Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Faktem jednak jest, że często pojawiają się informacje o "sponsorowaniu" różnych organizacji nacjonalistycznych w Europie przez służby rosyjskie.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
      Faktem jednak jest, że często pojawiają się informacje o "sponsorowaniu" różnych organizacji nacjonalistycznych w Europie przez służby rosyjskie.
      Amerykanie (i nie tylko, w zasadzie cały Zachód) też sponsorują, tyle że robią to w białych rękawiczkach. Różnego rodzaju stypendia, tworzenie fundacji, dofinansowywanie NGO's. Także tego bym akurat nie brał jakoś bardzo pod uwagę.

Komentarz

• Zamieszczone przez hasor Zobacz posta
        Dość często w mediach pokroju GP i pokrewnych pojawia się pojawia się wątek Rosji i pro rosyjskości RN. Miałbym pytanie do osób zorientowanych (bo w sumie moje związki z RN zaczynają się i kończą na MN, obserwuję czasem co ciekawsze wypowiedzi Bosaka, Winnickiego czy typów z ONR w różnych internetowych portalach, być może byłbym skłonny zagłosować, ale najpierw program ) - jak to z tym jest? Czy rzeczywiście wymienieni przeze mnie panowie kiedykolwiek wypowiadali się na ten temat i coś jest na rzeczy? Czy może to po prostu kolejny polityczny cios mediów pro PiS. Czy może wreszcie nadal działa tu ten efekt "dwóch trumien" i dzisiejsi narodowcy stereotypowo podłączani są pod poglądy Dmowskiego, Giertychów itp widzących wrogów na zachodzie i przyjaciół na wschodzie (w uproszczeniu)

Pytam bo generalnie pamiętam na MN okrzyki o ruskiej pani lekkich obyczajów i wydaje mi się, że wiele z krzyczących tak osób było ostatnio na kongresie RN.
        Przygniatająca większość ludzi w RN uważa Rosję za geopolitycznego wroga nr 1. Dla dużej części czytelników GP jakiekolwiek niuanse w tej sprawie (jak choćby uznanie dla prawa antypedalskiego, czy po prostu położenie akcentu na inne problemy) są traktowane jako dowód prorosyjskości. Stąd redaktorzy GP grają tym, by zasiać wśród nich ziarno nieufności (delikatnie mówiąc) do RN. Nie ma (bo być nie może) żadnego sensownego argumentu środowisk Gazety Polskiej w tej sprawie przeciw RN. "Rusofilia" w rękach GP staje się podobnym orężem, co "antysemityzm" w rękach GW. Notabene, jeśli już, więcej racji mają już ci drudzy.

W tym kwartalniku (poprzedni numer, dotyczący polityki zagranicznej) znajdują się dość reprezentatywne poglądy tego środowiska na sprawy międzynarodowe. W skrócie: ani Moskwa, ani Bruksela, ani Waszyngton.

Komentarz

• Niezależnie od "polityki" "G.P." (zwłaszcza w ciągu ostatniego 1,5 roku), nie zapominajmy, że po '89 polskie organizacje narodowe były zdecydowanie rusofilskie, a ich "intelektualne" zaplecze stanowiło środowisko po-PAX-owskie ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarz...9EPax%E2%80%9D ). Pisałem o tym kiedyś, ale gdy w tzw. pierwszych "wolnych wyborach" ludzie z MW startowali z list UPR, na konwencji tej partii w Auditorium Maximum na Uniwerku, młody wtedy Giertych wygłosił ogniste przemówienie będące kalką geopolitycznej myśli Dmowskiego... z czasów rozbiorów. "Nie zauważył" dwóch wojen światowych, rewolucji bolszewickiej, dwudziestolecia międzywojennego i kilkudziesięciu lat komunizmu w Polsce. Wielu z nas, tam obecnych, zaliczyło niezły szok. Pamiętajmy też jak powstawało RM i LPR oraz wypowiedzi ich przedstawicieli w sprawach zagranicznych będących kalką aktualnego stanowiska Rosji. Dość popularna w tamtych środowiskach była też apoteoza... Jaruzela.

