Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez F.. Zobacz posta
    a dlaczego nie może mieć ? można to gdzieś przeczytać ?
    Zabrania im tego ich konstytucja, a także zabraniają jej tego traktaty międzynarodowe z Chinami(Tajwanem) i z Tajlandią-Japonia zobowiązała się do nieposiadania broni ofensywnej, a za taką uznawane są lotniskowce
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
      Po pierwsze to nie podales zadnych zrodel na to ze juz wtedy zaczely tam jezdzic samochody, a skoro ja mam do wszystkiego podawac zrodla to wypadalo by rowniez wobec siebie zastosowac taka sama metode. Po drugie to w linku ktory wkleilem jest jak byk orzeczenie sadu, ze "zakonczenie inwesycji" to nie jest "zakonczenie budowy" z podana sytuacja:
      Powiedz mi, jakie źródła mam podawać, skoro dla Ciebie nawet
      z tym ze jego obliczenia bazowaly glownie na komunikatach prasowych w tym GDDKiA.
      są niewiarygodne? Rozumiem, że potrzebujesz specjalnych sądów, które będą orzekały czy droga jest oddana do użytku, czy inwestycja jest zakończona, czy nie.
      Bo na czym innym ma się opierać moja wiedza, jak nie na komunikatach instytucji, która jest odpowiedzialna za budowę dróg w Polsce?

Po trzecie zgodnie z drugim linkiem ktory wkleilem, droga moze byc "przejezdna" w sensie takim ze jezdza po niej samochody, a mimo to budowa trwa i droga zgodnie z prawem nie jest "oddana do uzytku".
      Czyli aktualny przyklad drogi po ktorej samochody jezdza juz prawie rok, a droga ani nie jest wybudowana, ani dopuszczona do uzytku.
      Przykład, który podałeś jest ok, z tym że nie zmienia to faktu, iż po tej drodze samochody JEŻDŻĄ. Droga jest oddana do użytku, ruch na niej się odbywa. Samorządowcy w Wielkopolsce skierowali sprawę do sądu, bo na ich barki spadł teraz obowiązek utrzymywania drogi krajowej nr 5, na co najprawdopodobniej nie mają pieniędzy, albo po prostu próbują wszelkimi sposobami odwlec moment przejęcia tej drogi. Bo zgodnie z przepisami, jeśli powstaje autostrada bądź droga ekspresowa, która przejmuje numer drogi krajowej, ciężar utrzymywania drogi krajowej spada na samorząd.

Dlatego napisałem - ok, odlicz sobie z tych 1556,2 14 km. Jeśli chcesz być tak skrupulatny i trzymać się uniwersyteckich definicji. Nie zmienia to jednak faktu, że ruch na tej "nieukończonej" drodze się odbywa.

Teraz odnosnie twoich linijek na mapie, to: Kaczynski powiedzial "rzad wybudowal", a rzad Tuska nie rzadzil ani od poczatku roku 2007, ani od konca 2006(jak to zaznaczyles na mapce), tylko od polowy listopada 2007. Takze duzo lepiej przyjac rok 2008, bo budowy nie sa natychmiatowe. Tak samo zakonczyles je w 2013, gdzie chyba powinienes zakonczyc slupek wczesniej. Mnie wychodzi nieco inaczej:

Gdzie okolo 1100 odnosi sie do roku 2008(zolta kropka/kreska).
      Teraz tabelka z wiki. Powiedz mi jedno, skąd wiesz który słupek przyporządkować do której daty? Bo ja mam tylko pewność co do ostatniego. Ostatni słupek oznacza stan na początku roku 2013. Co znaczy, że jest to stan na 1.01.2013 albo 31.12.2012 jak wolisz. Skąd to wiem? Ano dlatego, że w pierwszym kwartale 2013 roku nie oddano do użytku żadnej drogi. Dlatego mogę stwierdzić, że albo manipulujesz, albo nie wiesz o czym piszesz. Stan dróg ekspresowych i autostrad w eksploatacji na koniec roku 2012 wynosił 2425 km, co oznacza, że nawet jeśli za początek naszych obliczeń przyjąć początek roku 2008, to i tak będzie to blisko 1500 km dróg ekspresowych i autostrad zbudowanych w latach 2008-2012.

