Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez LegiaMistrz93
  Gilowska byłaby dobra.
  Twarda jak Merkelowa u Niemców, a nie jak u Nas Tusk co tylko przed nią i całą ue klęka.
  Również myślę, że Gilowska byłaby dobrym kandydatem, również z PR-owego punktu widzenia - ostatnio zakonserwowała się W RPP i wychodziłaby z pozycji eksperta a nie polityka.

  Cieszy mnie pomysł debaty ekonomicznej, a zapowiedziane nazwiska gwarantują odpowiedni poziom i co najważniejsze dyskusję - Rybiński i Sadowski vs Bugaj vs Gilowska vs Petru z obozu Balcerowicza na pewno nie w jednej kwestii będą się sprzeczać i na pewno nie będzie do tylko "atak na rząd" bo i na program PiS-u spojrzano by krytycznie.

  Zamieszczone przez LegiaMistrz93
  Jak dla mnie PiS jeśli chciałby wygrać wybory i stworzyć koalicję to po pierwsze koalicja możliwaby była tylko o zgrozo z PSL, a po drugie żeby wygrać trzeba zjednoczyć prawicę łącznie z Markiem Jurkiem, Ziobro, PJN itd.
  Trzebaby odsunąć ludzi budzących niechęć w ogóle społeczeństwa takich jak Macierewicz, Błaszczak itp., a postawić na merytoryczną dyskusję, która wypunktuje po, stawiając na takich ludzi jak Szydło, Ziobro, Poncyljusz, Kowal itp.
  Według mnie to jest błędne myślenie. Jeszcze mogę zgodzić się z Błaszczakiem, natomiast Macierewicz jest gwarantem po pierwsze że sprawa Smoleńska będzie ciągle widoczna (głównie dzięki niemu ludzie jeszcze o tym pamiętają), po drugie nie można powiedzieć że budzi niechęć ogółu, a co najważniejsze przyciąga twardy elektorat PiS-u. Lepsza jest ostatnio chyba przyjęta "dualna" strategia - Smoleńsk Smoleńskiem, ale oprócz niego skierowanie w gospodarkę i prawo merytoryczne i coraz celniejsze uderzenia Wiplera i spółki. Co do ludzi którzy odeszli z PiS-u to myślę że poza Ziobrą i może Kowalem reszta nie ma nic do zaoferowania.

  Komentarz


  • Sądzę, że jakiś się znajdzie, bo chyba tylko kompletny naiwniak myśli, że ta kandydatura będzie miała jakiekolwiek przełożenie na ewentualną kandydaturę PiS-u w następnych wyborach. Zegar biologiczny tyka, a Kaczyński podczas wyborów w 2015 roku będzie miał 66 lat - ostatnia szansa na wzięcie całej puli. Także sądzę, że "ta" kandydatura ma być wyłącznie wydmuszką, która będzie kolejnym klockiem układanki pt. "jesienna ofensywa PiS".
   Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

   Komentarz


   • „GP” kontra TVN i Michnik - przyjdź!

    Jutro, 11 września, o godz. 14 w sali 237 w Sądzie Okręgowym w Warszawie (al. Solidarności 127) odbędzie się rozprawa sądowa przeciwko Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu Sp. z o.o. i Tomaszowi Sakiewiczowi z powództwa TVN SA.

    Z kolei w środę 12 września o godz. 10 w sali 237 w Sądzie Okręgowym w Warszawie (al. Solidarności 127) wyznaczono rozprawę przeciwko Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu Sp. z o.o. oraz Tomaszowi Sakiewiczowi i Jerzemu Targalskiemu z powództwa Adama Michnika.
    http://niezalezna.pl/32720-gp-kontra...ichnik-przyjdz

    Komentarz


    • Zamieszczone przez midzi
     Także sądzę, że "ta" kandydatura ma być wyłącznie wydmuszką, która będzie kolejnym klockiem układanki pt. "jesienna ofensywa PiS".
     Dlatego ta kandydatura będzie miała sens ( chyba, że faktycznie ogłoszą ją w dniu marszu..), o ile będzie stale lansowana. Tymczasem znając życie najprawdopodobniej akcja rzeczywiście będzie jednorazowym wyskokiem na potrzeby jesiennej ofensywy, a już niebawem z plakatów znowu zaatakują "premierem Kaczyńskim".

