Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Żaden problem, aby dostać przydział mobilizacyjny w wieku 34 lat skoro odbył 12-miesięczne przeszkolenie wojskowe w SOR po studiach (kierunek prawniczy, więc pewnie studia mocno przeciągnięte), a potem dostał "zaproszenie". Ojciec dostał mobilizację do Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych tuż przed 40-stką.

  Nawet skan z IPN potwierdza moją wersję.
  Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

  Komentarz


  • Szefa broni oczywiście rzecznik prasowy GITD Jan Mróz.
   – Manewr wyprzedzania został przeprowadzony w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego – uważa Mróz
   (bezpieczny manewr- 100 km/h przy Palmie i wyprzedzał )

   kurw@ nowy Jezus nam się objawił
   jakie ma kwalifikacje pan Mróz aby gadać takie bzdety ?
   Czas kończyć z baranami na forumce

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
    Szefa broni oczywiście rzecznik prasowy GITD Jan Mróz.
    – Manewr wyprzedzania został przeprowadzony w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego – uważa Mróz
    (bezpieczny manewr- 100 km/h przy Palmie i wyprzedzał )

    kurw@ nowy Jezus nam się objawił
    jakie ma kwalifikacje pan Mróz aby gadać takie bzdety ?
    6 lat w TVN24
    „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

    Komentarz


    • RMF24: Gromosław C. wkrótce stanie przed sądem

     Sprawa Gromosława C. może zostać wyłączona ze śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy prywatyzacji Stoenu i LOT-u. Chce tego prokuratura w Katowicach - ustalił nieoficjalnie reporter RMF FM Roman Osica. Były szef UOP usłyszał zarzuty związane z przyjmowaniem korzyści majątkowych i praniem brudnych pieniędzy w związku z prywatyzacją warszawskiej spółki energetycznej.


     Pod koniec 2011 roku pod zarzutem korupcji razem z Gromosławem C. zostały zatrzymane jeszcze cztery inne osoby podejrzane m.in. o nieprawidłowości przy prywatyzacji LOT -u. Prokuratura Generalna uznała, że dowody zebrane przeciwko byłemu szefowi UOP są na tyle mocne i wystarczające, że można skierować przeciwko niemu akt oskarżenia - dowiedział się nieoficjalnie nasz reporter. Zakończy się w ten sposób najbardziej medialna część śledztwa. Takie sugestie zostały przekazane śledczym w Katowicach.

     Według prokuratury Gromosław C. miał dostać dwa miliony złotych za doradztwo przy prywatyzacji spółki energetycznej Stoen. Pieniądze miały trafić na konto firmy byłego szefa UOP a potem miały zostać rozesłane na zagraniczne konta.

     - Tak dużych pieniędzy, firmy doradcze nie dostają, tym bardziej takie, które pojawiają się na chwilę przed podpisaniem umowy prywatyzacyjnej. A tak właśnie miało być ze spółką Gromosława C. - usłyszał w prokuraturze reporter RMF FM.
     http://fakty.interia.pl/polska/news/...-sadem,1882078

     "Układu" na styku polityki, służb i biznesu w III RP nie było, nie ma i nie będzie. To bredzenie oszołomów
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • oby tylko chłopina w jakiś piątkowy wieczór się nie wyhuśtał....

      Komentarz


      • To oficer. Jak już to zejdzie do garażu, znajdzie miejsce gdzie nie ma monitoringu i sobie w łeb strzeli.


       EDIT: Właśnie obejrzałem konferencję prasową Ziobry i doszedłem do wniosku iż facet osiągnął wyższy poziom abstrakcji. No bo jak inaczej nazwać fakt, że parodiuje sam siebie?
       Ostatnio edytowany przez VANAHAIM72; [ARG:4 UNDEFINED].
       Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

       Komentarz


       • Zamieszczone przez VANAHAIM72 Zobacz posta
        To oficer. Jak już to zejdzie do garażu, znajdzie miejsce gdzie nie ma monitoringu i sobie w łeb strzeli.
        ..i to parę razy,żeby mieć pewność
        ..."Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
        Nowa się Polska - zwycięska - narodzi
        I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić,
        Czerwony władco rozbestwionej siły."