I na koniec wisienka na torcie. Wiesz skąd pochodzi ta tabelka, którą z uporem maniaka przywołujesz? http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1142261 - szukaj hasła "wykres sliwers"

Ups. Wychodzi na to, że twoje źródło to też moje źródło

To mam dla ciebie propozycję, jeśli potrzebujesz jeszcze lepszych źródeł. Napisz do GDDKiA albo do GUSu wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Napisz w nim, że prosisz o podanie listy dróg ekspresowych i autostrad oddanych od użytku w latach 2008-2012, z podziałem na poszczególne odcinki, z podaniem daty dziennej dopuszczenia do ruchu. Lepszego źródła nie będziesz miał. Ewentualnie możesz jeszcze wyruszyć w Polskę i pytać mieszkańców miejscowości leżących w pobliżu tych tras o daty

Co do asfaltu, to nie wiem o co chodzi. Napisalem o "rydwanie" i dalem jednego linka a ty chcesz chyba zebym dokumentowal kazde pekniecie nawierzchni? Jak bym mial wklejac to co mi wyskakuje w przegladarce, to sporo by bylo linkow wprost do wyboczej i onetu, ale powiedzmy ze w ramach wyjatku kilka dam:

http://motoryzacja.interia.pl/raport...u,1853620,4336

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/aut...tu_229678.html

http://www.fakt.pl/Koniec-Euro-autos...,166726,1.html

http://www.fakt.pl/Ekspresowka-jeszc...,170699,1.html

Nie musisz odliczac 14 kilometrow. Chodzi o to, ze zrobili sobie taka furtke prawna, i po prostu z tego korzystaja. Udokumentowane przypadki do ktorych moge zalikowac, to cos jak udokumentowane kradzieze kieszonkowe z danego dnia do ktorych moge dac linka. Poza ludzmi ktorzy sie tym zajmuja na codzien nikt nie bedzie w stanie czegos takiego nawet sprawdzic, bo nikomu nie zalezy. Jesli chcesz wiecej zrodel, to nie wiem, moze sie kieruj do GDDKiA, jesli im ufasz oczywiscie.

Podalem dwa odcinki, ale ten ktory nie jest ukonczony niczym sie nie bedzie roznil od tego co bylo. Ot, taka sama dwupasmowka, tak samo poprowadzona. Wymienia asfalt(nawet nie wiadomo czy na lepszy), dadza barierki po bokach i koniec. Powtorze, dla mnie takie cos nie powinno sie nazywa "nowa" droga. Ba, nawet niektore komunikaty GDDKiA po prostu pisza: remont i modernizacja drogi[numer gierkowki] do ekspresowej[numer]. W zestawieniu na stronie skyscraper wszystko to jest w tej samej kategorii co trasy budowane od zera.

Napisze tak, widzialem jak wygladala budowa A2 i ile pracy w to wlozono, i widzialem jak wyglada "budowa" S8 i po prostu nie sposob tego porownac, bo to drugie to cos co wyglada bardziej jak latanie warszawskich dziur niz budowa nowej drogi. Na krotkich, parukilometrowych odcinkach od poczatku budowy A2 minelo kilka lat zanim zaczeli lac asfalt, po czym po kilku miesiacach trasa byla "przejezdna"(?).

Dam jeszcze troche linkow, zebys mial co czytac:

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3...wieci_jak.html

Pomimo tego ze budowa zakonczona, samo testowanie oswietlenia zajmie wedle pani z GDDKiA 2 miesiace, a to nie wszystko. Termin oddania prawdopodobnie przyspieszony ze wzgledu na artykul w wyborczej.

Troche prawa, i generalnie o tym jak sobie prawo pod wlasna dupe ustawili - niektore teksty sie miejscami dubluja, ale generalnie o tym co to jest oddanie do uzytku, zakonczenie budowy, zakonczenie inwestycji i "przejezdnosc":

http://samorzad.infor.pl/sektor/zada...ytkowania.html

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/...owo,3830741924

http://wpolityce.pl/artykuly/25041-d...-dni-sloneczne

http://www.pinb.tarnogorski.pl/PINB/...nformacje.html
      Co do reszty, to nie mam siły odpowiadać na twoje bez ładu i składu rzucane linki. Jeśli ktoś chciałby, żebym odnosił się do tego wszystkiego, niech napisze, ale dla ciebie spotter nie będę tego robił. Zwyczajnie szkoda mi czasu, a ty i tak nie rozumiesz większości z tego co piszę.