     Zamieszczone przez Z.
     który 'nie PiS-owski kandydat sensu stricte" zgodzi się na to by mieć inaugurację w klimatach Telewizji Trwam? Chyba, że jakiś kandydat ludu w stylu Pospieszalski albo Pietrzak
     J.R. Nowak idealnie wstrzeli się w klimat, no i jeszcze profesor, więc wszystko się zgadza
     "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

     Komentarz


     • 91-letni Bela Biszku, były komunistyczny minister spraw wewnętrznych Węgier, został zatrzymany w poniedziałek na wniosek prokuratury w związku z rolą, jaką odegrał w kierowaniu represjami wobec cywilów po powstaniu węgierskim w 1956 roku.
      "Prokuratorzy zatrzymali i przesłuchali podejrzanego Belę Biszku, jednego z głównych architektów i ludzi odpowiedzialnych za prześladowania, jakie nastąpiły po rewolucji 1956 roku i walce o niepodległość kraju" - poinformował p.o. prokuratora Budapesztu Tibor Ibolya na konferencji prasowej.

      Biszku został przetransportowany do aresztu ze swojego domu w Budapeszcie. Według prokuratury sędziwy były dygnitarz komunistyczny jest w dobrym stanie fizycznym i psychicznym.

      Biszku został zatrzymany w związku z podejrzeniami, że jako minister spraw wewnętrznych w komunistycznym rządzie Węgier osobiście nadzorował działania Rady Wojskowej, która wydała rozkaz strzelania do ludności cywilnej podczas protestów w Budapeszcie oraz w mieście Salgotarjan w grudniu 1956 roku. Biszku nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

      Prokuratura złożyła wniosek o zastosowanie wobec byłego szefa MSW aresztu domowego.

      Jeśli zostaną mu postawione zarzuty, Biszku będzie najwyższym rangą przedstawicielem władz komunistycznych Węgier, który stanie przed sądem za udział w działaniach wobec powstańców 1956 roku. Groziłaby mu kara dożywocia.

      Zdaniem części historyków jako minister spraw wewnętrznych Biszku osobiście interweniował w procesach oskarżonych uczestników powstania, domagając się dla nich surowszych kar, z karą śmierci włącznie. Obecnie prokuratura nie dysponuje jednak wystarczającymi dowodami, które pozwoliłyby na sformułowanie takiego zarzutu.

      Powstanie węgierskie, nazywane również rewolucją węgierską, wybuchło 23 października 1956 roku. Jego uczestnicy domagali się przywrócenia wolności słowa i pozostałych swobód obywatelskich oraz pełnej niezależności od ZSRR. Rozpoczęta 4 listopada interwencja wojsk sowieckich w ciągu kilku tygodni krwawo stłumiła powstanie. Władzę na Węgrzech przejął wówczas marionetkowy rząd Janosa Kadara.

      Represje wobec uczestników węgierskiego powstania trwały jeszcze długo po ostatecznym zdławieniu wolnościowego zrywu. Stracono kilkaset osób, w tym kilku członków rewolucyjnego gabinetu i jego szefa Imre Nagya, a tysiące osób trafiły do więzienia lub doświadczyły dotkliwych represji w innej formie.

      Opinia publiczna na Węgrzech zainteresowała się osobą Biszku w 2010 roku po tym, jak telewizja nadała film dokumentalny poświęcony roli byłego ministra w tłumienia powstania.

      Od obalenia komunizmu na Węgrzech Biszku unikał wystąpień publicznych. W 2010 roku został jednak przesłuchany przez policję po tym, jak nazwał powstanie kontrrewolucją i zaprzeczył zbrodniom popełnionym przez reżim komunistyczny w tym kraju.

      W zeszłym roku prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania karnego wobec Biszku, powołując się na przedawnienie popełnionych przez niego przestępstw. Jednak koalicja rządząca na Węgrzech przeforsowała w parlamencie nowe prawo, na mocy którego zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu. (PAP)
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

      Komentarz


      • W Polsce taka sytuacja jest nie do wyobrażenia - jest za to Michnik, Jaruzelski i Wałęsa . I jeszcze ten piernik Wajda , który piep..,y od rzeczy wraz z żona Krystyna . Ech .

       Komentarz


       • Samorządowiec Jarosław Przygodzki nie żyje - znaleziono go z raną postrzałową

        Wiceprzewodniczący sejmiku woj. świętokrzyskiego Jarosław Przygodzki nie żyje. Informację podał na stronie internetowej Urząd Marszałkowski w Kielcach. Ciało samorządowca z raną postrzałową znaleziono w gm. Końskie - poinformowała policja.

        Jak powiedział podkom. Grzegorz Dudek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Kielcach ciało 48-letniego mężczyzny znaleziono około południa w gminie Końskie, nieopodal jego miejsca zamieszkania. - Będziemy wyjaśniać okoliczności śmierci tego człowieka. Wstępnie możemy wykluczyć, aby ktoś przyczynił się do jego śmierci - powiedział rzecznik świętokrzyskiej KWP.

