Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jurij Zobacz posta

Normalnie bym się wstydził jakby taki człowiek był przywódcą Polski.
    A czy wstydziłbyś się gdyby człowiek, który nazywa Polaków "narodem sprawców" był przywódcą Polski?

Zamieszczone przez Jurij Zobacz posta
    Ciekawe czy w zagranicznych mediach można coś pochwalnego o Kaczyńskim znaleźć.
    Nieważne kompetencje, uczciwość, poglądy, propozycje gospodarcze... ważne żeby dobrze pisali o Polsce zagranicą, naprawdę?

Nie odpowiadaj na moje pytania, nie oczekuję tego, po prostu przeczytaj co napisałeś i pomyśl
    "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
      "Czy jest na sali Pan Artysta?"
      obecny
      ps:
      Panowie normalnego człowieka pro PO bym zostawił- argumenty i dyskus na poziomie- zawsze
      ale jak już lecą wybryki natury typu - inni powiedzieli, że Jaruś jest gupi to nie mam pytań
      Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
        Panowie normalnego człowieka pro PO bym zostawił- argumenty i dyskus na poziomie- zawsze
        ale jak już lecą wybryki natury typu - inni powiedzieli, że Jaruś jest gupi to nie mam pytań
        To są jacyś inni?

Komentarz

• Ja bym sie sklanial do tezy ze ten cały jurji to ktoś z młodzieżowki PiS, co chce do reszty skompromitować Platformę
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
            Rozumiem, że teraz będziemy się bawić w zabawę "hahaha, kaczor powiedział o drogach szybkiego ruchu, a takich przecież u nas nie ma"?
            Napisałem - podano datę dzienną kiedy droga została oddana do użytku, tzn. kiedy pierwsze samochody mogły po niej jeździć.
            Ja nie wiem, jak cie to bawi to po prostu jestes niepowazny. To co typ co pisze te rzeczy na stronie skyscraper nie ma najwyrazniej zielonego pojecia o czym w ogole pisze. Tam jest jak byk ze wedle niego "zakoncznie inwestycji" to jest to samo co "oddanie do uzytku". Tylko ze wedle prawa zakonczenie inwestycji to nawet nie jest zakonczenie budowy, a od zakoczneia budowy do oddania do uzytku droga kreta dluga i po wybojach.

http://www.budownictwo.abc.com.pl/cz...czeniem-budowy

Zreszta ta tabelke z wikipedii weryfikowalo pewnie kilka tysiecy razy ludzi wiecej niz to co on napisal. A skoro sie tak czepiasz zrodel to moze podaj jego?

Trudno, bo nie wiesz o czym piszesz czy trudno bo ich nie ma? Bez przykładów nie da się dyskutować na odpowiednim poziomie. Bez faktów, to ja mogę napisać, że mój szwagier widział, bo kolega mu opowiadał jak na budowie jednej drogi na euro wylewali asfalt na piach, bo tak im się spieszyło. [...] Nie oglądam telewizji, telewizja kłamie Ale chętnie obejrzę te programy, daj mi tylko więcej danych, bo tak to jak szukanie igły w stogu siana.
            Co to za glupia dyskusja? Napisalem przeciez ze byla afera w listoapdzie przez media masowo ujawniona a dodam teraz ze tak, wyplynela na swiatlo dzienne wlasnie przez takich szwagrow co im sie jadaczki nie zamykaly. Skandalem jest, ze podobno nawet kogos tam zlapali bo przeciez zazwyczaj wszystko jest umarzane i tuszowane. Jednym z watkow afery byla np. "operacja rydwan", wystarczy poszukac.

Jak już pisałem wcześniej, nie wiem o jakim łamaniu przepisów mówimy, skoro wcześniej uchwalono sobie ustawę, która pozwalała na tzw. przejezdność. I przed euro przejezdność dotyczyła (chyba) jednej tylko drogi, autostrady A2, pomiędzy Łodzią i Warszawą. I po euro nie zamknięto jej całej, tylko zamykano niektóre pasy ruchu żeby dokończyć prace związane np. ze stawianiem ekranów.
            No dobra to teraz temat "przejezdnosci". Czyli platfusy wymyslily sobie, ze droga moze nie byc wybudowana do konca, ale moze juz byc "przejezdna"? I to jest ten myczek typa ze strony skyscraper?