I jeszcze jedno - używaj proszę polskich liter. Z szacunku dla użytkowników forum i języka polskiego.
      Ora et labora

Komentarz

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
        Powiedz mi, jakie źródła mam podawać, skoro dla Ciebie nawet są niewiarygodne? Rozumiem, że potrzebujesz specjalnych sądów, które będą orzekały czy droga jest oddana do użytku, czy inwestycja jest zakończona, czy nie.
        Bo na czym innym ma się opierać moja wiedza, jak nie na komunikatach instytucji, która jest odpowiedzialna za budowę dróg w Polsce?
        Wystarczy, ze bedziesz uwaznie czytal to co napisalem, na wiekszosc twoich pytan juz odpowiedzialem.

Zamieszczone przez napisalem
        Tak wiec ja sprawdzilem zrodla zarowno tabelki jak i tego typa, i wynika wprost, ze tabelka byla robiona wedle jego obliczen(!), z tym ze jego obliczenia bazowaly glownie na komunikatach prasowych w tym GDDKiA. A w nich z kolei, padaja bardzo rozne stwierdzenia, nie zawsze jest wprost "droga oddana do uzytku", czasem nawet nie ma informacji o tym ze "inwestycja sie zakonczyla", przy czym on zawsze wszystko odznacza w ten sam sposob. Do tego jeszcze od czasu do czasu ktos tam fizycznie zweryfikuje to co jest na papierku, co zauwazylem przegladajac caly temat: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=345003
        A jak sie przeglada temat od pcozatku to juz na pierwszej stronie widac, ze fizyczna weryfikacja danych GDDKiA ujawnia rzetelenosc tej instytucji:

Zamieszczone przez skyscraper
        mickey100: Niestety te 25km to czysta propaganda. W budowie jest okolo polowy tego, a reszta np. odcinek Milowka-Przybedza jeszcze dlugie lata nie bedzie rozpoczeta.
        Luki_SL:Też to chciałem napisać,w sumie to tam budują chyba z jakieś 8km drogi....
        Zamieszczone przez zinger
        Przykład, który podałeś jest ok, z tym że nie zmienia to faktu, iż po tej drodze samochody JEŻDŻĄ. Droga jest oddana do użytku, ruch na niej się odbywa. [...] Dlatego napisałem - ok, odlicz sobie z tych 1556,2 14 km. Jeśli chcesz być tak skrupulatny i trzymać się uniwersyteckich definicji. Nie zmienia to jednak faktu, że ruch na tej "nieukończonej" drodze się odbywa.
        Po trzecie zgodnie z drugim linkiem ktory wkleilem, droga moze byc "przejezdna" w sensie takim ze jezdza po niej samochody, a mimo to budowa trwa i droga zgodnie z prawem nie jest "oddana do uzytku".
        Jak widzisz na to rowniez juz odpowiedzialem i dalem sporo linkow do procedur prawnych opisanych potocznym jezykiem. Oraz dalem przyklad fizyczny. I zauwaze ponownie, ze autor wyliczen ze strony skyscraper takiego rozrownienia albo nie zna, albo nie stosuje, ale jesli to drugie, to swiadomie wprowadza innych w blad.

Teraz tabelka z wiki. Powiedz mi jedno, skąd wiesz który słupek przyporządkować do której daty? Bo ja mam tylko pewność co do ostatniego. Ostatni słupek oznacza stan na początku roku 2013. Co znaczy, że jest to stan na 1.01.2013 albo 31.12.2012 jak wolisz. Skąd to wiem? Ano dlatego, że w pierwszym kwartale 2013 roku nie oddano do użytku żadnej drogi. Dlatego mogę stwierdzić, że albo manipulujesz, albo nie wiesz o czym piszesz. Stan dróg ekspresowych i autostrad w eksploatacji na koniec roku 2012 wynosił 2425 km, co oznacza, że nawet jeśli za początek naszych obliczeń przyjąć początek roku 2008, to i tak będzie to blisko 1500 km dróg ekspresowych i autostrad zbudowanych w latach 2008-2012.
        Sam sie nad tym na poczatku zastanawialem, ale jesli to blad, to jest to blad autora wykresu, ktory nie podal zakresu dat, a ogolnie nie spotkalem sie jeszcze z takim wykresem slupkowym na ktorym by np. slupek z napisem 2005 odpowiadal za rok 2004. Zasadniczo, jesli wykres dotyczy konkretnego okresu dat, to zazwyczaj stosuje sie wykres liniowy i zaznacza sie, ze np. jest to wykres od "9 marca do 15 lipca".

