Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• ale ja nie jestem urażony w ogóle bo ja wtedy jakos intuicyjnie chyba wstrzymywałem sie od głosu

chodzi mi o to,że albo chcemy,żeby Polska była rządzona normalnie przez prawicową większość, którą musi wybrać najpierw większość społeczeństwa albo chcemy zamknąć się w 9,5 % grajdole i krzyczeć "złodzieje okradają Polskę a 90,5 % społeczeństwa to głupki bo tego nie widzą i nie ma ich po co przekonywac bo nawet jak przekonamy to i tak będziemy się z nich śmiali"
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Ja nikogo głupkiem nie nazywałem. Ani wtedy ani teraz. W drugą stronę bywało różnie. Stąd te linki
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• tu pełna zgoda - ówczesny poziom histerii niesamowity, pamiętam,że też byłem nim zszokowany i to nie tyle na forum co wszędzie wokół.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Ja to tam raczej traktuję w ramach ciekawostki, bo przeczytać, że w GóWnie podają FAKTY, to jednak można się uśmiechnąć pod nosem. Za to, że ludzie przejrzeli na oczy, to tylko brawa im się należą
          ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Z tym, że przejrzeli to bym polemizował, polecam np. ostatnie posty Flipa w tym temacie, z 2010 roku

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
              Zreszta nawet nie tyle zmienili poglądy co preferencje wyborcze co jest wypadkową zmiany linii partyjnych bo porównanie PO z 2005 z PO z 2012 to jakby dzień i noc porównywać.
              Raczej jak porównanie zaplecza w postaci Miodowicza i jego pułkowników, którzy w '92 inwigilowali prawicę, a w 2005 przy pomocy prowokacji wymiksowali Cimoszewicza z kampanii wyborczej z aktualnym zapleczem - najczerwieńszą wojskówką z seryjnym samobójcą na etacie (z "ostrożności procesowej" - - Smoleńsk pomijam).
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

chodzi mi o to,że albo chcemy,żeby Polska była rządzona normalnie przez prawicową większość, którą musi wybrać najpierw większość społeczeństwa albo chcemy zamknąć się w 9,5 % grajdole i krzyczeć "złodzieje okradają Polskę a 90,5 % społeczeństwa to głupki bo tego nie widzą i nie ma ich po co przekonywac bo nawet jak przekonamy to i tak będziemy się z nich śmiali"
                A kto niby doprowadził do takiego podziału na lepszych i gorszych?
                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Apropo Nowajej Ekonomiczeskajej Politiki Donalda Tuska, zaprezentowanej podczas expose:

Inwestycje Polskie, czyli największy przekręt III RP

Inwestycje Polskie jako spółka to świetna okazja, by stworzyć nowy podmiot z masą fantastycznych posad dla wiernych żołnierzy PO i trochę PSL. Powstanie zatem kolejny moloch zatrudniający swoich za nawet 100 tys. zł miesięcznie. Ten jeden pomysł rządu załatwia tyle potrzeb PO i rządu tej partii z PSL, że jest bodaj największym przekrętem w całej historii III RP. I ma tę zaletę, że uchodzi za dobrodziejstwo, a wręcz zbawienie. A zanim prezesi i dyrektorzy oraz liczni beneficjanci trafią w ręce CBA i prokuratury minie dużo czasu albo nigdy się to nie stanie, zaś „swoi” ludzie obłowią się z publicznych pieniędzy. Realne korzyści będą natomiast albo żadne, albo na tyle mizerne, że niewarte uwagi. Swoją drogą przekręt na 40 mld zł zasługuje na nagrodę Nobla z ekonomii.

Ministrowie Jacek Rostowski i Mikołaj Budzanowski pokazali, jak rząd zamierza otumanić Polaków i Brukselę. Otumanić, bo pomysł spółki Inwestycje Polskie to pierwszorzędny przekręt z zakresu inżynierii finansowej, spełniający kilka funkcji na raz. To pokazuje, że rząd absolutnie nie myśli jak zwiększać dochody budżetu, lecz zajmuje się nadal zadłużaniem państwa i sztuczkami, które tak mają te zobowiązania ukryć, żeby nie były one zaliczane do długu państwa.

Inwestycje Polskie to przede wszystkim pomysł na to, jak się zadłużać na inwestycje, żeby to nie podwyższało długu publicznego. Czyli to pomysł podobny do Krajowego Funduszu Drogowego, mającego już 43 mld zł długów, które formalnie nie podnoszą poziomu zadłużenia państwa, choć są oczywistym długiem tego państwa. Ale Bruksela się nie czepia, nie przekracza się progów bezpieczeństwa. Jest to więc ewidentnie ciężki grzech bez żadnej kary. Tyle tylko, że tak jak Krajowy Fundusz Drogowy nie zapewnia sprawnego budowania dróg, tak Inwestycje Polskie nie gwarantują sensownych inwestycji prorozwojowych.

