Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nazgul - Ty w ogóle pracujesz między ludźmi albo wychodzisz do nich czasem?

5 lat temu trzeba było być twardym,żeby sie przyznać do popierania PiS, dziś sytuacja jest absolutnie odwrotna i raptem nikt nie głosował na PO

a zawsze jest grupa ludzi, która głosuje bezwiednie, za tym co na fali. Plus to co napisał Fatman - wreszcie głośno sie słyszy o przewagach w pomysłach gospodarczych PiS nad PO a nie non stop o tym jaki "PiS to obciach" więc siłą rzeczy przekonuje to niezdecydowanych.
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez cobson1916 Zobacz posta
      Dzięki wyborcom?Idąc dalej można oskarżyć prawie cały lud Polski o promowanie Bolka w latach 80-tych i większość w latach 90-tych bo w znacznej części włącznie ze mną głosowaliśmy wtedy na zdrajców myśląc że są antykomunistami i co z tego?Obyśmy się za kilka lat nie wstydzili dzisiejszego wsparcia dla PIS-u,w którym z pewnością zasiada,a w razie sukcesu jeszcze przybędzie niezliczona ilość różnej maści mend.Co nie znaczy że w obecnej sytuacji w Polsce na nich bym nie głosował.
      Oskarzam . Bo można było głosować na PO ale nie można było milczeć gdy obrzydliwa nagonka na Lecha Kaczyńskiego i PiS się nasilala . Nie wspominając te sikanie na krzyże i bicie w starszych ludzi . Gdziescie wtedy byli "progresywni i postepowi "wyborcy PO ? Gdyby w Stanach polityk nazwał jakaś grupę ludzi a szczególnie seniorów " moherowe berety " to by nie egzystowal w przestrzeni politycznej nawet 5 minut . To ze ktoś taki został w POlsce wybrany na premiera z wielka radością , niestety, świadczy o czymś .
      Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• to puknij się w ten pusty łeb

edit: pukniecie odnosiło sie do sytuacji gdy kolega napisał wyłącznie słowo "Oskarżam" co oznaczało,że oskarza głosujących na PO w 2005 roku o morderstwo na Lechu Kaczyński. Później edytował (nieładny sposób dyskusji) bez zaznaczenia tego.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
          5 lat temu trzeba było być twardym,żeby sie przyznać do popierania PiS, dziś sytuacja jest absolutnie odwrotna i raptem nikt nie głosował na PO

a zawsze jest grupa ludzi, która głosuje bezwiednie, za tym co na fali. Plus to co napisał Fatman - wreszcie głośno sie słyszy o przewagach w pomysłach gospodarczych PiS nad PO a nie non stop o tym jaki "PiS to obciach" więc siłą rzeczy przekonuje to niezdecydowanych.
          To wszystko jest prawda albo prawie prawda - mimo wszystko nierzadko spotyka się sytuacje, że PO się "właśnie" skompromitowała jak PiS, albo "bardziej, ale tylko trochę".

Tylko, że pytanie o trwałość takiej sytuacji. Pytanie jak długo to potrwa jeżeli Gliński/Kaczyński zostanie premierem, ministrem zostanie Macierewicz, a MSZ znowu ktoś pokroju Fotygi. I trudno nie odnieść wrażenia, jak już pisałem, że jazgot będzie nie z tej ziemi, a mainstream spokojnie za pomocą Szkiełek Kontaktowych i innych Wojewódzkich będzie robił swoje. Wystarczy sobie wyobrazić co się bedzie działo w TVN, Newsweeku, Wproście, gazecie, generalnie całym tym barachle. Zresztą trzeba będzie Smoleńsk na poważnie ruszyć, bardzo łatwo będzie można znowu konstruować tezy o podziale Polaków, bla bla bla rzygi.

Nie wątpie, że Kaczyński jest bogatszy o pewne doświadczenia, ale nie wiem czy dałby radę. Bo też cieżko o wyjście z takiego oblężenia. Jak coś odpowie - nowe paliwo. Jak nie odpowie - kapitulacja. Generalnie rządy w klimacie jednej wielkiej awantury. To będzie nie do wytrzymania dla wszystkich poza betonem, a więc szybko wykruszy się ten potencjał uzyskany właśnie teraz, właśnie dziś. Zaczną się listy, białe miasteczka, męczennicy z pod budki z piwem etc.

