Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
  Mnie zupełnie nie bolą te zmiany dotyczące wiary, czy religii, ale mnie i większość Węgrów boli to, że kroi się konstytucję pod wybory(...)
  Na jakiej próbie robiłeś badania o bolączkach Węgrów?
  Co do przymusu pracy czy którykolwiek z dyskutantów zadał sobie trud przeczytania ustawy?
  Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
   Na jakiej próbie robiłeś badania o bolączkach Węgrów?
   Co do przymusu pracy czy którykolwiek z dyskutantów zadał sobie trud przeczytania ustawy?
   Masz jakieś linki do tych regulacji?

   Komentarz


   • Polecam przyjrzeć się innemu kawałkowi węgierskiej konstytucji:

    Nowelizacja zakazuje również prowadzenia kampanii przedwyborczej w mediach komercyjnych.
    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

    "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

    Komentarz


    • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
     Mnie zupełnie nie bolą te zmiany dotyczące wiary, czy religii, ale mnie i większość Węgrów boli to, że kroi się konstytucję pod wybory, aby Fidesz tylko utrzymał władzę, praktycznie wycina się konkurencję zakazując reklam w telewizji oraz zmienia ordynację wyborczą tak aby małe partie centrowo-lewicowe nie mogły zagrozić Fideszowi, który uzyskałby poniżej 40% głosów, rozwala się w proch władzę sądowniczą, robi się z Trybunału Konstytucyjnego organ, który będzie miał ograniczone prawa do minimum, a niepoprawną prasę wygania do kąta. Przecież prasa, która do tej pory była za Orbanem bije na alarm, że te zmiany prowadzą Węgry w złą stronę. Naprawdę tego nie widzisz?

     Jak czytam przedstawiony przez Ciebie opis zmian na Węgrzech to w większości pasuje on do obecnej sytuacji w Polsce. W zasadzie poza zakazem reklam w tv wszystkie inne elementy tego opisu - to dzisiejsze państwo PO.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      Co do przymusu pracy czy którykolwiek z dyskutantów zadał sobie trud przeczytania ustawy?
      Ja tylko gdybam i chętnie przeczytałbym jakieś wiarygodne opracowanie metod zawartych w nowelizacji. Dotyczących zarówno podejmowania bezpłatnych studiów, jak i zakazu kampanii w mediach komercyjnych.

      edit. Na polskich stronach informacyjnych nie ma nic szczegółowego. Węgierskiego nie znam. No i po polsku to nawet nie wiem gdzie szukać.
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