        Po południu wstępne czynności na miejscu zdarzenia zakończyła także prokuratura. - Układ sytuacyjny na miejscu zdarzenia wskazuje raczej na śmierć samobójczą. Niemniej jednak do chwili zebrania materiału dowodowego i oceny prawdopodobieństwa wszystkich wersji nie możemy wykluczyć żadnej ewentualności - wyjaśnił prokurator Rafał Orłowski z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

        - Samochód, dokumenty, wszystko wskazuje na to, że jest to rzeczywiście wiceprzewodniczący sejmiku - dodał prokurator. Zaznaczył jednak, że ze względu na rodzaj obrażeń ustalenie tożsamości jest utrudnione.

        Na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego zamieszczono pożegnanie Przygodzkiego.

        Wiceprzewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego, Jarosław Przygodzki był radnym III i IV kadencji. Do sejmiku kandydował z okręgu obejmującego powiaty konecki, skarżyski i starachowicki. Należał do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Był nadleśniczym w Nadleśnictwie Barycz (powiat konecki). Miał 48 lat.


        Bez doszukiwania się spisków, rażąca liczba ludzi związanych z polityką, którzy odbierają sobie życie za rządów PO.
        Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

        Komentarz


        • By żyło się ...lepiej, a na pewno świadomiej ... wszystkim
         Gabinet Donalda Tuska wydał w minionym półroczu miliony złotych na ogłoszenia, reklamy i programy w gazetach, internecie, radiu i telewizji promujące jego działalność. Najwięcej spośród tytułów prasowych zarobiła na rządowych zamówieniach „Gazeta Wyborcza”.

         Kwota, która w ciągu ostatniego półrocza poszła na autoreklamę rządu z różnych ministerstw, to przeszło 15 milionów złotych.

         – To skandal, że w czasie gdy premier Donald Tusk ogłasza zaciskanie pasa, takie pieniądze wydaje się na autopromocję – mówi poseł Zbigniew Girzyński (PiS), który pierwszy zajął się tą sprawą. – Jak to jest, że media, które otwarcie wspierają gabinet Tuska, otrzymują zamówienia, a inne nie? – pyta.

         Z informacji, do których dotarła „Codzienna”, wynika, że wydawana przez koncern Agora gazeta Adama Michnika dostała od rządu w ubiegłym półroczu ok. 607 tys zł. Pieniądze płynęły za reklamy, ogłoszenia i… nekrologi zamawiane przez niemal wszystkie ministerstwa.

         Na rządowe zamówienia nie mogły liczyć natomiast media niezależne, które w otwarty sposób krytykują obecną koalicję. Pieniądze pochodzące z budżetu oraz Unii Europejskiej nie trafiały do tego typu gazet, radia czy telewizji.

         Kwoty wydatkowane przez ministerstwa robią wrażenie na specjalistach od reklamy. Jakub Bierzyński z Omnicom Media Group zwraca uwagę, że cały polski rynek reklam ocenia się na 5 mld zł. Piotr Bieńko, dyrektor zarządzający domu mediowego Mediasense, przyznaje, że: – Trudno znaleźć na rynku takiego drugiego reklamodawcę jak polski rząd – podkreśla.
         Gabinet Donalda Tuska wydał w minionym półroczu miliony złotych na ogłoszenia, reklamy i programy w gazetach, internecie, radiu i telewizji promujące jego działalność.
         To nasza jest duma , to nasza jest sława...

         Komentarz


         • Nie ma pieniedzy na oplacanie lekarzy w Centrum Zdrowia Dziecka a na reklamy wychwalajace obecny rzad pieniadze sa .

          Gratuluje wszystkim , ktorzy glosowali na PO .


          Widzialem , ze minister p r a c y pan Michal Boni sie ozenil po raz trzeci z "wielkom pompom " jakby powiedzial obecny prezydent wszystkich POlakow .

          To jest moja ulubiona kreatura tego rzadu - Michal Boni - minister p r a c y - chcialbym znac jego rozklad dnia , jak to kreuje miejsca pracy i tak dalej - no i wspolpracownik SB .


          Wygladal jak wyranzerowany wampir na emeryturze a wybranka o 20 lat mlodsza , 20 kilo za gruba i 20 milionow biedniejsza od Boniego . Dostojni goscie czyli ministrowie rzadu Donalda Tuska obrzucili pare nowozencow - rzecz w bardzo dobrym guscie i na czasie - pieniedzmi nomen omen .

          Komentarz


          • Boni to minister cyfryzacji, a nie pracy...

