Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Premier sam ratuje dziecko! Relacja jak za PRLu.

tymczasem re-stalinizacja postępuje drobnymi kroczkami:

http://www.nacjonalista.pl/2012/09/0...e-gdanskiej-s/

Komentarz

• Wyborcza na tropie:

Czy PiS, zwolennicy Radia Maryja i "Solidarność" będą maszerować przez Warszawę pod faszyzującym hasłem? Chodzi o slogan "obudź się Polsko", do złudzenia podobny do nazistowskiego "''Deutschland erwache''.
      "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
        A mógł zabić.
        http://www.facebook.com/photo.php?fb...&type=1&ref=nf
        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Polska gospodarka hamuje, bezrobocie utrzymuje się na poziomie najwyższym od sześciu lat. Do tego w lipcu do urzędów pracy trafiła rekordowa liczba zgłoszeń o planowanych zwolnieniach grupowych - ustaliła "Rzeczpospolita".

Ze statystyk Ministerstwa Pracy, do których dotarła gazeta wynika, że w pierwszym miesiącu wakacji zwolnienia grupowe zapowiedziały 174 firmy. Mają one objąć aż 9,2 tys. osób czyli ponad dwa razy więcej niż przed rokiem. Największe cięcia dotyczą branż: finansowej, budowlanej i handlowej.

Cienko w bankach

W lipcu redukcje zapowiedziano w największych bankach, delikatesach Bomi czy sieci Orange. Komisja Nadzoru Finansowego podaje, że na koniec marca w branży bankowej było 176 tys. etatów - najmniej od marca 2010 r. Sektor po raz kolejny tnie koszty osobowe. Trwa fala zwolnień grupowych, które objęły załogi Citi Handlowego, Banku BPH i Nordei. Z tej trójki najhojniej z pracownikami pożegna się Bank BPH. Na każdą z ok. 600 osób przewidzianych do zwolnienia przypadnie tu średnio odprawa oceniana na ok. 115 tys. zł. Jej ostateczna wysokość będzie uzależniona od stażu pracy zwalnianego.

W Citi Handlowym pod nóż poszły 584 etaty, głównie w sieci, która została zredukowana o 50 placówek. Średnio na zwalnianego przypadły 54 tys. zł odprawy. W Nordei pracę straciło ok. 400 osób. Przeciętna wysokość odprawy to niespełna 35 tys. zł.

Na wypowiedzenia czekają też pracownicy BNP Paribas i DnB Nord. Eksperci twierdzą, że to nie koniec restrukturyzacji w branży bankowej.
          By żyło się lepiej.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Rudy dzisiaj przypunktował jak to ma w zwyczaju ,pojawiając się na rozpoczęciu roku w szkolnego ,wychwalając polskie szkoły ,nie wspominając ile zlikwidował.
            Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• na WSI 24 dobre jaja teraz własnie
              Szejnfeld to totalny hipokryta "Wydaje sie ze PiS chce podwyższyć podatki"
              ciekawe co oni kurw.a robili przez ostatnie 8 lat
              OFMC

Komentarz

• Wydawca "Rzeczpospolitej" nie musi płacić 10 tys. zł Stefanowi Niesiołowskiemu za felieton, w którym napisano m.in., że posła PO "spuszczono ze smyczy". Kto używa ostrego języka, musi się liczyć z tym samym wobec siebie - uznał we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• A ja k toczy sie sprawa Amber Gold bo nie mam czasu sledzic .....ale jesli stracili glownie emryci z bylej nomenklatury - skad przecietny emeryt mialby 300 tys zlotych oszczednosci ......-to szykuje siezmiana na stanowisku premiera .....juz tam sluzby 1specjalne szykuja kandydata - jak naszykowaly Walese - - Palikot chyba jednak niewypalil - brak kompleksowego programu i prymitywne chwyty , nieokreslone dochody .......niby nihil novi , ale jednak niezbyt juz nosne - czasy sie jakby zmienily czy co ......

Proponuje Donaldowi i PO rozsiewanie nadal tej -wedlug slow premiera - " fajnej, pozytywnej energii " - cokolwiek mialoby to znaczyc .
                  Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Dla odprężenia:

http://niezalezna.pl/32531-ujadajacy...rzegral-proces

Stefan Niesiołowski długo będzie pamiętał ten dzień. Warszawski sąd uznał dziś, że wydawca "Rzeczpospolitej" nie musi płacić posłowi PO 10 tys. zł za felieton, w którym napisano m.in., że Niesiołowski "ujadał" i że "spuszczono ze smyczy".