      Józef Mackiewicz

      Komentarz


      • Adamski o ostatnich mądrościach Michalik
       Peany feministek na temat konkubinatów, czy to hetero-, czy homoseksualnych, nie wytrzymują jednak porównania z rzeczywistością. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2005 roku na ponad 608 tys. przeprowadzonych przez policję interwencji domowych przemocy w rodzinie dotyczyło 96 tys. Oznacza to, że przemoc w rodzinie sta-nowi około 6 proc. przemocy domowej. 70 proc. przestępstw związanych z przemocą zdarza się w konkubinatach, a zaraz po nich plasują się najbardziej nietrwałe ze wszystkich związki homoseksualne. To tu zmiany partnerów zda-rzają się najczęściej i tu jest najwięcej przemocy. Pod tym względem przodują pary lesbijskie, gdzie przemoc pojawia w 50 proc. związków.
       Eliza Michalik w „OZONIE” w 2006 roku broniąc Kościoła przez zarzutami feministek o akceptowanie przemocy.
       Żądam zaprzestania zapisywania katolickich bredni, sprzeciwiających się ustaleniom nauki i zdrowemu rozsądkowi i katolickich subiektywnych przekonań w formie obowiązujących mnie ustaw, których nie mogę złamać pod groźbą kary, także więzienia.
       Eliza Michalik w 2013 roku na portalu naTemat.pl
       Można się było spodziewać, że po Paradzie Równości przyjdzie kolej na następne demonstracje. "Tęczowi" aktywiści poczynają sobie wyjątkowo bezczelnie, bo w Polsce mamy świetnie zorganizowane, prężnie działające i zasobne lobby homoseksualne. Lesbijki i geje zaś, wbrew temu, co twierdzą tęczowi działacze, nie są wcale dyskryminowani. Organizacje broniące praw homoseksualistów, dysponujące własną prasą i portalami internetowymi, wyrastają jak grzyby po deszczu. Jest ich co najmniej tyle, ile organizacji broniących praw niepełnosprawnych, samotnych matek i bezdomnych, a z pewnością więcej niż organizacji broniących praw ojców pokrzywdzonych przez sfeminizowane sądy rodzinne.
       Eliza Michalik o gejach w 2005 roku w Ozonie.
       Żądam, by nie zmuszano homoseksualistów do leczenia i żądam zaprzestania prześladowań ludzi za to, że są inni. […] Żądam edukacji, w tym seksualnej i zaprzestania traktowania jawnych idiotyzmów głoszonych przez ludzi, którzy albo nie skończyli szkół, albo zapomnieli już dawno, czego się w nich nauczyli i nie czytają nic poza katolickimi gadzinówkami, jako równoprawnego głosu w debacie publicznej.
       Eliza Michalik w 2013 roku na portalu naTemat.pl
       W przypadku Elizy Michalik, której bardzo ostre teksty o środowiskach gejowskich i feministycznych są jeszcze w papierowym archiwum Gazety Polskiej ( naprawdę warto je przypomnieć) można by jeszcze długo ciągnąć listę porównawczą. Niegdyś antylewacki młot prawicowych gazet, który następnie został oskarżony o dokonywanie w tekstach plagiatów ( ach ci niedobrzy, zazdrośni internauci) odnalazł się w końcu w Superstacji. Bardzo szybko Pani Elizie udało się zmienić swoje radykalne poglądy ( czy jej tekst pojawił się w słynnym numerze Ozonu „Zakaz pedałowania”?). Czy zrobiła to celowo by móc gdzieś pracować? Nie posunę się do takiego obrzydliwego i nienawistnego stwierdzenia. Każdy ma przecież prawo zmienić swoje zapatrywania, i jeżeli nawet idzie to w parze ze zmianą pracy, to nie oznacza wcale złych intencji. W żadnym razie! W końcu Janusz Palikot wydawał niegdyś prawicowy OZON, budując pismo pokolenia JPII. Ba, wziął nawet na pokład Panią Elizę z „Gazety Polskiej” ( według portalu naTemat.pl sekta od Sakiewicza nie wybaczyła jej zdrady) by pisała o gejach i feministkach. Dziś Janusz Palikot bawi się w kieszonkowego Marata mając za plecami Jerzego Urbana. On również odszedł od zacofanego katolicyzmu przez wstrząs jaki przeżył na Krakowskim Przedmieściu. Tłumy napędzonych na obrońców krzyża „obywateli” przekonały go, że tłumy tworzące „pokolenie JPII” były złym targetem. Pani Eliza również niegdyś wybrała zły target. Dziś na blogu żąda więc wielu rzeczy.
       Żądam, żeby księża pedofile szli do więzienia tak jak inni "cywilni" pedofile. Żądam żeby z Papieża można było żartować tak jak z każdego innego dyktatora (bo to jest watykański dyktator) i postaci publicznej.
       pisze Michalik, która nie chce by wchodzono jej do łóżka, oraz by za jej pieniądze budowano świątynie. Ba, Pani Eliza, jako niekatolik, czuje się w Polsce jako obywatelska drugiej kategorii. To akurat nowością nie jest. Pani Eliza nie od dziś czuje presję najróżniejszych środowisk.Po rezolucji na temat homofobii w 2006 roku Pani Eliza pisała: „Oznacza to, że odtąd uszminkowanego faceta w damskich ciuszkach i szpilkach na muskularnych nogach będziemy zmuszeni uznawać za zdrowego, normalnego mężczyznę.” Dziś trudno dojrzeć jej potępianie dla przymuszania by uznać za normę posłankę Grodzką w Sejmie. Choć ja oczywiście dostrzegam logikę jej czynów ( bez skojarzeń z piosenką Kazika). Była prześladowana przez gejów w 2006 roku, a teraz prześladują ją katole. A może chodzi o to, że będąc prześladowanym ma się tematy do pisania? Dzięki temu trudno nienawistnikom oskarżać o robienie plagiatów. Nie, to nie o to chodzi. Tak może pomyśleć tylko chory z zazdrości człowiek, który należy do prawicowej sekty, która nie chce po prostu wypuścić z rąk Pani Elizy.
       Na przykładzie tekstów Elizy Michalik można ułożyć „kilometrowy tekst”, pokazujący jak w ciągu kilku lat można zmienić poglądy. Jest to naprawdę warte zrobienia z socjologicznego punktu widzenia. Nie znam drugiego publicysty, który przeszedłby taką metamorfozę. Ja również popełniłem w swojej krótkiej karierze parę głupich tekstów wynikających z niedouczenia albo zacietrzewienia. Pani Eliza jednak pobija wszelkie rekordy odcinania się od swojej publicystyki. Warto przyjrzeć się tej zmianie. Choćby po to by przekonać się o sile liberalnych mediów, które nawet z moherowego oszołoma są w stanie zrobić porządnego obywatela, czującego dyskryminację uprawianą przez katolików. Jest dla nas wszystkich szansa Drodzy Czytelnicy. I wcale nie musimy doświadczać losu Randala McMurphego. W system jest wejść łatwiej.
       „Geje i lesbijki nie chcą równego traktowania - lecz przywilejów, nie walczą o tolerancję - lecz o pieniądze (wyciągane z kieszeni podatnika) i władzę. Choć robią z siebie ofiary, nikt ich nie dyskryminuje - mówią czarno na białym oficjalne raporty”
       Eliza Michalik (Gazeta Polska) cytowana przez "Niedzielę"
       A Pani Eliza chce tylko równego traktowania? Pewnie, że tak. Pani Eliza zawsze mówi prawdę.
       A propos przedstawiania tej bladzi jako, "byłej dobrej koleżanki Sakiewicza" - nie wiem jaki to ma cel.
       Herbert też był kiedyś przyjacielem Michnika...
       "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

       Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Noris Zobacz posta
        A propos przedstawiania tej bladzi jako, "byłej dobrej koleżanki Sakiewicza" - nie wiem jaki to ma cel.
        Jeśli tak było to dlaczego nie ?
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

        Józef Mackiewicz

        Komentarz


        • @Norris
         Nie róbmy z Sakiewicza świętego.
         To jeszcze uwypukla ewolucje tej kuriozalnej postaci. Przecież widać, że dziewczyna łasa na kasę i zawsze idzie z prądem. Wtedy(połowa poprzedniej dekady) był boom na wiarę i religię(pokolenie JP2 etc.) więc była katoliczką i prawicową publicystką. Teraz mamy modę na lewackie dewiacje i dziewczyna, jak przystała na wzorcowego Zeliga zmieniła poglądy o 180 stopni. Ale przecież nawet szanujący się lewacy mają ją za idiotkę i robią sobie z niej bekę vide:http://wo.blox.pl/2007/02/Upadek-Elizy-Michalik.html
         Ostatnio edytowany przez Jerzman; 47902.
         Bóg z Nami, choj z Nimi.
         Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

         Komentarz


         • Poza tym nie do końca rozumiem dlaczego ci najlepsi (dostali się na bezpłatne) mają być karani ograniczeniem prawa do wyboru miejsca pracy.
          gwoli ścisłości - żadne studia nie są bezpłatne. Albo płaci za nie student albo państwo. I tak jak napisał BlackAdder, jeżeli nie pasują Ci warunki finansowania Twoich studiów, płać za nie sam. Ten kto wykłada pieniądze stawia warunki, proste.