        "Czerwona zaraza" - Józef Szczepański "Ziutek"

        Komentarz


        • @midzi

         Racja, ale WSW to nie była normalna jednostka wojskowa. Jeśli on wpierw odbył pobór w jakiejś innej jednostce, to w razie mobilizacji został by pewnie do skierowany właśnie tam, a nie do WSW.

         Z artykułu prasowego dotyczącego innej osoby(źródło - Fakty i Mity ):

         Szkoła mieściła się w Jednostce Wojskowej 3516 w Mińsku Mazowieckim, będącej faktycznie Ośrodkiem Szkolenia WSW im. Feliksa Dzierżyńskiego. [...] osoba przypadkowa do WSW
         nie miała szansy przeniknąć [...]
         [...] Do Szkoły Oficerów Rezerwy
         WSW nikt nie mógł przyjść z przymusu, nieświadomy miejsca szkolenia i dalszej służby. Bezwzględnie wymagana była zgoda kandydata, który już podczas pierwszego spotkania z oficerem doboru urzędującym w Wojskowej Komendzie Uzupełnień był uprzedzany, że zostanie poddany wnikliwej procedurze sprawdzają cej. Gdy to zaaprobował, wypełniał szczegółową ankietę osobową, która zawierała dane o nim samym i najbliższej rodzinie, oraz sporządzał życiorys [...]
         [...] Miał ową teczkę, bo WSW (a później WSI) pielęgnowało obyczaj utrzymywania niejawnych kontaktów z rezerwistami przez zawodowych oficerów kontrwywiadu. Instrukcja o Pracy Operacyjnej
         Kontrwywiadu Wojskowego zabraniała pozyskiwania oficerów rezerwy do
         tajnej współpracy. [...]
         "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

         "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

         Komentarz


         • No i co sceptycy? Pomożecie...eee... poleci? Poleci !!!
          http://biznes.interia.pl/wiadomosci/...prawny,1882228
          By żyło się lepiej.
          To nasza jest duma , to nasza jest sława...

          Komentarz


          • Mamy imponujące tempo inwestycji drogowych, powinniśmy płacić za użytkowanie dróg krajowych, żeby go utrzymać - uważa poseł PO Stanisław Żmijan

           Dyskusja na temat transportu odbyła się w radiowej Jedynce. Jednym z gości był Żmijan. Jego zdaniem dotychczasowe wydatki, które podatnicy ponoszą na drogi są niewystarczające.

           - Powinniśmy wnosić te opłaty żeby osiągnąć właściwy standard na polskiej sieci drogowej - stwierdził, przypominając inwestycje, które udało się w ostatnim czasie oddać do użytku.

           - Jeśli przyjęliśmy zasadę, że jeździmy, mamy wpływ na zużywanie się dróg, to powinniśmy po prostu płacić, taki system wdrażamy - powiedział.

           Kierowcy samochodów osobowych w Polsce płacą za przejazd niektórymi odcinkami autostrad A1, A2 i A4. Z akcyzy i podatku zawartego w każdym sprzedawanym legalnie w Polsce litrze paliwa finansowane są również dopłaty dla koncesjonariuszy, którzy administrują odcinkami, na których ruch jest za mały. Za użytkowanie dróg krajowych płacą kierowcy pojazdów powyżej 3,5 tony.
           Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

           Komentarz


           • Nie no, bo do tej pory to przecież posłowie PO z własnej kieszeni budowali drogi. Faktycznie powinniśmy się trochę dorzucić a nie tak z gębą na pączki...
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

            Józef Mackiewicz

            Komentarz


            • Nie wiem czy było ale to jest z serii by żyło się lepiej...

             Ile zarabiała wybranka serca prezesa? Tylko trzy faktury VAT z października, listopada i grudnia 2011 r. to prawie 100 tys. zł. W czerwcu 2012 r. Dominika Uberman mówiła na łamach „Pulsu Biznesu”: „Ze względu na nasz związek w lutym [2012] złożyłam wypowiedzenie. Potem pomagałam w przygotowaniu finansowania bez wynagrodzenia ze względów etycznych”. Tymczasem z dokumentów, którymi dysponuje „Rz”, wynika, że jeszcze 30 marca bieżącego roku narzeczona prezesa figurowała na liście doradców świadczących usługi w ramach umów cywilnoprawnych dla Enea SA.
             Prokuratura w Poznaniu sprawdza, czy ze spółki Enea były wyprowadzane pieniądze


             http://gazetawarszawska.com/2013/01/...inika-uberman/

             Enea – afera większa od Amber Gold
             http://niezalezna.pl/36967-enea-afer...-od-amber-gold
             Ostatnio edytowany przez majaW; [ARG:4 UNDEFINED].

