Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Cisza w mediach, poznikały filmiku z youtube z meczu. Gdzie nie gdzie pisze się o dziwnym zachowaniu sióstr Radwańsikch.

  Na meczu piątkowym w Izraelu kibice wyzwali siostry od katolickich suk.

  Czuję się jakoś szczególnie upoważniony, aby wszcząć proces o znieważenie Polek i katoliczek, przez żydowskich kiboli, rasistów i najpewniej mizoginów, po tym jak „państwo polskie”, w osobie pani prokurator, przypisało „ruskiego cwela” do prezydenta Rzeczypospolitej, a mnie wskazało jako sprawcę tej haniebnej charakterystyki. Spadł na mnie ten ciężar, chociaż mamy w Polsce całą armię profesorów […]

  Komentarz


  • Dziś dwa linki z cyklu "znajdź różnicę":

   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • są lepsi bo są gorsi
    Czas kończyć z baranami na forumce

    Komentarz


    • w aktualnym wydaniu "W Sieci" jest artykuł w którym znajduje się więcej podobnych przykładów

     Komentarz


     • Dyskutują: Rafał Ziemkiewicz, Tomasz Sakiewicz i Jerzy Wasiukiewicz.


      Dość ciekawa dyskusja.Polecam

      Komentarz


      • Dobiegły końca przeprowadzane sondaże przez ewybory w każdym województwie : http://ewybory.eu/sondaz-uliczny-ewy...01-15-02-2013/

       8 województw za PO (zachód)
       7 województw za PiS (wschód)
       1 województwo za SLD (kujawsko-pomorskie)

       Komentarz


       • Polska pod zaborami
        ...ta ziemia do Polski należy
        choć Polska daleko jest stąd,
        bo wolność krzyżami się mierzy
        historia ten jeden ma błąd!!!!

        Better Dead Than Red!!!

        Komentarz


        • Polecam zalajkować fejsbukowy profil Profesora Piotra Glińskiego, bo lekki wstyd, że prawicowy kandydat na premiera ma tak małą popularność w necie(mniej niż tysiąc lajków), zwłaszcza, że Gliński często na nim publikuje. Internet jest miejscem gdzie można popularyzować pewne poglądy i kandydatury, szkoda z tego nie skorzystać. Propagowanie jego osoby jest zresztą dla nas bardzo korzystne, jak widzimy - gdy Kaczaffi znika, a pojawia się Gliński, od razu PiSowi rośnie poparcie.

         Jak kogoś zbulwersował ten post to przepraszam

         Komentarz


         • Roman Giertych na swoim oficjalnym profilu na facebooku opublikował komunikat o powstaniu Instytutu Myśli Państwowej. Plotki na ten temat krążyły już od jakiegoś czasu: "Nasz Dziennik": Tercet Kamiński-Marcinkiewicz-Giertych myśli o założeniu swojej partii. Inicjatywa ma być pod kontrolą PO

          Instytut Myśli Państwowej to porozumienie promujące nowe idee dla Polski, analizujące zmiany zachodzące w świecie współczesnym i formułujące konkretne propozycje rozwiązań ustrojowych, społecznych, politycznych i ekonomicznych

          - czytamy w komunikacie. W czterech punktach przedstawiono podstawowe założenia. Instytut chciałby zająć się problemami wykluczonymi z obywatelstwa "potomków obywateli polskich zza wschodniej granicy". Instytut weźmie się także za zagadnienia kryzysu strefy euro, a także sprawami krajowymi.

          Zamierzamy stworzyć kuźnię ekspertów profesjonalnie pracujących nad programem dla Polski. Zamierzamy nawiązać współpracę zarówno z ośrodkami akademickimi jak i biznesowymi celem umożliwienia wzajemnego przepływu informacji, doświadczeń i świeżych pomysłów

          - czytamy w dalszej części komunikatu.

          Dosyć ciekawie przedstawia się grupa inicjatywna Instytutu. Pod oświadczeniem podpisani są:

          Zbigniew Chrzanowski, Wojciech Bosak, Stefan Niesiołowski, Kazimierz Marcinkiewicz, Jarosław Jagiełło, Leszek Moczulski, Michał Kamiński, Andrzej Gąsienica Makowski, Tomasz Szyszko, Jan Filip Libicki, Marcin Libicki, Roman Giertych, Jacek Żalek.