          P.S. Większość tych "śmiesznych, wiecznych studentów-hippsterów" jest na wieczorowych
          może to kwestia uczelni/kierunku, ale moje wspomnienia wskazują na coś zgoła odmiennego.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
           @Norris
           Nie róbmy z Sakiewicza świętego.
           To jeszcze uwypukla ewolucje tej kuriozalnej postaci. Przecież widać, że dziewczyna łasa na kasę (...)
           Do pewnego momentu niekoniecznie. Jej felietony w "G.P." ponad dziesięć lat temu pod względem bezkompromisowości były porównywalne z Łysiakiem. Chwilę później zaczęło się jednak coś o wiele słabszego, niż "lot na kasę", czy "beka szanujących się lewaków". Bo to było dziennikarzolskie qrestwo, a nie "beka"...

           Swego czasu w Gazecie Polskiej opublikowano takie przeprosiny: "Serdecznie przepraszam red. Hannę Harasimowicz-Grodecką i Czytelników za to,...


           Eliza Michalik maniakalnie popełnia plagiaty! - forum dziennikarze po godzinach - dyskusja ... Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.05.13 o godzinie 19:40 - GoldenLine.pl
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            Na jakiej próbie robiłeś badania o bolączkach Węgrów?
            Co do przymusu pracy czy którykolwiek z dyskutantów zadał sobie trud przeczytania ustawy?
            Jaśniepanie prosimy w takim razie o wyjaśnienie nam maluczkim niezrozumiałych niuansów, bądź nieprzeczytanych przez nas fragmentów zmian w węgierskiej konstytucji.

            Komentarz


            • @jeszcze o P. Elizie.
             Przecież gdyby zamienić katolicy i kościół na Żydzi spokojnie ten jej manifest mógłby zostać opublikowany w "Völkischer Beobachter" gdzieś tak około 1932, przecież to tekst jawnie faszystowski. A kotliński w swoich "faktach i mitach" takie pierdoleto co piątek we wstępniaku pisze od jakiś kilkunastu lat, ale dopiero teraz lemmingi się rzuciły na to, jak muchy na lep. A najśmieszniejsze jest to, że pewnie jeszcze niedawno o swoich doświadczeniach autoerotycznych księdzu na spowiedzi nie omieszkali nadmienić, jak wrócili do tatków w Jedwabnym na Święta Wielkanocne, ludzie w Polsce są doprawdy zabawni
             Ostatnio edytowany przez Jerzman; 47902.
             Bóg z Nami, choj z Nimi.
             Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
              @Norris
              Nie róbmy z Sakiewicza świętego.
              Jakiego świętego? Szczerze powiedziawszy, to jego osoba mi lotto. O tym, że Michalik pracowała u niego wszyscy wiedzą, więc poznawcze wartości żadne. Jest pewna subtelna różnica między Twoim zestawieniem nazwisk, a tym co napisał Adamski. W ten sposób to możemy każdego przedstawiać - Herberta np. jako byłego kumpla Michnika, a każdego bąka C. Michalskiego, zestawiać z osobą Tekielego itd. Tylko o to mi chodzi, nie o obronę Sakiewicza. Jaśniej nie umiem.
              "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

              Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

              Komentarz


              • @Norris
               Dla ścisłości nie pracowała u niego, oboje pracowali w owym czasie dla P. Wierzbickiego.
               Bóg z Nami, choj z Nimi.
               Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

               Komentarz


               • Masz rację "z" nie "u".
                @jeszcze o P. Elizie.
                Przecież gdyby zamienić katolicy i kościół na Żydzi spokojnie ten jej manifest mógłby zostać opublikowany w "Völkischer Beobachter" gdzieś tak około 1932, przecież to tekst jawnie faszystowski
                To samo pomyślałem. Inna sprawa, że właśnie kościół katolicki był przez faszystów w Niemczech wyjątkowo zwalczany.
                "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

                Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

                Komentarz

                Pracuję...
                X