Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
    Czekam z niecierpliwością kiedy na światło dzienne wyjdzie coś dające prawo liderowi opozycji mówić o 99-procentowym prawdopodobieństwie zamachu. I co ważne - z jakiego źródła. To już nie może być żadna poszlaka, to musi być dowód czarno na białym.
    Sporo osób czeka..
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• By the same token - sporo osób czeka aż szanowny premier i jego ekipa wraz z szanown panem prezydentem u d o w o d n i ze zamachu n i e było .
      Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
        premier i jego ekipa wraz z szanown panem prezydentem u d o w o d n i ze zamachu n i e było .
        Serducho się zgadza ale w tej kwestii to zamach trzeba udowodnić a wg mnie będzie to bardzo ale to bardzo trudne.
        Piszę poprawnie po polsku.
        Spartanie nie pytają jak wielu jest wrogów tylko gdzie oni są.

Komentarz

• Zamieszczone przez patriot Zobacz posta
          Serducho się zgadza ale w tej kwestii to zamach trzeba udowodnić a wg mnie będzie to bardzo ale to bardzo trudne.
          To nie ma nic wspólnego z emocjami - są procedury które , jeśli przeprowadzone - mogą określić czy katastrofa samolotu była skutkiem zamachu czy nie . Czy rząd POlski przeprowadził te procedury czy ich zaniechal ? Jeśli zaniechal to nie istnieje dowód ze zamachu n i e było .Nie ma obowiązku wierzyć panu prezydentowi czy panu premierowi na gębę .To o b o w i a z k i e m rzadu POlskiego było udowodnić czy nie było zamachu czy tez był zamach - a nie partii opozycyjnej . Mówienie , ze Jarosław Kaczyński ma coś udowodnić jest bzdura - bo to rząd ma obowiązek ustalić co się stało wobec prawie 100 polskich obywateli , którzy zginęli a nie Jarosław Kaczyński . Jesli rząd nie podjął odpowiednich procedur to po ch .ja pana komu taki rząd !!!
          Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots
            Czekam z niecierpliwością kiedy na światło dzienne wyjdzie coś dające prawo liderowi opozycji mówić o 99-procentowym prawdopodobieństwie zamachu. I co ważne - z jakiego źródła. To już nie może być żadna poszlaka, to musi być dowód czarno na białym.
            Wcześniej czy później się to pojawi. Na razie nie ma CIENIA dowodu na poparcie tezy że to był tylko wypadek. A mainstream od samego początku łgał w tej sprawie bezczelnie i w żywe oczy. Od godziny katastrofy i "lotu cywilnego" zaczynając.
            Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

Komentarz

• Polecam, może oglądaliście, może już było ale warto to zobaczyć. Długie lecz zachęcam was !:
              http://www.youtube.com/watch?v=PaHdG...eature=related

Komentarz

• Chciałem wejść w taką krótką polemikę, bo zastanawia mnie jedna rzecz i może ktoś mi to wyjaśni.
                Dlaczego duża część kibiców, uważa, że przejęcie władzy przez Kaczyńskiego skończyłoby się dla nas dobrze? Skąd ten pomysł? Bo moim zdaniem, dokręcałby nam śrubę tak samo jak Słońce Peru a może i mocniej. Niech mnie ktoś uświadomi.

Komentarz

• Odpowiedź jest bardzo prosta. Nigdy politycy nie bedą "po naszej stronie", gdyż generalnie u nich jest przyzwolenie na łamanie prawa tylko przez nich i ich sponsorów, a u nas jest na łamanie przez nas, a na resztę mamy wy.jebane.

Nie zmienia to faktu, że Kaczyński już rządził i nawet po mistrzowskiej fecie na Starówce nie było mowy o stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej, a jedyną zmianą prawną było wprowadzenie sądów 24-godzinnych, które skazywały... głównie nawalonych rowerzystów. To raz.

Dwa - wpisz sobie w google'a "Przemysław Wipler".
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jakkolwiek nie było to daleko idące dywagowanie, to uważam jednak, że gdyby dać czas i Kaczyńskiemu też represje szły by coraz dalej. Umówmy się, po dwóch latach rządów Słońca Peru też nie było tak jak jest teraz. Obawiam się jednak, że gdyby Kaczyński miał 6 lat rządów nie skończyłoby się to dla nas o wiele lepiej niż obecnie. Ale to są dywagacje.

A Przemysława Wiplera znam i jego poglądy też.