Dla przykladu ciekawy wykres slupkowy ze strony GDDKiA, ktory ma defacto odniesienie w tym temacie, czyli ile wydaje GDDKiA na drogi do 2010(aktualne wykresy tez sa dostepne):

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/8481/w...ie-1992-mld-zl

I na koniec wisienka na torcie. Wiesz skąd pochodzi ta tabelka, którą z uporem maniaka przywołujesz? http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1142261 - szukaj hasła "wykres sliwers"

Ups. Wychodzi na to, że twoje źródło to też moje źródło
        Co do tabelki, to dalej nie podales zrodel tego typa, pomimo tego ze sam ciagle o nie prosisz. Tak wiec ja sprawdzilem zrodla zarowno tabelki jak i tego typa, i wynika wprost, ze tabelka byla robiona wedle jego obliczen(!), z tym ze jego obliczenia bazowaly glownie na komunikatach prasowych w tym GDDKiA.
        No coz, przeciez tak wlasnie napisalem

To mam dla ciebie propozycję, jeśli potrzebujesz jeszcze lepszych źródeł. Napisz do GDDKiA albo do GUSu wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Napisz w nim, że prosisz o podanie listy dróg ekspresowych i autostrad oddanych od użytku w latach 2008-2012, z podziałem na poszczególne odcinki, z podaniem daty dziennej dopuszczenia do ruchu. Lepszego źródła nie będziesz miał. Ewentualnie możesz jeszcze wyruszyć w Polskę i pytać mieszkańców miejscowości leżących w pobliżu tych tras o daty
        Do tego sie nawet nie bede odnosil bo to nie ja zaczalem zabawe w wyliczanki, i mnie to do niczego nie potrzebne.

Co do reszty, to nie mam siły odpowiadać na twoje bez ładu i składu rzucane linki. Jeśli ktoś chciałby, żebym odnosił się do tego wszystkiego, niech napisze, ale dla ciebie spotter nie będę tego robił. Zwyczajnie szkoda mi czasu, a ty i tak nie rozumiesz większości z tego co piszę.
        Nie wiem, sam chyba prosiles o linki, przyklady, konkrety. Co mam niby zrobic?

I jeszcze jedno - używaj proszę polskich liter. Z szacunku dla użytkowników forum i języka polskiego.
        To jest juz kwestia komputera, w weekend to naprawie.
        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Dobrze, ostatni raz odpowiem.
          Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
          A jak sie przeglada temat od pcozatku to juz na pierwszej stronie widac, ze fizyczna weryfikacja danych GDDKiA ujawnia rzetelenosc tej instytucji:

Zamieszczone przez skyscraper
          mickey100: Niestety te 25km to czysta propaganda. W budowie jest okolo polowy tego, a reszta np. odcinek Milowka-Przybedza jeszcze dlugie lata nie bedzie rozpoczeta.
          Luki_SL:Też to chciałem napisać,w sumie to tam budują chyba z jakieś 8km drogi....
          Jako posty mówiące o nierzetelności GDDKiA podałeś posty ze skyscrapera z maja 2006 roku. Przypomnij mi, kto wtedy rządził?

Pytam kto był wtedy u władzy nie dlatego żeby udowodnić że PiS jest be, a PO cacy, tylko po to żeby pokazać bardzo prostą rzecz. Niezależnie od tego kto jest u władzy wszystko można zweryfikować bez trudu, zwłaszcza przy tak nośnym medialnie temacie jakim są drogi. Zawsze.
          I jako bonus - dlaczego podajesz przypadki nierzetelności sprzed siedmiu lat, jeśli dyskutujemy o budowach w latach 2007 (albo 2008 jak wolisz) - 2012?

Jak widzisz na to rowniez juz odpowiedzialem i dalem sporo linkow do procedur prawnych opisanych potocznym jezykiem. Oraz dalem przyklad fizyczny. I zauwaze ponownie, ze autor wyliczen ze strony skyscraper takiego rozrownienia albo nie zna, albo nie stosuje, ale jesli to drugie, to swiadomie wprowadza innych w blad.

