Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • No i nie było końca świata:

  Nie najlepsza wiadomość dla rządzących nami specjalistów od miłości i ciepłej wody płynącej z kranu nawet w mroźne dni ( czyż to nie prawdziwy postęp od czasów Gierka marudy moherowe?!!) Majowie jednak racji nie mieli. Ba, racji nie miał nawet twórca hollywoodzkiego hitu „2012”! W świat nie uderzył nawet meteoryt, który załatwił bohaterów von Triera. Choć ten kamień ma szansę nas jeszcze trzasnąć w główkę i kieszeń. Ten kamień mia na imię „depresja”. Ten kamień pasuje do Polski 2013. A co na to pierwszy z Partii?
  „Końca nie widać”- brzmiało hasło w mało zabawnym kabarecie. Nikt nie zbudował arki dla przywódców Unii Europejskiej, którzy mogliby popłynąć do całego fragmentu Afryki by odbudowywać świat jak pokazał to niezrównany Brucheimer. Nikt nie skonstruował specjalnych kombinezonów dla wyższej rasy lemingów, by mogła ona odtworzyć po potopie nowy, w końcu nie oszołomski i zaczadzony papieżem, gatunek ludzki. Nikt w końcu nie musiał wysyłać w przestworza Bruce’a, który święta zazwyczaj spędza w szklanej pułapce. Przepowiednia się nie sprawdziła. I co teraz?
  Teraz, gdy wiadomo, że końca świata nie ma, i nawet Mars nas nie napada, trzeba będzie powiedzieć ciemnemu ludowi- „dlaczego”. Dlaczego nie było reform? Dlaczego nie było obniżki podatków? Dlaczego nie ma zielonej wyspy? Dlaczego nie ma obniżenia bezrobocia? Dlaczego nie ma uproszczenia zakładania firm? Dlaczego nie ma modernizacji PKP. Dlaczego nie ma ( w miarę- nie bądźmy zbyt wymagający) normalnej służby zdrowia? Dlaczego nie ma wraku? Dlaczego wciąż jest NFZ i Palikot? Dlaczego obiecywali, i nie dali?
  „Ano dlatego, że miał być przecież koniec świata”- powiedzą tajfun Vinnie i Donald Wspaniały. Jednak znów światowy kryzys związany z niespełnionymi przepowiedniami Majów wszystko zepsuł. Nic dziwnego. W końcu o Majach opowiadał zaczadzony Rydzykiem Mel Gibson. Ale nie ma co się martwić „szef nad szefami” i jego consigliere. W końcu jedno zostaje mimo braku końca świata. Zostaje Kaczor z wirtualnymi czołgami i wojną z Putinem. A ta może się zakończyć końcem świata. Nieprawdaż? I znów reformy nie są potrzebne…
  "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

  Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

  Komentarz


  • Od wielu tygodni nad polską sceną polityczną unoszą się plotki o nowej prawicowej inicjatywie budowanej na obrzeżach PO. Jest ona kojarzona z osobami byłego lidera LPR Romana Giertycha i europosła Michała Kamińskiego.


   Nowe inicjatywa na prawicy. A po lewej buduje się Siwiec z Kwaśniewskim. Jest przyszłość w narodzie.
   "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

   "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

   Komentarz


   • Gdzieś lemingoze głosującą na PełO trzeba skierować.

    Komentarz


    • drugi Dreamliner przyleciał !! ...
     .. i się popsuł, kabaret jak z narodowym?
     LOT ma gigantycznego pecha. Nie dość, że firma jest na krawędzi bankructwa, to jeszcze kupiła buble. Drugi Dreamliner też nie lata - został uziemiony przez usterkę techniczną.

     Komentarz


     • Prezydent przyłącza się do życzeń i życzy bogatego 2013 roku:

      Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę okołobudżetową, przewidującą m.in. zamrożenie wynagrodzeń oraz innych świadczeń w jednostkach sektora finansów publicznych - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta. "Podstawowym celem tegorocznej ustawy okołobudżetowej jest, podobnie jak w latach ubiegłych, przeciwdziałanie pogłębianiu się stanu nierównowagi finansowej w państwie, a w szczególności podjęcie działań służących zahamowaniu szybkiego wzrostu poziomu deficytu budżetowego oraz państwowego długu publicznego" - napisano w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

      W komunikacie wskazano, że zmiany wprowadzane ustawą okołobudżetową przewidują m.in. zamrożenie wynagrodzeń oraz innych świadczeń w jednostkach sektora finansów publicznych, świadczeń finansowanych z Funduszu Pracy oraz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

      Ustawa wprowadza także zmiany w podatku akcyzowym (podwyżka akcyzy na wyroby tytoniowe i opodatkowanie suszu tytoniowego) i zasadach planowania wieloletniego na szczeblu państwa i jednostek samorządu terytorialnego. Zgodnie z ustawą w przyszłym roku zostaną utrzymane regulacje VAT dotyczące odliczenia podatku naliczonego w przypadku nabycia samochodów osobowych oraz paliw do tych samochodów.

