Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • zmieleni.pl ruszają z ogólnopolską akcją zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem o referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych.

  Domagamy się wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu,
  z równym prawem do kandydowania dla wszystkich obywateli, niezależnie, czy są popierani przez partie polityczne czy startują samodzielnie.Wzorem dla nas jest model brytyjski jako najprostszy i najbardziej przejrzysty (z jedną turą głosowania).

  Uważamy, że obowiązująca obecnie w Polsce ordynacja proporcjonalna jest jedną z podstawowych wad ustrojowych.
  Skutecznie uniemożliwia ona powstanie w naszym kraju społeczeństwa obywatelskiego.Powoduje także, że pojęcie ODPOWIEDZIALNOŚCI w polskiej polityce zostało zupełnie zapomniane. Czas to zmienić. Chcemy posłów odpowiedzialnych przed wyborcami!

  Nie dyskutujemy o poglądach politycznych czy społecznych uczestników akcji. Wszyscy, którzy popierają JOW, są mile widziani. Wiemy, że jest wiele innych, ważnych tematów, ale mówimy tylko o JOW w myśl zasady „najpierw rzeczy najważniejsze”!

  Dopiero zmiana systemu wyborczego dostarczy obywatelom skutecznych narzędzi do dalszych działań. Po wprowadzeniu JOW przyjdzie czas na dyskusję o wszystkich innych ważnych kwestiach ustrojowych i problemach do rozwiązania.

  Nie występujemy przeciwko partiom jako takim, o ile są one organizacjami obywatelskimi, a nie – jak ma to miejsce dzisiaj
  w Polsce – scentralizowanymi i oderwanymi od obywateli grupami interesu. Trzeba podkreślić, że partia w Wielkiej Brytanii i partia
  w Polsce to zupełnie różne struktury i błędem metodologicznym jest mówienie o obecnych partiach w systemie JOW.

  To system wyborczy decyduje o strukturze i sposobie działania partii politycznych.Jesteśmy przygotowani na to, że politycy będą chcieli wypaczyć nasz postulat poprzez propozycję JOW z uprzywilejowaną pozycją partii politycznych (vide wybory do Senatu w 2011 r.) lub różne warianty ordynacji „mieszanych”. Jesteśmy tego świadomi i nie zgadzamy się na to, ponieważ tego typu propozycje nie dotykają istoty problemu i są tylko próbą utrzymania przywilejów organizacji partyjnych w stosunku do obywateli.

  Chcemy prostych zasad:

  - 460 okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu,
  - równe prawa do kandydowania dla każdego obywatela,
  - mandat uzyskuje ta osoba, która zdobyła największą liczbę głosów

  Akcja Zmieleni.pl jest ruchem społecznym o charakterze obywatelskim. Została zainicjowana przez Pawła Kukiza przy wsparciu organizacyjnym i merytorycznym osób związanych z działającym
  od kilkunastu lat Ruchem Obywatelskim na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych zainicjowanym przez prof. Jerzego Przystawę.

  Akcja nie jest związana z żadną z partii politycznych, wręcz przeciwnie – jednomandatowe okręgi wyborcze nie sprzyjają żadnej z obecnych partii, ponieważ ograniczają ich przywileje. Świadczą o tym dobitnie działania
  i wypowiedzi polityków wszystkich partii.

  Stowarzyszenie na Rzecz Zmiany Systemu Wyborczego „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze” (założone ponad 10 lat temu) pełni rolę służebną wobec Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW – Zmieleni.pl. Wszystkie wpłaty na akcję Zmieleni.pl przechodzą ze względów formalnych przez konto Stowarzyszenia, którego jedynym celem statutowym jest wprowadzenie JOW w wyborach do Sejmu.

  Nie mamy zamiaru tworzyć żadnej partii politycznej! Chodzi nam tylko
  o zmianę systemu wyborczego.

  Włącz się do akcji! Razem nam się uda!
  źródło:http://zmieleni.pl/o-akcji-plan/deklaracja-zmieleni-pl/

  Komentarz


  • Zamieszczone przez B(L)ędów Zobacz posta
   zmieleni.pl ruszają z ogólnopolską akcją zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem o referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych.

   źródło:http://zmieleni.pl/o-akcji-plan/deklaracja-zmieleni-pl/
   Nigdy i pod żadnym pozorem. Nie mamy wyborców do tej ordynacji. Eksperyment SENAT '2011 nikogo niczego nie nauczył? Ludzie nadal będą głosować na partie.
   From flood into the fire
   One thousand voices sing
   We're in this together
   For whatever fate may bring

   Komentarz


   • Ten sondaż z KPP to pewno na zlecenie Lenina na wybranej , reprezentatywnej grupie jednoosobowej przeprowadził Krzysztof Szweja .

    Komentarz


    • Nie ma zgody na pomysł mojego zacnego kolegi Kukisa (studiowaliśmy NP na UW razem) – będzie podobnie jak na Ukrainie. Służby i POstkomuna rozprowadzą to jak tylko zechcą.

