Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
    Co robili ?
    Płakali że zamordyzm, że państwo policyjne... Nie pamiętasz? Oskarżali PiS o wszystko, co sami mieli ochotę wprowadzić
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
      Płakali że zamordyzm, że państwo policyjne... Nie pamiętasz? Oskarżali PiS o wszystko, co sami mieli ochotę wprowadzić
      Alez oczywiscie pamietam ....to byly straszne czasy za tych Kaczynskich . Czlowiek bal sie wypowiedziec , za glosniejszy oddech grozila kara smierci ....co to sie dzialo wtedy , jezyk tego nie wypowie, pioro tego nie napisze . Terror i zaglada panowal .

Komentarz

• Radzę sie przyjrzeć temu, jak bardzo ta ustawa jest rozległa. Chociażby jeśli chodzi o sprawy stadionowe.
        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Napisana z myślą o tym , ze pewne środowiska mogą się wymknac spod kontroli ....szczególnie , ze sytuacja ekonomiczna tych środowisk się pogarsza .Co może wywoływać pewna frustracje , niezadowolenie a nawet rozczarowanie do Rządzącej Partii . Tak dobrze zarlo aż zdechlo , plum i plusk.
          Ostatnio edytowany przez trendyOrca; 54158.

Komentarz

• Miło patrzeć na ten dysonans. PO walczy z mową nienawiści, a PiS organizuje spotkanie z ekonomistami. W dodatku żaden z ekonomistów nie żachnął się i nie skrytykował tego spotkania, jeśli ktoś nie przyjdzie to grzecznie wymawia się innymi planami, które miał wcześniej zaplanowane, ale chętnie spotka się w innym terminie. Nie będzie oczywiście chorego psychicznie Balcerka, ale nikt na tym nie straci.

Oczywiście nie ma co się oszukiwać, że przyjście na to spotkanie jest raczej policzkiem w stronę Vincenta niż miłością do PiSu, ale jak znamy historię i podejście TVN i GW do pewnych partii wiemy, że nienawiść jest czasem silniejszym uczuciem. W dodatku Vincent pomógł ekonomistom utwierdzić się w przekonaniu, że dobrze zrobili godząc się na spotkanie z PiSem. Napisał on, gość po licencjacie, do PROFESORÓW ekonomii ściągawkę na co mają zwrócić uwagę w programie PiSu, pokazując nieświadomie, że ma ich za debili. Większej bezczelności i wiary w swoją nieomylność mieć nie można. A jak wiadomo jego ego, a jego sukcesy są na przeciwnych biegunach.

Komentarz

• Po ostatnich informacjach na temat frekwencji na tym spotkaniu nie byłbym takim optymistą. Sam pierwotnie uważałem, że to może być sukces jeśli pojawią się również ekonomiści z innej strony barykady, ale absencje Balcerowicza, Kołodki, Belki, Orłowskiego, Rybińskiego czy Petru są dosyć znaczące. Są to często ekonomiści-celebryci, którzy są znani szerszej publice niż kilku innych razem wziętych. Ze znanych nazwisk szerszej publiczności są tylko prof. Gomułka i Marek Zuber, którym można zaliczyć do tych co sprzyjali, bądź sprzyjają obecnemu obozowi władzy.

Komentarz

• No cóż punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Jeszcze rok temu praktycznie żaden ekonomista nie zgodziłby się na ustawkę pod sztandarem PiS(bo każdy kto tam idzie, wie że to PRowo pomaga tej partii, ale jednak godzi się na to), a teraz 30 z 40 zaproszonych ekonomistów potwierdza zaproszenie. Gomułka nawet pokusił się o polemikę na łamach "Rz". Ja to widzę jako sukces jeszcze przed debatą. Jeśli fan rządu potrafi tylko napisać, że jest kicha bo nie przyjdzie Balcerek(bardzo się z tego cieszę!), Petru, Rybiński i Belka to mogę być usatysfakcjonowany, zwłaszcza, że żaden nie powiedział "ja tam się nie pokażę", tylko "akurat w tym czasie mam coś innego zaplanowanego", ba! Belka powiedział, że chętnie umówi się z Kaczorem na rozmowę o jego programie w innym terminie.

