Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta

Zwrot nie tylko pod kątem gospodarczym ?
    Chodzi Ci o PiS, czy Hofmana?

Uff, aleś urwał. Grzeb dalej, teraz w latach 2005-2010.

Komentarz

• Ja nie oceniam negatywnie wyciągania tego przez Narodowców, jak najbardziej naturalne
      „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• A jak dla mnie żenujący ruch...
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Ale co jest "żenującym ruchem"? Przypomnienie niczym nieusprawiedliwionej pro-komuszej kompromitacji w odpowiedzi na sprowadzenie relacji z kongresu Ruchu Narodowego do krótkiego wystąpienia Poręby, który w tym ruchu nie ma najmniejszego znaczenia?

Moja przygoda z PiS na dzisiaj się kończy.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            Foxx - tak już na poważnie. Angażujesz się pewnie nie tylko emocjonalnie w nowe przedsięwzięcie Wiplera. I ja to rozumiem, chociaż nie wróże temu większego sukcesu. Natomiast wyciąganie przez kogoś jakiegoś nagrania sprzed wyborów w 2011r. i ciągnięcie tego wątku przez Ciebie, jest dla mnie niezrozumiałe. Ja wiem, że trzeba walczyć o elektorat szczególnie pisu, ale robienie tego takimi metodami to strzał we własne stopy. Przypomnę, że w tym samym czasie, w którym ukazał się artykuł i wywiad Hofmana, Wipler układa się na listach PiS. Zresztą po raz pierwszy zrobił to w 2005 roku. Nie przeszkadzały mu wtedy te wypowiedzi i artykuły. Mi nigdy by nie przyszło do głowy wyciąganie takich gniotów, by poniżyć Wiplera. Posądzanie PiS a tym samym Wiplera o miłość do SLD jest po prostu śmieszne.

Komentarz

• Nie angażuję się ani emocjonalnie, ani w żaden inny sposób w przedsięwzięcie Wiplera. Więcej, zważywszy na mój "typerek" oraz wiedzę - raczej nic z tego nie wyjdzie (chyba, że nastąpi jakaś niespodzianka na kongresie i przyjęcie pierwszego z wymienianych przeze mnie wariantów).

Jeżeli chcesz postawić znak równości między antykomunistami na listach PiS, a wszechmocnym Adamem - proszę bardzo. Dla wielu z nas (wyborców PiS, antykomunistów w wieku 40+) jego chrzanienie o "ucywilizowaniu" SLD było policzkiem. Dzisiaj to on jako głównego wroga wskazuje Ruch Narodowy. Do tego jesteśmy przekonywani o jego "wpływie na rzeczywistość III RP".

To on jest śmieszny, a nie "posądzenie", czyli po prostu przypomnienie faktów. Masz pretensje o ich przytaczanie bez manipulacji?
              Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Ale co jest "żenującym ruchem"? Przypomnienie niczym nieusprawiedliwionej pro-komuszej kompromitacji
                Właśnie to jest żenujące. Jeśli RN chce znaczyć cokolwiek to niech przedstawi swoją ofertę programową, ideologiczną i personalną. Potem niech dotrze z tym do ludzi, a na koniec niech sobie zostawi wojenki po konserwatywnej stronie sceny politycznej.
                Że PiS wielokrotnie kurwił się mentalnie dla kilku lewych głosów wie każdy i owszem można o tym mówić. Ale by nie były to ruchy pięciolatka w myśl zasady "jak mnie mama do domu woła to ci nasram do wiaderka" należałoby zrobić coś więcej, na tą chwilę nie widziałem ani oferty programowej, ani nie wiem jakie ugrupowania chcą wejść do RN, ani nie wiem jakie są cele tej, no właśnie partii? stowarzyszenia? koterii?