Kaczynski wyraznie powiedzial "rzad wybudowal do konca 2012", podkresliem to juz wczesniej? Podkresliem.

http://www.rynekinfrastruktury.pl/ar...amorzadom.html

A widziałeś, żeby na tej stronie którą podlinkowałem ten most był wliczany do statystyk? Nie jest.
            Wiem ze nie jest tak samo jak Modlin, tylko ze te sprawy nie sa wcale naglasnianie wiec szukanie zrodel zajmuje duzo czasu, a w internecie i tak pojawia sie tylko czesc informacji. PO prostu mechanizm jest mniej wiecej taki sam - bylo "byle zdazyc przed euro" i takie tego efekty. O remontach autostrad na oficjalnych stronach GDDKiA nie ma w zasazie niczego, ale wystarczy google.

Wrzuciłeś link, na którym gierkówka w jednym miejscu jeszcze nie jest ukończona. Natomiast na całym odcinku od Piotrkowa do Rawy droga była budowana całkowicie od nowa. Nawierzchnia, budowa węzłów z drogami przecinającymi, przejścia dla zwierząt, ekrany, to wszystko musiało powstać od zera. To po prostu jest nowa droga. Jeśli jeździłeś gierkówką, powiedzmy 5 lat temu, zanim jeszcze zaczęli ją przebudowywać, to teraz musisz czuć różnicę.
            Jezdzilem, tak jak chciales, podalem konkretny odcinek gdzie nic sie nie zmienilo. Ile jest takich odcinkow w calym kraju, a ile wybudowanych kompletnie od nowa?

Powtórzę jeszcze raz, nie jestem rzecznikiem rządu. Chcę tylko dyskutować o faktach, a nie tworzyć wydumane teorie. Jeśli ja potrafię uczciwie podejść do tematu i bez trudu znajdować wiarygodne dane o tym jak wyglądała budowa dróg w ostatnich latach, to i otoczenie JK powinno również móc to zrobić. To nie jest dyplomacja, gdzie można interpretować sytuacje na różne sposoby i dostosowywać fakty do teorii.
            Jak wiarygodne sa te dane to wlasnie napisalem, ze typ ze skyscraper, w przeciwienstwie do kaczynskiego, nie rozroznia terminow prawa budowlanego.
            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              Ja bym sie sklanial do tezy ze ten cały jurji to ktoś z młodzieżowki PiS, co chce do reszty skompromitować Platformę
              A ja przez chwilę myślałem, że to Mort udaje Jurija, żeby na forum za nudno nie było
              Tym bardziej, że Pan Artysta ostrzegł Jurija o banie, a on z reguły działa jak nie działał koleś w jednym z moich ulubionych filmów i usłyszał: "Jak masz strzelać, to strzelaj, zamiast gadać"
              "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez baciek
                nie wiem czy też tak macie, ale mi ciśnienie się podnosi czytając posty takiego barana

podziwiam Cię Foxxie, że masz zdrowie odpisywać takiemu kretyno-debilowi

zbanujcie go albo chociaż przenieście jego posty do tematu o pokemonach, bo jeden z lepszych tematów na forumce rozjebany przez jakiegoś dzwona

e: nie widziałem, że baran pisze z 2 konta i dostał już bana
                A mnie zawsze śmieszą goście, którzy podrygują jak chcą ci, co pociągają za sznureczki - i na dodatek wydaje im się, że wykonują własne ruchy
                Co nie zmienia faktu, że stoicki spokój Foxxa czy Jaco jest rzeczywiście godny podziwu
                Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Te ale w sumie pojawiał sie tutaj istotny politycznie wątek, w końcu JK to bardziej karzeł, czy jednak bardziej kartofel?
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ciąg dalszy nastąpi:

http://forum.legionisci.com/member.php?u=67494

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                      Ja nie wiem, jak cie to bawi to po prostu jestes niepowazny. To co typ co pisze te rzeczy na stronie skyscraper nie ma najwyrazniej zielonego pojecia o czym w ogole pisze. Tam jest jak byk ze wedle niego "zakoncznie inwestycji" to jest to samo co "oddanie do uzytku". Tylko ze wedle prawa zakonczenie inwestycji to nawet nie jest zakonczenie budowy, a od zakoczneia budowy do oddania do uzytku droga kreta dluga i po wybojach.

http://www.budownictwo.abc.com.pl/cz...czeniem-budowy
                      Powiedz, znasz się na tym czy po prostu upierasz się i za wszelką cenę odpowiesz byle bzdurą, żeby tylko pokazać, że nie mam racji?
                      Napisałem, masz podaną datę dzienną przy każdej inwestycji. Ta data to dzień w którym po danej drodze zaczęły jeździć samochody. Jak mam napisać to jaśniej?

