Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
  Możesz podać listę projektów legislacyjnych, wystąpień, interpelacji oraz inicjatyw zgłoszonych przez PiS z inspiracji powyższych osób i Instytutu aktualnie, czyli - powiedzmy - z ostatnich 12 miesięcy?
  Faktycznie, aktualnie nie mogę
  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

  WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
   Podobnie, jak w przypadku np. przytoczonego wyżej Instytutu Sobieskiego, co jednak różnie się przekładało na efektywność
   Przecież od dłuższego czasu IS skupia się głównie nad corocznymi konferencjami "Polska Wielki Projekt"
   Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
   PiS na nich w żaden szczególny sposób nie postawił, co zresztą wydaje się powodem rozwodu, a raczej promocja rozwiązań przeciwnych, niz wcześniej przyjęte od FR. Zdecydowanie wspiera inne środowiska.
   Chętnie się dowiem, które środowiska dostawały kupę forsy na różne projekty bo nie wiem Natomiast trudno jest mi ocenić co zadecydowało. Pewnie kwestie gospodarcze, oraz to, że - moim zdaniem - Wipler poczuł się zbyt pewnie, możliwe, że nawet mu lekko odbiło.

   Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
   Jak wspomniałem, wszystko zależy od tego, jaki potencjał i pomysły zostały zebrane przed "odpaleniem" tematu.
   Oczywiście. Pożyjemy zobaczymy
   Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
   no sorry, ale nie rozmawiasz z osobą, która nie współpracowała z FR ("kibice za bezpieczeństwem") i nie zetknęła się z sytuacją, gdy właśnie potencjał współpracowników decyduje o sukcesie akcji (Poznań, Warszawa) lub klęsce (Wrocław, Łódź...). Z FR udziału w tym wszystkim nie brały tłumy .
   To po co piszesz
   Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
   Różnie. Nieśmiało zwracam uwagę, że Fundacja Republikańska stała się jednym z think-tanków współpracujących z PiS po dwóch latach samodzielnej działalności oraz roku wydawania kwartalnika ("Rzeczy wspólne").
   Jakby przez te dwa lata coś się u nich takiego wielkiego wydarzyło, albo ktoś czytał ich kwartalnik jeśli sam zauważasz, że nie są wielcy, a "Kibice za bezpieczeństwem" pociągneło kibolstwo?

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Przecież od dłuższego czasu IS skupia się głównie nad corocznymi konferencjami "Polska Wielki Projekt"
    Chętnie się dowiem, które środowiska dostawały kupę forsy na różne projekty bo nie wiem
    A skąd środki na organizacje rzeczonych konferencji? Kto inwestuje w "Strefę Wolnego Słowa" i materialnie stworzył "G.P.C."? Kto finansuje ekspertów Macierewicza?

    Natomiast trudno jest mi ocenić co zadecydowało. Pewnie kwestie gospodarcze, oraz to, że - moim zdaniem - Wipler poczuł się zbyt pewnie, możliwe, że nawet mu lekko odbiło.
    Patrząc na niego w wywiadzie na niezalezna.pl raczej trudno odnieść takie wrażenie.

    To po co piszesz (...) Jakby przez te dwa lata coś się u nich takiego wielkiego wydarzyło, albo ktoś czytał ich kwartalnik jeśli sam zauważasz, że nie są wielcy, a "Kibice za bezpieczeństwem" pociągneło kibolstwo?
    Piszę dlatego, że formalna "wielkość" nie jest decydującą zmienną dla odniesienia sukcesu. Było tak, gdy zostali dostrzeżeni przez PiS (niewielcy) oraz zadziałali dla kibolstwa (niewielcy). Poselski dorobek Wiplera oraz los projektów FR są łatwe do sprawdzenia. Dzięki kibolskiej akcji, nasze punkty nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zostały uznane za zasadne do przyjęcia do prac w sejmowej komisji ds. sportu głosami również PO, chociaż kilka miesięcy wcześniej sam Tusk deklarował, że nie będzie żadnej dyskusji.