Jakiś czas temu w dyskusji o MN przeszkadzało Ci, że "wypominam" współpracę z Nowym Ekranem. Myślę, że w kontekście tego, co się aktualnie dzieje, nie zaszkodzi przypomnienie tamtej wymiany zdań tuż przed Marszem Niepodległości 2012

Zamieszczone przez Mściwy Zobacz posta
          Chętnie usłyszałbym też więcej o tym "przejebanym potencjale MN". Póki co wiele wskazuje na to, że frekwencja w tym roku będzie większa niż przed rokiem. Pewnie, nikt nie jest idealny, ale dziwi i zastanawia mnie to malkontenctwo co poniektórych....

Sprawa rozbija się o to, czy chodzi o coś więcej, niż maszerowanie samo w sobie. Zdaniem większości z nas stan Polski jest fatalny. Tymczasem, narodowcom przeszkadza np., że "PiS jest częścią systemu", a nawiązują współpracę z Nowym Ekranem powiązanym z dawnymi WSI, czyli jądrem czerwieni, przepraszam - ciemności oczywiście

Aktualnie widać bardzo dużą aktywność w celu rozwałki obozu patriotycznego. Taka sytuacja wymaga ostrożności w ruchach. Żeby było jasne - Sakiewicz po raz kolejny objawił się z syndromem Napoleona i jego wyskok z dystansowaniem się od radykalnej części uczestników marszu był skrajnie niepoważny - identycznie, jak - na rynku prawicowej prasy - beznadziejne ataki na "Uważam Rze".

Takich aktualnie mamy "liderów", więc nie powinny dziwić obawy przed "przejebaniem potencjału". Rok temu Winnicki, Zawisza, Ziemkiewicz mówili jednym głosem. Teraz, o ile nasza strona nie milczy, zawsze jest coś "nie halo"...

Oczywiście, że chodzi o coś więcej. Każdy widzi w Marszu pewnie coś innego, jedni liczą na popromowanie swojej organizacji, inni, że będzie to iskra na beczce prochu; dla mnie największym plusem jest to, że przeważnie młodzi ludzie, którzy wcześniej mieli letnie poglądy wciągają się w klimat patriotyczno-narodowy, angażują się, organizują wyjazdy z najdalszych zakątków Polski. Osobiście znam wiele takich przykładów, dało się to m.in. odczuć wczoraj na placu Zbawiciela. W tym sensie potencjał Marszu jest niewyczerpany. A innych inicjatyw tego typu, którą na taką skalę byłyby atrakcyjne dla młodego pokolenia obecnie nie widzę. Więc nie jątrzmy.

Wypominanie tej współpracy, co często robisz, jest trochę jak wyciąganie niektórym ludziom z PiSu ich peerelowskiej przeszłości , w czym też niektórzy gustują. Narodowcy (skupieni wokół MN) współpracują z NE w stopniu nie większym niż z setką innych środowisk i organizacyjek, więc przykładajmy odpowiednią miarę do problemu. Poza tym nie myśl, że osoby decyzyjne w ekipie MN są ślepe albo głupie.

Zgoda, natomiast o "przejebanym potencjale" pisałeś w formie zarzutu do Winnickiego. Ja nie widzę po pierwsze tego "p. p.", a jeśli miałbym się go doszukiwać, to winy nie widziałbym po tej stronie.

Pozdrawiam

EDIT:
          tak na marginesie, właśnie znalazłem:

