". No ale kto wie może to poczytne pismo
               Koło setki się kręci.Ja ostatnio odpuszczam, bo artykuły o RN upstrzone fotką chłopców w brunatnych koszulach(innych nie ma) wieje mi Wyborczą.

               Komentarz


               • Akurat w aktualnym jest dość dobry tekst Ziemkiewicza o RN oraz -rykoszetem - PiS.
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