Przekazanie Bankowi Gospodarstwa Krajowego udziałów spółek skarbu państwa ma na celu lewarowanie wartości tych udziałów. Innymi słowy, chodzi o to, żeby BGK złożył zamówienie na wydrukowanie 32-35 mld zł, które mają pobudzić popyt inwestycyjny. W rzeczywistości pewny jest tylko impuls inflacyjny, bo efekty tych inwestycji są mocno wątpliwe. Wymyślono więc pretekst, żeby wydrukować banknoty warte dziesiątki miliardów złotych, bo inaczej trzeba by je pożyczyć na komercyjnym rynku, co nie jest ani łatwe, ani praktyczne.

Ministrowie Rostowski i Budzanowski ujawnili na konferencji prasowej 13 października, że w nowym programie inwestycyjnym chodzi przede wszystkim o spółki skarbu państwa, np. Lotos, które z BGK dostaną kredyty na strategiczne przedsięwzięcia. Na kilometr pachnie to zakamuflowaną pomocą państwa dla jego spółek, ale pod pozorem zwykłego, komercyjnego kredytowania. Co oznacza, że Bruksela nie będzie miała pretekstu, by zarzucić Polsce niedozwoloną pomoc publiczną. A to, że te kredyty mogą być spłacone na święty nigdy już nie jest ważne. Oczywiście dla pozoru trochę kredytów dostaną prywatne firmy, żeby nie było, iż to program dla spółek skarbu państwa. Ale przecież BGK to bank powołany do prowadzenia finansowania państwowych przedsięwzięć, więc wszystko to jest proste jak konstrukcja cepa.

Inwestycje Polskie to także pomysł na zapewnienie finansowania projektom zaprzyjaźnionych prezesów i menedżerów. Oczywiście będzie formalnie konkursowe postępowanie i reguły rynkowe, ale wygra ten, kto ma wygrać, czyli „nasi” ludzie. A to oznacza, że inwestycje ani nie muszą być mądre, ani celowe, ani opłacalne, ani dobrze realizowane. Ale będą i będzie pozór stwarzania popytu inwestycyjnego, czyli pozór dbania o rozwój i podnoszenie wskaźników wzrostu. Ale w rzeczywistości będzie to socjalizm z czasów PRL, czyli inwestowanie dla samego inwestowania. Coś w rodzaju nowych hut Katowice.

Inwestycje Polskie jako spółka to w końcu świetna okazja, by stworzyć nowy podmiot z masą fantastycznych posad dla wiernych żołnierzy PO i trochę PSL. Powstanie zatem kolejny moloch zatrudniający swoich za nawet 100 tys. zł miesięcznie. Jak widać jeden pomysł rządu załatwia tyle potrzeb PO i rządu tej partii z PSL, że jest bodaj największym przekrętem w całej historii III RP. I ma tę zaletę, że uchodzi za dobrodziejstwo, a wręcz zbawienie. A zanim prezesi i dyrektorzy oraz liczni beneficjanci trafią w ręce CBA i prokuratury minie dużo czasu albo nigdy się to nie stanie, zaś „swoi” ludzie obłowią się z publicznych pieniędzy. Realne korzyści będą natomiast albo żadne, albo na tyle mizerne, że niewarte uwagi. Swoją drogą przekręt na 40 mld zł zasługuje na nagrodę Nobla z ekonomii.
                  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
                    A kto niby doprowadził do takiego podziału na lepszych i gorszych?
                    przeczytaj o czym dyskusja bo to,że odpowiedź na Twoje pytanie jest oczywista to ja doskonale wiem.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Huhuhu, dzieje sie

Twitter Wiadomości TVP: Sondaż: PiS 40, PO 35, SLD 13, RP 7, PSL 2, SPZZ 1, inne 2 wśród tych, którzy planują udział w wyborach i wiedzą na kogo głosować 1/2
                      Robiony po expose
                      Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

• bo zdechnę, na czerskiej panika, jeszcze nie wiedzą jak oceniać teraz Masłowską

Zamieszczone przez GejWyb
                        PRZEGLĄD PRASY. W "Rzeczpospolitej" obszerny wywiad z Dorotą Masłowską, głównie na temat jej najnowszej książki "Kochanie, zabiłam nasze koty". - Świat bez Boga stracił czubek, środek: zdeformował się. A ludzie zatracili poczucie proporcji, poczucie tego, co jest ważne (...) W tej potężnej maszynerii, jaką jest ludzki umysł i dusza, mielą się jakieś śmieci, papierki, bzdury - mówi Masłowska.
                        - Ludzie odsuwają od siebie ból, śmierć, chorobę, nawet jeśli przydarza im się coś poważnego, to przeżywają to w sposób ekstremalnie płytki, formalny albo biorą środki znieczulające, uspokajające - twierdzi pisarka.