Drugi Ignacy Domeyko Ameryki Łacińskiej i arcyambasador Polski w świecie. - JPII o Kobylańskim
          Wypominanie tej współpracy, co często robisz, jest trochę jak wyciąganie niektórym ludziom z PiSu ich peerelowskiej przeszłości , w czym też niektórzy gustują. Narodowcy (skupieni wokół MN) współpracują z NE w stopniu nie większym niż z setką innych środowisk i organizacyjek, więc przykładajmy odpowiednią miarę do problemu. Poza tym nie myśl, że osoby decyzyjne w ekipie MN są ślepe albo głupie.
          Nie myślę, tylko oceniam po działaniach. Najbardziej dobitnym była rejestracja pikiety pod domem Jaruzela 12.12.2011 dokładnie w miejscu, gdzie prawicowcy zbierali się od 10 lat, gdy narodowców można było policzyć na palcach dwóch rąk - pomijając kibolstwo. Do tego w środowiskach narodowych mocny jest nurt po-PAX-owski, który Jaruzela uważa za wielkiego patriotę... Głównymi współorganizatorami tej imprezy byli stowarzyszenie MN i Nowy Ekran. Ma się to nijak do wypominania jakiejkolwiek przeszłości. Gdy rządził PiS na miarę możliwości i umiejętności usuwał PRL-owskie złogi. Tymczasem SMN aktualnie współpracuje z najbardziej czerwonym wojskowym betonem. Trudno do tego nie wracać.

Zgoda, natomiast o "przejebanym potencjale" pisałeś w formie zarzutu do Winnickiego. Ja nie widzę po pierwsze tego "p. p.", a jeśli miałbym się go doszukiwać, to winy nie widziałbym po tej stronie.
          Jak wynika z moich komentarzy, ja problem widzę po obu stronach.

Pozdrawiam
          Takoż.

EDIT:
          tak na marginesie, właśnie znalazłem:

Drugi Ignacy Domeyko Ameryki Łacińskiej i arcyambasador Polski w świecie. - JPII o Kobylańskim
          Jan Paweł II o Jaruzelskim: zrobił bardzo wiele dla Polski
          EDIT: Trafiłem na ciekawy filmik - po old-schoolowych migawkach z Lechii, 1 maja 1992, gdańscy narodowcy rozbijają wiec Anny Walentynowicz i Andrzeja Gwiazdy przy co najmniej biernej postawie milicji. Oczywiście warto zauważyć również obecność anarcholi, wtedy anty-III RP. Trudno nie odnieść wrażenia, że narodowcy byli narzędziem w ręku sprawującego wtedy prezydenturę Wałęsy i jego służbowego zaplecza... szkolonego w Moskwie. Anarchiści wykorzystują atak na zwykłych demonstrantów do wejścia w buty ich "obrońców". Warto przypomnieć, że wtedy w Polsce nie było innych łysych, niż NS.

Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Rozumiem to i zasadniczo masz rację, tak było. Ale co mają środowiska PAXu czy R. Giertych do RN? Te pierwsze od dawna tkwią w marazmie pod każdym względem (i organizacyjnym i intelektualnym), drugi mizdrzy się do Bronka i PO i jeździ po RN jako radykałach, ostatnio stwierdzając, że Dmowski to w gruncie rzeczy centrysta (kiedyś mówił, że nie przyjąłby go do LPRu). Poza odwoływaniem się do podobnej tradycji (i w przypadku Giertycha kawałka wspolnej historii) RN z wymienionymi nie ma nic wspólnego. To są odgrzewane kotlety. Mi nawet trudno z tym polemizować, bo jestem z pokolenia, które nie pamięta PAXu a i aktywny Giertych to w sumie początki mojej bardziej dojrzałej politycznej świadomości. Widzę co jest teraz i jakbym nie patrzył, żadnych prorosyjskich odchyłów nie dostrzegam. Co do filmików ze skinami do już kompletnie nie wiem, o co im mogło chodzić.

Komentarz

• Staram się po prostu zilustrować fakt, że po tym, jak antysowiecka i radykalna część narodowców walczyła i w większości zginęła w szeregach NSZ, ci, którzy zostali i działali w sposób zorganizowany przez dziesięciolecia "zapracowali" na nieufność ze strony patriotyczno-niepodległościowej jako polityczne środowisko uchodzące za najbardziej podatne na inspirację służb i chętne do współpracy z częścią komuny, którą postrzegali jako "narodową". Ostatnią sytuacją, która wyszła, była sprawa z Nowym Ekranem. Sakiewicz podkręca te nastroje. Znając całą zarysowaną przeze mnie wyżej historię, trudno jednak stwierdzić, że są one zupełnie pozbawione podstaw. W dyskusjach na ten temat, w których biorę udział, ludzie z dawnej opozycji komentując RN zwykle mówią, że "mają nadzieję, że tym razem ta wartościowa młodzież nie da się wkręcić macherom"...