Chodzi o felieton z marca 2011 r. ówczesnego redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" Pawła Lisickiego. W dodatku "Plus Minus", w artykule "Sekrety strategii premiera", napisał on m.in., że "nic nie pomaga spuszczenie ze smyczy Stefana Niesiołowskiego. Wprawdzie po staremu ujada za swoim panem, tyle że szkody nie czyni".

Niesiołowski poczuł się urażony tymi słowami i pozwał gazetę o ochronę dóbr osobistych. "Porównanie mnie do psa jest tym, co robili naziści, czyli próbą odczłowieczenia" - żalił się na sierpniowej rozprawie, choć sam znany jest z wyzywania innych od "cymbałów", "załganych hipokrytów", "nikczemnych durniów", "planktonu" czy "nutrii".

Sędziowie wzięli powyższy fakt pod uwagę. "Ja tę małpiarnię widziałem", "Pan Bóg tak stworzył kurczaki, że są inteligentniejsze od kaczek" - cytowała wypowiedzi posła PO sędzia Borkowska, dodając, że "sąd zna też z urzędu wypowiedzi posła Niesiołowskiego do dziennikarki Ewy Stankiewicz".

"Wolność wypowiedzi i prawo do wyrażania opinii polega również na tym, że prawo to względem osób publicznych - a taką niewątpliwie jest Stefan Niesiołowski - zależy od tego, jak one same tego prawa używają. Skoro sam od ostrego języka nie stroni, nie może domagać się od sądu ochrony za używanie wobec niego podobnego języka" - zakończył sąd, powołując się na orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
                    Ktoś przełożył wajchę?
                    From flood into the fire
                    One thousand voices sing
                    We're in this together
                    For whatever fate may bring

Komentarz

• Dla odprężenia kuknij dwa posty wyżej.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Dla mnie to jedna z kluczowych rzeczy,które kładą Naszą Ojczyznę na łopatki i klucz do przyszłości Polski,który leży gdzieś w głębokiej studni i być może pozostanie tam na wieki
                        Poseł PiS Maks Kraczkowski ma raport, z którego wynika, że rosyjskie służby mogły wpłynąć na wynik wyborów w Polsce. Jak ustaliła telewizja Superstacja, poseł zamierza w tej sprawie złożyć interpelację do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Chce także wyjaśnień od Państwowej Komisji Wyborczej i ministra spraw wewnętrznych.

- Kilka dni temu otrzymałem raport grupy ekspertów, dotyczący tego, że Państwowa Komisja Wyborcza korzystała w czasie ostatnich wyborów z serwerów rosyjskich firm - mówi Superstacji Maks Kraczkowski, poseł PiS. Nie ujawnia nazwisk ekspertów, ale twierdzi, że są to osoby, które współpracowały bądź współpracują ze specsłużbami.
                        - W raporcie jest cały wydruk informatyczny wskazujący na to, że duża część materiałów analizowanych przez Państwową Komisję Wyborczą przechodzi przez rosyjskie serwery. I teraz pytanie - czy to prawda i czy te serwery zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych informacji przez na przykład Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego? - pyta poseł. Zapowiada, że zamierza skierować do ABW interpelację w tej sprawie. Wystąpi też o wyjaśnienia do Państwowej Komisji Wyborczej i ministra spraw wewnętrznych.

W raporcie nie brakuje sugestii jakoby rosyjskie serwery mogły mieć wpływ na wynik wyborczy. - Wydaje się, że sfałszowanie ostatnich wyborów było możliwe i stosunkowo proste. Nie twierdzimy, że wybory zostały sfałszowane, ale że była taka możliwość - czytamy w 7-stronicowym dokumencie, który opatrzono tajemniczym podpisem "zespół ds. monitoringu wyborów".
                        http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html
                        Kto ma dać radę jak nie My!

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                          Kolejny przykład - wszystkie media - i te prawicowe i te komusze dmą do bólu temat młodego Tuska. Młody Tusk to, młody Tusk tamto. O tym, że klienci Amber Gold czy OLT stracili furę kasy (a jak ktoś traci to ktoś inny musi się wzbogacić bo w przyrodzie nic nie ginie) powoli się zapomina. Młody Tusk robi za kaczuszkę na strzelnicy i pierze do niego każdy kto tylko chce - bloger Bodzio, user Włodzio, Radio Maryja i Wyborcza - zgodnym chórkiem.

