Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Przykro mi, że nie zrozumiałeś posta
    Właśnie zrozumiałem więcej niż potrzeba.

Redaktor naczelny:
    Tomasz Sakiewicz

Zastępca redaktora naczelnego:
    Katarzyna Gójska-Hejke

Polska: Dorota Kania (kier.)

Publicystyka: Piotr Lisiewicz (kier.), Joanna Lichocka (z-ca),
    Kruca fux, zapomniałem o mojej ulubienicy Lichockiej.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
      Nie bądź taki górnolotny, bo odlecisz.
      Och zabolała własna wtopa
      Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
      Publicysta nie zawsze odpowiada za linię redakcji,a redakcja za publicystę (na tej zasadzie np. Wołek czy Kuczyński w RP).
      Oczywiście, że nie odpowiada, ale redakcja wybiera publicystów w niej piszących, a publicyści zgadzają się w niej pisać, bądź nie. Duża część publicystów prawicowych występując w GPC stanowi o sile tej gazety i jej marce, więc średnio możesz się zakrywać Wołkiem, czy Kuczyńskim.

Wydaje mi się, że nie miałeś zbyt często w ręku tej gazety, no nie?

Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
      P.S. Zresztą kilkoma osobami z Twojej listy również pogardzam.
      Kim jeszcze pogardzasz?

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Właśnie zrozumiałem więcej niż potrzeba.
      Nie bardzo

Komentarz

Wszystko prawda, ale są to ludzie, którzy 'coś' musieli wcześniej robić w zawodzie, żeby 'awansować' na stanowisko prezesa. Zwłaszcza, że mówimy o okręgu, a nie rejonie.
        "Awans" - I tu jest właśnie największy paradoks - konstytucyjna niezawisłość sądu - a w tej jednej kwestii o tej funkcji decyduje minister sprawiedliwości, czyli polityk. Taka mała furtka, by w razie czego można było na "coś" wpłynąć, czego pięknym przykładem jest ta prowokacja. Tak to właśnie ma funkcjonować.
        Sądy są jednym z trybów naszego państwa gdzie również obowiązuje "gruba kreska"

http://www.youtube.com/watch?v=adqpJzNxNeM

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          Och zabolała własna wtopa
          Ale jaka wtopa?

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          Oczywiście, że nie odpowiada, ale redakcja wybiera publicystów w niej piszących, a publicyści zgadzają się w niej pisać, bądź nie. Duża część publicystów prawicowych występując w GPC stanowi o sile tej gazety i jej marce, więc średnio możesz się zakrywać Wołkiem, czy Kuczyńskim.
          Co ja mogę to jest moja sprawa.

Wydaje mi się, że nie miałeś zbyt często w ręku tej gazety, no nie?
          Oczywiście, że nie. Tak samo jak Faktu czy SE czy Wyborczej, NIE, Faktów i Mitów i całego tego syfu. Wystarczyła mi jednak okładka.

Kim jeszcze pogardzasz?
          Odmawiam składania zeznań panie komendancie. Przejrzyj temat, a dojdziesz.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zwalanie teraz jakiejś odpowiedzialności moralnej na prowokatorów z gazety jest jak zwalanie odpowiedzialności na ofiarę gwałtu, że miała krótką spódniczkę.

Ale jak widać Romek też realizuje jakieś swoje zadania.
            Może się czegoś boi?

Lepper się niebał.

Komentarz

• "To jest moja sprawa", "Nie czytam, wystarczyła mi jedna okładka", "Odmawiam odpowiedzi".

Bosko

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                Ojejku, chłopie naprodukowałeś się, a nie wiesz nawet że asesorów w sądach to już od X lat nie ma. I mam z Tobą gadać merytorycznie w jakich sądach jest tak, jak napisałem? No w takich, które zwiedziłem. Odpowiada Ci taka odpowiedź?
                Wybacz, że nie jestem z tym na bieżąco, bo to nie moja działka. Po ojejku chłopie merytoryki nie ma, bo to o czym piszesz może funkcjonować tylko w dużych sądach, po rejonach na pewno tak nie jest i zamiast ironizować musiałbyś uzupełnić swoją odpowiedź, aby mi odpowiadała i była zgodna z prawdą.
                Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

Komentarz

• Gigantyczne zadłużenie Centrum Zdrowia Dziecka to tylko wierzchołek góry lodowej. Według NIK, w bardzo złej sytuacji są wszystkie z sześciu skontrolowanych instytutów należących do Ministerstwa Zdrowia. Kontrolerzy oskarżają ministra, którego bierność miała pozwolić na doprowadzenie podległych mu szpitali do finansowej katastrofy. Kontrola została przeprowadzona w drugiej połowie 2011 roku. Dotyczyła działania placówek, gdy ministrem zdrowia była Ewa Kopacz.

Całość tutaj:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,ti...l?ticaid=1f29b
                  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez LegiaMistrz93 Zobacz posta
                    eż realizuje jakieś swoje zadania.
                    Może się czegoś boi?