Ja więc nie "wypominam", ani się nie "czepiam". Po prostu uczulam. Po obejrzeniu tego filmiku każdy znający temat "robotniczych bojówek", które drewnianymi pałami pacyfikowały strajki "rozpuszczonych i inspirowanych przez imperialistyczną reakcję" studentów bez większego problemu znajdzie analogię... Wielu z tych robotników działało w dobrej wierze.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mściwy Zobacz posta
                Co do filmików ze skinami do już kompletnie nie wiem, o co im mogło chodzić.
                Pytałem o to jednego z uczestników, jak twierdzi on sam po pokazaniu mu filmu.
                Jeśli on się nie myli to: Poszło info(skąd? od kogo? cholera wie) że na długim targu zbierają się punki, a był to czas generalnego naparzania się obu zaprzyjaźnionych stron. Resztę sobie sam dopowiedz

Trudno nie odnieść wrażenia, że narodowcy byli narzędziem w ręku sprawującego wtedy prezydenturę Wałęsy i jego służbowego zaplecza... szkolonego w Moskwie
                Zapewne masz rację, środowiska skinów były i są silnie infiltrowane przez służby, podobnie zresztą jak i środowiska anarchistów. Lecz ja pozwolę sobie pójść dalej:
                Przyglądając się głębiej początkom lat 90-tych trudno nie odnieść wrażenia że szeroki zakres swobody dla kibiców był serwowany celowo. Podobnie jak bezradność służb w starciu z Pruszkowem, Nowym Dworem, Wołominem, Stogami etc. Po prostu w natłoku doniesień o mordach, rozróbach, kradzieżach, wymuszeniach etc. łatwiej było domykać system. Gdy system się domknął(a stało się to w mojej ocenie z końcem rządów AWS) zaczęto likwidować zasłony dymne od najgłośniejszych do najmniej głośnych, na nas kończąc zabawę.
                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Komentarz Bosaka do wywiadu Zybertowicza.

Współpracujący z PiS-em prof. Andrzej Zybertowicz w wywiadzie dla fronda.pl powiedział:

"Ruch Narodowy jest bez wątpienia częścią szeroko rozumianego obozu patriotycznego. Obozu konsolidującego się z ogromnym opóźnieniem, którego pierwszym ważnym sukcesem było podwójne zwycięstwo wyborcze w roku 2005. Dalsze klęski wyborcze pokazały jednak, że obóz ten jeszcze nie potrafił organizacyjnie zbudować swojego potencjału. Z punktu widzenia konsolidacji obozu patriotycznego Kongres Ruchu Narodowy z 8 czerwca 2013 jest czymś ważnym. Być może w perspektywie długiego trwania ten kongres będzie uznany za historyczny, okaże się znakiem wejścia obozu patriotycznego w nową dojrzalszą fazę."

Te słowa, które pozornie wyglądają na pochwały, pozwoliły Zybertowiczowi ustawić sobie Ruch tak, by kilka zdań dalej zasugerować nam "podatność na manipulacyjne działanie sił" (bliżej nieokreślonych) oraz z "brak zrozumienia, na czym polega różnica między interesem Rosji, a interesem Polski." (nie poparty żadnym przykładem). A to wszystko w sosie zawołań o jedności i współpracy...

Otóż Panie Profesorze!
                  Ruch Narodowy jest czymś odrębnym od partii Pana przyjaciół i proszę przyjąć to do wiadomości. Próby zwasalizowania nas już przerabialiśmy. Obecnie żadne pomocnicze konstrukcje, typu "obóz patriotyczny" (pojęcie puste - bez politycznego desygnatu i bez historycznej analogii), nie zamażą tego stanu. Młode pokolenie zaczyna rozumieć, że tradycja endecka i tradycja lewicującej żoliborskiej inteligencji, to dwa różne programowo kierunki.