I z tej perspektywy jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się wariant węgierski, a więc to co pisałeś wyżej - nie przejmować władzy teraz czy za rok, dać się PO wykrwawić do 10% za 3 lata. Tyle tylko, że za trzy lata może być tak, że w Niemczech, we Francji i niestety w Anglii będą rządzić socjaliści, w PE oczywiście będą rządzić socjaliści, a cały nasz salon będzie stał u nich nieustannie (nomen omen) w salonie i donosił.
          Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Jeszcze wracając do tego:

Zamieszczone przez mort
            złodzieje okradają Polskę a 90,5 % społeczeństwa to głupki bo tego nie widzą i nie ma ich po co przekonywac bo nawet jak przekonamy to i tak będziemy się z nich śmiali
            "Ludzie nie są tak głupi jak nam się wydaje - są dużo głupsi." - kto?

Odpowiedź w linku:

http://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug

Poza tym polecam wszystkim dwa teksty, tak żeby pewne rzeczy zrozumieć:

http://obserwator.com/obserwacje/ost...-i-walka-sluzb

http://obserwator.com/obserwacje/lud...-zamachu-stanu
            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

to puknij się w ten pusty łeb
              Pusty łeb to miał wyborca PO . Teraz za to zapłaci cenę ekonomiczna co jest najlepsza kara pod słońcem . A odwaga i " twardosc " polega na przelamywaniu strachu , nikt nie rodzi sie "twardy " . Sadze , ze teraz zobaczymy jaka cenę zapłaci to społeczeństwo za tchorzostwo i zwykła POdlosc .

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                Jeszcze wracając do tego:

"Ludzie nie są tak głupi jak nam się wydaje - są dużo głupsi." - kto?

Odpowiedź w linku:

http://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug

zupełnie abstrahując od mojej wymiany zdań z Jaco a propos pierwszych stron tematu - uważasz,że my powinniśmy przyjąc ten sam tok myślenia?

Zawsze wydawało mi się,że po prawicowo - patriotycznej stronie oprócz przekonania o należności uczciwego mierzenia się z historią jest jeszcze jakiś etos gdzie Naród jest na pierwszym miejscu i należy pracować nad tym, aby nawet jeżeli da się zwieść wszelkiej maści sztukmistrzom czy to z Lublina czy to z Gdańska to należy dążyc do odwrócenia tego i obrony substancji narodowej w jak najszerszym kręgu rodaków.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
                  Pusty łeb to miał wyborca PO . Teraz za to zapłaci cenę ekonomiczna co jest najlepsza kara pod słońcem . A odwaga i " twardosc " polega na przelamywaniu strachu , nikt nie rodzi sie "twardy " . Sadze , ze teraz zobaczymy jaka cenę zapłaci to społeczeństwo za tchorzostwo i zwykła POdlosc .

w 2011 r. i owszem

Ale w 2005 r.?

Zastanów się co wypisujesz.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

w 2011 r. i owszem

Ale w 2005 r.?

Zastanów się co wypisujesz.
                    Byli tacy , którzy zabierali głos i w 2005 . To trochę nie teges chować babci dowód i wyzywać ja od moherowych beretow . I zaskocze kolegę - nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem PiSu czy jakimś zagorzałym zwolennikiem jakiejkolwiek partii , ale czegoś takiego jak te nagonki sponsorowywane przez PO , rzucanie odcietymi głowami świni i tym POdobne raczej odbiegały od przeciętnej debaty politycznej .Nawet przeciętnie inteligentnemu powinny dać do myślenia , nie sadzi kolega ?

Komentarz

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
                      Byli tacy , którzy zabierali głos i w 2005 . To trochę nie teges chować babci dowód i wyzywać ja od moherowych beretow . I zaskocze kolegę - nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem PiSu czy jakimś zagorzałym zwolennikiem jakiejkolwiek partii , ale czegoś takiego jak te nagonki sponsorowywane przez PO , rzucanie odcietymi głowami świni i tym POdobne raczej odbiegały od przeciętnej debaty politycznej .
                      Akurat to miało miejsce w 2007 także trochę się merytorycznie przygotuj zanim zaczniesz toczyć pianę.