Sam sie nad tym na poczatku zastanawialem, ale jesli to blad, to jest to blad autora wykresu, ktory nie podal zakresu dat, a ogolnie nie spotkalem sie jeszcze z takim wykresem slupkowym na ktorym by np. slupek z napisem 2005 odpowiadal za rok 2004. Zasadniczo, jesli wykres dotyczy konkretnego okresu dat, to zazwyczaj stosuje sie wykres liniowy i zaznacza sie, ze np. jest to wykres od "9 marca do 15 lipca".
          Nie odniosłeś się do tego co napisałem. Ostatni słupek to początek roku 2013 roku, prawda? Jaka wartość opisuje ostatni słupek?

Z mojej strony koniec dyskusji, jeśli masz ochotę kontynuować zapraszam na priv, bo mam wrażenie, że nikt tego nie czyta i tylko zaśmiecamy wątek.
          Ora et labora

Komentarz

• Ja nie wiem czy ty potrafisz cztac ze zrozumieniem, podalem jeden przyklad tego ze dane ktorymi sie posluguje ten typ nie sa nieomylne. Nie ma znaczenia kto kiedy rzadzil, bo tak jak wczesniej napisalem, jak przejrzysz temat to zobaczysz mnostwo takich przeklaman w jego danych.

Apropo tabelki to napisze tak. W europie obowiazuje zasada czytania tekstu od lewej do prawej a nie odwrotnie. Tak jak na wklejonym obrazku z GDDKiA, gdzie slupek 2005 oznacza wyniki za rok 2005. A u tego typa (wedlug ciebie)jest na odwrot, slupek 2005 oznacza wyniki za rok 2004. W takich przypadkach zwyczajowo stosuje sie wykresy liniowe na ktorych zaznacza sie zakres dat, czego on nie zrobil.

I jeszcze o rzetelenosci skyscraper/GDDKiA - w linku ktory podalem padaja takie cytaty:

Rekordowe wydatki w 2010 roku przełożyły się na konkretne, również rekordowe wyniki w realizacji inwestycji w przeliczeniu na kilometry. W tej chwili w budowie jest nieco ponad 1,4 tys. km dróg. W 2010 roku oddaliśmy 156 km nowych dróg i wyremontowaliśmy 767 km.

Obecnie w eksploatacji znajdują się 1463 kilometry dróg szybkiego ruchu. Tylko w 2010 roku GDDKiA podpisała umowy na budowę na 544 kilometry z czego 300 km to autostrady a 244 km to drogi ekspresowe. W budowie i przebudowie są 1434 kilometry dróg. 744 km autostrad, 522 km dróg ekspresowych, 92 km obwodnic oraz 76 km wzmocnień i przebudów.
            Natomiast pan ze skyscraper za rok 2010 podaje takie dane:

W sumie umowy na budowę dróg klasy A i S podpisane w roku 2010: 584,2 km
            W sumie drogi klasy A i S oddane do użytku w roku 2010: 135,2 km
            Do tego tabelka na koniec 2010 podaje patrzac od prawej ponad 1600km, patrzac od lewej ponizej 1550km podczas gdy GDDKiA stwierdza ze jest to dokladnie 1463km wybudowanych drog i autostrad.

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Do tej pory osobą, która doczekała się największej liczby naśladowców chcących uchodzić za jego sobowtórów, był Elvis Presley, teraz ja widzę swoją szansę.

Aktualny kandydat/ka na mojego sobowtóra, jaki lansuje swoje wątpliwe wdzięki w sieci, jest w mojej ocenie średnio udany/a. Można było bardziej rozbudować „drugi podbródek”, dodać znamię na prawym policzku, powiększyć brzuch i (nie chwaląc się) piersi, czy choćby lepiej ucharakteryzować oczy. Panowie hejterzy – trója! No! trója z plusem.

Zatem ogłaszam nieustający konkurs na mojego sobowtóra. Najbardziej udany otrzyma nagrodę: jednorazowy bilet na dowolnie wybrany klubowy mecz w piłkę nożną w Polsce. Jednorazowy, nie ze skąpstwa, ale z racjonalności, bo w atmosferze polskiej nietolerancji prawdopodobnie to byłby jego/jej ostatni występ publiczny w pełnej krasie.

Nie dziwi mnie nienawistna aktywność ze strony moich politycznych wrogów, bo do tego się już przyzwyczaiłam, ale odnoszę wrażenie, że niektóre mniej mnie znające osoby postronne dały się jednak nabrać tej mistyfikacji. Tym daję pod rozwagę: czy ja, tak bardzo rozpoznawalna polityczka, występowałabym w seks-kamerce? Przecież nie jestem kretynką!!!