Zreszta ta tabelke z wikipedii weryfikowalo pewnie kilka tysiecy razy ludzi wiecej niz to co on napisal. A skoro sie tak czepiasz zrodel to moze podaj jego?
                      Dobrze, proszę:

Tabelka z wikipedii. Z jednej strony zaznaczyłem miejsce na początku 2007 roku, gdzie wg wikipedii stan dróg to około 900km, z drugiej strony stan na początku roku 2013, gdzie jest trochę ponad 2400. Czy różnica to 1500? Czy może teraz będziesz twierdził, że wikipedia się myli?

Co to za glupia dyskusja? Napisalem przeciez ze byla afera w listoapdzie przez media masowo ujawniona a dodam teraz ze tak, wyplynela na swiatlo dzienne wlasnie przez takich szwagrow co im sie jadaczki nie zamykaly. Skandalem jest, ze podobno nawet kogos tam zlapali bo przeciez zazwyczaj wszystko jest umarzane i tuszowane. Jednym z watkow afery byla np. "operacja rydwan", wystarczy poszukac.
                      Głupia dyskusja? To ty piszesz, że "widzialem kilka programow w ktorych pokazano podobne numery na drogach ktore musialy byc naprawiane, gdzie asfal sie zrywal/rolowal" Ja poprosiłem o konkrety, fakty, linki. Nie dostałem nic.

Napisałeś o operacji rydwan, która dotyczy między innymi tego, że zaniżano jakość asfaltu, ale przede wszystkim zmowy cenowej. Czy ktoś za to odpowiedział, nie wiem. Sprawa jest dość świeża, ale mam nadzieję, że wszystkie skvrwysyny pójdą za to siedzieć na długie lata.

dobra to teraz temat "przejezdnosci". Czyli platfusy wymyslily sobie, ze droga moze nie byc wybudowana do konca, ale moze juz byc "przejezdna"? I to jest ten myczek typa ze strony skyscraper?

Kaczynski wyraznie powiedzial "rzad wybudowal do konca 2012", podkresliem to juz wczesniej? Podkresliem.

http://www.rynekinfrastruktury.pl/ar...amorzadom.html
                      14 km, tak? Odlicz w takim razie od tego 1556,2.

Wiem ze nie jest tak samo jak Modlin, tylko ze te sprawy nie sa wcale naglasnianie wiec szukanie zrodel zajmuje duzo czasu, a w internecie i tak pojawia sie tylko czesc informacji. PO prostu mechanizm jest mniej wiecej taki sam - bylo "byle zdazyc przed euro" i takie tego efekty. O remontach autostrad na oficjalnych stronach GDDKiA nie ma w zasazie niczego, ale wystarczy google.
                      Skoro wystarczy google, to jedziesz. Wszyscy chętnie przeczytają co znalazłeś. Bo na ten moment tylko posługujesz się "wszyscy wiedzą", "tak się robiło". Zapewniam cię, że gdyby jakaś świeża wybudowana autostrada albo droga ekspresowa poszła zaraz do remontu wszyscy o tym by pisali.

Jezdzilem, tak jak chciales, podalem konkretny odcinek gdzie nic sie nie zmienilo. Ile jest takich odcinkow w calym kraju, a ile wybudowanych kompletnie od nowa?
                      Podałeś odcinek, który jeszcze nie jest ukończony, widzisz różnicę?

Jak wiarygodne sa te dane to wlasnie napisalem, ze typ ze skyscraper, w przeciwienstwie do kaczynskiego, nie rozroznia terminow prawa budowlanego.
                      Jak wiarygodne są te dane właśnie pokazałem ci na twojej wklejce z wikipedii. Pokrywają się, jak by nie patrzeć. Ale rozumiem że ty, specjalista od prawa budowlanego zaraz mi udowodnisz, że jest inaczej.

Najbardziej wkurwia mnie to, że teoretycznie stoimy po jednej stronie barykady. Ale jak bym nie napisał i tak wychodzi, że jestem platfusem i próbuję dowalić ci za wszelką cenę. Teraz ja zadam ci zagadkę, wystarczy poszukać w google hasła: "Tylko prawda jest ciekawa".
                      Ora et labora

Komentarz

• tak odchodząc od tematu dróg polskich - co myślicie o kolejnej groźbie wojny USA - Korea Płn. ? podobno dzisiaj King Dzon Um powiedział, że rakiety wycelowane na obiekty amerykańskie są w gotowości, za to Korea Płd. i Usa robią manewry bombowcami B2 Spirit (niewykrywalne przez radary, mogące przenosić ładunki jądrowe)