    We wszystkich przypadkach to początek drogi, ale jest właśnie taki i nie bardzo zależny od "wielkości".

    PS "Kibiców za bezpieczeństwem" nie pociągnęło żadne "kibolstwo", tylko kilkanaście konkretnych osób potrafiących zmotywować/zajawić kilkadziesiąt tysięcy innych. Potencjał.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Kto w takim razie stoi za Klubami Republikańskimi, które powstawały jak grzyby pod deszczu w ostatnich miesiącach? Wipler uczestniczył w kilku spotkaniach inauguracyjnych.

     Komentarz


     • Kilka wybranych cytatów

      Kluby Republikańskie w natarciu: Radziejewski w Sokołowie

      W czwartek 10 maja odbędzie się kolejne wyjazdowe spotkanie „Rzeczy Wspólnych”. Tym razem gospodarzem będzie Klub Republikański w Sokołowie Podlaskim, a miasto odwiedzi redaktor naczelny Bartłomiej Radziejewski.
      Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18:00 w Liceum Salezjańskim przy parafii św.Jana Bosco przy ulicy Sadowej 2, połączone będzie z pokazem filmu Fundacji Republikańskiej pt: „To nie jest kraj dla młodych ludzi”. Po pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem naczelnego.

      Zachęcamy również do zapoznania się z informacją prasową na stronie Gazety Sokołowskiej. Serdecznie zapraszamy!
      http://rzeczywspolne.pl/kluby-republ...-w-sokolowie/#

      Klub Republikański - nowa siła polityczna w mieście?

      W Piotrkowie ma powstać Klub Republikański. W Polsce działa ich już jedenaście. - Kluby mają integrować środowiska konserwatywne, wolnościowe, republikańskie i narodowe - podkreśla Łukasz Wróbel, koordynator Klubów Republikańskich
      .

      - Zajmowanie się polityką nie musi być kojarzone ze sztywnym i mało efektywnym działaniem partyjnym. Może mieć bardzo owocny wymiar. Stawiamy w dużej mierze na edukację, na to, aby można było nauczyć się czegoś o swoim państwie, samorządzie, wspólnocie. Wiele takich inicjatyw bardzo dobrze się przyjmuje, na przykład wydana ostatnio przez Fundację Republikańską „Mapa wydatków państwa”. Dzięki temu projektowi wielu Polaków dowiedziało się na co i ile wydawanych jest naszych pieniędzy – mówi Łukasz Wróbel.

      Koordynatorem Piotrkowskiego Klubu Republikańskiego został Piotr Grabowski - radny PIS w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Oficjalnie klub ma ruszyć w ciągu kilku miesięcy, na razie odbyło się spotkanie zainteresowanych jego działalnością polityków, przedsiębiorców i samorządowców z terenu Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
      http://www.epiotrkow.pl/news/Klub-Re...-miescie,12696

      „POLSKI REPUBLIKANIZM W XXI WIEKU – CZEGO POTRZEBUJE POLSKA?”
      Warszawa, 20 kwietnia 2013

      10:30 – 11:00 Rejestracja uczestników

      11:00 – 11:15 Otwarcie Kongresu
      Przemysław Wipler/poseł na Sejm RP, lider Ruchu Republikańskiego

      11:15 – 11:45 Państwo: opiekuńcze, minimalne czy republikańskie?
      Marcin Chludziński/prezes Fundacji Republikańskiej

      11:45 – 12:45 Gospodarka po republikańsku.
      Przemysław Wipler /poseł na Sejm RP, lider Ruchu Republikańskiego

      12:45 – 13:30 „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie…” Co to znaczy dzisiaj?
      Samuel Pereira/dziennikarz, Petros Tovmasyan/działacz społeczny, Rafał Otoka-Frąckiewicz (moderator)

      13:30 – 14:30 Przerwa obiadowa
      Kameralna, ul. Foksal 11 (10 min. pieszo od miejsca Kongresu)
      http://www.facebook.com/KameralnaFoksal?fref=ts