Komentarz

• Nie wiem, gdzie tego fana rządu widzisz, ale jak zwykle w swoim stylu próbujesz odwracać kota do góry nogami. Czym innym jest to, że dany ekonomista próbuje jakoś wytłumaczyć swoją nieobecność (przykład Belki, który znalazł alibi pt. zachowanie apolityczności), a czym innym obraz, który pokazuje, że w większości będą to ekonomiści walący do jednej bramki. Keynesiści będą mieli znaczącą przewagę i nic dziwnego, że interwencjonizm państwowy będzie w tej debacie przez większość popierany.

Komentarz

• Jak twój rząd zrobi podobną debatę z większą frekwencją to daj znać

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                      Jak twój rząd zrobi podobną debatę z większą frekwencją to daj znać
                      PSL akurat ekonomistów miał wybitnych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jk%C4%85t_Buchacza

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Nie wiem jaki mój rząd, ale na pewno eksperci PiS będą wtedy uradowani.

Zyta Gilowska - minister finansów za rządów PiS
                        Teresa Lubińska - minister finansów za rządów PiS
                        Grażyna Ancyparowicz - członek Rady Programowej Ruchu Społecznego "Pamięć i Zobowiązanie"
                        Mariusz Andrzejewski - wiceminister finansów za rządów PiS
                        Adam Glapiński - doradca PiS i Lecha Kaczyńskiego
                        Andrzej Kaźmierczak - doradca Lecha Kaczyńskiego
                        Stanisław Kluza - wiceminister finansów za rządów PiS
                        Jerzy Kropiwnicki - niedoszły kandydat na premiera PiS
                        Cezary Mech - wiceminister finansów za rządów PiS
                        Józef Oleński - prezes GUS powołany za rządów PiS
                        Janusz Szewczak - radiomaryjny ekspert SKOK-u
                        Jan Wojtyła - niedoszły senator z PiS
                        Jerzy Żyżyński - poseł PiS

Komentarz

• To musi być straszne tak się gimnastykować, pozostało jeszcze 17. Powodzenia z wyszukiwarką google

Edit:

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                          Nie wiem jaki mój rząd, ale na pewno eksperci PiS będą wtedy uradowani.
                          Czy głosowałeś na PSL? Czy PSL jest w rządzie?

Bo ja może czegoś nie wiem, a tak bezczelnie insynuuje
                          Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

Komentarz

• Dobrze, że Jarek chociaż wysłał zaproszenie do salonowych ekonomistów, zamiast w swoim starym stylu odgrodzić się od całego świata barykadą i zaprosić tylko swoich. Większość (co było do przewidzenia) odmówiła, trudno. Na to już wpływu nie mają.

Natomiast wrażenie po takiej debacie będzie kiepskie i tutaj pełna zgoda z Midzim. Przyjdą tylko Ci, którzy nie będą się bali doklejenia łatki PiSowców gdyż takową już mają

Dlatego błędem było niezapraszanie Vincenta i udawanie że urzędujący minister nie istnieje. Jego obecność byłaby magnesem dla ekonomistów z drugiej strony barykady i wszystko mogło by wyglądać inaczej. A tak będzie jak będzie. Coś w stylu drugiej konferencji w Jachrance, sami swoi, przemilczanie w mainstreamie, łatki pisowców, itp. Nieodległy termin marszu w obronie mediów Rydzyka też zrobi swoje.
                            "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Wziąłem z googla tylko tych, których nie pamiętałem. Z plejadą ministrów nie trzeba było się wysilać, gdyż zaproszono tylu ilu mogli - wszystkich. Możliwe, że kogoś pominąłem, więc jako wyborca PiS możesz uzupełnić tą listę o pominiętych członków partii, ekspertów, bądź innych funfli

Coś źle pamiętasz, gdyż w wyborach nie głosuje się na koalicję, a na wybranego przez siebie kandydata, który należy do pewnej z listy wyborczych. Chyba, że ktoś ordynację wyborczą zmienił w międzyczasie?

Komentarz

• Sly: A czemu mieli zapraszać Vincenta jeśli debata 24 września ma dotyczyć oceny programu PiSu?
                                Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                                Coś źle pamiętasz, gdyż w wyborach nie głosuje się na koalicję, a na wybranego przez siebie kandydata, który należy do pewnej z listy wyborczych. Chyba, że ktoś ordynację wyborczą zmienił w międzyczasie?
                                Tak pamiętam, że swój głos na PSL owijasz w jakiś bełkot
                                Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

Komentarz

Pracuję...
                                X