Komentarz

• Myślę że Koreę Północną Chiny powinny już dawno zaanektować, a wszystkich psychopatów którzy tym krajem rządzili/rządzą winno się rozstrzelać. Zaś Koreę Południową i USA powinno się pociągnąć do odpowiedzialności za nierozważne i niezgodne z prawem międzynarodowym rozmieszczanie broni nuklearnej na półwyspie koreańskim. Jeśli zaś chodzi o prawdopodobieństwo konfliktu na półwyspie koreańskim to jest ono jeszcze mniejsze niż prawdopodobieństwo izraelskiego ataku na Iran czyli bliskie zeru. Jednakże gdyby ewentualny konflikt wybuchł to byłby najbardziej krwawym konfliktem w historii Azji. Wystarczy wspomnieć że z linii demarkacyjnej do Seulu jest mniej niż 100 km, więc jest w zasięgu artylerii rakietowej i zburzenie tego 25mln miasta zajęłoby mniej niż dzień

Dodatkowo należałoby przypomnieć Japonii że zgodnie z prawem nie może mieć lotniskowców, a obecnie ma(tyle że nazywa je niszczycielami śmigłowcowymi)
                          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Powiedz, znasz się na tym czy po prostu upierasz się i za wszelką cenę odpowiesz byle bzdurą, żeby tylko pokazać, że nie mam racji?
                            Napisałem, masz podaną datę dzienną przy każdej inwestycji. Ta data to dzień w którym po danej drodze zaczęły jeździć samochody. Jak mam napisać to jaśniej?
                            Po pierwsze to nie podales zadnych zrodel na to ze juz wtedy zaczely tam jezdzic samochody, a skoro ja mam do wszystkiego podawac zrodla to wypadalo by rowniez wobec siebie zastosowac taka sama metode. Po drugie to w linku ktory wkleilem jest jak byk orzeczenie sadu, ze "zakonczenie inwesycji" to nie jest "zakonczenie budowy" z podana sytuacja:

Burmistrz gminy uznał, iż podatniczka nie mogła skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania, bowiem zakończyła inwestycję po 30 czerwca 2007 r. Uzasadniając swoje stanowisko organ I instancji powołał się na zapis w dzienniku budowy, wskazujący na zakończenie wszystkich robót budowlanych w dniu 23 lipca 2007 r.
                            Po trzecie zgodnie z drugim linkiem ktory wkleilem, droga moze byc "przejezdna" w sensie takim ze jezdza po niej samochody, a mimo to budowa trwa i droga zgodnie z prawem nie jest "oddana do uzytku".

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała decyzję od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego dopuszczającą do przejezdności, co wiązało się z rozpoczynającym turniejem Euro 2012. Do dzisiaj nie dokonano pełnego odbioru budowy i nie została wydana decyzja na użytkowanie drogi S5 do użytku w całości. [...] Pod koniec roku 2012 wystąpiliśmy do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z zapytaniem, czy droga S5 jest oddana do użytkowania. Otrzymaliśmy dokument, z którego jednoznacznie wynika, że budowa nie została zakończona. Zgodnie z Prawem Budowlanym, budowa jest zakończona wtedy, gdy inwestor zrealizuje w pełni projekt budowlany i otrzyma decyzję dopuszczającą do użytkowania. Takiej decyzji nie ma. Ciekawe, czy Minister Infrastruktury wiedział, że jest taka sytuacja. Jeśli tak, to czy akceptował takie rozwiązanie? – pyta zastępca burmistrza Pobiedzisk.
                            Czyli aktualny przyklad drogi po ktorej samochody jezdza juz prawie rok, a droga ani nie jest wybudowana, ani dopuszczona do uzytku.

Co do tabelki, to dalej nie podales zrodel tego typa, pomimo tego ze sam ciagle o nie prosisz. Tak wiec ja sprawdzilem zrodla zarowno tabelki jak i tego typa, i wynika wprost, ze tabelka byla robiona wedle jego obliczen(!), z tym ze jego obliczenia bazowaly glownie na komunikatach prasowych w tym GDDKiA. A w nich z kolei, padaja bardzo rozne stwierdzenia, nie zawsze jest wprost "droga oddana do uzytku", czasem nawet nie ma informacji o tym ze "inwestycja sie zakonczyla", przy czym on zawsze wszystko odznacza w ten sam sposob. Do tego jeszcze od czasu do czasu ktos tam fizycznie zweryfikuje to co jest na papierku, co zauwazylem przegladajac caly temat: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=345003

Teraz odnosnie twoich linijek na mapie, to: Kaczynski powiedzial "rzad wybudowal", a rzad Tuska nie rzadzil ani od poczatku roku 2007, ani od konca 2006(jak to zaznaczyles na mapce), tylko od polowy listopada 2007. Takze duzo lepiej przyjac rok 2008, bo budowy nie sa natychmiatowe. Tak samo zakonczyles je w 2013, gdzie chyba powinienes zakonczyc slupek wczesniej. Mnie wychodzi nieco inaczej:

Gdzie okolo 1100 odnosi sie do roku 2008(zolta kropka/kreska).