A całkiem na poważnie: dla mnie i jak sądzę prawdopodobnie dla większości z nas, poziom nienawistnej komunikacji społecznej przekroczył już dawno wszelkie dopuszczalne granice. Nie tylko mnie dotyka w Internecie niewiarygodne chamstwo i agresja. Nie tylko moją godność szargają ludzie, którzy nie potrafią pohamować przejawów swojej nienawiści. Tej fali trzeba postawić tamę. Dlatego wszystkimi dostępnymi środkami będę bronić się przed rozpowszechnianiem szkalujących mnie treści.

Anna Grodzka

http://www.facebook.com/annagrodzka.polityk
              aaaa <lol2>

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

EDIT: Z blogiem mam taki problem, że większość tam już jet opisane i niestety nie traci na aktualności...
                Jako rozmywacz tematu, pozwolę sobie na apel w imieniu ludu. Foxxie pisz!!! A my będziemy czytać.
                To nasza jest duma , to nasza jest sława...

Komentarz

• Europa + jest za jak najszybszym wejściem do strefy euro.... ja nie mam pytań

Komentarz

• Ten twór (LiD bis) właśnie na tym bazuje, że bezrefleksyjnie i na klęczkach przyjmuje wszystko co płynie z Brukseli - będącej siłą cywilizacyjną mającą zaprowadzić porządek w ciemnogrodzie. Wszak 'lepszy Cohn-Bendit niż Ziobro' I siedem, osiem procent powinni załapać. ( biorąc pod uwagę profil wyborców do PE).
                    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• ...
                      Ostatnio edytowany przez szwab; 67250.

Komentarz

• Niestety nie ma możliwości skopiowania tego tekstu, jednak polecam do zapoznania się z linkiem. Bardzo elegancka i błyskotliwa odpowiedź na żądanie Kasi"mejk maj lajf izjer" Tusk, o wycofanie tekstu o jej domniemanych dochodach ze strony pressmix.eu. Przy okazji pełnomocnik postarał się o złajanie (słuszne) pani Kasi oraz kancelarii, z której usług korzysta. Smaczek, szczególnie dla osób trochę siedzących w prawie.
                        http://pressmix.eu/index.php/2013/04...-ponad-prawem/
                        Ostatnio edytowany przez vozny86; 11698.
                        "Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie."

Zbigniew Herbert

Komentarz

• Z niezależnej:
                          Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję Telewizji Republika na nadawanie satelitarne i kablowe. A już 10 kwietnia, w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej, można będzie w internecie obejrzeć próbną emisję.

- Bardzo cieszymy się z pozytywnej decyzji. Odczytujemy jako dobry znak. Aczkolwiek nie rezygnujemy z naszego sceptycznego stosunku do obecnej rzeczywistości w Polsce. Od dziś Telewizja Republika może legalnie nadawać co cieszy i jest nadzieją dla wielu naszych widzów – mówi Piotr Barełkowski, prezes stacji.

- Fakt, że przyznano nam koncesję nie oznacza, że zapominamy o innych. Kluby Gazety Polskiej będą nadal wspierały Telewizję Trwam w walce o miejsce na multipleksie. Uważamy, że każdy powinien mieć równe prawa – powiedział nam Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", jeden z inicjatorów powstania Telewizji Republika.

Telewizja Republika to ma być 24-godzinny kanał publicystyczno-informacyjny nadający siedem dni w tygodniu ze studia w Warszawie. Program stacji ma zawierać publicystykę na żywo, różnego rodzaju magazyny i publicystykę kulturalną. Ofertę mają uzupełniać także filmy dokumentalne i reportaże.

Na 10 kwietnia zaplanowana jest w internecie próbna emisja programu. Oczywiście, w dużej mierze będzie poświęcona uroczystościom związanym z trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej. Relacja będzie trwała od godziny 6.00 do 22.00. Wszystkich zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową TV Republika http://telewizjarepublika.pl
                          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• RPO pare dni temu wystapil do Prokuratora Generalnego w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w związku z postępowaniem przygotowawczym prowadzonym przez organy prokuratury. W postępowaniu tym podczas próby zatrzymania doszło do śmierci byłej posłanki na Sejm RP, p. Barbary Blidy. Polecam zalacznik z tego linku. Tekst ma 10 stron, ale zdecydowanie warto sie z nim zapoznac. Seremet ma 30 dni na odpowiedz.

http://www.rpo.gov.pl/content/do-pro...mierci-b-blidy
                            Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                            - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                            Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Sławomir Zieliński obejmie stanowisko dyrektora biura koordynacji programowej TVP - poinformowało centrum informacji TVP. Zieliński w stanie wojennym prowadził dziennik telewizyjny.