          Ta inicjatywa pokazuje jak na dłoni ludową prawdę, że tylko krowa nie zmienia zdania. Wszak dobrze mamy w pamięci słowa Niesiołowskiego, który Giertycha odsyłał do psychoanalityka. A teraz... wspólny instytut! Pięknie!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
           Polecam zalajkować fejsbukowy profil Profesora Piotra Glińskiego, bo lekki wstyd, że prawicowy kandydat na premiera ma tak małą popularność w necie(mniej niż tysiąc lajków), zwłaszcza, że Gliński często na nim publikuje. Internet jest miejscem gdzie można popularyzować pewne poglądy i kandydatury, szkoda z tego nie skorzystać. Propagowanie jego osoby jest zresztą dla nas bardzo korzystne, jak widzimy - gdy Kaczaffi znika, a pojawia się Gliński, od razu PiSowi rośnie poparcie.

           Jak kogoś zbulwersował ten post to przepraszam
           Tylko jak bardzo Gliński jest prawicowy? Z tego co wiem, to on chce powołać rząd (centrowo)techniczny do posprzątania burdelu narobionego przez ekipę Tuska.

           Był już taki jeden (centrowo)techniczny Marcinkiewicz, którego to ministrowie wpierw w dużej mierze narzucili późniejszy kształt kancelarii premiera Kaczyńskiego, po czym masowo zaczęli się ujawniać jako "ludzie drugiej strony". Efekty były takie, że za wszystkie gówna Marcinkiewicza beknął właśnie "Kaczaffi".
           "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

           "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

           Komentarz


           • Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
            Tylko jak bardzo Gliński jest prawicowy? Z tego co wiem, to on chce powołać rząd (centrowo)techniczny do posprzątania burdelu narobionego przez ekipę Tuska.

            Był już taki jeden (centrowo)techniczny Marcinkiewicz, którego to ministrowie wpierw w dużej mierze narzucili późniejszy kształt kancelarii premiera Kaczyńskiego, po czym masowo zaczęli się ujawniać jako "ludzie drugiej strony". Efekty były takie, że za wszystkie gówna Marcinkiewicza beknął właśnie "Kaczaffi".
            I podejrzewam, że drugi raz tego błędu jak z Kaziem nie popełni. Gliński raczej napewno nie będzie premierem, bardziej to zabieg marketingowy. Narazie w miarę skuteczny i oby tak zostało.

            Komentarz


            • Zmierz Proporcjum... Robert Gwiazdowski

             Moim zdaniem jeden z najlepszych tekstów jakie czytałem w ostatnim czasie. Polecam.

             Wczoraj w Rzepie był mój felieton o niebywałym sukcesie w Brukseli. Przeczytało go (a przynajmniej kliknęło) z różnych miejsc w necie podobno prawie milion osób. Tutaj w nieco bardziej rozbudowanej postaci.

             Pan Tomasz Urbaś wylicza, że w następnej perspektywie budżetowej dostaniemy z Brukseli netto mniej niż w obecnej

             Coś nie trybi. Albo Donald Tusk okłamuje opinię publiczną o wielkim sukcesie w Brukseli, który w rzeczywistości jest stratą ok. 12 mld euro netto przy realizacji rządowych prognoz gospodarczych. Albo rządowe prognozy gospodarcze są mitem, a rząd poufnie prognozuje głęboką i długą recesję i w oparciu o to założenie negocjował na szczycie Unii.


             ale jednak coś tam dostaniemy.

             Babcia mówiła: „jak dają to bierz, jak biją to uciekaj”. Więc na to, że dali nie ma się co obrażać. Na to, że dali mniej – też zresztą się nie ma co obrażać, choć opozycja krzyczała, że muszą dać więcej.

             Ale – parafrazując Papkina – zważ proporcjum mocium panie. Mogę to śmiało dziś powtórzyć, bo to samo mówiłem w 2006 roku, gdy najważniejszym ministrem w rządzie była Pani Grażyna Gęsicka. Nasi politycy widzą konkretne pieniądze z konkretnego źródła. Spadają na nich prawie jak manna z nieba gdy naród wybrany opuszczał niewolę egipską i udawał się do ziemi świętej. To potrafią oni zrozumieć. Ale przecież to nie pieniądze z Unii Europejskiej są podstawą naszego rozwoju!

             Polskie PKB wynosi rocznie ponad 1,5 biliona złotych. Czyli około 375 miliardów euro. Z Unii otrzymamy w latach 2014-2020 na politykę spójności (bez dopłat dla rolników) 73 mld euro – czyli około 40 mld zł rocznie. Niecałe 3% naszego PKB!!!