      14:30 – 15:30 Co nas łączy? Czy jesteśmy republikanami? Czego potrzebuje Polska?
      Jakub Kulesza/Stowarzyszenie KoLiber, Kaja Godek/Fundacja Pro – Prawo do życia, Adam Kempa/Klub Jagielloński, Piotr Micuła/Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska, Maciej Trząski (moderator)/Ruch Republikański

      15:30 – 16:30 Polski system emerytalny – konieczna reforma czy rewolucja?
      Maciej Rapkiewicz/Instytut Sobieskiego, Bartosz Marczuk/Rzeczpospolita, Marcin Chludziński (moderator)/Fundacja Republikańska

      16:30 – 17:30 Czy będzie Budapeszt w Warszawie? O polskiej i węgierskiej polityce w świetle „Napastnika”.
      Igor Janke/autor książki „Napastnik”

      17:30 – 18:30 Jak wyżywić dobre, republikańskie media?
      Krzysztof Skowroński/Radio Wnet, Piotr Barełkowski/TV Republika, Łukasz Mężyk/300polityka.pl, Igor Janke/Salon24.pl, Marek Wróbel (moderator)/Fundacja Republikańska

      18:30 Zamknięcie Kongresu
      http://kongres.republikanski.org/

      VIII Kongres Republikański za nami

      Na VIII Kongresie Republikańskim uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w wielu panelach, poruszających najpoważniejsze problemy w Polsce. Głównym tematem tegorocznego kongresu był „Polski republikanizm w XXI wieku – czego potrzebuje Polska”.

      Ruch Republikański rozwija się z każdym rokiem. Kongresy Republikańskie nabierają trochę innego kształtu, tegoroczny jest bardziej społeczny niż ekspercki i myślę że w tym kierunku będziemy udawać się dalej-mówi jeden z organizatorów, Łukasz Wróbel.

      Wydarzenie odbyło się w warszawskim Domu Technika NOT, gromadząc ponad 100 osób z całej Polski oraz ponad 400 osób, śledzących przebieg kongresu przez telewizję internetową. Kongres oficjalnie otworzył lider Ruchu Republikańskiego, poseł Przemysław Wipler. Następnie rozpoczęły się wystąpienia i dyskusje po których publiczność zadawała pytania.

      Myślę, że ten kongres jest pierwszym krokiem na dłuższej drodze, w której będziemy szli. Jest on prawdziwym zjazdem republikanów z całej Polski. Są tu różne organizacje o różnych profilu, które na co dzień zajmują się problematyką zarówno gospodarczą, jak i obywatelską. Gościmy tu dzisiaj także przedstawicielkę organizacji pro life. Myślę, że to będzie takie społeczne miejsce gdzie wiele organizacji pozarządowych oraz ich sympatyków będzie mogło się spotkać i porozmawiać o tym co dla nas w Polsce jest najważniejsze-dodaje Wróbel.
      http://www.radiownet.pl/publikacje/v...kanski-za-nami

      Pytanie, jak wspomniałem, jaki potencjał teraz pójdzie za Wiplerem. W każdym razie jest to kolejny przykład, że fakt, iż czegoś nie pokażą te, czy inne media nie oznacza, że to "coś" nie istnieje
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Dzięki za informacje. Nie do końca wyczerpało to jednak moją ciekawość, gdyż wiem, że w spotkaniach Klubów Republikańskich uczestniczyli politycy PiS z pierwszego szeregu, samorządowcy z tejże partii, a także nie dało się nie odnieść wrażenia, że wsparcie techniczne i finansowe było po stronie partii. Pytanie co teraz? Dla kogo szykowane było to zaplecze w terenie? Kto z niego skorzysta w najbliższych wyborach samorządowych?