Abstrahując od wydarzeń krajowych, czy jaśnie oświecony główny tweeter Rzeczpospolitej odniósł się w jakikolwiek sposób do skandalicznej wypowiedzi prezydent Litwy?
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                  Że PiS wielokrotnie kurwił się mentalnie dla kilku lewych głosów wie każdy i owszem można o tym mówić. Ale by nie były to ruchy pięciolatka w myśl zasady "jak mnie mama do domu woła to ci nasram do wiaderka" należałoby zrobić coś więcej,
                  Może by i należało, ale ciężko będzie, albowiem jak swego czasu słusznie zauważył mój ulubiony mod...

Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                  no i dali głos.....

jakie to typowo polskie co zrobili
                  ... u nas po staremu
                  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

... przedsięwzięcie Wiplera. Więcej, zważywszy na mój "typerek" oraz wiedzę - raczej nic z tego nie wyjdzie (chyba, że nastąpi jakaś niespodzianka na kongresie i przyjęcie pierwszego z wymienianych przeze mnie wariantów).
                    Dlaczego niespodzianka, skoro wybranie wariantu innego niż pierwszy będzie dla RR samobójstwem?
                    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

Jeżeli chcesz postawić znak równości między antykomunistami na listach PiS, a wszechmocnym Adamem - proszę bardzo. Dla wielu z nas (wyborców PiS, antykomunistów w wieku 40+) jego chrzanienie o "ucywilizowaniu" SLD było policzkiem.
                      Absolutnie nie stawiam znaku równości. Powiem więcej, nawet się w tym zdaniu z Tobą zgadzam. Wszechmocny Adam wpienia mnie niemiłosiernie, a pożytek z niego w PiSie taki, jak z Pitery w Platformie. To, że jest jednych z najsłabszych ogniw w tej partii skrupulatnie to wykorzystują media i wszyscy, którzy chcą uderzyć w PiS. Taki plankton znajdzie się wszędzie a jego bon moty traktuję na równi z wywodami Niesioła.

Komentarz

Abstrahując od wydarzeń krajowych, czy jaśnie oświecony główny tweeter Rzeczpospolitej odniósł się w jakikolwiek sposób do skandalicznej wypowiedzi prezydent Litwy?
                        ??

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
                          Dlaczego niespodzianka, skoro wybranie wariantu innego niż pierwszy będzie dla RR samobójstwem?
                          dlatego, że to wszystko jest już od 2 miesięcy ustawione
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Właśnie to jest żenujące. Jeśli RN chce znaczyć cokolwiek to niech przedstawi swoją ofertę programową, ideologiczną i personalną. Potem niech dotrze z tym do ludzi, a na koniec niech sobie zostawi wojenki po konserwatywnej stronie sceny politycznej.
                            Dlaczego konsekwentnie odwracasz sekwencję wydarzeń? Naprawdę wyglądała tak:

- po tym, jak akcją Blumsztajna "G.W." rozpropagowała Marsz Niepodległości w 2010, w 2011 wzięło w nim udział m.in. kilku polityków i wielu wyborców PiS oraz publicystów sympatyzujących z tą partią

- w 2012 Sakiewicz dołączył do komitetu wsparcia MN, by na jakiś tydzień przed imprezą się wycofać, bo na tej liście wśród kilkudziesięciu nazwisk był Kobylański (który tam się znajdował w chwili składania podpisu przez naczelnego "G.P."). Po czym zorganizował oddzielną kolumnę klubów "G.P.", która szła za właściwym MN zorganizowanym przecież przez narodowców

- w miarę postępującej integracji RN, PiS ("ci ludzie nie są dla nas partnerami, są niepoważni" - Mariusz Kamiński po Marszu 2012) oraz "G.P." (szereg przykładów, najśmieszniejszy to chyba niedawne "rozliczanie" Bosaka z tego, że gdy był na festiwalu rocka nacjonalistycznego w Budapeszcie, wśród stoisk z gadżetami znalazło się również takie z naziolskimi, a Bosak "nie zareagował") atakuje RN coraz bardziej bezpardonowo. Druga strona na razie w defensywie - ogranicza się właściwie do krytyki Traktatu Lizbońskiego oraz wytykania mediom Sakiewicza nierzetelnego podejścia w relacjach/wywiadach dot. RN