Jeśli o współpracy mówi Pan serio, a Kongres RN uważa za istotny, to proszę po pierwsze powstrzymać się od obraźliwych dla nas insynuacji i po drugie powiedzieć, które postulaty z naszego Kongresu chciałby Pan z nami zrealizować?

Tylko tyle i aż tyle.

Komentarz

• Max Kolonko o RN, gazecie, tvnie...
                    "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

Komentarz

• Do postów Foxx-a dodam, że FSB do tej pory finansuje(nie jawnie oczywiście) i "kontroluje" ruchy narodowe w wielu krajach Europy Zachodniej.

Komentarz

• Coś dla rozluźnienia atmosfery w dyskusji o RN

Jeżeli ktoś myśli, że widział już szczyt głupoty, to się zdziwi.

Komentarz

• Takie tam:
                          "​Nie oddajemy Litwinom kontroli nad jedną piątą polskiego nieba, my tylko wprowadzamy taką możliwość" - w tak absurdalny sposób wiceminister transportu tłumaczył konieczność ratyfikowania umowy między Warszawą a Wilnem o tak zwanych strefach transgranicznych. Zastępca Sławomira Nowaka przyznał, że planowany był wariant oddania naszym litewskim sąsiadom kontroli nad naszą przestrzenią powietrzną.
                          Resort transportu nie był w stanie za bardzo wskazać na jakiekolwiek korzyści płynące z umowy dla Polski.

Najlepiej obrazuje to wypowiedź wiceministra: "Pytanie, w jaki sposób ten blok ma wspierać obsługę ruchu lotniczego, jest oczywiście pytaniem bardzo zasadnym. Trudno powiedzieć, w jaki sposób ma wspierać...".
                          Z taką samą rozbrajającą szczerością wiceminister Maciej Jankowski mówił o tym, że umowę podpisaliśmy, bo "Unia kazała nam coś z kimś podpisać, a nikt inny oprócz Litwy nie chciał".
                          Posłowie dwóch komisji, również ci z PO, z niedowierzaniem słuchali tłumaczenia zastępcy Nowaka. Jednak gdy przyszedł czas na głosowanie, karnie podnieśli rękę za ratyfikacją umowy.
                          Kolejne gratulacje dla wyborców tego śmiesznego klubu bogaczy
                          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• W końcu jak mawia Pan Stefan "Parlament to jest naród".
                            "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                              Gdy system się domknął(a stało się to w mojej ocenie z końcem rządów AWS) zaczęto likwidować zasłony dymne od najgłośniejszych do najmniej głośnych, na nas kończąc zabawę.
                              Buziek, dlaczego akurat ten okres podajesz?
                              Ora et labora

Komentarz

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
                                Buziek, dlaczego akurat ten okres podajesz?
                                Z analizy tego co się działo w sferze walki z przestępczością zorganizowaną, chuligaństwem około stadionowym itd.. Wyraźnie widać przestawienie wajchy z radosnej nieporadności na skrajną brutalność(w stosunku do kibiców) i dość niezłą skuteczność w stosunku do tego co nazywa się grupami przestępczymi. Więcej najpierw likwidowano grupy jawnie powiązane ze służbami wojskowymi(pruszków, gdańskie stogi, krakowiak) i likwidacja tych którzy wiedzieli zbyt wiele: Nikoś, Perszing, Papała i dziesiątki, o których nie pamiętam. Jeszcze więcej: nie próbowano tego powstrzymywać w latach późniejszych, co znaczyło ni mniej ni więcej że system kontroluje środki dystrybucji informacji. Gdyby było inaczej dziesiątki afer które przeszły bez większego echa zmiotłoby z władzy SLD(chociażby nielegalne zatrzymanie szefa Orlenu), a tak stało się to dopiero gdy SLD przestał być skuteczny(ujawnienie po pół roku tzw. Afery Rywina i absolutny brak pytań dlaczego trwało to pół roku)

No ale to tylko moje prywatne obserwacje. A z moich obserwacji czynionych przed kilku laty wynikałoby że we Francji w ciągu najbliższych 3-4 lat rządzić będzie Front Narodowy, a na to się chyba nie zanosi
                                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X