     Martwi mnie ta histeria dotycząca wypowiedzi JK w sprawie internowania. Oczywistym jest, że więzienie było dużo gorsze od „internatu”, a on został na zewnątrz, czuł, że musi działać i wiedział czym to grozi, czyli więzieniem.. Przeczytajcie dokładnie co Jarek powiedział, a dopiero potem napierniczjcie. Jaco, jestem całkowicie po Twojej stronie. A Ziemkiewicz niech lepiej wzmocni swoje kontakty z Sikorą i Giertem w tej samej willi co ostatnio. Wielolicowy pajac.
     D
     OLD FASHION MAN CLUB

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
      Nigdy i pod żadnym pozorem. Nie mamy wyborców do tej ordynacji. Eksperyment SENAT '2011 nikogo niczego nie nauczył? Ludzie nadal będą głosować na partie.
      Wynik wyborów do senatu był z góry do przewidzenia, okręgi liczyły ponad 400k mieszkańców, lokalny działacz ma duże szanse pokonać partie polityczne ale tylko w swojej dzielnicy/powiecie. W okręgach kilku dzielnicowych/powiatowych taka osoba dla mieszkańców "nieswojego" rejonu jest już anonimowa, i zwyczajnie nie ma szans z partią. JOW do sejmy miałyby 60-80k więc sytuacja jest już zupełnie inna.

      Tusk zdobył w ostatnich wyborach 370k głosów do sejmu wciągając tym samym jeszcze 10 posłów na swoje głosy.(Kaczyński 200k wciagając 4 osoby). Większość z naprawdę śladowym poparciem. Taki poseł Jastrzębski (3000 głosów), nie ma prawa bytu. Komu on zawdzięcza swoją dietę? i komu jest posłuszny podczas głosowania? bo na pewno nie wyborcą.
      Ostatnio edytowany przez Matiwaw; 36748.

      Komentarz


      • Masz rację wyborcą na pewno nie

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
        (...) Martwi mnie ta histeria dotycząca wypowiedzi JK w sprawie internowania. (...)
        To nie histeria Bracie, tylko chłodna ocena politycznych ruchów. Akurat następstwem tej wypowiedzi było coś takiego:
        http://mediologia.salon24.pl/471841,...ata-siebie-nas

        Od tego momentu poszła lawina. Minęły kolejne dni i nikt z szeroko pojętej naszej strony nie zrobił nic, by tą narrację merytorycznie storpedować. Do wczoraj:
        http://foxx.salon24.pl/472368,amok

        I tak to wygląda.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • W międzyczasie był jeszcze Dorn w TVN24, ale do ogółu już i tak poszło, że psychiatryk to najlepsze miejsce dla Jarka.

         Komentarz


         • Dorn był jednym z polityków odpytywanych przez dziennikarzy. Miałem na myśli raczej sytuację, gdy ktoś sam z siebie jak najszybciej zabiera głos i garścią faktów zakłóca głównonurtowy przekaz. Przecież tekst Piętaka, że nie widział nazwiska Kaczyńskiego w podziemnych periodykach, skoro tamten pisał pod pseudonimem to śmiech na sali. Podobnie z próbą podważania faktu, że Jarek należał do KOR-u (ten wątek w mojej notce).

          Tymczasem jedyny tekst popełniony z własnej inicjatywy dotyczący samej wypowiedzi wyszedł z... Czerskiej:
          http://wpolityce.pl/artykuly/42721-w...a-kaczynskiego
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz


          • Dokładnie w ostatnich dniach nie śledziłem tego co działo się w dyskursie medialnym, ale wiem, że sprawa została nagłośniona bardzo szybko, nawet programy kawowe, czy telewizje informacyjne o tym informowały. Przekaz był raczej jasny, że należy wyśmiać Jarkacza za przedstawienie siebie jako bohatera tamtych czasów, który swoją pyszałkowatością dowodzi tego, że nie zasługuje na żadne poważanie. Notkę Piętaka (moim zdaniem wrzutkę) też widziałem, ale ona miała raczej w sposób "merytoryczny" dowieść tego, że Jarek to mały człowieczek, który zmyśla i konfabuluje na poczekaniu. Nie była to już gra na emocjach tj. na samym początku, a informacja o tym wpisie na salonie24 pojawiła się tylko w kilku programach (Dorn, Lis i Borusewicz wypowiadali się na ten temat). Później już było dorabianie różnych analogii, kontra ze strony prawicowych portali wyciąganiem historii o tym, co Tusk robił w tym czasie i inne wojny podjazdowe. Tak minął kolejny tydzień wojenki polsko-polskiej.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            I tak to wygląda.
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

            Komentarz


            • Palikmiot się wreszcie wziął za coś pozytywnego i chce zlikwidować straż miejską

             Komentarz


             • z innej beczki:
              http://kwejk.pl/obrazek/1561687/fakty.html

              Komentarz


              • Kwejk w politycznym. Tego jeszcze nie było

               Komentarz


               • Wystąpienie Janusza Palikota pod Zachętą w 90 rocznicę morderstwa http://www.youtube.com/watch?feature...&v=mPwyh8_dVjg

                Komentarz

                Pracuję...
                X