       Komentarz


       • Stąd bold w przedostatnim zdaniu Co by nie mówić, nazwisko szefa Ruchu Republikańskiego już znamy
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • No i pokazali ten swój "program". Wg. mnie słabo to wyszło, a i kilka bajek powypisywali. Papier wszystko przyjmie, ja liczyłem na trochę więcej konkretów.


         e: Foxx, miałem wrzucić ale zająłem się w tzw. międzyczasie czym innym i zapomniałem thx
         Ostatnio edytowany przez padre; 35090.
         Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

         Komentarz


         • Każdą opinię dobrze jest zilustrować treścią, do której się odnosi

          Priorytety programowe Stowarzyszenia Republikanie

          Zwiększymy kontrolę Polaków nad władzą i politykami, będziemy lepiej wykorzystywali obecnie dostępne fundusze na ochronę zdrowia, pacjenci będą lepiej traktowani. Polakom zostanie więcej pieniędzy w portfelach, koszty rozliczania podatków będą mniejsze – zarówno dla przedsiębiorców jak i państwa, a system podatkowy będzie mniej represyjny i o wiele lepiej dostosowany do realnych możliwości małych i średnich przedsiębiorstw. Polska będzie najbardziej konkurencyjną gospodarką w Europie, powstaną miliony nowych miejsc pracy, wzrosną też nasze pensje. Zmniejszymy biurokrację, co pozwoli obniżyć podatki i przeznaczyć dodatkowe środki na politykę prorodzinną. Szkoły będą współpracowały z przedsiębiorcami i o wiele lepiej przygotowywały uczniów szybko zmieniającego się rynku pracy. Zmniejszymy obciążenia pracy składkami i podatkami, zmniejszymy koszty utrzymania systemu emerytalnego, damy Polakom realną wolność wyboru jak oszczędzać na emeryturę i zapewnimy, że emerytury będą wypłacane, a negatywne zmiany demograficzne nie będą skutkowały gwałtownym wzrostem obciążeń pracy. Pieniądze wydawane na politykę prorodzinną przyniosą o wiele lepsze efekty i będą realnie służyły zwiększeniu dzietności.

          1. Demokracja bezpośrednia
          Proponujemy wprowadzenie 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP z równym prawem kandydowania dla każdego. Zapewnimy udział Polaków w bezpośrednim podejmowaniu decyzji na szczeblu państwowym i samorządowym. Umożliwimy przeprowadzanie referendów krajowych i lokalnych po zebraniu określonej liczby podpisów obywateli, których wynik będzie wiążący dla władz publicznych. Wprowadzimy możliwość przeprowadzenia referendów w sprawach podatkowych. Zapewnimy realne funkcjonowanie instytucji obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej wprowadzając obowiązkowe kierowanie ustaw obywatelskich do właściwych komisji sejmowych, a także zapewniając udział reprezentacji inicjatorów takiej ustawy w pracach sejmowych. Wprowadzimy możliwość zgłaszania przez grupy obywateli projektów uchwał na szczeblu samorządowym (obywatelska inicjatywa uchwałodawcza). Zapewnimy pełny dostęp do informacji o działaniach administracji państwowej i jej wydatkach. Wprowadzimy nową ordynacje wyborczą do wszelkich władz wybieralnych opartą na koncepcji jednomandatowych okręgów wyborczych. Umożliwimy przeprowadzanie wszelkich głosowań za pomocą internetu

          2. Ochrona zdrowia
          Długie kolejki w przychodniach i szpitalach, niedostępność świadczeń medycznych, niewydolny system pomocy nocnej i świątecznej. Raporty Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawiają złudzeń co do tego, jak wygląda system opieki zdrowotnej, który jednak posiada rezerwy pozwalające na poprawę sytuacji pacjentów. Przejęcie przez służby medyczne odpowiedzialności za prowadzenie pacjenta do końca leczenia, uzależnienie praw do korzystania z usług objętych ubezpieczeniem wyłącznie od tego ubezpieczenia a nie od statusu lekarza, usprawnienie obiegu dokumentacji medycznej i przywrócenie właściwego statusu oraz poziomu zatrudnienia Pogotowiu Ratunkowemu to tylko niektóre z wielu prostych działań, które można i należy podjąć od razu

