Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Długie, ale warto przeczytać:
  "A tymczasem publiczną debatę zdominował spór o związki partnerskie. Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska ma widać własne priorytety, z którymi nie ma szansy konkurować nawet dramatyczny stan polskiej gospodarki".


  ...i krótki wywiad z Rulewskim:

  A jak pan ocenia dotychczasowe działania rządu, administracji, żeby bezrobociu przeciwdziałać? Te wskaźniki nie pojawiły się przecież nagle. Czy zrobiono cokolwiek, by ten proces zahamować?
  Nie zauważam ani działań krótkoterminowych, bo takie zwykle zalecenia Międzynarodowej organizacji Pracy ani długofalowych. Jesli chodzi o krótkofalowe – to sam proponowałem, żeby nie mrozić funduszu pracy, ale od razu podjąć działania, które spowodują efekt. Podam przykład: Mamy np. termomodernizację. Ale ona jest poyślana na wielką skalę. A czemu nie zrobić malej termomodernizacji? Oklejania ścian styropianem? To nie są duże inwestycje. Wymagają nisko kwalifikowanej siły roboczej. Można je szybko uruchomić.
  Takich działań nie widzę. Natomiast była próba zamrożenie środków na tzw. operacyjne krótkie działanie.
  Co w takim razie należałoby zrobić?
  Potrzebny jest niewątpliwie zwrot gospodarczy. Przypomina mi się historia COP-u, gdzie właśnie z takich powodów jak dzisiaj, w warunkach Polski przedwojennej i bez pomocy UE, bo jej nie było, uruchomiono 53 fabryki. I to nie jakieś montownie. Mam na myśli choćby zbiornik w Rożnowie czy Stalową Wolę, gdzie powstała nowoczesna huta o najwyższych parametrach. Dokonano zwrotu gospodarczego, bo jak prezydent Mościcki powiedział, jest nie do przyjęcia sytuacja, żeby miliony ludzi było bezrobotnych i wywoływało rewolucje. Zamysł był by stworzyć 100 tys. wysoko kwalifikowanych miejsc pracy. I Polsce jest potrzebne dziś coś podobnego, oczywiście we współczesnych realiach. Uruchomienie procesu, który wchłonie siłę roboczą. Ale to musi być coś na miarę europejską – a więc wysoko specjalizowane technologie i produkty z zakupem licencji włącznie. Jest pytanie o środki oczywiście.One napłyną gdy podejmie się intratne przedsięwzięcie, korzystne ulgi lokacyjne. Ale też – ja tego nie ukrywam, społeczeństwo musi zacząć oszczędzać na swoją przyszłość. Oszczędzanie w Polsce na skutek różnych procesów jest na niskim poziomie. My musimy dla swoich dzieci, ojców matek – fundusze w bankach z których będzie można pobierać kredyt na inwestycje.
  A jak do tych pana przestróg i propozycji odnoszą się ministrowie i koledzy z partii? Czuje się pan słuchany, czy jest pan samotnym wilkiem?
  Gdy w Senacie wystąpiłem wobec ministra Rostowskiego to on chyba po raz pierwszy nie zbywał tego co mówiłem milczeniem. Nie lekceważył tezy, że my przegrywamy zadłużeniem, że droga polegająca na redukcji na cięciach zamrożeniach, likwidacjach funduszy, która do tej pory była podjęta przez parę lat jest nieskuteczna, ponieważ zadłużenie rośnie szybciej niż my tniemy koszty. Jest to więc droga donikąd. Więcej, pojawił nam się taki przyjazny przeciwnik – globalizacja. Przyjazny – bo wiele krajów wygrywa globalizację. My zaś dostajemy od niej w brzuch, czy nawet poniżej pasa. Przykładem jest choćby Fiat. Ale o Fiacie to dziennikarze jeszcze piszą. A jest jeszcze np. Taki Zachem wielka inwestycja, której upadek spowodował zniknięcie przeszło 1000 miejsc pracy. Przy czym w Fiacie można je odbudować, gdy ruszy popyt podczas, podczas gdy w Zachemie tych miejsc już nie będzie. One muszą być zgruzowane ze względu na zagrożenia ekologiczne. Zatem to są ofiary globalizacji i europeizacji, które są z natury zjawiskami przyjaznymi. Ale trzeba umieć na tego konia wskoczyć. A my tego nie umiemy. Bo u nas nie ma polityki gospodarczej, a jest tylko polityka finansowa.
  Ostatnio edytowany przez Noris; 4255.
  "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

  Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

  Komentarz


  • Ministra zmniejsza dofinansowanie dla sportu:

   Podział sportów olimpijskich:

   sporty strategiczne - kolarstwo, narciarstwo, pływanie, podnoszenie ciężarów, zapasy, żeglarstwo - utrzymanie dotychczasowych środków;
   lekkoatletyka, kajakarstwo i wioślarstwo - o 10 proc. mniej środków.

   sporty ważne - biathlon, judo, łyżwiarstwo szybkie, strzelectwo sportowe, szermierka, tenis - o 10 proc. mniej środków.

   sporty mało istotne - badminton, boks, gimnastyka, łucznictwo, tenis stołowy, jeździectwo - o 20 proc. mniej środków.

   sporty o minimalnym znaczeniu - akrobatyka sportowa, curling, golf, łyżwiarstwo figurowe, pięciobój nowoczesny, sporty saneczkowe, taekwondo, triathlon - o 30 proc. mniej środków.

   gry zespołowe - koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, piłka nożna - zapewnione wysokie finansowanie.

   gry zespołowe - hokej na trawie, hokej na lodzie, rugby - zmniejszenie finansowania seniorów, wsparcie ciekawych projektów szkolenia młodzieży. Finansowanie tylko rugby 7-osobowego (olimpijskiego).

   Podział sportów nieolimpijskich:

   grupa I - alpinizm, brydż sportowy, karate tradycyjne, kick boxing, sporty motorowodne i narciarstwo wodne, sporty lotnicze, sporty motorowe, szachy taekwondo ITF - wyraźnie mniej środków, ale nadal finansowane.

   grupa II - ju-jitsu, karate, karate fudokan, kulturystyka i trójbój siłowy, muaythaj (boks tajski), orientacja sportowa, sumo wu-shu - wyraźnie mniej środków, nie wiadomo, co w przyszłym roku.

   grupa III - baseball i softball, bilard, kendo, korfball, kręgle, płetwonurkowanie, radioorientacja, skiboby, snooker i bilard angielski, sporty modelarskie, sporty wrotkarskie, sporty psich zaprzęgów, taniec sportowy, unihokej, warcaby, wędkarstwo - w tym roku do 50 proc. mniej środków, od przyszłego zaprzestanie finansowania.

   Cuda matoła. By żyło się lepiej.

   Komentarz


   • Odnosnie pomyslu wyslania "polskiej misji" do Mali - zapytam - A na hoi oni tam? Przeszkadzac francuza pojada? Doswiadczenia Iraku i afganu nienauczyly rzadzacych niczego

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
     Odnosnie pomyslu wyslania "polskiej misji" do Mali - zapytam - A na hoi oni tam? Przeszkadzac francuza pojada? Doswiadczenia Iraku i afganu nienauczyly rzadzacych niczego
     Proste:
     Z Iraku wycofali,
     przenieśli do Czadu i Mali.

     Widać tu gdzieś sprzeczność?:

     7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku

     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
      Proste:
      Z Iraku wycofali,
      przenieśli do Czadu i Mali.

      Widać tu gdzieś sprzeczność?:
      Jedna - nikt nas tam nie zaprasza

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
       Jedna - nikt nas tam nie zaprasza
       A policję o 6 rano ktoś zaprasza? Siła bezprawia.
       "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
       Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
       Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
       Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
       "
       Janusz Waluś - czekaMY!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
        Odnosnie pomyslu wyslania "polskiej misji" do Mali - zapytam - A na hoi oni tam? Przeszkadzac francuza pojada? Doswiadczenia Iraku i afganu nienauczyly rzadzacych niczego
        Donek zrobił gest dobrej woli przy spotkaniu z Prezydentem Francji. W gości z gołymi rękami się nie idzie. To powszechnie znana prawda iż łatwo się czyjąś dupę nadstawia, bo przecież nie swoją...