           Komentarz


           • .uj tam .

            Obejetnie czego jest ministrem - ma takie same swietne wyniki jak caly ten rzad .

            A jest wyjatkowo obrzydliwy - fizycznie i etycznie . Wyglada jakby byl pokryty jakmis sluzem czy co .Boni znaczy - jakby go slimaki oblazly , disgusting , tfu .
            Ostatnio edytowany przez trendyOrca; 54158.

            Komentarz


            • "Bojownicy o wolnosc" z Bengazi ładnie dziś pokazali swe "demokratyczne" oblicze.

             Dobrze pamietam,że to ich nauczał i wspierał minister Sikorski?
             ...ta ziemia do Polski należy
             choć Polska daleko jest stąd,
             bo wolność krzyżami się mierzy
             historia ten jeden ma błąd!!!!

             Better Dead Than Red!!!

             Komentarz


             • By nie trzeba było dużo klikać

              Ambasador USA i trójka innych pracowników ambasady zginęli w następstwie ataku na konsulat amerykański w Bengazi na wschodzie Libii - podały w środę agencje. Powodem ataku był film obrażający proroka Mahometa.
              Szczegóły śmierci ambasadora i pozostałych osób różnią się w zależności od źródła.

              Według agencji Associated Press, która powołuje się na libijskie władze, ambasador Christopher Stevens zginął w nocy z wtorku na środę, gdy on i grupa pracowników ambasady przybyli do zaatakowanego konsulatu w celu ewakuowania personelu.

              Agencja Reuters pisze, że ambasador i trójka członków personelu ambasady zginęli ostrzelani w samochodzie, którym opuszczali zaatakowany konsulat w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.

              Panarabska telewizja Al-Dżazira podała, że ambasador USA poniósł śmierć z powodu zatrucia się dymem podczas wtorkowego ataku na amerykański konsulat.

              Libijski wicepremier Mustafa Bu Szagur, który potwierdził śmierć ambasadora USA, potępił, jak to nazwał "tchórzowski atak na konsulat i zabicie Stevensa i innych dyplomatów".

              Wiceminister spraw wewnętrznych Libii Wanis al-Szarif powiedział na konferencji prasowej w Bengazi, że ataku, w którym zginął ambasador USA i trzech innych Amerykanów, dokonali lojaliści Muammara Kadafiego. Potwierdził, że napastnicy w Bengazi, których nazwał "pozostałościami poprzedniego reżimu", użyli granatników rakietowych.

              We wtorek uzbrojeni manifestanci zaatakowali konsulat amerykański w Bengazi na znak protestu wobec filmu, który według nich obraża islam, a w szczególności proroka Mahometa. Przed konsulatem doszło do starć między uzbrojonymi napastnikami a libijskimi siłami bezpieczeństwa. Przeciwko temu samemu filmowi przed ambasadą USA w Kairze protestowało we wtorek ok. dwóch tysięcy Egipcjan; film nakręcono w Stanach Zjednoczonych.

              Co zaś do mojej prywatnej oceny: Amerykanie sami oddali ten kraj w ręce skrajnych islamistów i tak jak niegdyś w Afganistanie tak w przyszłości w Libii, Tunezji, Syrii i Egipcie będą mocno tego żałować. Gdy "bojownicy o wolność" zaczną o nią walczyć bombami w NY, Waszyngtonie czy LA...
              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez mort
               "Bojownicy o wolnosc" z Bengazi ładnie dziś pokazali swe "demokratyczne" oblicze.

               Dobrze pamietam,że to ich nauczał i wspierał minister Sikorski?
               Tak , minister Sikorski wspierał a słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł , ze musieli go nawet powstrzymywać bo chciał lecieć i walczyć prawie osobiscie - jak był to czynił w Afganistanie . Kadafiego nikt by nie ruszył ale zaczął sprzedawać prawa do wydobycia ropy Chińczykom a nikomu to było nie na rękę - z Iranem włącznie - niespodzianka . Wracając do spraw bliższych to jeśli rzeczywiście Donald wykupił pakiecie reklamowy swojego rzadu w GW to może to znaczyć , ze nie tylko popiera swoich czyli Michnika i tak dalej , ale ze w szeregach Partii szerzy się defetyzm i sceptycyzm i Partia z Donaldem na czele postanowiła dać odpor tym niedobrym zjawiskom.

               Komentarz
               • Od powołania w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego szefa MAC Michała Boniego oraz lidera SP Zbigniewa Ziobry rozpoczęło się w środę w południe posiedzenie RBN.
                Patrzcie kto dołączył do "zacnego" towarzystwa:

                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

                "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