          3. Redukcja administracji
          Radykalnie zmniejszymy administrację państwową i samorządową – o co najmniej 20% w stosunku do stanu obecnego – poprzez likwidację urzędów zbędnych lub nieefektywnie wykonujących swoje funkcje oraz ograniczenie liczby urzędników zatrudnionych w pozostawionych urzędach. Wprowadzimy okresowe zewnętrzne audyty mające na celu ocenę funkcjonowania administracji publicznej. W pierwszym etapie proponujemy likwidację urzędów pracy, powiatowego szczebla administracji terytorialnej, kuratoriów oraz państwowych agencji zajmujących się nieruchomościami i rolnictwem. Proponujemy by środki zaoszczędzone na cięciach w administracji nie były wykorzystywane na inne cele w budżecie państwa lecz by były zwracane obywatelom.

          4. Reforma edukacji
          Proponujemy radykalną reformę systemu edukacji. Jej celem będzie zapewnienie uczniom i studentom umiejętności poszukiwanych na rynku pracy i odpowiadającym potrzebom gwałtownego postępu technicznego. Zlikwidujemy gimnazja, przywrócimy szkolnictwo zawodowe, dostosowując je do aktualnych potrzeb pracodawców. Na każdym etapie edukacji wprowadzimy bon edukacyjny – wymusi to konkurencje pomiędzy szkołami i szkołami wyższymi- gdyż tylko stworzenie atrakcyjnej oferty dla uczniów i studentów zapewni szkołom i szkołom wyższym finansowanie budżetowe. Wprowadzimy system kredytów studenckich pozwalających na pokrycie rzeczywistych kosztów nauki i utrzymania.

          5. Uporządkowanie finansów państwa
          Uważamy że fundamentalną sprawą dla zapewnienia konkurencyjności polskiej gospodarki są niskie i proste podatki. Naszym celem jest by Polska była krajem o najmniejszych obciążeniach podatkowych w Unii Europejskiej. To spowoduje, że Polska będzie miejscem docelowym do którego będą przyjeżdżać inwestorzy z Europy i całego świata. Będziemy dążyć do wprowadzenia konstytucyjnego zapisu uniemożliwiającego nakładania danin publicznych przekraczających 33% PKB. Chcemy by dzień wolności podatkowej przypadał najpóźniej w dniu 1 maja. Zastąpimy podatki dochodowe (PIT i CIT) podatkiem od funduszu płac dla pracowników najemnych i jednolitym podatkiem od działalności gospodarczej.

          Radykalnie uprościmy przepisy podatkowe, rozszerzając możliwości zastosowania zryczałtowanych form opodatkowania na wszystkie małe firmy. Planowane zmiany pozwolą zredukować rozmiar administracji skarbowej i jej kompetencje kontrolne wobec obywateli nieprowadzących działalności gospodarczej i drobnych przedsiębiorców. Uważamy za niedopuszczalny obecny poziom zadłużenia sektora publicznego. Podejmiemy natychmiastowe kroki zmierzające do redukcji długu- wprowadzimy zakaz uchwalania budżetów przewidujących deficyt inny niż na cele inwestycyjne zarówno na poziomie krajowym jak i samorządowym i przygotujemy wieloletni wiążący plan całościowej spłaty długu publicznego.

          6. Deregulacja
          Przeprowadzimy radykalne otwarcie 250 zawodów ułatwiając młodym ludziom awans zawodowy. Zlikwidujemy zbędne ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej i prowadzeniu procesów inwestycyjnych. Wyeliminujemy ciężary nakładane na polskich obywateli i przedsiębiorców, które nie są konieczne w świetle prawa europejskiego. Wprowadzimy zasadę milczącej zgody w postępowaniu administracyjnym – jeżeli urząd w określonym czasie nie wyda decyzji będzie ona zgodna z wnioskiem przedsiębiorcy lub obywatela. Wprowadzimy przepisy dyscyplinujące sądy w wydawaniu wyroków w określonych limitach czasowych. Zapewnimy regularne szkolenia i weryfikację wiedzy sędziów i prokuratorów w zakresie ekonomii i finansów w celu zwiększenia profesjonalizmu orzekania w sprawach gospodarczych.