             Komentarz


             • Dzieje się:

              Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa nakazał wznowienie śledztwa w sprawie zaginięcia akt dot. tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa „Bolka” w czasach prezydentury Lecha Wałęsy. Oznacza to, że teraz śledztwo prowadzić ma prokuratura powszechna, a nie jak dotychczas pion śledczy IPN.

              Śledztwo w sprawie zniszczenia lub ukrycia akt Służby Bezpieczeństwa oraz Urzędu Ochrony Państwa dotyczących m.in. TW "Bolka" zostało umorzone w styczniu 2012 przez Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Po zaskarżeniu tej decyzji przez prezesa IPN Łukasza Kamińskiego w sprawie wypowiedział się Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa. Orzekł, że postępowanie powinno być wznowione. IPN w tej sprawie występuje w roli poszkodowanego. Zaginęły bowiem akta, które zgodnie z ustawą powinny być przekazane Instytutowi.

              Cieszę się, że IPN zwrócił się do sądu o wznowienie śledztwa. Mam nadzieję, że teraz bez przeszkód doprowadzi ono do ujawnienia prawdy - skomentował sprawę dla „Codziennej” legendarny działacz i współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski.

              Po raz pierwszy sprawa zniszczenia bądź ukrycia akt trafiła do prokuratury w 1996 r. Wszczęto tajne śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy MSW i UOP przy przekazywaniu tajnych dokumentów do Urzędu Prezydenta RP.

              Akta SB i Urzędu Ochrony Państwa nt. TW „Bolka” w 1992 r. UOP wypożyczył kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy na mocy decyzji szefa MSW Andrzeja Milczanowskiego. Akta wróciły do UOP zdekompletowane i częściowo zniszczone.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Przez chwile oglądałem Karzaia i Obamę - wojska amerykańskie - obecnie 66 tysięcy - bedą wycofywane być może szybciej niż przewidywano , zostanie tylko mały korpus i grupa doradców politycznych - jako dziecko obserwowałem wycofywanie się wojsk radzieckich i efekty ich pobytu w tym kraju czyli rozpad ZSRR- pobyt w Afganistanie wykonczyl ich gospodarczo i rzucił na kolana .

               Jeśli Stany wyjdą z tego gospodarczo nie rzucone na kolana jak Rosjanie to znaczy , ze jeszcze się przeturlaja jako mocarstwo ... Ale wrazanie dla mnie dość duże .... Takie deja vu ..,.tylko zamiast Rosjan Amerykanie .
               Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

               Komentarz


               • Polecam artykuł na temat WOŚP:

                (...)Tutaj chodzi przede wszystkim o zwykły przekręt, przy którym Amber Gold jest małym interesem, ponieważ takie biznesy wcześniej niż później są społecznie piętnowane, natomiast opakowane chorymi dziećmi brudne biznesy sekty wydają się nie do ruszenia.(...)

                Owsiak jest niczym seksistowski romski macho z Rumunii, który wstaje rano i ma podane do stołu, zjada, beka i w krótkich słowach wysyła swoją żonę w ciąży wraz z dzieckiem na ręku przed centra handlowe, by tam żebrały na obiad. Sam odpala 49 calową plazmę, ustawia sobie centralne ogrzewania tak by mógł toples popijać starą whisky i oglądać relacje z Miss Word.(..)

                Zacznę od kłamstwa fundamentalnego, otóż kwota podana na konferencjach ma się nijak do całkowitych przychodów sekty, zawartych w rozliczeniu za rok 2011. Na konferencjach i koszulce guru rozliczenie XIX finałowej żebraniny wyglądało tak: 48.563.662,8. Natomiast w rozliczeniu właściwym mamy kwotę następującą: 59.678.695,35. Jak widać na starcie rżnie się naiwniaków ponad 11 milionami i nie 1% czyni różnicę.(...)

                Całość na Portalu Kontrowersje.net.

                http://www.kontrowersje.net/jerzy_ow...lon_sekty_wo_p

                Komentarz

                Pracuję...
                X