Komentarz

• Zamieszczone przez KubsOne Zobacz posta
                      Jakkolwiek nie było to daleko idące dywagowanie, to uważam jednak, że gdyby dać czas i Kaczyńskiemu też represje szły by coraz dalej. Umówmy się, po dwóch latach rządów Słońca Peru też nie było tak jak jest teraz. Obawiam się jednak, że gdyby Kaczyński miał 6 lat rządów nie skończyłoby się to dla nas o wiele lepiej niż obecnie. Ale to są dywagacje.
                      No właśnie, a dyskutujemy o faktach. Jak na razie:

Szef Prawa i Sprawiedliwości był też pytany dlaczego nie uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli Stowarzyszeń Kibicowskich zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Stowarzyszeń Kibiców. Odbyło się ono przed południem w Sejmie.

Czy to koniec sojuszu PiS z kibicami? - pytała jedna z dziennikarek. - Nie było takiego sojuszu. To (stowarzyszenia kibicowskie) są strefy społeczne. Odwołujemy się do sojuszników, ale tych bardziej politycznych - powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że nawet nie wiedział, że takie spotkanie ma się w Sejmie odbyć. - Ta dyktatura w PiS jest ograniczona - zażartował prezes partii.

- W ogóle uważam, że tego rodzaju sprawy powinni załatwić ci, którzy są szczególnie tą dziedziną życia zainteresowani.
                      Kod:
                      http://www.tvn24.pl/sport,4/nie-bedzie-3-0-bedzie-kolejna-kompromitacja-tuska,202233.html
                      Przeciw stosowaniu przez administrację rządową "zbiorowej odpowiedzialności" wobec kibiców - wystąpił w piątek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w interpelacji do premiera Donalda Tuska. Poprosił go też o przedstawienie Sejmowi planowanych zmian w prawie dot. imprez masowych.

Interpelacja Błaszczaka to reakcja na czwartkowe decyzje wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego, że najbliższe mecze ligowe Legii Warszawa i Lecha Poznań odbędą się bez publiczności. Ma to związek z wtorkowymi zajściami w Bydgoszczy podczas finału Pucharu Polski, o który grały te dwa kluby. Pseudokibice zdemolowali wtedy stadion Zawiszy.

Po tych wydarzeniach - w środę - premier zapowiedział "walkę o spokój na stadionach".
                      http://www.polskatimes.pl/artykul/40....html?cookie=1

(...) Zwracamy również uwagę, że z informacji Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców wynika, że przedstawiciele administracji rządowej nie liczą się z uwagami, tej legalnej i masowej przecież organizacji, dotyczącymi poprawy zabezpieczeń na imprezach sportowych, jak również propozycji zmian ustawowych. Głośnym pokrzykiwaniem rząd nie rozwiąże problemu, jakim jest bezradność ustawowa i funkcjonalna podległych służb państwowych.

Analizując wypowiedzi przedstawicieli Pana rządu, można odnieść wrażenie, że głównym problemem społecznym jest istnienie zorganizowanych środowisk kibiców sportowych, a nie kwestia standardów zabezpieczeń imprez sportowych. Nie broniąc indywidualnych przypadków łamania prawa przez osoby związane z tym środowiskiem, ostatnio głośno przedstawianych w środkach masowego przekazu, należy sprzeciwić się stosowaniu zbiorowej odpowiedzialności wobec wszystkich kibiców. Dlatego trzeba odrzucić propagowaną tezę, że głównym problemem przy organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Polsce będą kibice, ponieważ kwestia bezpieczeństwa na stadionach wiąże się odpowiednim doborem metod prewencji, o czym świadczy przebieg podobnych imprez w Europie.(...)
                      http://wpolityce.pl/artykuly/9310-mo...dowisk-kibicow

Zamieszczone przez KubsOne Zobacz posta
                      A Przemysława Wiplera znam i jego poglądy też.
                      Nie chodzi o osobę i poglądy, tylko o realne działania.
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nie byłem pewien, gdzie to wrzucić, niech będzie

Czesław Bielecki, który sam mówi, że jest polskim Żydem, czuje się urażony antypolskim filmem „Pokłosie”. - Uważam, że ci wszyscy prości ludzie, którzy dla mojej rodziny, od znajomego księdza, zdobywali świadectwo chrztu po jakichś nieżyjących Polakach, katolikach, nagle są wstawieni w sytuację zbiorowej odpowiedzialności – tłumaczył na antenie TOK FM.