Lepper się nie bał.
                    Giertych też się nie boi tylko wiernie służy swojemu panu.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/r...po_241415.html

Roman Giertych - adwokat wynajęty przez PO?

Kiedyś, w słusznie minionych, pisowskich czasach, Kuba Wojewódzki nazywał Giertycha - Romanem duże "G". Po tym, jak Giertych został adwokatem syna premiera Tuska, znany skandalista chyba już więcej nie pozwoli sobie na tego typu żarty.

Polityczna droga Romana Giertycha bywa bardzo kręta; kilka lat temu jako koalicjant brał udział w rządach Prawa i Sprawiedliwości. Nie będzie chyba dużej przesady w stwierdzeniu, iż był on najbardziej znienawidzonym ministrem edukacji w historii III RP.

Giertych odważył się z listy lektur szkolnych wykreślić dzieła idoli michnikowszczyzny takich choćby, jak Gombrowicz czy Witkacy. W ich miejsce zaaplikował Sienkiewicza, który w tym środowisku bardzo brzydko się kojarzy- z
                    z mrocznym nacjonalizmem polskim. Kiedy okazało się, że prawdziwym szefem Janusza Kaczmarka nie jest premier, ale biznesmen Ryszard Krauze, Giertych razem z Lepperem w efektowny sposób zademonstrował swoje poparcie dla byłego ministra MSWiA. Wykorzystał przy tym retorykę przeciwników PiS i pełen przejęcia i histerii ostrzegł Polaków przed autorytarnymi zapędami Kaczyńskiego.

Od tej pory droga stała się prosta; sojusznikiem staje się PO, TVN24, Gazeta Wyborcza, zaś największym wrogiem PiS. Kiedy partia rządząca popełnia błąd Giertych pełen przejęcia oraz odpowiedzialności ostrzega Polaków, iż Kaczyński może wrócić do władzy.

Giertych występuje jako prawnik, mecenas;ciężko jednak uwierzyć w to, iż całkowicie wyrzekł się swoich ambicji politycznych. Tym bardziej, że w TVN24, stacji telewizyjnej, która całkiem niedawno organizowała przeciwko niemu "seanse nienawiści" stał się jednym z głównych komentatorów politycznych (dziennikarz TVN, Kuba Wojewódzki zwykł mawiać o Giertychu: Roman duże "G").

Obecność w tv znanego adwokata jest jednak uzasadniona, bowiem jego publicystyczna działalność nie różni się znacznie się od stylu funkcjonowania czołowych dziennikarzy salonu tj. atakowania prezesa PiS na każdym kroku. Zresztą podobny kierunek obrał były współpracownik Lecha Kaczyńskiego, Michał Kamiński. Mówi się, że obaj panowie stworzyli z Radosławem Sikorskim trójprzymierze, a w przyszłości być może założą nawet partię.

Obecny minister spraw zagranicznych w pewnym okresie cieszył się większą popularnością od samego Donalda Tuska. Takimi przywilejami w Polsce nie cieszy się byle kto; a fakt, że pełnomocnikiem Michała Tuska został jego kumpel, tylko potwierdza tezę, iż Sikorski to poważny gracz, a w polskiej polityce może wiele.

Bliskie związki Giertycha z PO nie są rzeczą nową; już w 2005 roku Grzegorz Schetyna badał wariant zawiązania koalicji z LPR (tak przynajmniej twierdzi Rafał Ziemkiewicz). Historia potoczyła się jednak inaczej i Giertych wszedł do rządu PiS. Do tej pory salon wypomina to Jarosławowi Kaczyńskiemu jako jedną z jego ciężkich zbrodni. Jest do tej pory jeden z głównych powodów dla, którego część polskiego społeczeństwa nie chce głosować PiS- nikt nie potrafi zapomnieć o tej strasznej koalicji PiS- Samoobrona- LPR.

Roman Giertych był wówczas endeckim potworem, który nie ma prawa piastować w Polsce żadnych wysokich funkcji w Polsce. Teraz mamy już jednak inny etap; Giertych nawrócił się, zrozumiał gdzie leży prawdziwe zło i odkupił swoje winy. W związku z tym, może zostać pełnoprawnym członkiem bractwa michnikowszczyzny.

Ciekawi mnie jak sobie tylko tą dynamiczną zmianą pozycji Romana Giertycha, tłumaczą sobie zwolennicy PO .Pewnie w ogóle się nad tym nie zastanawiają, i bardzo dobrze taka intelektualna łamigłówka może zakończyć się schizofrenią albo inną chorobą psychiczną. "Kiedy go nienawidziliśmy i wyśmiewaliśmy, teraz go podziwiamy i kochamy"- komunikat zaakceptowany.