Tekst Gadowskiego z 15 sierpnia:

Końcem czerwca byłem w jednej z krakowskich galerii handlowych, naraz patrzę – kolejka jak w czasach PRL - u, gdy rzucali kiełbasę z nutrii i kryla. Idę tedy, wiedziony małpim odruchem bezmyślnej ciekawości, a tu rodacy mszę odprawiają. No może nie taką regularną – ze śpiewami i klękaniem – ale jednak.

Stoją w kolejce po złoto!

Ściślej rzecz ujmując, stoją w kolejce do plakatu, na którym namalowano złoto. Będą robić interesy, w tefauenie i na innych podobnych ambonach, ogłoszono, że złoto jest najlepszą lokatą, na złocie zarabiają najbardziej łebscy.
                          Stali więc pokornie, z kieszeniami wypchanymi nazbieraną walutą, którą natychmiast chcieli wymienić na złoto. Stali, i z wyższością łypali na resztę gawiedzi, która - nieświadoma niczego - goniła po sklepach z koszykami. Oni – inwestorzy, już niedługo pokażą całej ciemnej, moherowej reszcie jak się żyje, grilluje, basenuje i zarabia. Oni stali w kolejce po bilet do europejskiej, ba, światowej elity.
                          Czepliwy jestem i sceptyczny zapytałem więc młodego, dobrze ubranego jegomościa na czym ten niezwykły interes polega. Spojrzał na mnie z politowaniem i wypalił:
                          - Pan to chyba pisowiec, albo moher jaki, wy wszędzie z tym kurduplem węszycie spiski.
                          Stuliłem uszy i pokornie spytałem tylko, czy w zamian za wpłacane pieniądze światli inwestorzy dostają sztabki złota.
                          - Oj widać, że pan się nie zna na współczesnym rynku kapitałowym, tu inwestuje się w złoto, a nie kupuje złota – wyjaśnił mi młody, najwidoczniej dobrze wykształcony i posiadający najświeższe wieści i przekonania rodem z tvn 24.
                          Nie było co dyskutować, zwłaszcza że reszta intelektualistów z kolejki zaczęła sarkać, żebym sobie poszukał innych rozmówców i swoje prowokacje uskuteczniał w kościele, a nie w ich obecności, tych co niejeden program obejrzeli i z niejednej gazety mądrość wyjedli
                          Kobieta też mi się zaczęła borsuczyć, bo nie dość, że raz na ruski miesiąc do galerii handlowej zaglądamy, to jeszcze na awantury mi się zbiera i niedługo nie będzie nas obsługiwał żaden sklep w promieniu dziesięciu kilometrów.
                          - Podburzaj sobie kmiotku gdzie indziej, na tych waszych wiecach smoleńskich – zawołał jeszcze za mną starszy pan o nobliwym wyglądzie byłego sekretarza mądrej partii.
                          Próżno tłumaczyłem rodzinie, że ja tylko logicznie pytałem, rozsądnie chciałem zrozumieć. Nic, zacofaniec ze mnie, pisowiec i przechera jak zwykle. Masła nie da się ze mną kupić bez politykowania.

Przyszedł sierpień i mody mężczyzna zaczął w telewizji wymachiwać kwitami z ABW, właściwie z ABW opp (Agencji Bezpieczeństwa Władzy opłacanej pieniędzmi podatnika), potem okazało się, że z mężczyzną od kwitów współpracował delfin – premierowicz (następny w dynastii, jeśli władza ma być dziedziczona po mieczu), a na blogu premierówny reklamki zamieszczała firma tegoż pana pokazującego kwity. Potem okazało się także o zgrozo!, że najwybitniejszy film trzydziestolecia też został zasilony pieniążkami pana od dokumentów z ABW, a sam pan już kilka wyroków ma za sobą i zmianę nazwiska także.
                          Spytałem cicho, w kawiarni, czy ktoś z obozu władzy też wpłacił pieniądze do tej firemki, czy też wszyscy tylko z niej czerpali? Za karę nie dostałem nawet lichej kawki z mleczkiem.
                          Zasępiłem się, to już pieniędzy z budżetu nie starcza na finansowanie ekspertów od wszystkiego, trzeba od czasu do czasu piramidkę walnąć?

W tym kontekście rozumiem bezkarność pana Tomasza Wróblewskiego z "Biofermu", ojca polskich piramidek, który, szukany listami gończymi, spokojnie mecz EURO koko 2012 na stadionie we Wrocławiu oglądał
                          A może to już szczytowa faza rozwoju polskiej demokracji, faza podobna do albańskiej?