          7. Nowy system emerytalny
          System emerytalny w Polsce oparty jest o powszechne kłamstwo. Rząd kłamie, że opłacający obecnie składki dostaną kiedyś emeryturę. Przy obecnych warunkach demograficznych pokolenie 20 i 30 latków nie ma szans na emerytury. Jednocześnie rząd coraz mocniej puka do naszych drzwi po pieniądze na bieżące wypłaty emerytur, rosną koszty pracy a co za tym idzie stajemy się co raz mniej konkurencyjną gospodarką. Proponujemy system emerytalny który jest realny i możliwy.

          Proponujemy nowy system emerytalny oparty na emeryturze obywatelskiej i dobrowolnych oszczędnościach Polaków. Każdemu uprawnionemu, który przepracował określoną minimalną liczbę lat, po osiągnięciu wieku emerytalnego będzie przysługiwać wypłacana z budżetu państwa emerytura obywatelska w wysokości jednakowej dla wszystkich, pozwalająca na zapewnienie podstawowych potrzeb. Dodatkowo Polacy będą sami mogli oszczędzać na emeryturę. Oszczędności te będą zwolnione nadchodzącej zapaści wynikającej z gwałtownego spadku liczby ludności wprowadzimy spójny program polityki prorodzinnej, nastawiony na cel zwiększenia się liczby rodzących się w naszym kraju dzieci i powroty rodzin i młodych ludzi z emigracji zarobkowej.

          8.Program prorodzinny
          Katastrofalna sytuacja demograficzna Polski stanowi dla najważniejsze zagrożenie narodowe. By zapobiec nadchodzącej zapaści wynikającej z gwałtownego spadku liczby ludności wprowadzimy spójny program polityki prorodzinnej, nastawiony na cel zwiększenia się liczby rodzących się w naszym kraju dzieci i powroty rodzin i młodych ludzi z emigracji zarobkowej. Obecnie stosowane chaotyczne instrumenty socjalne zostanie zastąpione przez trzy główne mechanizmy: dwuletnie płatne urlopy macierzyńskie, bon wychowawczy przysługujący na każde dziecko do osiągnięcia przez nie wieku szkolnego oraz zwiększone ulgi na dzieci odliczalne od wszystkich podatków i składek na ZUS, wzrastające na każde kolejne dziecko w rodzinie. Zastosowane instrumenty pozwolą na radykalną poprawę sytuacji materialnej rodzin.
          http://zmieniajpolske.pl/priorytety-dla-polski/
          Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           A skąd środki na organizacje rzeczonych konferencji? Kto inwestuje w "Strefę Wolnego Słowa" i materialnie stworzył "G.P.C."? Kto finansuje ekspertów Macierewicza?
           I ich celem jest pisanie ustaw?

           Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           Patrząc na niego w wywiadzie na niezalezna.pl raczej trudno odnieść takie wrażenie.

           Piszę dlatego, że formalna "wielkość" nie jest decydującą zmienną dla odniesienia sukcesu. Było tak, gdy zostali dostrzeżeni przez PiS (niewielcy) oraz zadziałali dla kibolstwa (niewielcy). Poselski dorobek Wiplera oraz los projektów FR są łatwe do sprawdzenia. Dzięki kibolskiej akcji, nasze punkty nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zostały uznane za zasadne do przyjęcia do prac w sejmowej komisji ds. sportu głosami również PO, chociaż kilka miesięcy wcześniej sam Tusk deklarował, że nie będzie żadnej dyskusji.

           We wszystkich przypadkach to początek drogi, ale jest właśnie taki i nie bardzo zależny od "wielkości".