Świński łeb w Sejmie też był grany duuużo wczesniej, przez kogo innego i w innej sytuacji po raz pierwszy.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• K.u.rwa, zaraz Ci dam bana bo jeszcze chwila i Twoja obsesja doprowadzi mnie do obrony Po a tego bym nie zdzierżył

Napisz weź lepiej co się działo na trybunach w tej kolejce albo jak mamy cisnąć z ITI albo kiedy jedziesz do Szczecina i gdzie masz hotel

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Nazgul - Ty w ogóle pracujesz między ludźmi albo wychodzisz do nich czasem?

A co ma jedno do drugiego? I jaka gwarancja że te kilkanaście czy kilkadziesiąt osób z którymi mam na codzień kontakt ma jakiekolwiek przełożenie na ogół? Wreszcie nie zastanawiasz się, dlaczego teraz raptem nastąpił taki zwrot akcji? Kto czytuje pis.org.pl ten wie, że PiS zawsze przedstawiał mniej lub bardziej udane propozycje gospodarcze które za chińskiego boga nie potrafiły się przebić do mainstreamu a tu nagle zmiana - jak na gwizdek, niczym na czyjś rozkaz? To jest nienormalne, to jest podejrzane. Nie dlatego że PiS-owi urosło a PO spadło tylko dlatego, że stado wiedzionych na postronku baranów nagle zaczęło być wiedzione w drugą stronę. I mnie interesuje i niepokoi przyczyna tej nagłej zmiany. Przypominam nieustannie:

Walter Lippmann, jeden z najbardziej wpływowych intelektualistów XX w., doradca prezydentów i polityków od kadencji Wilsona do Forda, pisał w 1927 roku: "Człowiek nie ma własnego zdania na temat wszystkich spraw publicznych. Nie rozumie zdarzeń, ich przyczyn ani skutków. Bo dlaczego miałby je rozumieć? Nie ma najmniejszego powodu przypuszczać - tak jak mistycy demokracjizwykli to czynić -- że połączenie ignorancji jednostek tworzących masy społeczne może stworzyć stałą siłę napędową życia publicznego". Rola obywateli ograniczać ma się bowiem do udziału w głosowaniu i wyborze jednej z dwóch, zaakceptowanych przez elity, opcji politycznych, a nie do wychodzenia z inicjatywą, która mogłaby zmienić status quo. Dlatego "społeczeństwo trzeba utrzymać na dystans, ... po to aby każdy z nas mógł żyć z dala od wrzawy i jazgotu ogłupiałego motłochu".
                          Teraz rozumiesz?
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together
                          For whatever fate may bring

Komentarz

zupełnie abstrahując od mojej wymiany zdań z Jaco a propos pierwszych stron tematu - uważasz,że my powinniśmy przyjąc ten sam tok myślenia?

Zawsze wydawało mi się,że po prawicowo - patriotycznej stronie oprócz przekonania o należności uczciwego mierzenia się z historią jest jeszcze jakiś etos gdzie Naród jest na pierwszym miejscu i należy pracować nad tym, aby nawet jeżeli da się zwieść wszelkiej maści sztukmistrzom czy to z Lublina czy to z Gdańska to należy dążyc do odwrócenia tego i obrony substancji narodowej w jak najszerszym kręgu rodaków.
                            Pytanie tylko takie - czy te 90,5% w ogóle wie co to jest "substancja narodowa"? Bo tutaj chyba jest zasadnicza różnica poglądów. To że zacytowałem z wiadomo kogo nie znaczy że namawiam do robienia tego co on.

Natomiast co do pierwszych postów - ja to widzę na przykładzie osób, które znam. Ci, którzy głosowali na PO pod byle gównianym argumentem, po wytrąceniu tego argumentu uciekają. Nie ma żadnej chęci dyskusji z ich strony, bo oni tego nie chcą.
                            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Bana dostawałem już w 2005 za obronę normalnego zachowania .Takze zdążyłem się przyzwyczaić od tego czasu .Nie byłem wtedy trendy ale wiedziałem , ze przyjdzie czas gdy znów będę trendy . Żal mi tylko , ze tyle musiało się wydarzyć w międzyczasie .

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                                To jest nienormalne, to jest podejrzane. Nie dlatego że PiS-owi urosło a PO spadło tylko dlatego, że stado wiedzionych na postronku baranów nagle zaczęło być wiedzione w drugą stronę. I mnie interesuje i niepokoi przyczyna tej nagłej zmiany.
                                dla Ciebie to i ostatnia afera na derbach to wynik tego,że tajemne siły polityczne nami sterowały więc w sumie nie zaskoczyłeś mnie odpowiedzią

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Pracuję...
                                X