- Na temat mojej nowej książki usłyszałam wiele opinii bagatelizujących jej przesłanie, na przykład taką, że to, że żyjemy w bzdurze i jesteśmy samotni to banał, że to nic odkrywczego. Cóż, to zadziwiające, jak bardzo to w sumie zaakceptowaliśmy - podkreśla Masłowska. I dodaje: - A dla mnie to jedna ze składowych Apokalipsy, która dokonuje się na naszych oczach.

"Polska przetacza się przeze mnie"

Dorota Masłowska z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" rozmawia też o Polsce. - Żyję w tym kraju i on z całą swoją historią codziennie przetacza się przez mój mózg. Polska przetacza się przeze mnie i przez to, co piszę - podkreśla pisarka.

Prowadzący rozmowę zapytał Masłowską również o katastrofę smoleńską. - W katastrofie smoleńskiej widzę wielkie cierpienie osobiste wielu ludzi, cierpienie, którego nie jestem w stanie zrozumieć, i o którym nie miałabym tupetu się wypowiadać - ucina pisarka. Dopytywana o incydenty pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, podkreśla: - To było bydło (...). Zrobiła na mnie ogromne wrażenie skala zbydlęcenia społeczeństwa. Było to tym bardziej przygnębiające, że wielu ludzi, sikając na znicze, miało przekonanie, że robi to w imię inteligencji i zdrowego rozsądku.
                        Ora et labora

Komentarz

• Gdyby wybory odbyły się dziś, na PiS zagłosowałoby 40 proc., a na PO - 35 proc. wyborców – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie „Wiadomości” TVP1. Badanie wykonano już po „drugim exposé” premiera, wygłoszonym wczoraj w sejmie. Według sondażu, w sejmie znalazłyby się cztery partie: Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 40 proc., Platforma Obywatelska – 35 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej – 13 proc. i Ruch Janusza Palikota – 7 proc. Cztery pozostałe ugrupowania – Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.), Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (1 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (0 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (0 proc.) – nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Jest to lekki wzrost dla partii Jarosław Kaczyńskiego od czasu rekordowego wyniku po m.in. marszu „Obudź się Polsko” – kiedy to udało jej się, pierwszy raz od lat, wyprzedzić konkurencyjną PO. Tuż po marszu, według badania dla programu „Forum” w TVP Info, na PiS chciało głosować 39 proc. ankietowanych, na PO – 33 proc.
                          Jeśli dodać do tego kilka procent, które w ciągu roku SLD i PJN odebrały PiS-owi , to perspektywy na przyszłość są zacne.

Szczególne gratulacje dla pana Poncyliusza ( widzisz, Judaszu? ) i pani Kluzik-Rost(k)owskiej - przerzuta.
                          Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Według danych opublikowanych po czerwcowych wyborach, około 50 proc. funkcjonariuszy greckiej policji głosowało na Złotą Jutrzenkę.
                            http://forsal.pl/artykuly/654355,rep..._kontroli.html

Nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa, a ze względu na cytaty z anarchistów w innych akapitach trzeba podchodzić do tego ostrożnie, ale jeśli jednak to prawda, to w Grecji będzie naprawdę bardzo ciekawie.

Ponad połowa funkcjonariuszy miałaby popierać partię będącą z grubsza ugrupowaniem neonazistowskim. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Komentarz

no troche do Ciebie bo regularnie co jakies dwa tygodnie piszesz,żeby przejrzec pierwsze strony tematu i można sie zdziwic jak ludzie zmieniali poglądy i że to zabawne i że dziwnie umilkli itp.

No zmienili i coś w tym złego widzisz?

Zreszta nawet nie tyle zmienili poglądy co preferencje wyborcze co jest wypadkową zmiany linii partyjnych bo porównanie PO z 2005 z PO z 2012 to jakby dzień i noc porównywać.
                              To dziwne co kolega pisze bo jest to ta sama Partia z tym samym Przywódca . Tylko w 2005 nie było kryzysu - i glupiej wiekszosci sie wydawalo , zr PO jest partia jakiegos nieokreslonego POstepu - a teraz akurat kryzys nastał i wyborca PO został się z kupa kredytów i ręka w nocniku . Wyszedł na totalnego ******* szczególnie jak w niedluglej przyszłości straci prace to mu się światopogląd szybko przewartoscuje - ku mojej głębokiej satysfakcji . Tylko , ku ...a , szkoda , ze dzięki wyborcom PO doszło do takiej tragedii jaka była katastrofa czy nie katastrofa w Smolensku .
                              Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
                                bo zdechnę, na czerskiej panika, jeszcze nie wiedzą jak oceniać teraz Masłowską
                                Też o tym pomyślałem.Na Czerskiej chyba zgłupieją.

Komentarz

Pracuję...
                                X