Mój dobry znajomy, z którym często urządzam sobie polityczne pogadanki, wyjaśniając mi pewne zjawiska polityczne często mi powtarza: "Mnie to już nic nie zdziwi". I choć z biegiem czasu coraz boleśniej odczuwam prawdziwość tego stwierdzenia, to mimo wszystko jestem zdziwiony faktem, że "Gazeta Wyborcza" powołuje się na opinię zdeklarowanego endeka Romana Giertycha, przeciwko któremu kiedyś organizowała szkolne protesty (chyba, że wiedzą coś, czego my nie wiemy np. że przywiązanie Giertycha do idei endeckiej jest pomysłem reżyserów naszego politycznego przedstawienia).

Szczerze mówiąc to w głowie mi się to nie mieści; okazuje się, że ta słynna trauma redaktorów z "Wyborczej" spowodowana antysemickimi zachowaniami polskich endeków z drugiej połowy lat 30, nie obowiązuje w przypadku Romana Giertycha, którego jakiś idiota nazwał kiedyś nowym Romanem Dmowskim.

Choćby ten przykład pokazuje, że ta łatwość w oskarżaniu innych faszyzm nie wynika z jakiejś szczególnej wrażliwości na tym punkcie, ale ze zwykłej kalkulacji politycznej. Wiadomo, że komuś kto kojarzy się z Hitlerem i obozami koncentracyjnymi znacznie trudniej przebić się ze swoimi pomysłami i ideami do większości społeczeństwa. O tym, że jest to tylko socjotechnika świadczy inny przykład; o ironio losu dotyczy on politycznego współpracownika Giertycha, Piotra Farfała, który kiedyś był redaktorem naczelnym faszystowskiego pisma "Front". On jednak był w trakcie odkupywania swoich win i wspierany przez PO wykonywał ważną misję- pomagał odbić TVP z rąk pisowskich diabłów.

Tak więc, w ramach chrześcijańskiego miłosierdzia można było mu wybaczyć jego grzechy. Gołym okiem można było zauważyć, że Giertycha łączy z PO coś więcej niż tylko przyjazne relacje.Ciekawe czego Giertych zażądał w zamian za przejęcie TVP przez PO, bo przecież niegrzecznie byłoby go podejrzewać, o to, że zrobił to "bezinteresownie". Sądzę, że PO mogła mu zapewnić stały dopływ bardzo znanych klientów potrzebujących adwokata. Jednym z nich jest Michał Tusk, syn najważniejszego polityka obecnie w Polsce.

Do tego, zapewne nieprzypadkowo, Giertych otrzymuje wsparcie medialne, co czyni go sławnym i popularnym, a przede wszystkim gwarantuje mu uprzywilejowaną sytuację w swoim środowisku. Czemu to wszystko służy i jaki będzie finał historii? Nikt chyba nie wierzy, w to, że pełnienie funkcji adwokata Michała Tuska, jest jego ostatnią wielką rolą w polskiej polityce.
                    Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
                    From flood into the fire
                    One thousand voices sing
                    We're in this together
                    For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                      J.R. Nowak idealnie wstrzeli się w klimat, no i jeszcze profesor, więc wszystko się zgadza
                      Zamieszczone przez wpolityce.pl
                      NASZ NEWS. Jerzy Kropiwnicki miał być kandydatem PiS na premiera rządu technicznego. Ale podobno się nie zgodził

Nazwisko tego kandydata to największa tajemnica PiS. Ale poseł Mariusz Kamiński (nie ten z CBA) opisał niektóre cechy tej postaci w telewizyjnym wywiadzie. Ma to być profesor ekonomii z doświadczeniem w dziedzinie zarządzania. Rzecznik partii Adam Hofman twierdził z kolei, że nie chodzi o Zytę Gilowską (którą rozważano jako kandydatkę kilka miesięcy temu).

Według dwóch naszych rozmówców, pragnących zachować anonimowość polityków PiS, tym kandydatem miał być Jerzy Kropiwnicki, były prezydent Łodzi, a jeszcze wcześniej działacz "Solidarności" i prominentny polityk ZChN (zasiadał w rządach Olszewskiego i Suchockiej).
                      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Masakra.

Jak czytałem o nazwiskach Hausnera, Kołodko, Modzelewskiego, czy Kluski to jeszcze mogło być to w jakiś sposób uzasadnione, ale Kropiwnicki? Tak czy siak propozycja od czapy tak jak cały wniosek.

Komentarz

• Apropo Giertycha, żeby wszystko było jasne i klarowne - cytat z niego w wywiadzie dla onetu sprzed paru dni:

Zamieszczone przez Roman Giertych
                          Reprezentantem polskiej prawicy powinna być PO.
                          http://www.rp.pl/artykul/931663.html?print=tak&p=0
                          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• A nagła smierć w młodym wieku jest oznaka słabego zdrowia - wyjątkowo niesymatyczne są te Giertychy .

Komentarz

Według dwóch naszych rozmówców, pragnących zachować anonimowość polityków PiS,
                              Czy to nie Ty przypadkiem ze 3 lata temu szyderczo odnosiłeś się do takich wstawek ?
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-19595490
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X