Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• A jednak koleś jest jakąś alternatywą dla tego kraju, ale takie wypowiedzi mu w tym nie pomagają. Sam osobiście gościa lubię za to, że nie boi się mówić tego co mu lezy na serduchu ale tutaj trochę przesadził.
    Taki jego urok, może dużo szczekać ale nic mu to nie da, ponieważ przez media jest on praktycznie nie zauważalny a jak jest to tylko w negatywnym świetle.
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Komentarz

• Ten jego skrajny liberalizm i mocno demagogiczne historyjki to jest ta alternatywa?

E: Tak a propos ostatnich wydarzeń http://wpolityce.pl/dzienniki/dzienn...ralna-gromadka
      Ostatnio edytowany przez Marek1987; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Gdyby nie JKM, to UPR, Nowa Prawica czy inna partia z tego kręgu ideowego spokojnie zdobywałaby te 5% w wyborach. Człowiekowi wydaje się, że zna się na wszystkim. W którymś numerze NCz czytałem jego felieton o tym, że Polska powinna wysłać rakietę na Marsa i go skolonizować nieuleczalnie chorymi i bezdomnymi, a samą rakietę zbudować z tysięcy małych rakietek, wziętych niczym z gimnazjalnego projektu. Całość inwestycji obliczył na parę milionów dolarów Bardziej satyryk niż polityk

Komentarz

• Zamieszczone przez milton Zobacz posta
          To chyba bardziej nadaje się do linków/dowcipów: JKM odpływa:

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie...la-debili.html
          Tak jakby to był pierwszy raz...
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Nie on pierwszy. Monty Python zrobił to bardzo dawno temu...
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez cobson1916 Zobacz posta
              Dla mnie to jedna z kluczowych rzeczy,które kładą Naszą Ojczyznę na łopatki i klucz do przyszłości Polski,który leży gdzieś w głębokiej studni i być może pozostanie tam na wieki

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

Wcale bym sie nie zdziwil . W moim srodowisku , tylko co poniektorzy glosowali na PO a jak rozmawiam z ludzmi z malych miasteczek i osad to mowia , ze u nich nikt nie glosowal na Komorowskjiego a Komorowski wygral....biore poprawke na ludzki blad i mitologizowanie po fakcie ale w POlsce nic mnie chyba juz nie jest w stanie zdziwic ........

Nie ma co sie dziwic , ze troche musza przelozyc wajche bo jak nacieli s w o i c h na gruba kase ....w tym delfin - premierowicz i Pawlak - twierdza PSLu .....

W swietle tych piramid finasowych powiazanych z obecna wladza - PO i PSLem to trudno mi uwierzyc, ze Lepper i Petelicki popelnili samobojstwo.....pewnie wiedzieli o tym troche za duzo i za wczesnie chcieli sie podzielic wiedza ......

Zamordyzm Tuska moze nie potrwa juz dlugo .....cos Putin gruba warstwe makijazu naklada ........
              Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ktoś tu kłamie ? ciekawe kto ? Wiem, to Kaczyński !
                http://wpolityce.pl/wydarzenia/35630...-nie-wiedzieli
                To nasza jest duma , to nasza jest sława...

Komentarz

• Jak to jest z tymi jednomandatowymi okręgami? Tak łopatologicznie, mógłby koś wytłumaczyć za i przeciw? Trafiłem na stronę ...

http://zmieleni.pl/
                  Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Komentarz

• Zamieszczone przez Yanks Zobacz posta
                    Jak to jest z tymi jednomandatowymi okręgami? Tak łopatologicznie, mógłby koś wytłumaczyć za i przeciw? Trafiłem na stronę ...

http://zmieleni.pl/
                    jest to pomysł mocno średni. niesamowicie polaryzujący scenę wyborczą. zasadniczo to kieruje nim zasada - zwycięzca bierze wszystko.
                    w przypadku Polski byłoby to straszne kuriozum i karykatura demokracji.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• I aż dziw że Kukiz tak się napalił akurat na ten pomysł, w sytuacji kiedy w Polsce są tysiące ważniejszych problemów.
                      "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Polega na tym, że z danego okręgu wchodzi tylko osoba, która wygrała. W polskich warunkach, lekko uogólniając, w większych miastach byłby to nokaut na rzecz opcji liberalno-lewicowej, w jakim wcieleniu by akurat nie była (z pewnymi wyjatkami na południowym wschodzie), a na prowincji lokalni kacykowie, którzy od lat dobrze żyją z tamtejszym prokuratorem, sedzią i proboszczem. Tacy "załatwiacze", czy też "lokalni biznesmeni". Tak to widzę.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                          I aż dziw że Kukiz tak się napalił akurat na ten pomysł, w sytuacji kiedy w Polsce są tysiące ważniejszych problemów.
                          a kto jest ten Kukiz, żeby się przejmować jego ekscytacjami?
                          „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            Polega na tym, że z danego okręgu wchodzi tylko osoba, która wygrała. W polskich warunkach, lekko uogólniając, w większych miastach byłby to nokaut na rzecz opcji liberalno-lewicowej, w jakim wcieleniu by akurat nie była (z pewnymi wyjatkami na południowym wschodzie), a na prowincji lokalni kacykowie, którzy od lat dobrze żyją z tamtejszym prokuratorem, sedzią i proboszczem. Tacy "załatwiacze", czy też "lokalni biznesmeni". Tak to widzę.
                            czy ja wiem...ogólnie by to wyszło tak wielkie miasta PO - mniejsze PO/PiS - wiocha PiS/PSL. Zachód PO - Wschód PiS
                            wyjątków było by parę na krzyż
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• W wypadku okręgów jednomandatowych przynależnść partyjna nie miałaby aż tak dużego znaczenia i nasza scena polityczna uległaby mocnemu przetasowaniu. Głosowałoby się na konkretnego Pana X/Panią Y, a nie na partię, tak więc nawet osoby bezpartyjne, działające aktywnie na danym terenie miałyby szanse na mandat. Oczywiście byłaby pewnie większa szansa na wybór lokalnych "baronów", ale byłaby to decyzja wyborców, a nie szefa partii jak teraz

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                                czy ja wiem...ogólnie by to wyszło tak wielkie miasta PO - mniejsze PO/PiS - wiocha PiS/PSL. Zachód PO - Wschód PiS
                                wyjątków było by parę na krzyż
                                Chyba odwrotnie. Mniejsze miasta - PiS/PSL, a wiocha - PiS/PO patrząc na ostatnie sondaże.

Z tym, że w dużych ośrodkach, gdzie wielkomiejskie towarzystwo stanowi blisko połowę elektoratu danego okręgu głosy wsi i małych miasteczek tracą na znaczeniu.
                                Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X