Zieliński obejmie stanowisko 8 kwietnia 2013 roku.

Sławomir Zieliński w latach 1980-1989 pracował w Polskim Radiu. Przez siedem lat był zastępcą dyrektora – redaktora naczelnego "Trójki". Prowadził programy w radiu i telewizji: "Radiokurier", "Zapraszamy do Trójki", "Teleexpress" i "Panoramę". W 1991 r. był dyrektorem-redaktorem naczelnym Dyrekcji Programów Informacyjnych TVP.

W latach 1998-2004, Sławomir Zieliński jako dyrektor TVP1 kierował zespołami "Wiadomości", "Teleexpressu" i "Panoramy". W latach 2007-2009 był dyrektorem programowym telewizji TVS "Silesia". Był także twórcą koncepcji programowej tej stacji oraz zespołu dziennikarskiego. W kwietniu 2011 roku bezskutecznie kandydował na członka zarządu TVP, a w lipcu tego samego roku zarząd TVP powołał go na stanowisko zastępcy dyrektora TVP Polonia.

W życiorysie podanym przez PAP zabrakło jednej informacji. Przypominamy - Zieliński w stanie wojennym prowadził wieczorne wydania Dziennika Telewizyjnego.
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Szukając hasła "Sławomir Zieliński", trzeci link z google.pl dał taki wynik:

Sławomir ZIELIŃSKI, b. dyrektor TVP1

Rodem z Suchedniowa, przez kilka lat szef radia studenckiego, znany potem z „Zapraszamy do Trójki", karierę zaczął de facto wraz z „Teleexpressem", którego był, obok Wojciecha Reszczyńskiego, pierwszym prezenterem, a od 1989 szefem:

Prowadziłem wszystkie weekendy przez dwa lata od '87 do '89. To mi dało popularność, nazwisko i sławę. Ten program naprawdę był oglądany. Po pięciu latach w „Teleexpressie" wylądował na siedem lat w „Panoramie", przez niecały rok szefował „Wiadomościom". Mówi się, że po jego plecach dostali się do telewizji dwaj urodziwi: Tomasz Kammel i Piotr Kraśko. Przez lata wielu całowało nie tylko jego ręce chcąc ogrzać się w blasku jednego z najważniejszych decydentów w polskich mediach - stwierdza dwuznacznie Michał Figurski we wstępie do wywiadu z Zielińskim w „Razem" 12/2005. Doszedł do stanowiska dyrektora programu I TVP. Był o krok od prezesury TVP. Potem szefował działowi rozwoju, a następnie redakcji kulturalnej w TVP3. Wreszcie został dyrektorem programowym śląskiego kanału satelitarnego TVS konkurującego z TVP Katowice, a to z pewnością nie ostatni stołek, jaki ogrzewa swoją sempiterną.

Dawał dowody niewytłumaczalnej w jego przypadku pruderii. W 2004 rzekomo to on, jako szef Jedynki, odwołał występ kontrowersyjnej Manueli Gretkowskiej w „Kawie czy Herbacie", gdzie miała mówić o swojej książce „Europejka", a wszystko za karę, bo wcześniej w „Pegazie", rozmawiając z Kazią Szczuką o „Monologach waginy", ośmieliła się użyć słowa „****". Szczuce też się dostało od Zielińskiego za frywolność, zresztą naraziła się już wcześniej, też w „Pegazie", gdzie na pocałunek w rękę odpowiedziała Zielińskiemu w ten sam sposób - na wizji! Był to w sumie koniec pracy Szczuki dla Publicznej.