      Ponadto zmiany dotyczą m.in: dotacji w związku z obowiązkiem przejścia z rozpowszechniania sygnału telewizyjnego w drodze analogowej na nadawanie cyfrowe; świadczeń dla nauczycieli; zadań finansowanych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Funduszu Drogowego; finansowania przedsięwzięć związanych z pomocą rozwojową w Afganistanie, zasad dokonywania zmian w planie finansowym Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
      14. Prezydent Bronisław Komorowski będzie się interesował ochroną zdrowia, rozwojem nauki i systemu edukacji.


      Gdyby ktoś chciał sprawdzić, czy się łapie, to proszę bardzo:

      Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

      Komentarz


      • Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


       Wypowiedź burmistrza Trzcianki z PO

       W Trzciance trwa proces burmistrza za korupcję polityczną. Jednym z dowodów oskarżenia jest ten film nagrany przez policję za zgodą sądu i prokuratury. Zosta...       prawomocny wyrok...       oto ten sam bohater z PO w RIO .. http://www.youtube.com/watch?v=0GVEiBz2V5k
       Ostatnio edytowany przez majaW; 50210.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez majaW Zobacz posta
        http://www.youtube.com/watch?v=-J-2UOS-6KM

        Wypowiedź burmistrza Trzcianki z PO

        W Trzciance trwa proces burmistrza za korupcję polityczną. Jednym z dowodów oskarżenia jest ten film nagrany przez policję za zgodą sądu i prokuratury. Zosta...        prawomocny wyrok...        oto ten sam bohater z PO w RIO .. http://www.youtube.com/watch?v=0GVEiBz2V5k
        Ja tam myśle, że świat się nie zawali jak damy sobie wszyscy na te trzy dni spokój z politykowaniem i zajmowaniem się kolejnymi sukcesami rządu. Ot taka luzna propozycja, tak dla zdrowia

        Szkoda na nich naszego czasu, szczególnie w Święta.
        Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
        - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
        Zapamiętał.

        Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

        Komentarz        • Komentarz


         • Trochę optymizmu... przynajmniej jest jakiś beton do rozbicia. Tylko nie głową
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

          "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

          Komentarz


          • Polecam dobry wpis na przekór gównianej propagandzie lokalnych kacków:

           "Zbrodnicza ręka dokonała w dniu dzisiej­szym zamachu w stolicy Państwa przez wysa­dzenie w powietrze prochowni w cytadeli...


           ... wiosną 1923 roku szef bolszewickiej rezydentury w Polsce Mieczysław Łoganowski zaproponował zamordowanie marszałka Józefa Piłsudskiego. Zamiar ten zaaprobował Józef Unszlicht, zastępca przewodniczącego OGPU* (...) Do akcji została wyznaczona specjalna bojówka terrorystyczna Komunistycznej Partii Polski. Jedyne informacje o planowanym zamachu pochodzą z pamiętników bolszewickiego dyplomaty Biesiedowskiego, który w tym czasie pracował w poselstwie bolszewickim w Warszawie. Według jego relacji terroryści przebrani za studentów jednej z endeckich korporacji mieli w nocy dokonać napadu na willę marszałka Piłsudskiego w Sulejówku i go zamordować. Akcja ta miała spowodować odwet zwolenników marszałka i doprowadzić do wojny domowej w Polsce. Z niewiadomych przyczyn zamach został odłożony w czasie.
           ... w kwietniu w Warszawie pojawił się wysłannik Kominternu Włodzimierz Milutin, który przywiózł bolszewickiej rezydenturze rozkaz zorganizowania akcji terrorystycznych, strajków oraz zamieszek ulicznych. Jednym z jej elementów miała być likwidacja przedstawicieli najwyższych władz państwowych II Rzeczypospolitej. I tak 3 maja 1923 roku w zamachu terrorystycznym mieli zginąć marszałek Piłsudski, prezydent Stanisław Wojciechowski i premier Władysław Sikorski. Do akcji tej szef bolszewickiej rezydentury Łoganowski wyznaczył bojówkę kierowaną przez dwóch oficerów Wojska Polskiego, którzy byli komunistami - porucznika Walerego Bagińskiego z Centralnej Szkoły Zbrojmistrzów w Warszawie i podporucznika Antoniego Wieczorkiewicza. Zadaniem grupy terrorystycznej było podłożenie ładunków wybuchowych w pomieszczeniach Pałacu Saskiego i zdetonowanie ich w czasie uroczystości odsłonięcia na pobliskim placu pomnika księcia Józefa Poniatowskiego. Ofiarą zamachu stałby się także przebywający wtedy w Warszawie francuski marszałek Ferdynand Foch. Na szczęście zamach w ostatniej chwili został odwołany przez Moskwę.
           "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

           "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

           Komentarz


           • Ktoś jeszcze pamięta?