Co do asfaltu, to nie wiem o co chodzi. Napisalem o "rydwanie" i dalem jednego linka a ty chcesz chyba zebym dokumentowal kazde pekniecie nawierzchni? Jak bym mial wklejac to co mi wyskakuje w przegladarce, to sporo by bylo linkow wprost do wyboczej i onetu, ale powiedzmy ze w ramach wyjatku kilka dam:

http://motoryzacja.interia.pl/raport...u,1853620,4336

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/aut...tu_229678.html

http://www.fakt.pl/Koniec-Euro-autos...,166726,1.html

http://www.fakt.pl/Ekspresowka-jeszc...,170699,1.html

14 km, tak? Odlicz w takim razie od tego 1556,2.
                            Nie musisz odliczac 14 kilometrow. Chodzi o to, ze zrobili sobie taka furtke prawna, i po prostu z tego korzystaja. Udokumentowane przypadki do ktorych moge zalikowac, to cos jak udokumentowane kradzieze kieszonkowe z danego dnia do ktorych moge dac linka. Poza ludzmi ktorzy sie tym zajmuja na codzien nikt nie bedzie w stanie czegos takiego nawet sprawdzic, bo nikomu nie zalezy. Jesli chcesz wiecej zrodel, to nie wiem, moze sie kieruj do GDDKiA, jesli im ufasz oczywiscie.

Podałeś odcinek, który jeszcze nie jest ukończony, widzisz różnicę?
                            Podalem dwa odcinki, ale ten ktory nie jest ukonczony niczym sie nie bedzie roznil od tego co bylo. Ot, taka sama dwupasmowka, tak samo poprowadzona. Wymienia asfalt(nawet nie wiadomo czy na lepszy), dadza barierki po bokach i koniec. Powtorze, dla mnie takie cos nie powinno sie nazywa "nowa" droga. Ba, nawet niektore komunikaty GDDKiA po prostu pisza: remont i modernizacja drogi[numer gierkowki] do ekspresowej[numer]. W zestawieniu na stronie skyscraper wszystko to jest w tej samej kategorii co trasy budowane od zera.

Napisze tak, widzialem jak wygladala budowa A2 i ile pracy w to wlozono, i widzialem jak wyglada "budowa" S8 i po prostu nie sposob tego porownac, bo to drugie to cos co wyglada bardziej jak latanie warszawskich dziur niz budowa nowej drogi. Na krotkich, parukilometrowych odcinkach od poczatku budowy A2 minelo kilka lat zanim zaczeli lac asfalt, po czym po kilku miesiacach trasa byla "przejezdna"(?).

Dam jeszcze troche linkow, zebys mial co czytac:

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3...wieci_jak.html

Pomimo tego ze budowa zakonczona, samo testowanie oswietlenia zajmie wedle pani z GDDKiA 2 miesiace, a to nie wszystko. Termin oddania prawdopodobnie przyspieszony ze wzgledu na artykul w wyborczej.

Troche prawa, i generalnie o tym jak sobie prawo pod wlasna dupe ustawili - niektore teksty sie miejscami dubluja, ale generalnie o tym co to jest oddanie do uzytku, zakonczenie budowy, zakonczenie inwestycji i "przejezdnosc":

http://samorzad.infor.pl/sektor/zada...ytkowania.html

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/...owo,3830741924

http://wpolityce.pl/artykuly/25041-d...-dni-sloneczne

http://www.pinb.tarnogorski.pl/PINB/...nformacje.html
                            Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].
                            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                              Dodatkowo należałoby przypomnieć Japonii że zgodnie z prawem nie może mieć lotniskowców, a obecnie ma(tyle że nazywa je niszczycielami śmigłowcowymi)
                              a dlaczego nie może mieć ? można to gdzieś przeczytać ?

Komentarz

• Zamieszczone przez F.. Zobacz posta
                                a dlaczego nie może mieć ? można to gdzieś przeczytać ?
                                Tzw. Pacyfistyczna Konstytucja narzucana im przez USA po WWII zabrania Japonii posiadania m.in lotniskowców
                                Ostatnio edytowany przez nevermind; [ARG:4 UNDEFINED].
                                CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

Pracuję...
                                X