             A odejmijmy od tego naszą składkę do UE oraz koszty transferowe i koszty utrzymania instytucji obsługujących – to się zrobi połowa, choć Pan Tomasz Cukiernik szacuje, chyba przesadnie, łączne koszty naszego członkostwa w Unii na więcej niż otrzymujemy z funduszu spójności.             Nad realizacją Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia pracuje w Polsce ponad 170 instytucji: instytucje zarządzające, instytucje pośredniczące i instytucje pośredniczące II stopnia, wspólne sekretariaty techniczne, koordynatorzy krajowi, krajowe punkty kontaktowe, instytucja audytowa, instytucja certyfikująca, instytucje pośredniczące w certyfikacji, instytucje koordynujące oraz instytucja odpowiedzialna za przepływy finansowe. Zatrudniają one około 12 tys. osób. W samym Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, pracuje ich ponad tysiąc. A jeszcze są specjalnie stworzone miejsca pracy w urzędach marszałkowskich, urzędach wojewódzkich i urzędach pracy. Wynagrodzenie urzędników jest około 30% wyższe od średnich pensji w gospodarce narodowej! Jego część jest dofinansowana z pomocy technicznej, ale pensja urzędnika to nie cały koszt jego miejsca pracy. Łącznie podatnicy płacą za nie około 160 tys. zł rocznie. A więc urzędnicy, którzy zajmują się samymi tylko środkami unijnymi kosztują nas kilka miliardów złotych rocznie.

             A Pan Premier zapowiedział, że będzie jeździł po Polsce i konsultował na co wydać te „niebywałe” pieniądze, jakie udało mu się z Unii otrzymać! To tak, jakby Jan Statystyczny, zarabiający netto 2,5 tys. zł miesięcznie, dostał od krewniaków z zagranicy 70 zł (z czego 35 musiał oddać) i postanowił objechać rodzinę w całym kraju, żeby z nią skonsultować, na co ma je wydać. Więcej wyda na podróże. „Zważ proporcjum…”

             Prawie 70% polskiego PKB wytwarzają „Misie” – mali i średni przedsiębiorcy. Ponad bilion złotych rocznie! 25 razy więcej niż sławetne środki unijne. To „Misie”, a nie żadna Unia, stanowią fundament naszej gospodarki. Może niech się Pan Premier ich zapyta, jak już będzie tak podróżował po, Polsce z tymi wirtualnymi nieco walizkami pieniędzy, co powinien zrobić, żeby było im łatwiej tworzyć PKB.

             I co sądzą o nowych pomysłach podatkowych Najlepszego Ministra Finansów w Europie Wschodzącej, które właśnie zostały ogłoszone, jak również o pomysłach podatkowych „Technicznego Ministra Finansów” – Pana Prof. Witolda Modzelewskiego, o których na „prawicowych” portalach napisano, że są „silnym wsparciem eksperckim” dla Pana Profesora Piotra Glińskiego. Ale kto by się będzie „Misiami” przejmował, skoro my mamy „środki unijne”. Ciekawe tylko skąd Unia je ma? Otóż ma je od swoich „Misi”, którym też przeszkadza jak może, więc ma ich mniej, niż mogłaby mieć gdyby nie przeszkadzała.
             "Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie."

             Zbigniew Herbert

             Komentarz


             • 13 lutego Prezes Rady Ministrów wydał rozporządzenie, powołujące "radę do spraw przeciwdziałania dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji", z Michałem Bonim na czele. Rada ma się zbierać raz na pół roku.
              W rozporządzeniu czytamy, że do zadań Rady "należy zapewnienie koordynacji działań organów administracji rządowej oraz ich współdziałania z organami samorządu terytorialnego i innymi podmiotami w zakresie przeciwdziałania i zwalczania dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji". Swoje rozstrzygnięcia ma podejmować w formie uchwał, a zgodnie z rozporządzeniem do współpracy z nią zobligowane są "organy administracji rządowej oraz podległe im jednostki organizacyjne".
              "Komisja zajmująca się zwalczaniem mowy nienawiści będzie chodzić na sznurku formacji politycznej, która od języka nienawiści wcale nie stroni. Można mieć nawet wrażenie, że ludzie z nią związani często posługują się kł…

              Ostatnio edytowany przez Noris; 4255.
              "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

              Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

              Komentarz

              Pracuję...
              X