Nie lubili go też politycy za np. niedopuszczanie w 1998 na antenę spotów wyborczych Koalicji Ruchu Patriotycznego Ojczyzna, o co go zresztą skarżono, ale prokuratura dochodzenie umorzyła. Sam był politycznie wiązany z tzw. obozem prezydenckim, zwany „czerwonym pająkiem", bo należał do PZPR. Dla niektórych był symbolem skrajnie upolitycznionej telewizji Kwiatkowskiego... Miał zasługi w wyrugowaniu obiektywnej publicystyki z kierowanej przez siebie anteny, puścił pedofilskie ogłoszenie w programie dla dzieci, także skrajnie tendencyjny program mający ośmieszyć braci Kaczyńskich „Dramat w trzech aktach". Za ten program dopiero Dworak jego bohaterów przeprosił. (Adam Haribu Blog - Uzupełnianie wiadomości z „niezależnych" mediów)

Nie lubiły go „Wprost" i nowe-panstwo.pl, które wytykały mu aluzyjnie zamiłowanie do cukierkowych, gejowatych chłopców, nazywając „miłośnikiem młodych iglesiasów": Błąkał się Sławek Zieliński po telewizyjnych korytarzach bez celu, aż go przygarnięto. Wielbiciel Młodych Iglesiasów jako starszy redaktor będzie teraz odpowiadał za publicystykę kulturalną i rozrywkę w TVP 3! Ukochane dziecko Czerwonego Rysia Pacławskiego będzie więc szalenie kulturalne, rozrywkowe i zagoszczą tam młode. Młode Iglesiasy oczywiście. („Wprost", 19.12.2004); Podobno nawet Sławek Zieliński z TVP woli już pana Andrzeja od Enrique Iglesiasa. (...) „Liczba zatrzymanych reportaży, piosenek i nazwisk jest osobistym rekordem Sławomira Zielińskiego" - pisze Hołdys i przypomina uwielbienie Sławka dla towarzyszy Główczyka i Świrgonia. I proszę, jak on płynnie przeszedł: od Główczyka do Iglesiasa, od Świrgonia do Ricky'ego Martina. (nowe-panstwo.pl) Chodziło o to, że z inicjatywy Zielińskiego do Polski przyjechali m. in. Iglesias i Martin.

Gdy stworzył program „Rower Błażeja", plotkowano, że jego pedały też. Chcąc Zielińskiemu zaszkodzić, nie poprzestawano tylko na złośliwych komentarzach. Posądzono go o dobieranie się do chłopca w warszawskim Domu Chłopa. Pogłoska brzmiała prawdopodobnie, bo przez cały okres PRL, a pewnie i później, przestronne, dwupomieszczeniowe, choć jednoosobowe, i zamykane od wewnątrz na zamek toalety Domu Chłopa były znakomitym miejscem, by wpaść tam na szybki numerek z kimś poznanym przypadkowo na Dworcu Centralnym lub Placu Trzech Krzyży. Zieliński tak o tym mówi Figurskiemu: To rzeczywiście był najpoważniejszy strzał w plecy, jaki dostałem. Był 2000 rok. Prezes Kwiatkowski zapytał się mnie, czy mam problemy w prokuraturze. Sprawa wrzała w Warszawie od tygodnia, a ja nic o tym nie wiedziałem. Podobno odbył się casting do „Roweru Błażeja", ja tam podobno byłem, wydałem przyjęcie. Nigdy nie bywam przy castingach. Poszło ostro, ale wtedy były jeszcze takie czasy, że ktoś pytał, czy są na to dowody. Czas upływał, a na potwierdzenie tej plotki nie było żadnych fizycznych śladów. Potem okazało się, że to było zmontowane w określonym celu - jesienią odbywały się pewne wybory... (...)Stałem za blisko wentylatora, do którego kilka rzeczy wpadło. Jak się tyle lat w tym siedzi, to nie ma szans, żeby nie zostać wkręconym w różne numery i konotacje polityczne. Należałem do partii, jestem związany towarzysko z pewną grupą osób...

Z jaką „pewną grupą"? Z tą, z którą bywa widywany w „pewnych miejscach"? Żadna plotka nie bierze się ex nihilo, a klimat i temat plotek, które zawsze krążyły na temat Zielińskiego, był latami uporczywie ten sam. Może teraz, po ponad ćwierćwieczu pracy, gdy na mniej odpowiedzialnym stanowisku ma wolne wieczory i więcej czasu dla siebie, pomyśli o ujednoznacznieniu swojego wizerunku w oczach tych, którym jest to winien.
                                Dopiero po przeczytaniu się zorientowałem co to za strona. Można sobie sprawdzić samemu i przeczytać raz jeszcze ostatni akapit...
                                Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.

Komentarz

Pracuję...
                                X