           PS "Kibiców za bezpieczeństwem" nie pociągnęło żadne "kibolstwo", tylko kilkanaście konkretnych osób potrafiących zmotywować/zajawić kilkadziesiąt tysięcy innych. Potencjał.
           Ale chyba celem naszej dyskusji jest ewentualna szansa nowej inicjatywy Wiplera. Sukcesy, które opisałeś(słuszne dodajmy!) nijak się mają do zdobywania rzeszy wyborców. Bo czy "te kilkanaście konkretnych osób" miałoby jakieś szanse gdyby wystartowało z własną listą wyborczą? Zresztą wystarczy spojrzeć ile głosów zdobył Wipler w 2011 roku, po akcji "Kibice za bezpieczeniem"? Ilu z waszego młyna na niego głosowało? Trzeba przyznać, że pewnie garstka.

           Konkretyzując czym innym jest walka o konkretne ustawy, czy przepisy - gdzie FR może coś ugrać(i ugrało), a czym innym wejście na scenę polityczną i zdobycie minimum 5% głosów. Tak samo jak "Krytyka Polityczna" wpływa na swoje lewicowe środowisko, a poległaby w wyborach, tak samo oceniam szanse FRu.

           Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           Co by nie mówić, nazwisko szefa Ruchu Republikańskiego już znamy
           Ale wiesz, że nie jest nim Wipler, prawda?*

           *zgodnie ze statutem poseł nie może być szefem FRu.

           To taka ciekawostka

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
            I ich celem jest pisanie ustaw?
            Nie, ale takie "inwestycje w zaplecze merytoryczne" sobie wybrali. No, poza W. Modzelewskim w kwestiach gospodarczych... Nie pisze ustaw, tylko program.

            Ale chyba celem naszej dyskusji jest ewentualna szansa nowej inicjatywy Wiplera. Sukcesy, które opisałeś(słuszne dodajmy!) nijak się mają do zdobywania rzeszy wyborców. Bo czy "te kilkanaście konkretnych osób" miałoby jakieś szanse gdyby wystartowało z własną listą wyborczą? Zresztą wystarczy spojrzeć ile głosów zdobył Wipler w 2011 roku, po akcji "Kibice za bezpieczeniem"? Ilu z waszego młyna na niego głosowało? Trzeba przyznać, że pewnie garstka.
            Zwolennicy PiS w Warszawie, poza J. Kaczyńskim, wspierali przede wszystkim ludzi M. Kamińskiego i kandydatów z początków list wyborczych (co często się łączyło). Wipler był 7 na liście. I z takiego miejsca dostał się na mocno obłożonym elektoratem PO Mokotowie.

            Konkretyzując czym innym jest walka o konkretne ustawy, czy przepisy - gdzie FR może coś ugrać(i ugrało), a czym innym wejście na scenę polityczną i zdobycie minimum 5% głosów. Tak samo jak "Krytyka Polityczna" wpływa na swoje lewicowe środowisko, a poległaby w wyborach, tak samo oceniam szanse FRu.
            Ile projektów ustaw opracowało środowisko "Krytyki" i kto je złożył w Sejmie? I na jakie parlamentarne środowisko "K.P." "wpływa"?

            Ale wiesz, że nie jest nim Wipler, prawda?*
            Wiem, że nim jest.

            *zgodnie ze statutem poseł nie może być szefem FRu.
            Ale cóż to za dyskusja, skoro nie dość, że nie czytasz wcześniejszych postów, to nie odróżniasz FR od RR?

            To taka ciekawostka
            No, jak nie - jak tak
            Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
             Nie, ale takie "inwestycje w zaplecze merytoryczne" sobie wybrali. No, poza W. Modzelewskim w kwestiach gospodarczych... Nie pisze ustaw, tylko program.
             Tylko, że cała dyskusja się zaczęła od tego, że stwierdziłeś słabość PiSu tym, że opierają się o FR, ja natomiast widzę, że w niego inwestowali, żeby mieć zewnętrzną, niezależną bazę merytoryczną i zlecać im mrówczą pracę, na tym zyskiwali wszyscy: FR bo się rozwijał i mogli do niego iść ludzie, którzy z wielu względów nie chcieli, bądź nie mogli popierać PiSu, a chcieli się rozwijać w tej dziedzinie i PiS, bo nie musiał zlecać innym, tylko mógł wspierać "swoich", a w dodatku poszerzać się na inne środowisko, raczej mu niechętne.

             Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
             Zwolennicy PiS w Warszawie, poza J. Kaczyńskim, wspierali przede wszystkim ludzi M. Kamińskiego i kandydatów z początków list wyborczych (co często się łączyło). Wipler był 7 na liście. I z takiego miejsca dostał się na mocno obłożonym elektoratem PO Mokotowie.
             I teraz się przerzucą na niego?


             Co do RR - przejrzałem i to zależy jak się na sprawę spojrzy, bo fakt Wipler zapowiedział przewodzenie "Ruchem Republikańskim", ale Fundacja Republikańska od dawien dawna używa sformułowania "Ruch Republikański" mówiąc o sobie, nawet mają na facebooku profil "Ruch Republikański", a jako organizacja jest właśnie FR.

             Komentarz


             • Nie mam zamiaru wnikać w poglądy gospodarcze Wiplera i wpływie FR na program/działanie PiS (bo ten był właściwie zerowy), gdyż imho jest to bezprzedmiotowe.
              Dziwi mnie tylko entuzjazm poniektórych dotyczący szans wyborczych tego przedsięwzięca. Gość który miał 450 wynik spośród wszystkich posłów jawi się jako "lider środowiska" , który ma poprowadzić swoje ugrupowanie do przejęcia władzy w państwie ??
              I to wszystko okraszone gadką o JOW godną politycznego samobójcy.
              O realności tego projektu najlepiej świadczy pomysł o tym, że w RR ma nie być innych polityków poza PW... chociaż to po reakcjach jakie ten projekt wywołał w Sejmie nie jest w sumie niczym dziwnym
              Lieber tot als rot!!

              Komentarz


              • Nie entuzjazm, tylko nadzieja, co świadczy o tym jak bardzo brakuje takiej partii. I nie do przejęcia władzy, tylko do zdobycia kilku procent brakujących PiS do przejęcia władzy. Z mojego punktu widzenia, oczywiście .
               "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

               WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

               Komentarz


               • Dobrze wiesz czyją ona jest matką
                Mam do Ciebie jedno pytanie, czy gdyby podobny ruch wykonała dajmy na to Pani Poseł Hrynkiewicz Józefa, która przedstawiła by analogiczny program co Wipler, to:
                - byłbyś pełen nadziei
                - uznałbyś, że jej odjebało ??
                Ja nie kwestionuje faktu, iż na scenie politycznej jest miejsce na taką partię (choć jest to samo w sobie dyskusyjne) ale realność tego przedsięwzięcia jest dla mnie porównywalna z polskim programem podboju kosmosu. Zresztą sama idea oparcia się tego ruchu na nie politykach jest bzdurna i tylko świadczy o tym, że na chwilę obecną nikt poważny (Gowin, Dutkiewicz, etc. itd. itp.) za tym nie stoi i wedle mojej skromnej wiedzy stać nie będzie (jeżeli miałby ktoś tam wejść to co najwyżej popłuczyny po PO-wyśmienita rekomendacja )
                Ogólnie to nie widzę jakichkolwiek podstaw do optymizmu co do szans tego projektu i skończy się on
                - albo wchłonięciem przez bardziej poważną formację
                - albo kompletną marginalizacją z pół procentowym poparciem zebranym z wyborców KNP i PiS

                Osobiście wkurwia mnie tylko jedno, iż w momencie kiedy pojawia się szansa dojechania szkodników z PO, jak zawsze musi pojawić się mesjasz, mąż opatrznościowy, tym razem pod postacią "lidera pokolenia" która ma poczucie, iż zbawi polską politykę...oczywiście z tą samą gadką, iż PiS nie może rządzić bo zdolność koalicyjna (co tylko świadczy, iż gość a) nie ma pojęcia o czym mówi b) robi z ludzi idiotów)
                dziękuję dobranoc
                Lieber tot als rot!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X