- no i mamy "wisienkę na torcie", czyli spóźnioną o prawie 30 godzin "relację" z kongresu RN sprowadzoną do obecności Poręby i prezentacji jego sylwetki z podkreśleniem, że był to PZPR-owski aparatczyk i jest miłośnikiem ruskich. Na coś takiego następuje reakcja z wymienieniem kilku PZPR-owskich aparatczyków zajmujących istotne funkcje w PiS. I Ty piszesz o "wojenkach po konserwatywnej stronie" w wykonaniu RN? Nikt w tej kwestii raczej nie pobije "G.P.". Warto przypomnieć: nazywanie ludzi tworzących "Uważam Rze" wprost agenturą, wspomniana seria motywów z RN, podszczypywanie Rydzyka, a później łaszenie się do niego pod publiczkę ( http://foxx-news.blogspot.com/2013/0...tive-jive.html ). Teraz Lisiewicz pisze liderom środowisk kibicowskich, co mają myśleć i mówić na temat RN. Tam pod deklami musi się nieźle gotować w obawie o utratę wpływów po prawej stronie. No i ktoś zapomniał, w czyjej kolumnie od początku organizowania MN szli kibole, z apogeum w 2012, gdy przecież mieli(śmy) do wyboru kolumnę klubów "G.P."...

Że PiS wielokrotnie kurwił się mentalnie dla kilku lewych głosów wie każdy i owszem można o tym mówić. Ale by nie były to ruchy pięciolatka w myśl zasady "jak mnie mama do domu woła to ci nasram do wiaderka" należałoby zrobić coś więcej, na tą chwilę nie widziałem ani oferty programowej, ani nie wiem jakie ugrupowania chcą wejść do RN, ani nie wiem jakie są cele tej, no właśnie partii? stowarzyszenia? koterii?
                            Ale to naprawdę nie ich wina, że nie oglądałeś relacji z kongresu. Bo to, że nie mogłeś przeczytać o tym w mediach Sakiewicza, to akurat wina nie Twoja. Faktem jest, że duża część wystąpień prelegentów została opublikowana na portalu "G.W.", który zresztą zrobił relację live z wydarzenia... W wystąpieniach tych padło wszystko oprócz konkretnych propozycji personalnych. 5 paneli tematycznych. Było więc o celach Ruchu, punkcie widzenia na ekonomię/gospodarkę oraz zostały wymienione wszystkie ugrupowania, które podpisały deklarację ideową RN, którą oczywiście każdy chętny może sobie wyguglać:

Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego

1. Tożsamość narodu. Ruch Narodowy za swój podstawowy cel obiera obronę i umocnienie polskiej tożsamości narodowej. Największym bogactwem i gwarancją rozwoju Polski jest kilkadziesiąt milionów Polaków mieszkających w kraju, pozostawionych na Kresach i rozsianych na emigracji. To przed nami stoi wyzwanie kontynuacji – zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa – polskiej tożsamości, w całym jej historycznym i regionalnym bogactwie. Podejmiemy walkę z promocją kosmopolityzmu i płytko pojętej nowoczesności, by na powrót uczynić nasz naród dumną i silną wspólnotą.

2. Tożsamość rodziny. Rodzina jest fundamentem życia wspólnotowego. Ruch Narodowy będzie bronił rodziny pojmowanej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz prawa do życia od momentu poczęcia. Zaproponujemy rozwiązania poprawiające warunki życia rodzin, by umożliwić rozwój demograficzny narodu. Ruch Narodowy będzie stać na straży autonomii rodziny i przeciwstawi się próbom ingerencji urzędniczej w życie rodzinne.

3. Tożsamość osoby. Polska będzie taka, jak uformowani zostaną młodzi Polacy. Dzieci i młodzież mają prawo do patriotycznego wychowania w szkołach, do wykształcenia formującego umysły w klasycznym duchu. Ruch Narodowy nie zgadza się na poddawanie młodzieży kolejnym eksperymentom edukacyjnym, ani na płynącą z mediów i instytucji kultury falę liberalno-lewicowej propagandy. Położymy także nacisk na upowszechnianie sportowego trybu życia.