        Na razie jest mowa o kilkudziesięciu instruktorach i coś tam przebąkują o pomocy logistycznej (broń? amunicja? ciekawe kto za to zapłaci...) ale warto obserwować temat.
        Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

        Komentarz


        • Zamieszczone przez VANAHAIM72 Zobacz posta
         Na razie jest mowa o kilkudziesięciu instruktorach i coś tam przebąkują o pomocy logistycznej (broń? amunicja? ciekawe kto za to zapłaci...) ale warto obserwować temat.
         Raczej środki transportu, a zapłaci Polska oczywiście.
         Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

         Komentarz


         • Tak jak trzymam sie z dala od tematu "polityka" tak jak i od różnej maści mediach przekazu z pierwszej ręki,typu "fakty i mity","wiadomości i obłuda" itp,itd.

          Ale...z czystej ludzkiej ciekawości dziś włączyłem owych mitomanów o 19 na wiadomym kanale.Myśle "aaaa,zobacze co wymyślą tym razem na temat S".
          Odpalam TV i:

          Wiadomości z kraju:
          Transformers na wicemarszałka,pederaści i mudziny hasają wesoło na ekranie,babke która mówi o tym że zwraca sie do krzysztofa grodzkiej per Pan szkalują i wymyślają że to "niemoralne".Tusek grzmi że Gowin mu partie rozwala od środka bo już nie cacy sie wypowiedział o homoseksualistach i ich chorych wymysłach.Palikoty z tym swoim ruchem to już totalnie odpływają.

          Wiadomości ze świata:
          Żabojady przepychają ustawe o pedalskich małżeństwach,a francuscy dewianci narzekają że dajmy na to pederasta A ma córke z legalnego małżenstwa i nie może dać praw do opieki pederaście B gdyby temu pierwszemu coś sie stało.

          No ku**a jego mać!
          Świat stanął na chuju i tańczy sobie breka.

          Komentarz


          • To masz kolejny kwiatek:

           Krzysztof Bondaryk odchodził z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w atmosferze skandalu, ale nadal może liczyć na wsparcie ekipy rządzącej. Dzisiaj Bronisław Komorowski odznaczył byłego szefa ABW Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

           Zdumiewające i zakrawające na kpinę jest zwłaszcza uzasadnienia odznaczenia Bondaryka. Jak podała prezydencka kancelaria otrzymał on order "za wybitne osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej, za zasługi dla umacniania bezpieczeństwa wewnętrznego i obronności kraju".
           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            Raczej środki transportu, a zapłaci Polska oczywiście.
            To mnie najbardziej wcurvia - na modernizacje nie ma, ale na wycieczki zagraniczne jest zawsze.

            Komentarz


            • Z drugiej strony misje bojowe to najskuteczniejszy system szkoleń, to zaprocentuje w przyszłości
             Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
              To mnie najbardziej wcurvia - na modernizacje nie ma, ale na wycieczki zagraniczne jest zawsze.
              Ciekawe co oni mogą modernizować... może Gawronowi koła dorobić i na czołg?
              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

              "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
               Z drugiej strony misje bojowe to najskuteczniejszy system szkoleń, to zaprocentuje w przyszłości
               To prawda, ale poza jednostkami specjalnymi to my tam szkolimy, zabezpieczamy i prowadzimy dzialania policyjne. Nasze wizyty w Iraku i Afganistanie to wynik kurtuazji naszego rzadu oraz potrzeby politycznej USA.

               Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
               Ciekawe co oni mogą modernizować... może Gawronowi koła dorobić i na czołg?
               Czolg jezdzi na gasienicach
               Ostatnio edytowany przez Eman; 11002.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
                Czolg jezdzi na gasienicach
                No tak, ale jak by sie kłócić to i są takie co mogą na kołach. Np. seria BT czy niektóre wersje T-34

                A apropo Gawrona, historia jego budowy właśnie doskonale oddaje zdolności modernizacyjne obecnych władz. Budowę rozpoczęto w 2001, za czasów Buzka, kiedy ministrem obrony był Komorowski a Tusk pierdział w stołek jako wicemarszałek senatu.

                Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; 49956.
                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

                "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

                Komentarz

                Pracuję...
                X