Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez KubsOne Zobacz posta
  http://libertarianizm.files.wordpres...aracja1-14.pdf

  Partia Libertariańska. Jak się zapatrujecie na tę deklarację? Dla mnie trochę rzeczy złych, których nie poparłbym, trochę rozsądnych. W ogólnym rozrachunku przysłowiowe ,,fifti-fifti", choć, podkreślam, kilka pomysłów z którymi zupełnie mi nie po drodze. Zawsze jakaś alternatywa, choć dopóki nie wytworzy się partia ze środowisk narodowych, patriotycznych to nie ma kogoś na kogo mogę zagłosować z pełną odpowiedzialnością i zadowoleniem.
  A tak . Ron Paul .To moj kandydat na prezydenta USA . Co z tego jak nie ma szans - jedna z przeszkód to jego wiek . Ale gość jest inteligentny i błyskotliwy jak mało kto . Obamę bierze w cuglach - ale jest jak jest .

  Komentarz


  • - Nie sądzę, aby Piechociński był sprawnym prezesem PSL, ministrem i wicepremierem. Piechociński ma jednak sprzyjającą mu część mediów. Jak Janusz gdzieś startował, to zawsze wspierała go „Gazeta Wyborcza” - mówi portalowi Fronda.pl Zbigniew Kuźmiuk, były poseł PSL, obecnie PiS.


   Czy wybór Janusza Piechocińskiego na prezesa PSL coś zmieni?

   Nie ulega wątpliwości, że będą zmiany w rządzie. Piechociński będzie musiał wejść do niego. Trudno mi powiedzieć jaki resort dostanie. Zapewne będzie również wicepremierem. Być może nastąpi zmiana na stanowisku ministra rolnictwa, bo nie ulega wątpliwości, że Marek Sawicki był stronnikiem Piechocińskiego w rozgrywce z Pawlakiem.

   Jest podział w PSL?

   Nie ulega wątpliwości, że nowy prezes został wybrany niewielką ilością głosów, a jego pierwsza kandydatura personalna wyboru nowego przewodniczącego Rady Naczelnej PSL nie została zaakceptowana przez Kongres i przegrał trzema głosami. Jego pozycja nie jest też taka silna jakby wynikało z wyborów. PSL jest podzielony i te podziały będą się utrzymywały.

   Piechociński zmieni wizerunek PSL?

   Zapewne nic się nie zmieni, choć wybór Piechocińskiego funkcjonowania obecnej koalicji nie ułatwi. Będzie jednak w niej trwał. Nie sądzę, żeby też coś zmienił w postrzeganiu PSL. Jakby chciał to zmienić to musiałby z tej koalicji wyjść. Rozumiem jednak, że wiele osób głosujących na niego liczyło na to, że swoje posady nadal będzie sprawowało. Wyjście z rządu i przeproszenie za to, co się robiło przez 5 lat dawało by szansę na zmianę wizerunku.

   Będzie lepszym prezesem niż Pawlak?

   Piechociński jest niewątpliwie lepszym i sprawniejszym mówcą od Pawlaka. Jeśli jednak chodzi o predyspozycje w rządzeniu to Pawlak ma lata świetlne przewagi nad Piechocińskim. Zresztą on oprócz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska niczym tak naprawdę niczym większym nie kierował. Tam była góra pieniędzy do rozdysponowania na inwestycje a nie trudne sprawy do rozwiązania. Nie sądzę, aby był sprawnym prezesem, ministrem i wicepremierem. Piechociński ma jednak sprzyjającą mu część mediów. Pamiętam jeszcze to jak byłem 6 lat temu w PSL. Jak Janusz gdzieś startował, to zawsze wspierała go „Gazeta Wyborcza”.

   Piechociński interesuje się transportem, Tusk odda mu to ministerstwo?

   Nie wiem czy premier będzie gotowy zwolnić ministra Nowaka. Tam jest góra nierozwiązanych problemów, a nawet nawarstwiających się. Jest gigantyczny problem na kolei, gdzie jest 4 mld euro do wydania a wydanie jest zaawansowane w 10 proc. Szykuje się kolejny skandal, bo te pieniądze trzeba będzie prawdopodobnie zwrócić Komisji Europejskiej. Są setki podwykonawców, którzy chcą odzyskać swoje pieniądze za budowę autostrad. Tam wydano ponad 100 mld zł. To jest zagadka funkcjonowania polskiego państwa: pieniądze wydano, dróg nie wybudowano, firmy mają długi, a największe firmy upadły. Piechociński jakąś wiedzę w tym obszarze ma. Nie wiem czy będzie jednak o to ministerstwo zabiegał.
   http://www.fronda.pl/a/kuzmiuk-dla-f...ego,23755.html
   "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

   Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Jeśli dobrze poszukasz na forum, to zauważysz, że kilka osób uwierzyło w te 300 miliardów
    Przemnóż przez ileś for i okaże się, że życie jest brutalne.
    Dodam, po raz kolejny zresztą, że kwoty podawane przez organy unijne to kwoty maksymalne. I że aby je otrzymać należy po pierwsze spełnić wymogi formalne dotyczące danej inwestycji po drugie zaś - mieć odpowiedni własny wkład. Czasem potrzebna jest połowa, czasem mniej. Nie mówi się także - bo po co? - że aby w danym okresie budżetowym w ogóle zabudżetowano te maksimum 300 mld Polska najpierw musi wpłacić 100mld składek. Czyli z 300 robi się już 200 górki. Chyba nie muszę dodawać, że tak, jak w przypadku dotacji należy spełnić kryteria i mieć własny udział tak płacenie składek jest bezwarunkowe. Wniosek? Dla mnie taki, że najprawdopodobniej jesteśmy płatnikiem brutto bo nie sądzę, żeby w okresie budżetowym udało się REALNIE uzyskać tyle ile wpłacamy. Co zresztą jeszcze przed akcesją sama Unia wyliczyła - zdolność absorpcyjną Polski oceniono na jakieś 20-30% .