O co z tą Albanią chodziło?
                          Kiedy, w schyłkowych latach dwudziestego wieku okazało się, że budżet kraju świeci pustkami rządzący socjaliści (cokolwiek to w Albanii znaczy) pana Pandellego Majko poparli rozwój „inowacyjnych przedsięwzięć finansowych”, które pozwalały inwestować obywatelom w papiery finansowe obiecujące zarobek rzędu kilkudziesięciu procent rocznie.
                          Po roku wielkie piramidy padły, socjaliści zwiali, a ludzie zostali bez grosza przy duszy robiąc sobie kolejną uliczna rewolucję.
                          Politycy spoglądali na to z oddali, ze swoich willi kupionych na włoskim wybrzeżu...
                          Jeśli czyta mnie teraz młody inwestor modlący się w czerwcu do złotego cielca z plakatu, to cóż mogę mu powiedzieć:
                          - pozostał ci złociutki jeszcze kult Baala, sekta wesołego Wisznu i lektura dzieł manichejskich. A może lepiej już koziołeczku wracaj do swego Pacanowa, tam być może kóz nie kują, ale jak się porządnie weźmiesz za sprzątanie ulic, albo zbijanie europalet, to uczciwie parę groszy zarobisz i do michy będziesz miał co włozyć. Jak ci dobrze pójdzie, to nawet na satelitarna enkę uściubisz i wtedy znów zanurzysz się w tefauenowskim ogrodzie mądrości ekonomicznych. Pieniadze jednak oddaj żonie, jej w tych serialach brazylijskich nie nauczą „efektywnego inwestowania”.
                          Swoją drogą ciekawe, gdzie są teraz „eksperci i autorytety”, które tak przekonująco nawoływały do „inwestowania w złoto”. Charytatywnie ma się rozumieć, nawoływały
                          Ostatnio edytowany przez Noris; [ARG:4 UNDEFINED].
                          "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Dla mnie najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że wystarczyło posiedzieć chwilę wiosną na forum o tanich lotach np. fly4free, żeby zapaliła się lampka ostrzegawcza. W okolicach marca-kwietnia co chwilę pojawiały się tego typu posty...

Pewnie w okolicach listopada bedzie duzo newsow w tv o piramidzie finansowej
                            Nowa forma lokaty – bilet na OLT? Będzie mega afera na jesieni. Ja się wstrzymuję z zakupem u nich czegokolwiek, póki nie polatają kilka miesięcy.
                            Czytając to co piszą o Amber Gold i biorąc pod uwagę, iż loty są od jesieni, osobiście wstrzymuje się do czasu aż przez pierwsze 3 mc samoloty tej firmy będą latać za granicę.

W sumie patrząc z punktu widzenia kogoś kto chce popełnić jakiś przekręt, to takie linie lotnicze są idealną szansą. Bilety są bookowane i opłacane znacznie wcześniej.

Czy nie dziwi Was to, że niebawem ten przewoźnik będzie miał więcej tras niż np. Ryanair czy Wizzair, które na rynku są od lat i jak sądze kalkulują opłacalność każdej nowej destynacji co do zł (szczególnie Ryanair)?

Chciałbym jednak się mylić i aby okazało się, że OLT Express zrobi ogromną rewolucję na polskim rynku i będzie latał jak marzenie
                            kiedy bankructwo ? bedzie glosno w listopoadzie o tym walku, biedne jelopy ktore ciulaja grosiki na lokatach AmberGold wyczyszcza ich do zera, a KNF oczywiscie wyrazi zdziwienie w listopadzie/grudniu….
                            Obstawiano późną jesień (okolice listopada), a jak się okazało już wczesnym latem afera rozpętała się na dobre. Kilku osobom odradziłem loty OLT (siostra już klikała na ofertę do Islandii, ale przez telefon jej to wyperswadowałem). Nie pisze tego, aby się mądrzyć, ale były jasne sygnały nawet nie dla wtajemniczonych, że w końcu to wszystko pierdyknie. Nie da się przez kilka miesięcy wozić ludzi tracąc na każdym przelocie masę forsy.
                            Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• To chyba bardziej nadaje się do linków/dowcipów: JKM odpływa:

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie...la-debili.html
                              Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

• Zamieszczone przez milton Zobacz posta
                                To chyba bardziej nadaje się do linków/dowcipów: JKM odpływa:

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie...la-debili.html
                                od dawna zachowuje się jak ***** ten człowieczek
                                nie wyszło w polityce
                                to się przerzucił na kabaret -tragedia
                                Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

Pracuję...
                                X