4. Suwerenność państwa. Państwo jest podstawowym instrumentem realizacji interesów narodowych. Ruch Narodowy odzyska państwo z rąk realizujących obce interesy, skorumpowanych elit, finansowych oligarchów oraz pasożytujących na nim klik oportunistów i ignorantów. Będziemy dążyć do naprawy Rzeczpospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby policyjnej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej. Ruch Narodowy będzie zmierzał do odbudowy polskiego potencjału obronnego, aby zapewnić naszemu krajowi bezpieczeństwo.

5. Suwerenność kultury. Naród tylko wtedy jest niepodległy, kiedy myślenie jego elit jest niezależne od zewnętrznych ośrodków i zakorzenione w jego historii. Ruch Narodowy będzie rozwijał oryginalną, polską myśl polityczną. Przywróci powagę i wielkość polskiej kulturze, tak, by ponownie stała się atrakcyjna dla innych narodów, także jako gwarant uniwersalnych wartości.

6. Suwerenność ekonomiczna. Silne państwo samodzielnie kształtuje swoją politykę gospodarczą. Ruch Narodowy obroni polskiego złotego jako walutę narodową, ponieważ własny pieniądz jest jednym z filarów niepodległości. Powstrzymamy pogłębianie zadłużenia gospodarki i uprzywilejowanie obcych instytucji finansowych. Będziemy wspierać niezależność energetyczną Polski.

Ruch Narodowy, którego podstawową siłą jest świadomość i wola działania młodego pokolenia Polaków, w myśl powyższych zasad podejmuje pracę nad przemianą Ojczyzny. Osią myślenia politycznego jest dla nas idea narodu, rozumianego jako kulturowa wspólnota pokoleń – przeszłych, obecnych i przyszłych. Tak pojmowany naród jest jedynym prawowitym gospodarzem w swoim państwie. Dlatego będziemy walczyć o Polskę dla Polaków – dumną, silną, dostatnią i bezpieczną.
                            Deklarację tę podpisały wszystkie organizacje nacjonalistyczne z wyjątkiem NOP i AN; UPR oraz bardzo wiele lokalnych stowarzyszeń patriotycznych i narodowych w rodzaju Wielkopolskich Patriotów, czy Narodowego Podhala. Jest tego naprawdę dużo i z całej Polski - gotowy materiał pod struktury terenowe RN. Symboliczne podpisanie deklaracji przez podchodzących kolejno reprezentantów sygnujących ją ugrupowań trwało kilkanaście minut. RN popierają ludzie ze Związku Żołnierzy NSZ. Kongres otworzył Zygmunt Goławski (weteran NSZ, działacz pierwszej Solidarności, ROPCiO i KPN). Wyżej masz wszystko, o czym nie napisała "G.P.", sprowadzając wydarzenie do krótkiego wystąpienia Poręby na temat kręcenia filmu o Jedwabnem, które miało miejsce po części merytorycznej.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            dlatego, że to wszystko jest już od 2 miesięcy ustawione
                            Jeszcze nie jest, ale faktycznie zachodzi obawa, że będzie. Jak wspomniałem, wszystko zależy od wariantu przyjętego na zbliżającym się kongresie RR. Na razie możemy sobie pogdybać, ewentualnie "kumato" . Tyle naszego

BTW Dość niespodziewanie nastąpiła pointa dot. roli Hofmana w dziejach III RP Pewnie dorzucą go w najbliższym wznowieniu "Pocztu królów polskich"
                            Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.

Komentarz

• Chciałeś chyba napisać po kongresie PO
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Czyli wolta Wiplera została grubymi nićmi uszyta przez Herr Tuska? Wolne żarty. Manipulacje niczym w GP.

Komentarz

Pracuję...
                                X