    Czyli ze do "górki" raczej dojść nie mamy szans.

    Czysty zysk

    Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
    A tak . Ron Paul .To moj kandydat na prezydenta USA .
    Bez szans.
    Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

    Komentarz


    • Kiedyś mieliśmy bande ! https://www.youtube.com/watch?v=_JK9FJG0vVI

     Zna ktoś liczbę wojska w tamtym roku ?? i co to za petarda w 2:56 sek
     Ostatnio edytowany przez ku(L)fon; [ARG:4 UNDEFINED].

     Komentarz


     • Tutaj również mocne foty z Palestyny:
      http://www.rohama.org/en/news/7085

      Komentarz


      • Zamieszczone przez ku(L)fon Zobacz posta
       Kiedyś mieliśmy bande ! https://www.youtube.com/watch?v=_JK9FJG0vVI

       Zna ktoś liczbę wojska w tamtym roku ?? i co to za petarda w 2:56 sek
       W komentarzach jest napisane że 1 200 000 żołnierzy, tyle że to jest wojsko poborowe, zimna wojna, układ warszawski i sprzęt z ZSRR, także w rzeczywistości sensacji nie ma. Realne walki jakie stoczyło to pacyfikacja czeskiej Pragi(1968 ) i pacyfikacja "Grudnia 1970", i na tym się chyba kończy lista sukcesów.
       "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

       "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

       Komentarz


       • I lista osiągnięć wojskowych " generała " Jaruzelskiego .

        Komentarz


        • Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
         W komentarzach jest napisane że 1 200 000 żołnierzy
         Farmazon jakis - LWP liczylo w trakcie pokoju chyba ok. 400tys, 1.2mln to moze byc stan na czas wojny?
         Per aspera ad astra.

         BKS JAGIELLONIA

         Komentarz


         • Racja, 1200000 może by było przy pełnej mobilizacji poborowych.
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

          "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

          Komentarz


          • - W Krakowie aresztowano podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego na najważniejsze organy państwa - podaje rzecznik krakowskiej PA prok. Piotr Kosmaty. Nieoficjalne źródła podają, że celem ataku był prezydent i Sejm.

           Rzecznik krakowskiej prokuratury apelacyjnej informuje, że od 5 listopada trwa postępowanie przygotowawcze w sprawie planowanego zamachu. Podejrzany został aresztowany pod zarzutem przygotowań do zamachu terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych na konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej. Według wiarygodnych, ale nieoficjalnych źródeł "sprawa jest poważna, przygotowania były zaawansowane, a celem ataku mógł być m.in. Sejm i prezydent".

           Jak podaje Radio RMF FM, zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Krakowa, w średnim wieku. Ma wyższe wykształcenie techniczne. Od kilkunastu tygodni przegotowywał się do ataku bombowego. Według informacji radia, niedoszły zamachowiec chciał podłożyć ładunek wybuchowy w okolicach Sejmu, w trakcie jego posiedzenia. Celem ataku mógł być też prezydent, atak mógł się odbyć 11 listopada.

           Szczegóły sprawy zostaną przekazane podczas konferencji prasowej o godz. 10 w siedzibie ABW w Warszawie. Weźmie w niej udział m.in. szef krakowskiej prokuratury apelacyjnej Artur Wrona.

           Za przygotowywanie zamachu na konstytucyjne organy RP grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Prokuratura badać będzie również złamanie artykuł 163 § 1 pkt. 3 kk dotyczący "sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii, rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących".
           To co, narodowcy czy PiS?
           Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

           Komentarz


           • Działali wspólnie i w porozumieniu

            Komentarz


            • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
             Działali wspólnie i w porozumieniu
             Trzeba czymś przykryć klęskę 300 000 000 000.
             Bóg z Nami, choj z Nimi.
             Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

             Komentarz


             • Co do PSL-u jeszcze.
              Wcale mnie nie dziwi, że Waldi zrezygnował, bardzo mądrze z jego punktu widzenia. Odsunąć się od rządu, wykorzystać wolny czas na spotkania z lokalnymi działaczami, pozdobywać poparcie na następne wybory.
              Piechociński wcale się nie pali do ministerialnych tek, co nie jest specjalnie dziwne. Jeżeli nowy budżet UE będzie zawierał duże obcinki dla rolnictwa, a pewnie tak będzie, to kolejny argument dla Waldiego. ( mnie tam już nie było, ja bym wywalczył). A wybór Piechocińskiego, z takim kierowcą z tylnego siedzenia (Sawicki), w takim momencie, nie jest też dobry dla Tuska. Co by nie mówić, to Waldi miał większe "zdolności koalicyjne". PSL pewnie nie wyjdzie z koalicji, ale jakby wyszedł, to ciekawe gdzie PO by szukało nowej koalicji..

              Komentarz


              • zamach na Bronka udaremnili a matki Madzi znaleźć nie mogą!
               #MuremZaBonusem

               Komentarz


               • Szczerze mówiąc, zupełny brak zaskoczenia.

                Po wczorajszym materiale tvn kreującym wizję państwa w ogniu - dzisiejsza informacja o planowanym zamachu jest naturalnym, kolejnym punktem w programie zaciskania śruby.
                http://www.youtube.com/watch?v=fe0j3...ailpage#t=666s

                Komentarz

                Pracuję...
                X