Były kandydat na prezydenta Warszawy, znany architekt Czesław Bielecki nie pozostawia suchej nitki na „Pokłosiu” - „dziele” Władysława Pasikowskiego, w którym obrażani są Polacy.

- Jestem szczęśliwy z jednego powodu, że jako polskiemu Żydowi udało mi się urodzić w kraju, w którym ludzie kochają wolność. To jest coś fantastycznego. Jestem normalnym, polskim i warszawskim Żydem i jako człowiek niewykorzeniony mam twarde rozumienie polskiego interesu narodowego – tłumaczył Czesław Bielecki w audycji TOK FM

- Widziałem („Pokłosie” – dop. red.) w wersji roboczej, bardzo mi się nie podobał. Nie dlatego, że taka sytuacja jest kompletnie niemożliwa, bo tak zdarzyło się - choćby np. Jedwabne. Ale ponieważ jego premiera była tuż przed Świętem Niepodległości, to bym powiedział tak: na podstawie doświadczeń mojej rodziny z okupacji i swoich własnych z konspiracji z lat 80. obraz tych ciemnych i złych wieśniaków wrogich Żydom jest bardzo wyselekcjonowanym fragmentem rzeczywistości. Jest tak pozbawiony półcieni i tak okrutny, że zapomina się o ponurych porachunkach polsko-żydowskich z lat 40. i 50., o Żydach i żydowskich komunistach, którzy z radością witali wchodzącą Armię Czerwoną, którzy donosili na Polaków, których potem wywożono na Wschód, i nie były to dziesiątki, a setki ludzi – mówił Bielecki.

- Uważam "Pokłosie" za film, który mówi jakiś fragment prawdy, mówi to w sposób zbyt łatwy, jest to prawdziwe, ale przerysowane. Ja czuję się tym filmem urażony, uważam, że ci wszyscy prości ludzie, którzy dla mojej rodziny, od znajomego księdza, zdobywali świadectwo chrztu po jakichś nieżyjących Polakach, katolikach, nagle są wstawieni w sytuację zbiorowej odpowiedzialności - tłumaczy. - Stosunki polsko-żydowskie w III Rzeczypospolitej cechuje zrozumienie, ciekawość i pozytywne myślenie. Uważam, że różnej maści lewacy traktują to jako bardzo dobry, chodliwy towar propagandowy. Wolę dialog, który jest bardziej pogłębiony, wtedy jest uczciwszy i wobec Polaków, i wobec Żydów. A ani Polacy, ani Żydzi niewiniątkami nie są.

Czesław Bielecki odniósł się również do śledztwa smoleńskiego i wyjątkowej uległości polskiego rządu wobec Rosji.

- Uważam, że polski rząd miał obowiązek od dwóch lat formalnie zażądać od Rosjan zwrócenia wraku. I ponieważ Rosjanie nie chcą go nam oddać, nie oddają również czarnych skrzynek, to to oznacza, że nie ma co się tu umizgiwać, żaden serwilizm tu nie pomoże. Nie udajemy, kiedy nas biją, że wszystko jest w porządku. Ale to nie oznacza, że mamy Rosji wypowiedzieć wojnę. Nikt nie mówił nigdy, że z tego powodu, że Rosjanie kłamali ws. Katynia, mieliśmy ruszyć na Smoleńsk. Wyłącznie mówiliśmy jedno, że kłamią. Jeżeli w tej chwili Rosjanie kłamią, to trzeba powiedzieć, że kłamią, a nie udawać, że jest inaczej. W ogóle podlizywanie się innym narodom, czy własnemu narodowi, jest politycznie szkodliwe. A czy ta tromtadracja jest Rydza-Śmigłego, czy Sikorskiego, jest zawsze tromtadracją, czyli podbijaniem bębenka. Nie wyjadajmy sobie z dzióbków, kiedy ktoś nam pluje na buty. Trzeba wychodzić od faktów – mówił na antenie TOK FM Czesław Bielecki.
                        http://niezalezna.pl/34808-bielecki-...ilmem-poklosie