            Dowody prokuratury na przyjmowanie i żądanie korzyści majątkowych potwierdziły się przed sądem - powiedział w czwartek prok. Przemysław Nowak na koniec procesu oskarżonego o korupcję kardiochirurga Mirosława G. i jego pacjentów oskarżonych o wręczanie mu łapówek.
            Wobec G. toczą się też dwa oddzielne procesy. W 2010 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła go o "błąd w sztuce". W 2005 r. miał narazić pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia przez podjęcie decyzji o leczeniu zachowawczym, a według śledczych należało go zakwalifikować do zabiegu operacyjnego wymiany zastawki aortalnej. G. grozi do 5 lat więzienia. Nie przyznaje się także do tego zarzutu.

            Z kolei w 2011 r. prokuratura oskarżyła G. o nieumyślne narażenie pacjenta na utratę życia i nieumyślne spowodowanie jego śmierci przez pozostawienie gazy w sercu po operacji. Pozostawienie gazika G. uznał za błąd w sztuce, ale nie przestępstwo. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz


            • By żyło się lepiej.

             Nie masz skrzynki pocztowej? Zapłacisz karę

             Słono zapłacimy za brak skrzynki pocztowej. A nawet bardzo niż słono, bowiem brak skrzynki na drzwiach naszego domu albo na ogrodzeniu posesji, może nas wkrótce kosztować dziesięć tysięcy złotych

             Przepisy, które przewidują tak wysoką karę zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku. Tak stanowi nowa - Ustawa prawo pocztowe – jaką przyjął Sejm i Senat przyjęły Ustawę o prawie pocztowym.

             Na tym nie koniec restrykcji dla odbiorców lisów czy kartek pocztowych. Kara może bowiem zostać nałożona nie tylko za brak skrzynki, ale również za brak dostępu do niej.

             Zgodnie z nowymi przepisami, za złamanie nowego prawa, płacić będą właściciele lub współwłaściciele nieruchomości gruntowych, na których znajdują się budynki mieszkalne. A więc wszyscy, bo obowiązek umieszczania skrzynek pocztowych dotyczy zarówno właścicieli budynków jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych.
             Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

             Komentarz


             • Gdyby tak doszło do Brexitu , co jest wiecej prawdopodobne teraz niż Grexit , czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii to zrobiłby się nawet ciekawie .......

              Komentarz


              • Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
               Gdyby tak doszło do Brexitu , co jest wiecej prawdopodobne teraz niż Grexit , czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii to zrobiłby się nawet ciekawie .......
               Mam bardzo poważne wątpliwości, mimo szumu medialnego, który władze brytyjskie starają się robić wokół tej kwestii, co do sensowności i przede wszystkim opłacalności takiego ruchu dla UK. Niewątpliwie wyspiarska gospodarka jest znacznie mniej powiązana z systemem unijnym niż kraje kontynentalne, jednak momentalne opuszczenie organizacji skutkowałoby niesamowitym chaosem i musiałoby być rozłożone na lata. Dodatkowo dochodzi prawodawstwo unijne, które w systemach krajowych stanowi bardzo znaczny procent i nie wiadomo, tak naprawdę, jak wyglądałoby funkcjonowanie kraju w pierwszych latach po wypowiedzeniu traktatów.

               Inną sprawą jest sam proces wychodzenia, który nigdy w praktyce nie był stosowany i, nawet po pojawieniu się po Lizbonie stosownego przepisu w Traktacie o funkcjonowaniu Unii, niewiadomą jest, jak wyglądać to będzie w praktyce. Tak jak wcześniej wspominałem, byłby to raczej proces długotrwały, być może nawet kilkunastoletni, w wielu dziedzinach, ze względu na stopień powiązań międzynarodowych, stanowiący mission impossible.

               Także, moim zdaniem, o wiele bardziej prawdopodobne jest utrudnianie przez Camerona i jego ekipę wprowadzania nowych postanowień na unijnych szczytach niż zwykłe opuszczenie Wspólnoty.

               Komentarz


               • Zgadzam sie, ze to szum medialny odzwierciedlajacy poirytowanie Anglikow , ale byloby ciekawie .....a nie ma rzeczy niemozliwych , sa tylko rzeczy mniej lub bardziej oplacalne .
                Ostatnio edytowany przez trendyOrca; 54158.

                Komentarz

                Pracuję...
                X