Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez erdo78 Zobacz posta
    Koledzy, temat jest obszerny i można go dyskutować w nieskończoność. Cieszę sie z faktu, że dyskusja popierana była argumentami. Szczerze mówiąc, po opublikowaniu posta, myślałem, że zacznie się bezproduktywna jazda. Niemniej jednak zaczyna się weekend i czas zacząć jego celebrację Mam nadzieję, że kiedyś bedzie nam dane spotkać się przy piwku i dokończyć rozważania

Oddawanie pustego glosu w wyborach to jak picie piwa bezalkoholowego .

Musze przyznac , ze jestem pelen POdziwu dla logiki wywodu kolegi .

Zainteresowalo mnie to, ze w Pruszkowie tak swietnie sie ludziom POwodzi - bo ja jako zacofany PiSowiec latam sobie po swiecie i od Australii po Kanade slysze jak ludzie przyznaja sie do strat jakie poniesli na skutek kryzysu . Oczywiscie ma to inny wymiar w wypadku biedakow, inny w wydaniu klasy sredniej a jeszcze inny w wypadku milionerow czy miliarderow .

Ale w Pruszkowie wszystko ok a nawet lepiej .

To mnie cieszy - to co w Pruszkowie znalezli - zloza ropy , zasoby gazu czy poklady diamentow tuz POd ziemia , ze tak swietnie sie tam ludziom wiedzie?

Teraz jak bede gadal z ludzmi to POwiem im tak - a lece w przyszlym tygodniu do Australii - co wy narzekacie , ciemniaki, zasuwajcie do Pruszkowa - tam sie ludziom dopiero POwodzi - lepiej niz kiedykolwiek .
    Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Moim zdaniem gdy nie ma partii, którą się chce się poprzeć, oddanie pustego głosu jest zdecydowanie lepsze, niż nieuczestniczenie w wyborach. Co do warunków życia, pisałem o sobie, a nie ogólnej sytuacji w kraju, więc po co ta ironia? Nigdy również nie twierdziłem, że jest to zasługą PO, doczytaj poprzednie posty i ochłoń ...

Komentarz

Moim zdaniem gdy nie ma partii, którą się chce się poprzeć, oddanie pustego głosu jest zdecydowanie lepsze, niż nieuczestniczenie w wyborach.
        W teorii tak. W praktyce nie ma to większego znaczenia.

Dla mnie osobiście nieważny głos, bądź nieuczestniczenie w wyborach jest głosem na zwycięzcę, kimkolwiek by on nie był. Oczywiście jest to moja prywatna opinia

Komentarz

• W wyborach startuje partia X i partia Y

Do wyborów przystępuje 100 osób

60 głosuje na partię X
          40 na partię Y

i w ten sposób partia X szczęśliwie i samodzielnie rządzi do następntych wyborów

Do wyborów przystępuje 100 osób

40 głosów na partię Y
          40 głosów na partię X
          20 głosów pustych

I partia X musi dzielić się władzą z partią Y
          NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Komentarz

• W takim razie jaka jest korelacja między głosami (41-60) dla partii wygrywającej wybory w pierwszym wariancie, a 20 głosami pustymi z drugiego wariantu? Odpowiadam. Nie ma żadnej.

Przy założeniu, że oddajemy głos nieważny (wypełniony błędnie) albo pusty (oddajemy dziewiczą kartę) w żaden sposób nie decydujemy o tym, czy kandydaty X, czy Y wygrywa wybory.

Komentarz

Moim zdaniem gdy nie ma partii, którą się chce się poprzeć, oddanie pustego głosu jest zdecydowanie lepsze, niż nieuczestniczenie w wyborach.
              Absolutnie się nie zgadzam.
              Gdy oddajesz nieważny głos to w żaden sposób to nie wpływa na wynik żadnej partii. Liczba miejsc w sejmie jest liczona biorąc pod uwagę procent liczby głosów ważnych oddanych na partie, które przekroczyły próg wyborczy. Jednak "nabija" się frekwencję - i partia która wygrała pomimo twojego nieważnego głosu może argumentować że przy takiej a takiej frekwencji zdobyła władzę - im wyższa frekwencja tym silniejsza legitymacja zwycięskiej partii.

A już najgorsze jest wrzucać pustą kartę: przy liczeniu głosów bez żadnych problemów można dostawić krzyżyk; takie sytuację się zdarzają, mam znajomych, którzy pracując w komisjach to potwierdzają.