Komentarz

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
                          To nie ma nic wspólnego z emocjami - są procedury które , jeśli przeprowadzone - mogą określić czy katastrofa samolotu była skutkiem zamachu czy nie . Czy rząd POlski przeprowadził te procedury czy ich zaniechal ?
                          To, czy rząd przestrzegał procedur czy zaniechał ich przestrzegania lemingeria ma centralnie "we dupie". I w związku z tym wydaje mi się, że instrumentalne użycie emocji zamiast forsowania nudnych konkretów po to, by fakt takiego użycia emocji mogły zauważyć, nagłośnić i wyśmiać media czersko-wiertnicze może być zasadne, bo przy tej okazji jakiś kawałeczek meritum ma szanse się do ciasnych łbów przecisnąć. Zwłaszcza jak jakiś czas po tym ni stąd, ni zowąd się okaże że ten Kaczyński to jednak miał rację (stoją tam gdzie ZOMO - co po 11.11 każdego kolejnego roku na nowo nabiera znaczenia), a ten obłąkany Macierewicz jakimś dziwnym trafem nie może przegrać procesu .

Taki sens i sposób na przebicie się przekazu w tym widzę.
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together
                          For whatever fate may bring

Komentarz

• http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...l?ticaid=1f869

Wspaniały przykład udanej prowokacji.Brawo otoczenie Macierewicza!
                            Coś wspaniałego!Dali się podejść jak dzieci.

Komentarz

• O czymś muszą pisać, w kontekście dzisiejszych sukcesów Donalda w temacie miliardów.

Odpowiedź Macierewicza:
                              Antoni Macierewicz twierdzi, że film ukazuje zdarzenie wyrwane z kontekstu. Całe spotkanie trwało ok. trzy godziny. - Fragmenty, które widziałem, mają charakter manipulacji. Ten człowiek zadał pytanie w całości, doprowadziłem do tego, że mógł je jeszcze raz powtórzyć, żeby nie było cienia wątpliwości, że nikt mu w zadaniu tego pytania nie przeszkadza - mówi w rozmowie z WP.PL Macierewicz. - Rozumiem, że komuś zależy na tym, żeby w ten sposób przedstawiać przebieg wydarzeń, to nie jest specjalnie uczciwe i nakręca u wielu ludzi poczucie, że są nieustannie atakowani - twierdzi Antoni Macierewicz.

Z relacji posła wynika, że pytanie zawierało nieprawdziwe stwierdzenie i to właśnie spowodowało ostrą reakcję osób obecnych na sali. - Pytanie opierało się na postulacie, by zespół, którym kieruję po partnersku podjął dyskusję z komisją pana Millera, a godzinę wcześniej, na samym początku taką deklarację złożyłem. Zaznaczałem, że jesteśmy na to gotowi w każdym momencie siąść do stołu z ekspertami strony rządowej i podjąć publiczną, otwartą dyskusję, która może trwać nawet tydzień. Możemy przedyskutować argument po argumencie, fakt po fakcie, ekspertyzę po ekspertyzie. To co jest problemem od blisko trzech lat to fakt, że strona rządowa, zamiast dyskutować i otwarcie przedstawiać dowody, ukrywa i przeinacza fakty. Jeżeli po godzinie takiego przedstawiania sprawy, występuje człowiek, który najpierw w niemiły sposób mnie oskarża, a następnie domaga się otwartego, merytorycznego postawienia sprawy, to u niektórych osób wywołało to reakcję, jakby z nich kpił. Zachował się jak ludzie, którym przedstawia się fakty, a oni odwracają się tyłem - relacjonuje polityk PiS.

Antoni Macierewicz zaznacza, że w odniesieniu do zadającego pytanie "nietykalność cielesna nie została naruszona w żaden sposób". - Jedno czy dwa sformułowania, które tam miały miejsce, były równie niewłaściwe, jak jego zachowanie, czego oczywiście obie strony powinny unikać - mówi poseł PiS. Przyznaje, że do tej pory nie był świadkiem podobnych sytuacji.
                              Czy Donek kiedyś przeprosił za swojego sługę Niesioła albo mędrców-Radosława S. lub Kopacz?
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez KubsOne Zobacz posta
                                Chciałem wejść w taką krótką polemikę, bo zastanawia mnie jedna rzecz i może ktoś mi to wyjaśni.
                                Dlaczego duża część kibiców, uważa, że przejęcie władzy przez Kaczyńskiego skończyłoby się dla nas dobrze? Skąd ten pomysł? Bo moim zdaniem, dokręcałby nam śrubę tak samo jak Słońce Peru a może i mocniej. Niech mnie ktoś uświadomi.
                                Bo Kaczyński nie jest Modern Fußball.
                                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

Pracuję...
                                X