W takim wypadku lepiej wcale do wyborów nie iść, choć ja uważam że naszym obowiązkiem jest wspierać te partie, dla których patriotyzm, wartości narodowe pełnią jakąś rolę pomimo nie zgadzania się z całością programu.
              Tylko fanatyzm czyni życie ludzkie nieśmiertelnym...(L)

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                W takim razie jaka jest korelacja między głosami (41-60) dla partii wygrywającej wybory w pierwszym wariancie, a 20 głosami pustymi z drugiego wariantu? Odpowiadam. Nie ma żadnej.

Przy założeniu, że oddajemy głos nieważny (wypełniony błędnie) albo pusty (oddajemy dziewiczą kartę) w żaden sposób nie decydujemy o tym, czy kandydaty X, czy Y wygrywa wybory.
                Ja tylko pokazałam różnicę przy 100 głosach z których 20 oddaje na "mniejsze zło" lub, których nie oddaje się wcale

jeśli na 100 głosujących masz 20 nieważnych głosów to jest równo po 40 i daje to zupełnie inny obraz niż przy 60-40 dla którejś z partii
                NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Komentarz

Moim zdaniem gdy nie ma partii, którą się chce się poprzeć, oddanie pustego głosu jest zdecydowanie lepsze, niż nieuczestniczenie w wyborach. Co do warunków życia, pisałem o sobie, a nie ogólnej sytuacji w kraju, więc po co ta ironia? Nigdy również nie twierdziłem, że jest to zasługą PO, doczytaj poprzednie posty i ochłoń ...

Kolega mnie nie zrozumial i dopatruje sie ironii tam gdzi e jej nie ma .

Nie przecze , ze koledze sie POwodzi lepiej niz innym i lepiej niz w przeszlosci - twierdze natomiast, ze kolega rowniez musi przyjac kryzys na klate w jakiejs formie - czy to placac drozej za zywnosc czy tez dluzej pracujac czy tez placac wyzsze POdatki .

Kazdy jest dotkniety przez kryzys g l o b a l n y - jak sama nazwa wskazuje - od miliardera PO sprzataczke i nie ma co sie zapierac . Chociaz jeszcze rok czy dwa lata temu Tusk i PO zapewnialo, ze kryzysu nie ma - czego to ja nie wysluchalem wtedy w POlsce ....ze kryzs do nas nie dojdzie , kryzysu nie ma itp itd ....zastanawialem sie , skad ludzie czerpia te informacje - teraz juz wiem ! . z POlskiego wydania Newsweeka .lol

Chodzenie na wybory i oddawanie niewaznego glosu to jak pieszczoty bez efektu koncowego .

Co kto lubi .

Komentarz

• Tu się z Tobą zgadzam, kryzys jest obecny i dotyka wszystkich w ten czy inny sposób. Myślę, że niestety to dopiero początek kłopotów

Komentarz

Tu się z Tobą zgadzam, kryzys jest obecny i dotyka wszystkich w ten czy inny sposób. Myślę, że niestety to dopiero początek kłopotów
                      30.05.2012:

http://www.hotmoney.pl/artykul/tusk-...dczuwaja-25709

30.11.2010:

http://biznes.pl/magazyny/finanse/tu...zyn-detal.html
                      Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Tu się z Tobą zgadzam, kryzys jest obecny i dotyka wszystkich w ten czy inny sposób. Myślę, że niestety to dopiero początek kłopotów

Dla kogo POczatek dla tego POczatek - PiSalem, ze jeszcze zobacze lemingow placzacych - i w to mi grajcie , orkiestry calego swiata !!! .

Nic tak nie przewartosciowywuje POgladow jak nie ma za co splacic kredytow

Wygra ten kto nie wzial kupy kredytow na POstawienie gargamela . Nie s.a sie w gacie , ze POd koniec miesiaca albo sie kupi chleb albo splaci rate kredytu - takze bracia Kaczynscy nie we wszystkim sie mylili .

Uwarunkowania ekonomiczne sa POdstawa POstrzegania swiata .

Komentarz

nie udało się odsunąć PiS od władzy i mamy efekty.....
                          ...ta ziemia do Polski należy
                          choć Polska daleko jest stąd,
                          bo wolność krzyżami się mierzy
                          historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• A oni by tylko chcieli Smoleńsk wyjaśniać, komunistów rozliczać... zero patrzenia w przyszłość... jest tak jak mówisz mort... wszystko przez PiS
                            NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Komentarz

• dużo czytam Pana Tomka Lisa to wiem!
                              ...ta ziemia do Polski należy
                              choć Polska daleko jest stąd,
                              bo wolność krzyżami się mierzy
                              historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Najgorsze jest to pełne nienawiści opozycyjne milczenie..

Komentarz

Pracuję...
                                X